Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Ne ulazem u shitcoine. Coin je imao 700% skok od all time low. Ja ne mislim da je to dobar buy i mislim da ce ici dole u narednim danima, vec je u dva dana pao 22% Ja nebi u to ulozio sada definitivno. Mozda grijesim, kao sto rekoh ne znam nista o tom projektu, ali ako ti mislis da je dobar, ulozi pa nam se pohvali ako nesto zaradis. :)
Kratak shout-out za kolegu aliena, kao što sam i obećao. $SPARTA x6 od mog calla prije mjesec dana. Ide uskoro i na 2 dolara. Sretno s daljnjim analizama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Svaki coin napumpa to je i cilj altseasona. Ali ja sam odabrao Doge koji je od tada kad smo mi razgovarali 11.01 napravio 13x ali drago mi je zbog sparta 6x, dobro je to, ustvari super.
Bez uvrede frend, nisam imao namjeru naljutiti te na bilo kakav nacin. Ja mozda nastupim ostro jer imam tvrde stavove, takav sam. Izvinjavam se jos jedan put :respect:
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-02-10 at 00.22.05.png
    Screenshot 2021-02-10 at 00.22.05.png
    250,1 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Doge je smece od coina i pumpao je samo radi muskovih tweetova. U pravom smislu riječi shitcoin koji je napravljen kao meme, isključivo da se ruga drugim kriptovalutamna. Ne znam jesi li uopće znao to? Svojevremeno sam ga majnao iz vica, i prodao sve u pumpu 2017.. Musk se šali, dok milenijalci bezumno kupuju to smece bez ikakvog prijašnjeg istraživanja, a on za to vrijeme fino puni vreće drugim, kvalitetnijim novicima.

Inače za vrijeme altsizona, manje više sve raste da. Ali ipak ne sve i ne u tolikoj mjeri. Teško je naći dobar coin ispod radara koji ima potencijala za višestruki rast. A sparta je upravo to. Nemam se ja šta uvrijediti niti se ljutim. Samo sam ti došao pokazati koliko nisi bio u pravu kad si pljuvao po novcicu o kojem nista ne znas, a nisi ga se udostojio ni proučiti.

Sudeći po tvojim izjavama dosta toga ne znaš. Od onoga da je bnb pao pa je meni i sparta pala (je li onda sada i narastao za toliko koliko je i bnb). Pa do spominjanja dogea sad jer je to zapravo jedini coin je imao veći rast od sparte. A to nitko nije mogao znati jer je pumpao iskljušiivao radi muska i nekog pokušaja WSB-a. Zato ipak mislim da nisi ušo na vrijeme osim ako nisi imao staklenu kuglu...
Kao što sam napisao prije ja razmišljam dugoročno, napravim svoje istraživanje, kupim novcic i hodlam. To je najsigurnija i najisplativija metoda jer se ne moram bojati da je novcic pump and dump shema kao tvoj doge. A vi koji volite riskirati (mada si bio reko prije mjsec dana, upravo ovdje na forumu , da tebi nije do zarade i da ne ulazis u pump and dump sheme jer veliki si znalac i prepoznao si da je sparta upravo to. A u medjuvremenu si kupio doge...) s leverageom, igrajte se. Ja svoju lovu kad kupim novcice ne mogi izgubiti dok ih ne prodam, makar oni pali na 1 cent. Dok se na leverageu brzo gori, kao što se brzo i dobiva.

Evo frend, nemoj se ni ti niš ljutit i ja imam čvrste stavove i potkrijepim ih argumentima koji su bazirani na činjenicama. Sam radim svoje analize i cjenim tvoj poziv u grupu o "idejama u koji coin ući" ali imam pregršt ideja i sam pa ću nažalost odbiti. Sretno s daljnjim analizama
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Cestitam @Yi_
Al moras znati i da na ovakmom marketu je teze promasiti nego pogoditi.
U skoro bilo sto da si ulozio profit je osiguran. Tako da ipak cini mi se da te sreca pomazila..
Al poklonjenom konju se ne gleda u zube pa sret o
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Sve mogu tolerirati, osobne prozivke i te stvari ali Dogecoin nazvati shitcoinom?! Pa dogecoin je tu prije nego je musk znao za doge i pumpa svaki ciklus. A ovaj tvoj token ima chart gdje je prije 3 dana pao 92% Alooo ne 5 ne 10 nego 92% u jednom 1D (jednom danu), doslovno je dotakao skoro 0 i tu su ljudi izgubili sve. I ti pricas nesto o shitcoinima. Ajde sretno sa spartom, vidim da je od sinoc do danas u minusu 32% pa mi je jasno zasto si opet negativan. Ostavit cu spartin chart ovdje da ljudi vide pravi smisao shitcoina. I ovo nije mjesto za shillanje smeca, da je netko odavdje kupio to smece od tokena-a, mogao je izgubiti sve u jednoj svijeci. Tako da kad budes shillao opet tako nesto, pobrinut cu se da ti komentar bude obrisan zbog sigurnosti za druge ljude.
Edit: dobro si rekao da nisam proucio spartu, pa bas sada gledam da je osim sto je prije tri dana zaronila 92% napumpala je od kad smo ti i ja pricali u mjesec dana 62% a ti si rekao 6x sto bi znacilo 600% tako da ili ne razumijes matematiku ili pokusavas opet scamat ljude? Evo treca slika govori tocno koliko je napumpala sparta od 11.01 kad smo razgovarali. I da imam kristalnu kuglu kad je u pitanju dogecoin i to se zove povijesni support.
 

Prilozi

  • ABB675AC-9B87-4AF0-AB02-3BCEEC519334.png
    ABB675AC-9B87-4AF0-AB02-3BCEEC519334.png
    284,4 KB · Pregleda: 34
  • 1E508D23-2560-4DDC-B06C-197848E86FD3.png
    1E508D23-2560-4DDC-B06C-197848E86FD3.png
    276,4 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot 2021-02-10 at 14.40.24.png
    Screenshot 2021-02-10 at 14.40.24.png
    345 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Evo malo povijesti vezano za dogecoin https://info.exmo.com/en/cryptocurrency/dogecoin-doge/
Ja cu dodati jos da je dogecoin coin koji nije security nego je cryptocurrency. Koja je razlika? razlika je u tome da je dogecoin kao bitcoin i ethereum decentraliziran, sto znaci da ne postoji nekakav entity koji ce ga stvoriti iz cistog zraka, nego se mora izrudariti. A rudarenje nije samo tako lako, tu postoje mnogi faktori koji odredjuju koliko netko moze izrudariti coina, neki od tih faktora su mining difficulty i drugi je compute power. Sto recimo centralizirani coinovi kao sto su XRP, EOS, BNB, i jos njih dosta drugih se ne rudare i u svakom trenutku nekakav entity moze otkljucati milijarde tog coina ustvari securitya i dumpat ga na makret. Sto bi znacilo ako nesto ide gore i dodje do neke cijene kao sto je dosao xrp 2017 momci u ripplu si stvore iz cistog zraka milijarde xrp-a i dumpaju ga na market, i oni se obogate, a ostali budu rektani. Zato je nesto cryptocurrency a nesto drugo security evo pojasnjenja https://www.intelligenthq.com/security-currency-utility-classify-cryptocurrency/
Sto se tice dogecoina sada, predlozio bi svima da ga izbjegavaju, jer nesto sto je otislo 1500% gore u par mjeseci, mora pasti dole prije ili kasnije, zato sam vam napravio jedan dogecoin weekly chart pa da vidite gdje se isplati razmisliti o ulaganju u doge. Ovaj ljubicasti support ispod 20sats je povijesni support od 2014 godine i relativno je sigurno pricekati ga ispod 20 sats i razmisliti dali ga kupiti tada, jer kao sto vidite svi skokovi iz tog povjesnog supporta su bili preko 100% neki i tisuce posto.
Tako da ekipa, jako oprezno, nemojte se zanositi, pogotovo ne sada, da nebi postali novi bag holderi Screenshot 2021-02-10 at 13.26.25.png
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Dodas si chart u ovom slucaju DOGE-BTC i to je vrijednost dogecoina naspram Bitcoina. Sve isto kao i da gledas u dolarima ili eurima, samo gledas u bitcoin vrijednosti, tj djelicu vrijednosti bitcoina koji se naziva sats iliti satoshi. A ako zelis vidjeti koliko jedan satoshi kosta u dolarima onda uzmes kalkulator https://onchainfx.com/calc/usd/sats gdje preracunavas sats u dolare.
 
01.10.2020
20
26
3
Lurkam, citam tu i tamo, pa me zanima, s obzirom da neznam previse, kakvo je misljenje o moneru trenutno medu forumasima? Monero mi je davno zapea za oko kao kripto koji bi triba biti dosta siguran i anoniman, pa me zanima misljenje o njemu opcenito :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG