Bladerov HSO Blue Dream x3 i Dinafem CBD Purple Orange (2 x 250 HPS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hvala svima na podršci i na praćenju dnevnika. Svaki dnevnik je na neki način svoja avantura, koju je draže prolazit i lakše kad imaš sa nekim podijelit, a i poslušat savjet. Malo predramatičan kraj ali bitno da je happy end, ali on će doći sa smoke reportom :respect:

@Himalaya Gold je,je, lijepo je sazrilo. ;)

@bigeskalibur biće i smoke za nekih mjesec dana. :smoke:

Hvala i na statusu "poznanika foruma" @PowerSeed :sadbanana:

@Stipe, @Sensi Star , @hazeri, @Raconja hvala i svima drugima. Stvarno je bilo kao iz neke crne komedije. :drull:

Ali ova stvar je stvarno to @mr. Herb Gardener. Umro sam od smijeha :lol:. Odlicna stvar...

Eto ljudi moji. Uvijek me motivirate pa tako bi mogao uskoro da bude i drugi dnevnik. Ovaj put laganije nešto. Jedna biljka pod 250w. Dinafemov CBD Og kush. Čisto malo za igru dok nisu temperature previsoke. Pa onda pauza.

Live long and prosper!

spok.jpg
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Prošlo je 10 dana od hrvesta prvog Blue Dreama i Purple Oranga i još nije suho. Temperature su niske. Bilo je od 4- 15 stupnjeva Celzijusa.

Ono šta mi trenutno se vrti po glavi je fenomen koji se javlja. Do sada kad sam sušio onako obješene grane, uvijek bi mi se prvo osušili mali budovi i polako bi se grana sušila od dna do vrha. Ali sada su mi vrhovi kole suhi ko barut, dok mali su kao da sam jučer stavio. A još najluđe je to da se čuje snap kad pri sredini slomim.Vlaga je od 55-63 otprilike. Dva venta vrte po prostoriji zrak ali ne tuku direkno.

To čudno sušenje prepisujem vjerovatno nekoj čudnoj mikroklimi koja se javlja zbog razlike u temperaturama, pa vjerovatno neka vrsta kondezacije, a ostaje mogučnost i da kroz krov jer je to kao onaj "ventilirani krov". Jednu granu sam obradio i stavio preko noći u teglu. Već tada po meni je bilo prevlažno, a to se pokazalo i ujutro. Bilo je prevlažno pa sam sada prebacio u smeđi škartoc. Bilo kako bilo izgleda za moje pojmove vrhunski, a tako i miriše.

Pušio Purple Orange i zasad mi se najviše sviđa od svih CBD-ova koje sam probao. Okus u onim prozirnim (100 % celuloza?) rizlama je tako sladak i po naranči da je za ne povjerovat. Okus i rad zasad odlični... evo malo slika od Blue Dream testnih vrhova...

20170115_135921.jpg 20170115_040206.jpg 20170115_140147.jpg 20170115_140251.jpg
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Shvatio sam nakon 12 dana da je pozicija sušenja loša. Nije se baš sušilo jer se u dijelu prostora blizu krova vjerovatno događala neka vrsta kondezacije šta bi objasnilo i fenomen naopakog sušenja s obzirom da su mali vrhovi bili bliže krovu koji je leden pa kondenzira paru...

Trebao sam sušiti u boksu sad kad ovo vidim iako mi je prostorija djelovala suho. Vlagometar na stolu u blizini vecinom bio na 50-55, a najvise 60+.

Skinuo vrhove sa grana i poredao ih po kvaliteti i po vlažnosti. Rasporedio ih u škartoce-papirnate smeđe vrećice i stavio ih na malo toplije i manje vlažno područje. Neki su već u teglama, a i testiram neke stvarno dobre zip-bags.

Na jednom vrhu sam vidio malo-malo pljesni uz granu, ali nije bilo vece od nokta. I to sam mikroskopom vidio jer mi je boja bila malo žučkasta. Bacio sve u pm i opra ruke i skarice alkoholom ;). Ostalo sam pomno gledao dok sam trimao relativno suho, a to je trajalo jako dugo kroz dva dana.

Purple orange nenormalno ljepljiv. To još nisam doživio. Udara da nikad nebi rekao da ima 5 % thc-a koliko je deklariran. Odmah u glavu i stoji onako kao ovojnica oko mozga osječaj i lagano iza ociju. Fascinantno je da da se osjeti nakon 10 sekundi odmah. Bio bi sretniji da je slabija jer jakih imam dovoljno:thumb:

Dok sam trimao napravio koju sliku vrhova Blue Dreama (prva slika), Purple Orange (druga slika).


20170117_185734.jpg 20170117_010051.jpg

Sad samo provjeravati i provjetravati 6 puta na dan, taman sam na godišnjem.:popcorn::

Edit: ili sam ja pomješao u svojoj glavi poredak sušenja... nebi bilo čudno.:upiii:
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Smoke report BLUE DREAM - HSO

20170110_112530.jpg

Pet mjeseci kjuranja je prošlo i mislim da je vrijeme za jedan smoke report. Bio bi on i ranije ali trebao sam se psihički rehabilitirati da bi smoke report bio što vjerniji realnosti. Jučer sam bio slobodan i cijeli dan posvetio Blue Dreamu da bi ga potpuno osjetio bez fizičkih i psihičkih turbulencija, a to se i ostvarilo.

O sorti nemam šta puno reći. Zahvalna, vrlo brzo ide ponovo kod mene u boks. To će biti jedina sorta koju ću više od jednom do sada imati, a biti će joj treci put. Mozda budem naručio,običnu i CBD verziju koju je HSO stavio u ponudu.

Vizualno i na opip budovi tvrdi, svijetlije zeleni. Ovo varira o puno stvari pa neću puno o tome.

Miris je za mene jako bitna stvar. Puno vrimena odvajam na mirisanje, a miris je kod mene jako razvijen, skupa sa okusom. Iako treba vježbati mozak da počne povezivati iskustva. Naprimjer može se imati jako osjetljiv njuh ali sad treba izvježbat povezivanje, nešto slično kao relativan pitch u muzici. Da ne duljim... Miris Blue Dreama je jako sladak, to je najviše izraženo, a sad dio na koji sam potrosio nekoliko sati njušeći su ti mirisi koji su utopljenji u to prevladajuće slatko. Moram priznat da mi je bila jedna od težih za dokućit. Ono šta sam primjetio je da ima dosta Hazea u sebi, to sam povezao tako da sam paralelno ponjušio Shining Silver Haze. Znaći osjeća se nota citrusa i još nekog voća lagano skroz uronjeno u jako slatko. Ukratko miris je vrlo slatkast sa vočnom notom gdje na momente naviše do izražaja dolazi limun, ali bez svoje kisele komponente nego jako lagano iz pozadine, pomješan u vočnu salatu. Sigurno svoju slavu Blue Dream dosta dobiva i na račun toga vrlo "catchy" mirisa. A i zbog toga će opet kod mene u boks.

Okus sličan mirisu. Slatkast, malo kiseliji zbog gorenja ali daleko da je kisel kao neke kisele sorte. Slatkasto-vočni haze okus...

Rad je isto atribut zbog kojeg će ponovo u boks. Jedan jako dobar "uplifting" relaxing osječaj. Osobno sam ljubitelj i indika zbog hiperaktivnosti ali naprimjer cura kad zapali "indiku" odmah joj se spava tako da blue dream je baš ono što nam treba kada navečer stavimo film, neku seriju gledat ili za izdržat popodne nakon jutarnje smjene. Taj uplifting melow osječaj ne traje dugo 30-45 minuta ali nakon njega ne ostane neko teško tupilo nego se može dalje iako osječaj laganog high-a i relaksiranost ostaju i 2 sata. Normalno pričam o dozi koja ne prepuši čovjeka, jer kad se prepušiš ko prase onda si uvijek ispran nakon, iako od nekih sorta više od nekih manje.

Zaključak:

Iako imam tendenciju da isprobavam što više vrsta zbog svog znanstvenog stava prema kanabisu, Blue Dream ću morati ponovit. Nema toga kome se nije svidjela i ne možeš falit kad počastiš nekog gosta bilo jutro, večer, stoji se doma ili se ide vani. A još kada u to upakiramo super catchy miris i okus koji rijetko da netko neće volit, dobijemo stvarno hybrida koji je odličan za imati u osobnoj rezervi.

p.s. uskoro ide i Purple Orange CBD smoke report
 
Poslednja izmena: