Bitcoin Vutra.org Donacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kako vrijeme prolazi postajemo sve popularniji, a sa popularnošću dolaze i druge stvari. Bili smo više puta meta hackera iz razloga ko zna kojih. Mnogi članovi su predložili da napravimo donacije jer žele donirat neki dukat ili u našem slučaju Bitcoin.

Ovi zadnji napadi su mogli biti i jači pa će nam trebati mnogo više da se održimo online. Smatrajmo ovo kao neku kasicu prasicu za crne dane i za brendiranje Vutre od logo-a do majica i ostalih stvari.

Naša Bitcoin Wallet (novčanik) adresa je:

123bBxYy78yu4hPitbMAuW9JHmkg3mRwYn

Donacije mogu biti anonimne ili povezane sa vašim korisničkim imenom. Morate mi javiti ako želite da ostavim javnu donaciju u suprotnosti neću znati ko je donirao.

Trenutne donacije:


1. @Prater 33.10
2. @PowerSeed €23.10
3. @Hazer €21.36
4. @weed_lover € 8.17
5. @PartyBanana €0.51
6. @t@mara 19.00
7. @irieman €0.66
8. @Zelenko63 17.13
9. @L0oD €11.67
10. @klarica €1.08
11. @Smells €16.59
12. @nice&clean €7.62
13. @Himalaya Gold €89.52
14. @Influence € 144
15. @Meskalito 18.68
16. @Moon Jar 9.13
17. @beštija € 9.57
18. @Chan Chan 11.00
19. @hazeri 25.8
20. @ozric 12.31
21. @adri €26.00
22. @jesam €33.18
23. @Zexi € 7.43
24. @Influence €17.40
25. @Pantagan €13.49
26. @Herb Gardener € 2.31
27.
@tiki € 0.38
28. @lu&k € 2.43
28. @unearth1984 € 23,62
29. @h0nda 7.00
30. @.i. 4.78
31.@No Joke 40.00
32. @masan head 50.00

33. @Alien OG 185.00
34. @silvester €27
35. @The Krle 38


* Hvala vi ljudi!
 
Poslednja izmena:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja nisam nikada kupovao Bitcoin ali moze da se kupi kreditnom vrlo jednostavno. Paypalom koliko sam skapirao ide malo teze.

Ima fina stranica koja sve objasnjava:

http://bitcoins.com.hr/


Postupak je slijedeci:

1. Skiniti Bitcoin novcanik (mora se sinhronizovat to moze potrajat danima). Mozda je Armory brzi od ovog regularnog.
2. Nadjite lokalno preprodavca ili u mjenjacnici.
3. Preko Bitcoin novcanika posaljite nama donaciju.


Valjda je to to. Opet da napomenem da ovo nisam nikad radio tako da se nadam da ce se neko javit ko ima vise iskustva.
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
@bakalula cilja se na anonimnost ako sam ja dobro shvatio, a korištenjem paypala bi se upravo ona i narušila prvotno člana koji donira a i vlasnika paypala (vjerojatno nekog od admina)...

@JoannaDark slažem se, PSC je dobar... ali gledaj na to da se ti novci moraju nekako i podić ili direktno konvertirati u neki drugi payment processor da admin može platiti ili server, ili radio, ili ddos protection, domenu... a svaki payment processor ili exchange uzme barem 3-5% ako ne i više, a za dizanje u kešu pa do 15%. Naravno ne govorim da se prilikom kupnje bitcoina ne uzima postotak, ali evo jedan payment processor koji sam našao uzima 2% od uplate preko kartice + konverzija ako postoji. Moraš ubrojati konverziju ako kupuješ i PSC, ili kupuješ dolare ili eure, tu ti se opet uzme dio.

Zašto se meni sviđa ova ideja sa bitcoinom a ne paypalom? Sam po sebi je anoniman... djelomično ako ga korisnik ne zna koristiti. Ako kupiš bitcoine preko neke mjenjačnice na kojoj su te tražili osobne podatke, sken lične ili putovnice itd... i napraviš neku ilegalnu glupost preko neke od bitcoin adresa koju ti je dodjelila mjenjačnica na tvoj račun a preko te bitcoin adrese recimo ukradeš nekome bitcoine i pošalješ na tu adresu, naravno mogu te naći jer te u njihovoj bazi bitcoin adresa povezuje sa skenom lične ili putovnice... ili maila. Naravno tu se nitko ne bavi takvim stvarima tako da te nitko neće tražiti, zato je po meni ovo najsigurniji način doniranja, čak i ispred PSC-a, PSC je isto dobar ali nije na toj razini + malo ga je teže podići uz veće provizije i malo ga je teže konvertirati za recimo plaćanje servera ukoliko ga provider ne prihvaća kao sredstvo plaćanja. Za paypal sam sve naveo...

Jedna od boljih mjenjačnica koja ne traži nikakve podatke i ima proviziju 2% na uplate preko OKPay-a je https://btc-e.com a za paranoike popute mene mogu iskorititi i https://bitmixer.io/.

Nije potrebno skidati cijeli blockchain na svoj kompjuter i sinkronizirati ga jer on zauzima ~25GB i svakim danom se povećava, makar je to najsigurnija varnijanta. Zato postoje online walleti kao što je https://blockchain.info i offline walleti kakav je @Vutragenjo spomenuo, ali nije potrebno skidati cijeli blockchain koji zauzima ~25GB nego svega 10-20MB i napraviti svoj wallet i biti će spremljen na vašem računalu, https://multibit.org/

Postoje tu i lakši načini kupnje preko paypala, ali ne kupujete od neke firme ili mjenjačnice nego direktno od osobe, naravno od provjerene osobe... provjerite https://localbitcoins.com

Ako nekoga više zanima, napisat ću ja... samo da ne pišem bezveze a da nikoga ne zanima, hahaha.

Eto da probijemo led, poslan 0.1 bitcoin ~ 21$ po trenutnom tečaju.
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Evo podržavam i ja vutra kasicu prasicu ali malo sam klikala ove tvoje linkove @Prater pa mi je sada još manje jasno sve :whato::
Već na prvom linku kad otvoriš tisuće prozorčića,opcija i koje čega a uz to i obavjest
Attention: new phishing attacks!
Nekako me strah sama klikat po tome,možda nebi bio loš kakav vodič po koracima za nas neznalice.
Ja bi recimo da kupim pay palom ili americanom,ali neznam ja ni kome ja pare ni šta ja dobijem za te pare ni ko su te osobe što spominješ...ufff:zvezda::
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Napišem korak po korak, danas ili sutra.
Ovo što si napisala Attention: new phishing attacks! to su oni stavili obavijest da neko okolo šalje mailove u njihovo ime i da krade račune.
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Postaje sve teže samofinansirati ovaj sajt gdje je počelo sve da košta: radio, server, slanje imejla, ddos odbrana, domen i razne zabrane na domenu, rad na sajtu oduzima vrijeme i štošta još.

Svaka cast ovo je prava stvar najvise iz razloga ovog sto sam boldo, a pogotovo ovog podcrtanog jer ovaj forum nije mala stvar, fino je imat hobi i radit nesto iz razonode al' ovo je vise od hobija, ovo je poso i onaj tko osjeti potrebu i tko misli da treba pomoc i podrzat ove ljude koji ovo rade kupit ce ovaj koin k'o sto cu i sam uradit dok skontam kako se to radi jer treba ispostovat svaki trud i rad a pogotovo onaj od kojeg imas koristi, a ima ga svak od nas tko je god ovde, bilo to na ovaj il' onaj nacin, pozdrav i svaka cast jos jednom ! :respect:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Za btc-e.com deposit:

1. Registracija na https://btc-e.com i konfirmacija maila
2. Profile -> Funds -> Deposit određene valute (preporuka USD)
3. Selektirat željeni, OKpay ima 2% proviziju
4. Pratiti upute na njihovoj stranici
5. Kada bitcoin sjedne na račun, withdraw na vutra.org adresu

Za solidchanger deposit:
1. https://solidchanger.com/xchange_LQUSD_to_BTC/
2. Ispunite podatke
3. Pratite upute
4. Platite preko LIQpay-a


Stigla je prva donacija pa ako clan zeli neka se javi na privatnu pruku da ga/je stavimo na listu donatora.
 
Poslednja izmena:

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Nekad se zaprepasti koliko mogu biti glup za neke stvari, ja jos uvijek nemam ni obican racun u banci otvoren:fuck:, sve sam ovo pregledao i opet mi nije jasno. Al obecavam da cu se potruditi da sve shvatim za ljubav :vutra:
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
Zamolila bih vas da ovo pojednostavnite koliko god je to moguce i postavite u prvom postu.
Ja sam jos uvik za PSC, PayPal, preko mob itd. U biti stavite sto vise servisa za placanje pa kako se kome svidi, ako ne bude radilo ovo s BC-om.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Rado bih donirao,ali ovaj nacin mi je prekompliciran. Siguran sam da cete se dosjetiti nekog boljeg nacina, do tada samo moralna podrska, nazalost.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and L0oD

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Najlakse bi bilo kad bi moglo da se uplati preko kartice od moba... kupim karticu u kiosku,posaljem koliko zelim i karticu unistim ili sta vec... nadam se da cete sredit ovo da bude sto prostije.... razmisljaj te o nama ljudima sa sela,koji bi rado donirali za sajt :vutra:... al ovo kako ste vi sve objasnili je ok... mada ja se u to nista ne razumem,bitcoins i tako to... najradije bi da ima neki ziro racun,sibnes kintu i bog te veselio... nadam se da ce te ovo ujednostavit sto pre,bar sto se tice mene a nadam se i ostalih... jer ovaj sajt je nesto vrh sto sam za svoje godine video... ostaje da cekamo,ostani te dobro...