Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Sta baljezgas ti? Ako si rune dobio airdropom, onda znaci da ga nisi kupio nego “dobio” Ja sam dobio xy tokena airdropom neki su otisli 100x gore i jel to sad znaci da sam dobar trader? Naravno da ne. Rune je bio moj call i otisao je 300% gore dok je sve ostalo otislo 50ak ili nesto manje, nesto malo vise. Ne kuzim poantu uopce razgovora sa tobom, sta tocno zelis ti? Oces da osim sto ti kazem sta da kupis, da jos i trejdam za tebe jer ne mozes sam? Razumijem da ljudi ne poslusaju call i ne kupe pa zale, ali ovo je nex level bezobrazluka, mene prozivati sta bi bilo da je bear krenuo. Reci cu ti sta bi bilo, rune bi opet isao gore jer je bio -85% dole i ako ista znas o tradingu onda moras znati da je -85% full retrace i rune bi isao prije ili kasnije gore.
Edit: i to sto si rekao da si dobio airdropom rune u januaru 2020 i da je kostao 2$ tada to je laz. Rune je kostao 0.05$ tada, tako da ili te je neko zajebao i prodao ti nesto sto kosta 0.05$ za skoro 3000% skuplje ili ti prodajes ovdje lame spiku, u tom slucaju jos zalosnije. 72DA2C2C-4037-46A9-BDD7-F454942096BE.png
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Cijeli marketcap 2019 godine je bio 100bil
Shiba sada ima samo na binance 6bil a total cap joj je gotovo 10bil sto je 10% cijelog market cap-a 2019 godine. Za mene dosta da kupim koju shibu za long term. :)
A jos zanimljivije u cijeloj prici je to da shiba je token star godinu dana.
6D3FDA4A-4756-44F3-9BF1-643FEA7A9F79.jpeg
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jedan bespla savjet od mene, najbolji coin je onaj koji ima hype, nakon njega je opet najbolji neki novi koji ima hype. Ako listas malo ovaj topic tamo na pocetak 2-3 stranica ima gdje sam shillao doge prije ovih ludih pumpova pa su ljudi ovdje isto govorili kako je doge ovo ili ono a nakon toga je otisao 30.000% gore. :D
Zato kazem hype je najjaci indicator.
 
02.03.2021
73
104
33
Shiba je uzasna, ali svi shitcoini ce pocet pumpat kad dominance krene padat :)
Nije toliko uzasna,dogcoin je uzsaniji projekt,mojih 150 mil.stoji u shibaswapu vec od prvog dana shibaswapa, redfovno stize i bone i leash a kad dode shibarium,i Robinhoo,i tek uvedeni NFT burn,.iako mi ide na k..vise too the moon recenica,stvarno bi mogao too do moon,al opet,mislim da cu vise profitirati od bona i leasha na kraju,jer 394 trillion supply je bas ono stravican,al ajde makar smo se rijeili India recovery funda,tako da je i to privuklo nove investitore,Iako nisam ljubitelj retorike koju Alien koristi,mislim da ti je dao najbolji savijet,ak imas hype na nekom coinu iskoristi to,
BTW. OCEAN protokol je na rasprodaji,po meni jedan od najboljih projekata uopce,nije savijet o kupovini
 
Poslednja izmena:
09.07.2021
39
98
18
Nisam ja reko da oni nisu hype i da nece rast nego da su shitcoinovi koji nemaju budućnost. Normalno da ce rast ali kao i iza svakoga ciklusa dosta tih sranja je samo nestalo, tako da se drzim samo dobrih projekata i ne igram se s shitcoinovima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
mojih 150 mil.stoji u shibaswapu vec od prvog dana shibaswapa, redfovno stize i bone i leash a kad dode shibarium,i Robinhoo,i tek uvedeni NFT burn.
Stavio si tokene na stake? ja sam bas juce gledao shibaswap i rasmisljam si da bi mogao stakat. koliko ti dobijes u % na svojih 150mil komada i dali mozes unstackati kada oces?
 
Poslednja izmena:
02.03.2021
73
104
33
Stavio si tokene na stake? ja sam bas juce gledao shibaswap i rasmisljam si da bi mogao stakat. koliko ti dobijes u % na svojih 12mil komada i dali mozes unstackati kada oces?
150mil.imam ne 12. Al to je nebitno
Mozes unstackati kad hoces, trenutno je navjeci problem gas fee koji nije normalan,prvo si to pogledaj,druo treba ti i eth da bi buried Shiba,tu ces dobiti xshiba token s kojim koji dig bone.
3 % po blocks xshibe.Jos dobijes i 0.3 posto od svih eth transakcija koje produ kroz shibaswap.ugl.odlicno zamisljeno I zasad funkc.problem je ogromni gas fee i s
kad dode ETH2.0 I vjerovatno puno manji gas bit ce isplativije,al ti imas 1.1b I I ulozeno bi vjerovatno vratio u roku nista,a cijena bona kad prestane diganje u 1 mj.ce u nebo po meni
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Da jasno mi je to sve za gas fee, kupim nft, platim jos dodatno 500$ fee jbg vitalik se bogati :D imam ja ethereuma, pa sam u principu spreman. Gledam da pise 300 i nesto % godisnje, to je jako lijepo.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
tako da se drzim samo dobrih projekata i ne igram se s shitcoinovima :)
I ja sam tako mislio iskreno jos uvijek ne gubim nadu, ali cinjenica je ta da sam u ltc ulozio prije koji mjesec i do sada imam 20% profita, jucer sam ulozio u shibu i danas vec imam 120% profita. Ne znam sta je sa starim tokenima tipa neo, bch, ltc, xrp. Sveli su se na nekakve kratke pumpove i dumpove odma nakon, nema tu vise liquidity-a
Edit: isprike sto pisem post za postom, bio sam uvjeren da moj post nije bio zadnji… oce to od kronicno malo sna.
 
02.03.2021
73
104
33
i dok si ovo pisao jos si 2000 dollara negdje up :) iskreno,mislim da nece shiba nikad dostici ni cent.jer market cap bi bio nevjerovatan,al sto je u cryptu nemoguce,al tebi i 0.005 ti je dosta s obirom da si general ,a to je vec moguce dostici,a i mil. holdersa koji hodlaju shibu kao long term prije ovog runa nije nezanemarivo,nisam gledao u zadnjih par dana al vjerujem da su se holdersi udvostrucili.
Pomaze i ona budala od Muska koji twita svoje pseto koje je btw Shiba inu breed.
ja sam slucajno naleytio na shibu,zapravo dobio je airdropom i kupio sad pa sad kupovao po par miliona,jer tad si za 15 dollara dobio skoro 4 miliona,sad mi se vec cinin skupa,al mjesta za rast jos ima,opet ponavljam,shibarium( shibin blockchain) i robinhood koji ce ju dici u nebesa,robinhood ubrzo ,shibarium tokom iduce godine,tad ce biti i najavljene zarade od transakcija unutar blockchainu.
ugl.nemam pojma zaasto al imaju strasne ideje,ak sve ostvare,bit ce zanimljivo
oyj9xg0cn1z61.jpg
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
i dok si ovo pisao jos si 2000 dollara negdje up :) iskreno,mislim da nece shiba nikad dostici ni cent.jer market cap bi bio nevjerovatan,al sto je u cryptu nemoguce,al tebi i 0.005 ti je dosta s obirom da si general
Haha! General blaze a lot :D Crypto je cudo, iskreno nisam mislio ni da ce doge doci ni blizu 80centi, nisam mislio ni da ce 10 napraviti ali tocno to sto ti kazes Musk je tu i to ne treba ignorirati.

opet ponavljam,shibarium( shibin blockchain) i robinhood koji ce ju dici u nebesa,robinhood ubrzo ,shibarium tokom iduce godine,tad ce biti i najavljene zarade od transakcija unutar blockchainu.
ugl.nemam pojma zaasto al imaju strasne ideje,ak sve ostvare,bit ce zanimljivo
Pogledajte prilog 418069
Tocno to, imaju developere i imaju ideje. Vidim da su odradili odma na pocetku 50% burn i neki dan sam procitao da ce raditi burn dokle got shib ne dodje na 1 cent, zivi bili pa vidjeli. To bi stvarno bilo dosta lijepo od njih da nas tako pocaste. :D
 
02.03.2021
73
104
33
Kao sto rekoh nekak sumnjam u 0.1 cent al moj cilj je ionak holdati to jos 5 godina,dok mali na faks ne krene ,ako nas pocaste s centom to je milion i pol dollara meni,a tebi...10x vise,sto realno nije za ocekivati al,sto sam duze u shibi,vidim da je zajednica nevjerovatna,kao vojska stvarno,trebao si vidjet kad smo padali s 0.00000900 na 0.00000500,koja je to podrska na fb forumima raznoraznim itd.Cak nam se i sam ryoshi obratioputem twitera i umirio,il kad je sad 4 mj.stagnirala,ni gore ni dolje isto nema uzmaka,zajednica je najveca prednost Shibe.
Svasta se prica,doduse sluzbeni Ryoshi je najavio burn do 0.01 centa al trenutno bi trebalo oko 80 posto svih tokena da bi se doslo do 0.01 cent,naravno s ovim market capom i da se cijena ne mjenja.50 posto koje je Vitalik dobio od Ryoshia donirao je 40 mil.dollara ili tada 1 trilijun Shiba a ostatak poslao u dead wallet.
Ryoshieva sluzbena najava je 3 posto godisnje burn,plus NFT burn,znaci sto god dobiju od 10k NFT sve ce u burn,s obzirom da sam i sam u NFT a vojska najavljuje da ce kupovati NFT da pomogne uzletu,moguce je i poveci iznos burn coina.Sto je strasno pametna ideja jer Shibin NFT na krilima ovakvog uzleta bi mogao biti dobra investicija,altu jos nisam siguran 100 posto,kupiti ili ne.Ti kao general po nekim najavama bi trebao dobiti status votera u kojem smjeru ce shiba,naravno ak budes hodlao navodno vise od godinu(ovo nije sluzbeno od Ryoshia nego sam procitao da je to u planu.
Al i dalje sam uvjeren u OCEAN,nevjerovatan projekt,samo nikako Hype dobiti,mozda bas zato sto su tehnoloski protokol,pa ljudima se neda ni citati a kamoli shvatiti.
Cak I RUNE oko kojeg smo se svadali je jedan od boljih projekata na koji sam naletio,i trenutno je oko 8 dollara i kupio manji iznos jer po meni makar duplo ce jos gore,ako ne i vise.
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.542
358
Meni paše Alien OG, tvoja procena od pre par meseci (graf), sa 54000$ na 19000$ mislim da si crtao, ne bih se žalila ni na 25000$..
.. :) ::kauboj::