Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
kratak video predsjednice europske centralne banke koja podrzava te zeli ubrzati istrazivanje i razvoj EBSI platforme kao i svih drugih potrebnih dijelova za uvodjenje CBDC-a. krajem ove godine zavrsava uvodna faza koja se bavi istrazivanjem, te bi se takodje trebala donjet odluka hoce li se nastaviti sa projektom. nemam sumnje da ce nastaviti.


Lagarde: On your question concerning CBDC, you know my views on CBDC and you know that I have pushed that project. Fabio Panetta is working hard on that together with members in the entire Eurosystem with the high-level taskforce that is working really hard on moving forward. But in a way, I am really pleased that attention is now focussed on the role that cryptos can play and the role that Central Bank Digital Currency can have when they are implemented. We have a schedule, as you know. The Governing Council decided back in October '21 to launch a two-year investigation phase, and it is at the end of that investigation phase that the decision will definitely be made to launch the CBDCs and to make it a reality. We can't go wrong with that project. I am confident that we will move ahead, but that's going to be a decision of the Governing Council. I think it's an imperative to respond to what the Europeans expect, and I think we have to be a little bit ahead of the curve if we can on that front. If we can accelerate the work, I hope we can accelerate the work. I will certainly support that and I was delighted to see that in the United States there was an executive order by President Biden to actually expect similar effort and focus and progress on CBDC, cryptos. I think that it will take all the goodwill of those who want to support sovereignty, who want to make sure that monetary policy can be transmitted properly using our currency, will endeavour. On the issue of financial stability, I totally concur with my Vice-President de Guindos, but I will also point you to the last sentence in the first paragraph of our monetary policy statement. I know that there has been an abuse of that, but we mean it. We will take whatever action is needed to fulfil the ECB's mandate to pursue price stability and to safeguard financial stability. So have no doubt!

--


EBSI (european blockchain services infrastructure) je platforma bazirana na blockchainu koja bi trebala omogucit digitalizaciju financija (cbdc euro), zatim digitalizaciju osobnih dokumenata kao sto su osobna/licna, zdravstvena, diplome sa fakulteta i drugo - za jednostavniju i brzu identifikaciju. mozda i dokumenti o vakcinaciji, sta li su sve spremili za nas.

smatram da je jedan od primarnih ciljeva pojacavanje kontrole financija, a pritom i postepeno smanjenje crnog trzista. kontrola financija za posljedicu ima i pojacanje kontrole u drugim spektrima svakodnevnog zivota.

za uvodjenje CBDC-a je potrebno neko vrijeme; uvodna faza testiranja koju najcesce mladi prvo prihvate, zatim postepeno guranje CBDC-a; primjerice tako sto se omoguce razlicite povlastice za korisnike - minimalno subvencionirana hrana i gorivo od strane EU ili neke druge koje mi trenutno ne padaju na pamet. velikim prodavacima bi na neki nacin to mozda i odgovaralo jer bi im se smanjio trosak rukovanja cashom i smanjile provizije koje placaju karticarima tj bankama - nisam siguran u ovo; mozda netko moze reci nesto vise. jedan mali dokaz da se tranzicija moze veoma brzo desit kad se nesto hoce napravit je nedavno uvodjenje eura u hr.

--

Nigerian government blanket banned bitcoin last year and introduced e-naira CBDC. Nigerians rejected CBDC, less than 1% adoption rate while peer-to-peer bitcoin usage soared by 800% and a bitcoin circular economy is now being built in Lagos. The government was then forced to "legalize" bitcoin which probably means they want to get people away from P2P to on/off ramps they can control. Eliminating cash is just another measure to both force e-naira adoption and control on/off ramps to bitcoin.

nigerija.png

--

ako je netko od citatelja teme informaticki dovoljno pismen i zainteresiran, pogledajte oficijalnu EBSI stranicu koja sadrzi puno potrebne dokumentacije ukoliko zelite pocet gradit nekakav servis. sve je u jos dovoljno ranoj fazi, ali treba reagirat odmah.

mene ne interesira pomaganje ekosistemu koji radi protiv ljudi, stoga cu zaobic ali sam htio podjelit malo informacija koje se ticu kriptovaluta ali i potencijalno novih restrikcija u buducnosti.


 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Moja najveca short pozicija ikada. Zatvorit cu ju za koji tjedan/mjesec kad se trend promjeni. Bear market je zakon :D roi, roi, roi 21E95BDA-5893-4A42-9410-F15D1BE7B4B3.png
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
I sta kazete ekipa? Show program je poceo, tradicionalni market je u kolapsu, kako ce se to odraziti na cripto? Dali ce crypto napraviti to za sta je dizajniran, da bude safe haven u ovakvim situacijama, ili ce zaroniti zajedno sa tradicionalnim marketom. Bilo kako bilo, ovih par tjedana mi je bilo jako unosno, skalpao sam shitcoine, ali sada je vrijeme za zatvoriti sve pozicije dok situacija ne bude malo jasnija. Mislim da bitcoin ce uskoro posjetiti 21k a nakon toga, tko zna. Staj safe, nemojte drzati coinove koji dipaju, jer svaki dan moze dipnuti 99% i opet i opet. BB867D03-CBF1-45EB-9CDA-A9B7E768A808.png
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jedan Bitcoin 27k :) Nema 21k dipa, 23k je bilo max sto je bitcoin dozvolio. Nema sumnje da je Crypto bullish, dok tradicionalni market gine crypto cvjeta. Ovo treba iskoristiti maksimalno koliko se moze, toliko altcoina ima fantasticne setupe i ako bitcoin dozvoli, ovo bi moglo biti jedno jako unosno proljece. Volio bi da opet ova tema ozivi, jer mozda nam se sprema nesto kao 2019 i onaj lijepi pump.

Edit: ne vezano za crypto, ali ovo je sick. Jel koristi netko GPT4? Ove stvari su vec perverzija postale.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ovaj shitcoin pratim vec jedno vrijeme, ogromna akumulacija zadnjih tjedana se odvija, developeri rade dosta stvari, audit rade za sve sto rollout-aju. Btw micro cap je coin, pa nema bas utjecaja na to dali bitcoin ide gore ili dole. Osim toga rade i rebrending, pa je moj neki filing da ako developeri odrade posao kako treba narednih tjedana, 10x odavdje je pitanje kada a ne dali.
Ako netko zeli malo pronjuskati discord https://discord.gg/dfeU3w5x

Ako netko bude ulazio, dobro proucite sve, jer ipak je ovo crypto i tu je svasta moguce. Sretno ekipa :) FORMUSDT_2023-04-08_15-46-39.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Pa kad jos cbdc nije ni krenio. Sta ce biti 10godina nakon sto lansiraju central bank digital currency, strah me pomisliti. Cbdc ce biti ubojstvo za kripto, jedino defi ako opstane ce biti alternativa ustvari defi je true crypto, ali imam osjecaj da ce i to unistiti samo da bi taj cbdc plasirali.
Sad napdaju binance i coinbase, kad njih uniste onda krece central bank exchange, nakon toga currency. A nakon toga tko zna u kojem smijeru ce to ici, ali sigurno ne dobrom.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and Prater

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
ne treba gledati kripto kao cjelinu kada se gleda uspjeh ili neuspjeh. mislim da CBDC nije 'ubojstvo za kripto' direktno, vec su to sve jace AML/KYC regulative koje se uvode posljednjih godina. ne cini mi se da je cilj unistiti kripto (a pritom najvise mislim na bitcoin) vec ga je cilj ukrotit i staviti pod kontrolu. unistavanjem to jest veoma jakim udarom na cijenu i reputaciju bi se poceli gubiti dijelici infrastukture koja je gradjena da podrzi kripto i priblizi ga masi korisnika. ta infrastruktura se sigurno na neki nacin moze prenamjeniti da sluzi mocnicima umjesto da sluzi ljudima. banalan primjer, ogroman pad cijene bitcoina i kripta bi za posljedicu imao i gasenje velikog broja bitcoin bankomata zbog ne toliko velike isplativosti, samim time se oslabljuje infrastruktura. umjesto toga, moze se uvesti mogucnost kupovine bitcoina sa euro CBDC-om na tim istim bankomatima. istina da se radi o valutama koje bi obe bile digitalne pa nema smisla ici na fizicku lokaciju, osim ako se ne koristi euro CBDC offline metoda placanja koja bi po njihovom planu trebala sacuvati vise privatnosti nego klasicna online uplata. slazem se mozda nije najbolji primjer, ali razmisljam u tom smjeru. nove regulative ne idu u korist bitcoinu, ali bitno je da ljudi razumiju kako bitcoin moze pomoci u rjesavanju problema.

nisam siguran dali moze igrati ulogu, ali nekada je dobro imati konkurenciju, suprotnost, yin-yang, dobar i zao.

kao relevantnu situaciju mozemo uzeti pokusaj guranja e-naira CBDC-a i ogranicavanje kolicine papirnatog novca koji se moze podici sa regularnih cash bankomata. ako netko nije upratio stranicu dvije unazad, desavalo se u Nigeriji pocetkom ove godine.

naravno da se moze dogoditi to sto govoris, i mozda ce tako i biti. institucije su usle u bitcoin i sve je vise spot ETF-ova, a u oktobru planiraju uvodjenje jos njih desetak.

prvi bitcoin block je iskopan za vrijeme recesije 2008 godine, a do sada jos nismo vidjeli kako reagira tijekom nekog slicnog razdoblja, izuzev covida, samo sto je u tom razdoblju pratio vecinu ostalih indeksa.

nastavio sam pratit seminare i situaciju sa planiranjem infrastrukture za digitalni euro. seminare vodi Evelien Witlox, koja i vodi cijeli euro CBDC projekt. koliko sam uspio istraziti u kratko vremena, Evelien je bila glavna za placanja karticama i opcenito placanja u ING banci, u Holandiji.


trenutni plan euro CBDC-a nije izbacivanje casha iz uporabe, vec da podrzi ekonomiju. vise u videu iznad. ima i interesantnih pitanja. nakon skoro dvije godine faze istrazivanje, u oktobru ove godine dolazi odluka hoce li i kako nastaviti sa projektom.
 
Poslednja izmena: