Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Blagotvorno dejstvo

Diskusija u 'Ko ste i kako ste nas našli?' započeta od Eysanuna, 15.07.2017.

1. 420Florist

Učlanjen(a):
    25.07.2017
    Poruka:
    99
    Sviđa im se:
    157
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +190 / 4 / -0
    Kolegice, dobrodošla :D Nosiš ime moje omiljene rijeke na kojoj sam ljeta i ljeta provodio :joint2:
    Koristio sam istu lampu za neke svoje testove :D, i nisam baš NAJBOLJE rezultate isciljao, jel ovako izgleda? (eo jedva ju iskopa)
    slika.jpg
    Onaj, da bi dobila rezultat od barem 10 000 lumena od te lampe, mora ti ljepotica biti najmanje 35cm udaljena od žarulja, slobodno stavi šta ispod kante, i podigni ju malo, i super ćeš izvući rezultate bez ikakvih extra dodatnih stvari :) Isto ti preporučujem kao početnici, da pogledaš na ebayu sljedeće: Energiesparlampe 125 Watt Blüte ESL CFL 2700K Luminora, sa "fassung" i kablom, sve te izadje max 25-30€, i nju dodatno bi jos ukljucio, ono nisu neke pare, a žarulja ubija za početnike ;), i u beču imaš vrlo dobrih Cannabis šopova, ako budeš kontala kupovati đubrivo za cvijetanje, slobodno uzmi "Guanokalong", to je biološko đjubrivo od šišmiša, also Fledermaus kot :) Nije skupo, a po meni najbolje, većina miješa u startu to djubrivo sa zemljom pre sađenja, ja to inače razrijedim u tečnom djubrivu od žare.. Ali et možeš i običnom vodom.. samo pazi koliko stavljaš :)
    I ima da buje cvijetovi :let: Inače želim ti mnogo uspijeha!
    A eo i muje curice iz terarijuma :)
    IMG_20170307_1948317_rewind.jpg

Poslednja izmena: 29.07.2017
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  2. Eysanuna

Učlanjen(a):
    14.07.2017
    Poruka:
    11
    Sviđa im se:
    52
    Trofej poeni:
    13
    Ratings:
    +53 / 0 / -0
    Dragi Florist, šta da kazem nego samo wow! i hvala!
    A ovo je moj gospodin Indonezanin.
    1501612865893-397015278.jpg
    Tacno si prepoznao, to je ta lampa. Ja mogu samo do 70 Watti lampu stavit jer je to Terrarium, ali ako budem odlucila da se bavim dalj uzgojem nabavicu box i kupit tu koju mi preporucuješ.
    Super ti je " Tipp" za djubrivo, idem koliko sutra u moj Hanf shop i nabavljam i ne znam da li da ga naknadno dodam u saksiju. Ali mislim i da kupim Stecklinge i još par biljki zasadim. Ovo mi je samo prvi pokušaj, amaterski. Evo je kako se razvila..
    Hvala velika za ovako nesebican savjet i strucno konkretan odgovor na osnovu koga bi ti dala ime ne travara niti cvjecara, nego boga biljnog svijeta!
    1501614534340169166348.jpg 1501614563209-1676276046.jpg

Poslednja izmena od urednika: 02.08.2017
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  3. VenloNL

VenloNL sunce,sunce i samo sunce

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    5.499
    Sviđa im se:
    15.473
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.768 / 7 / -0
    plitko presađeno,no nema sada veze
    samo deri :)

• Slažem se Slažem se x 1
  4. Eysanuna

Učlanjen(a):
    14.07.2017
    Poruka:
    11
    Sviđa im se:
    52
    Trofej poeni:
    13
    Ratings:
    +53 / 0 / -0
    Znala sam. Al ovaj matori pored mene nije dao da je dublje stavim, kaze tako je rasla od pocetka i biljke ne vole preduboko da se zatrpaju zemljom. A meni je isto bilo preplitko. Sad je malo nestabilna stabljika.

5. 420Florist

Učlanjen(a):
    25.07.2017
    Poruka:
    99
    Sviđa im se:
    157
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +190 / 4 / -0
    Slobodno ti natrpaj do vrha zemlje, i biljka ti bježi gore ka lampi, što bi švabo rekao "die spargelt zu krass" :D
    Digni saksiju slob za 25-30cm, stavi šta ispod, i uradi LST, nije teško ni za početnike, pogotovo kad ženksa ruka to odradi nježno :rolleyes:
    Sa ovom metodom ćeš povući biljku dole, i sredit ćeš sebi više mjesta u boxu a i sama biljka neće rasti samo u vis..

Zašto ti preporučujem ovo? po slikama ti se vidi da ti donji dio biljke skroz malo "faća" svjetlo, ovako kada raširiš i povučeš biljku ka dole, i podigneš ju 25-30cm prema lampi, sredit ćeš to :) i onda je samo sa vremenom spustaš od lampe dole kako raste bom..
    P.S
    na ovom video zapisu je bilja topirana, ne moraš raditi topiranje ako imaš autoflowering sortu, samo LST odradi

6. Gaf

Gaf

Učlanjen(a):
    07.01.2016
    Poruka:
    298
    Sviđa im se:
    177
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +258 / 6 / -5
    Koliko vidim biljka ti je pocela cvijetati, sad polako kad potrosi nutrijente iz zemlje, pocnes sa gnojivom i uzivas u popunjavanju badova(cvijetova), sretno do kraja ;)

Preporučite stranicu