Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Na Krakenu da al ne na binanceu, nanjnize sto sam uspio kupiti je bilo 1602 pao je jos brzo do 1552 al ustao je brzo, hmm mozda sam ipak trebao jos s ulazom cekat,jer se cini kao da ce odalamiti na 500 al jbg.
Ma ovo je bilo za ocekivat, prvu veliku korekciju prije par tjedana odradio amaterski, ovaj put druga prica.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Sve je to krasno, al kad nam isključe struju, nećete imati ni čime dupe obrisati... :rofl:

Šalim se malo, ali zar mislite da će banke na dugi rok tek tako prepustiti igru nekim pametnim likovima koji su smislili valute koje me možeš ukrasti ili prevariti ili jednostavno naštancati brojki koliko ti treba?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
E pa o tome i pričam, banke žive od ove svoje današnje uloge, prodaju novac koji nemaju, ljudima koji ne mogu vratiti. Zbog kredita i kamata ukupna količina novca na svijetu stalno raste a realna je i dalje nula. Banke imaju snagu u tome što se današnje tržište odvija tako da oni posreduju sve transakcije i tako drže moć i "novac", kojih se neće lako odreći. Puno mi toga nije jasno niti sam neki financ-stručnjak, ali mi se nameće nekoliko logičnih pitanja koja proizlaze iz postojanja i uloge banaka u kapitalizmu, i blockchain valute su sve što njima smeta...
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Nedavno smo imali da je cijena nafte otišla u Minus..znaci uzmi i nosi,jos ti platim da odvezes,
jbg. to su sve čari kapitalizma,
a crypto je trenutno opet "in" i to ti je to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Istina, na krakenu je danas link dipnuo na 12$ ali to je samo zato sto kraken nema veliki volume, pa kad neki whale market sella onda bude svasta. To na krakenu je uvijek tako i zato je bolje trgovati na exchange koja ima veliki volume.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Šta nije da svaki prijenos kripto valute tj. fiat valute sa nekog kripto exchanga na bankovni račun moraš platit porez? Jel zna tko koja je fora s tim? Jer ako je tako na kraju te ta transakcija bez posrednika košta više nego što banke uzimaju za transakciju fiat valuta.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
E hvala Aliene, ta mi je informacija nova, ako je do 50K neoporezivo onda se lako barata s time. E sad, dal ti možeš prebacivat po 50K svaki dan? :) E sad još jedno pitanje. Kako ćeš ti dokazat banci da li ta lova koja sjeda na račun je dobit, možda si u gubitku i vraćaš lovu nazad na račun? Recimo da sam ja uplatio na exchange prije puno godina i taj dokaz ne posjedujem. Da li se i rudarenje računa kao dobit?