Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
nadovezujem se na spomen wirexa. kartica ko kartica je legalna, ali neplacanje poreza na ostvarene kapitalne dobitke dok je osoba sa hr drzavljanstvom boravila i obavljala neku djelatnost na teritoriju hr kroz koju je i napravila profit je ilegalno. vecina firmi koje su jos onda nudile kartice su bile iz offshore drzava - seychelles, belize, gibraltar, latvija - i iako je velika vjerovatnost da nece davat nikakve podatke jer su i oni bili u debelom prekrsaju na razne nacine - zakonski gledano - neplacanje poreza je i dalje prekrsaj. a to sto vecina ljudi smatra da je legalno jer nisu uhvaceni, jer su firme offshore, jer prolazi vec dugi niz godina i jer to svi rade to je druga stvar
U principu wirex kartica funkcionira kao i vecina ostalih crypto debitnih kartica, ti kupujes sa cryptom ali na nacin da njima dajes svoj crypto a oni tebi za to daju opciju da ti koristis njihovu debitnu karticu. Na taj nacin ti izbjegavas porez iz razlog sto nisi nista unovcio nego si samo platio uslugu providera da ti da opciju da kupujes sa njihovom karticom. Koliko ja znam wirex sjediste je u londonu i sve je legalno po tom pitanju. Posto je crypto neoporeziv, ti tu nisi u nikakvom prekrsaju i sve sto radis je potpuno legalno.
siguran sam da wirex funckcionira kako treba i da je dobra preporuka ali te kartice mi se cine bespotrebno komplicirane, registracije, rizik od zakljucavanja racuna, cudne provizije, nekakvi limiti i slicno mada moguce da sam u krivu. ljudima koji poznaju tematiku i duze vremena su ovome nije komplikacija ali mnogim drugima je.
Cak i nije komplicirano, ustvari je straight forward. Svatko tko je prebacio crypto barem jedan put sa walleta na wallet nece mu to biti nikakav problem. Fees i ostale stvari su vrlo male a jos imas i crypto back od mislim 0.5% pa cak i do 2% po kupnji. Kartice su prakticne i ja tako zivim godinama bez ikakvih problema.
Zakljucana mi nikada nije bila, nikakve cudne provizije nikada nisam imao a dnevni limit mi je 10k $
cudna situacija jednog drugara koji je dugi niz godina radio razmjenu za druge - paypal/btc/banka/localbitcoins - dobio je poziv iz porezne da dodje na ocitovanje, dali su mu papire da mora platit porez. sjecam se da je bilo ispod 1000 maraka. od toga ima nekih 4-5 godina.
To je skroz logicno jer je on ubirao dobit od crypta na nacin da ga je prodavao za fiat. Tako da porez je tu logicna stvar, ali ovdje ako netko treba platiti porez je wirex, i vjerujem da to i rade.
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Meni ovo nije jasno jel dobijam 1000 STX to je oko 2000e ili STX u vrednosti od 10$ ?
Da se ne nadam uzalud :D
Inače sam majnovao bitkoin i eth ranije ,pa sam ih prodavao kada je bitkoin bio oko 10-15.000$ .
Sada sam ponovo u fazi kriptomanije pa sam pazario solidnu količinu cardana kao investiciju na duže staze, držacu ga dok ne bude barem 100$ :D
IMG_20211224_191204.jpg
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ako nije neki scame, to bi trebalo biti oko 2k usd probaj si poslati na neku od mjenjacnica pa ces znati.
Sa cim majnas i sta majnas? Ja sam isto majnao i volio bih opet ali bitmain me hebe sa minerom, nikako da izadje E9
Sto se tice trgovanja, za mene je ovo sve no trading zone vec dugo vrijeme i u duhu toga postam jedan quote mudrog covjeka.
B839BA40-0500-437D-9745-889AC5A47EB2.jpeg
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Pitao sam na support strani i odgovorio mi je lik u fazonu tada je bilo 1000 stx a sada je to ekvivalent 100 stx ne znam kojom logikom ali i tih 200$ da dobijem biću sretan haha
Mogu tek 20 januara da ih koristim kada budu u opcijaju za sada mi ih "čuvaju".
Sto se tice trejdovanja meni je to klasična kocka ,i to jedino ima smisla ako ubacis 1-2000$ pa onda na dnevnom nivou pratis dešavanja , gledaš da ulovis pad i onda iščekujes celog dana ili par dana rast od 10%+ da bi prodao i zaradio 100-200$.
Rudario sam zadnji put pre 3-4god ,grafičkim karticama kada su bile pristupačne cene ,nabavljao sam Rx 580 4/8gb za 100- 120e

sto je zanimljivo sve su bile polovne ,većinom su već rudarile ali nijedna nikada nije crkla ili imala bilo kakav kvar ,kacio sam ih po 8-10 po rigu (imao sam matičnu baš za majnovanje mislim da je imala 13 slota).Imao sam isto i antmainere uglavnom s9 raznih verzija uglavnom oko 16 ths ,njih sam plaćao 300-500e kako kad.
Trenutna situacija nije za majnovanje barem meni jer su mašine i grafike preskupe ,zanimljiv mi je ovaj helium majner on se možda može isplatiti ako neko ima šemu da ga uzme za oko 400$ koliko vredi.
Jedino danas sto ima smisla ako već nemate majnere je ulaganje u neke perspektivne altkoine i čekati 2-3god da im cena skoči :D
Ps struja mi je bila free :D to je glavni uslov za majnovanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

el granjero

secret targaryen
14.02.2015
271
785
93
da li netko zna gdje mogu iz hrvatske kupiti gift card za amazon.de i platiti ga kriptovalutom?
treba mi samo za jednu kupovinu i zato gift card a ne kartica
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
^^ coingate.com/gift-cards/amazon bez registracije, samo mail

pricao sam s nekim tko se dobro razumije u poreze, pa da nadopunim pricu jer su napisane krive informacije a ne zelim da ostane na tome. na vadenje btc->cash preko kartica ili placanje karticama okolo bi se trebao placat porez. druga stvar, ispada da postoji razlika kod primjene poreza na kapitalnu dobit i onih 2 godine. ako je u pitanju bila zarada u vidu place koja je dobivena u btc kroz rad za nekoga (recimo firmu) onda bi se trebao placat porez na dohodak makar ga ostavite da stoji >2 godine. ali ako je btc bio kupljen u vidu ulaganja i u vasem vlasnistvu je duze od 2 godine u tom slucaju nema potrebe placat porez na kapitalnu dobit. svakako je dobro imat razne dokaze za bilo koju varijantu. kljucna rijec 'bi se trebao', a svako moze radit kako hoce.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Alien OG

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Sta nije bon account related? Sad gledam u interface Amazona i nemam opciju uopće odabrati za koji kupujem bon. A s jednim accountom se logiram u sve amazone jel.
 
09.07.2021
39
98
18
Pozdrav ljudi, zanima me vase mišljenje u vezi HEX, Richard Hearta i Pulsechain/Pulsex.
Trenutno se odvija sacrifice phase za Pulsex i ako želite znati više pođite na pulsex.com za više informacija. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smooth smoke

Smooth smoke

Aktivan Član
08.06.2021
69
300
53
Rich je genije, pulsex ce rijesiti problem sa feejevima. Ako bude uspijesno minimum 50x. Hex ce biti medu top 3 svidjelo se to nama ili ne. Mislim da bi mogao cijeli crypto i stock market prema dole pa bi u hex bilo dobro ubaciti.
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Zanima me vaše mišljenje za hi dolar i sl ''besplatne'' kriptovalute?
Konkretno hi za svaki klik dnevno nudi dolar, ali je ograničen na min godinu dana za dizanje/trošenje,te prilikom reg traže da se slika faca i dokument (što mi je malo glupo)
 

Smooth smoke

Aktivan Član
08.06.2021
69
300
53
Po meni su takve centralizirane kriptovalute/mjenjacnice nisu korisne.
Često se dogodi da novac samo nestane (prifali im likvidnosti pa naprave rug pull) Metamask ti je najbolje koristit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Zanima me kad bih sada uzeo neki mining rig

MINING RIG - AMD SAPPHIRE 580 x6 - 360mh/s cca 30$ dnevno​

tako pise u oglasu , kaze : Mjesečno 550-800$ kroz cca 6mjeseci ste si vratili ulog i ostalo je profit. Jel to stvarno tako? i zasto onda on to prodaje kada je to tako jednostavno plug and play i dolaze novci xD , nekuzim se ama bas nista u kripto i mineanje al nesto me pocelo sve vise zanimat pa gledam si uzet nesto .. al naravno prvo cu proucit sve o tome , al koliko god ja proucavao na netu necu saznat jel isplativo ili ne dok ne provam ili dok ne pitam nekog ko se stvarno time bavi.. pa eto pomagajte :p

uzimanje polovnih rigova koji nemaju garanciju ne dolazi u obzir , vidim ima neki sto ima 3 god garanciju za sve graficke kartice pa taj bi vjerojatno uzimao , a kartica bas ni nema neka je nestasica a ove sto su sada u prodaji su extremno skupe i nevidim da se isplati uzimat nove..a one sto su bile dobrih cjena su instant sve rasprodane
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Cista prevara. 6 sapphira rx580 hashaju oko 180mh/s, racunaj da ti jedna grafa roka 30mh/s ako imas custom bios i ako je stabilna. Iako nisam bas vidio kod ljudi da uspiju dobiti 30mh/s ali da se. Ali 360 mozes dobiti sa 12 sapphira jedino.
Mozda jedino rx 5800 ta bi i mogla hashati oko 60mh/s iako i to bi bilo dosta tesko, prije oko 50
Ovdje si gledaj kako ti koja grafa radi i koliko daje hasha po raznim skriptama. Ali realan profit sa tim grafama ti je oko 6$ dnevno
Btw imao sam rigova i majnao godinama ethereum pa onda znam te neke tehnikalije.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Iskreno potpuno ocekivano je ovo sve, a moje misljenje je da je ovo tek pocetak bear marketa.
Ako netko zeli moj savjet kako uloziti i kada, otvorite chart i pogledajte 2017 pump i 2018 dump, pogledajte u postocima koliko je pao bitcoin a pao je 84% u odnosu na peek 2017 dok je recimo ethereum pao gotovo 95% u odnosu na peek 17. Isto tako je bilo i 2015 godine i isto tako ce biti ovaj bear market. Pa sada ako dolazite u dilemu dali kupiti i kad kupiti, onda lijepo uzmite meassure od peeka 2021 i povucite prema dole 85 ili 90% i tamo stavite buy order, to vam je najbolji nacin i najbezbolniji da kupite hrpu shitcoina koji ce slijedeci bull run praviti opet po 200 ili 500x
Zelim vam svima srecu jer znam da ce te ju u bear marketu trebati isto kao i strpljenja, strpljenja pogotovo.
Ja cu raditi bas ovako kako sam gore napisao, jer % su uvijek tocni i matematiku ne mozes prevariti. Shitcoini -90+% bitcoin-80+% zapamtite to! Love, Alien OG
Edit: @Smooth smoke hvala frend. Nisam ja uvijek u pravu, daleko od toga ali vođen nekakvom logikom i nekim iskustvom sam jako oprezan jer znam da se stvari preko noci promjene, pogotovo u trenucima euforije.
 

Prilozi

  • 3D617CC0-3B86-4B4D-896A-748172F41AAF.png
    3D617CC0-3B86-4B4D-896A-748172F41AAF.png
    346,2 KB · Pregleda: 23
  • 001C744B-39B6-40BC-B538-D9B151A7A212.png
    001C744B-39B6-40BC-B538-D9B151A7A212.png
    402,4 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Smooth smoke

Aktivan Član
08.06.2021
69
300
53
Pozdrav vutroljupci i bitcoinasi. Gdje ste nestali kad se dogodi pad? Svi ste u greedu kad je pump a nikog nema kad je dump... Mislim da btc ide ispod 20000 ne znam sto vi mislite pa bi molio nekakvo objasnjenje i misljenje. Stojte mi dobro

Alien svaka cast imao si pravo od pocetka
Boze jebeniiii!
Ulozi u hex vjeruj mi barem malo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Alien OG