Blue Amnesia XXL auto grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.05.2012
178
169
43
39
Fino fino :) Malo su vec dobile tamniju boju u vodi, ili mi se samo čini. Najlošije uglavnom izgleda ovaj American Pie što je bio freebie, jer se ona "tigrasta" ovojnica ljušti malo, ali ide i on na klijanje, pa što bude: Hvala na podršci društvo, sljedeći update kad bude nešto konkretno, i kad konačno riješim nekakvi slikavajući uređaj :wave:
 
04.05.2012
178
169
43
39
4/4 proklijale, 2 su u zemlju prebačene. Ova Blue Amnesia totalno divlje klija, 2 sjemenke su u manje od 24 sata pukle, s tim da je jedna u 24 sata izbila više od 0,5 cm. So far so good. Veselim se i ovom American Pie-u koji je najsporije proklijao, ali danas se pokazao. Nadam se da ću ga dovesti do kraja jer ako ćemo sudit po genetici, rad bi mogao bit jako zanimljiv!
 
04.05.2012
178
169
43
39
Da, meni je isto iznimno interesantna, pogotovo sto su obe vrste iz kojih je dobivena same po sebi zanimljive, a da ne pričam što je sativa dominant, iako je "samo" 60% sativa. Polažem i ja sam u sebe dosta nade da izguram to, iako sad treba dobro razmislit kako strpat sve na jedan sajt, i zaštitit od krava sve :D
 
04.05.2012
178
169
43
39
Ma pobacat ću i dlaku od psa, i urin jedno 2-3 metra od biljke a po biljkama naprskat miks sa češnjakom, lukom, ljutim paprikama i vodom, i nadat se da neće ništa bit. Najveći je problem što fizička zaštita ne dolazi nikako u obzir, a deblji najlon za ribu koji se ne vidi ih sigurno ne bi zaustavio
 
04.05.2012
178
169
43
39
Društvo, malo pitanje. Pošto nemam pri ruci nekih posuda većih od litra, i ne da mi se zezat s pilanjem bidona i slično, kupio sam vreće za sadnju. Po računici, volumena su 3,5 litara. Dimenzije su 13x27x10, širina, visina, dubina. Zanima me dal će u rastu smetat to što je ipak skoro 30 cm visine vrećica, naspram manjih dimenzija širine i "dubine" ? Vrećica je oblika kvadra. Znam da naša draga biljka voli puštat korijen prema dolje, više nego u stranu al opet...
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ja bih rekao da nece biti problema, ja takodje sadim u saksije od tri litra visine 20 cm i nemam nikakvih problema, cak su biljke super zadovoljne. Evo da ja stavim sliku da ti uljepsam malo dnevnik, kad ti vec neces :p
20150610_152406.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba
04.05.2012
178
169
43
39
Ma nije da neću, nego baš nemam čime slikat. Mobitel koji imam je star jedno 10ak godina, VGA kamera, od drugih neću da posuđivam za slikavat takve stvari, digitalni aparat isto tako sam imao, ali više nije kod mene na korištenju. Kad bude mogućnosti poslikam ja sve, sad još nije zanimljivo, male biljčice koje stvaraju drugi par listova, ili ti ga prvi pravi kat :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo
04.05.2012
178
169
43
39
Malo je 3l ako ce ceo grow biti u tim saksijama a moraces svaki dan da zalivas,to se na plus 40 na suncu osusi cas posla

Nije druže, ovo je samo privremeno, dok ne izbiju treći ili četvrti "zglob" da im mogu odradit super-topping, i kad se oporave, ako riješim mjesto za growat, idu u rupe od 20 litara potgrond H, ako ne, idu u kante od 20 litara s potgrond H. Ove vreće bi bile samo prelaz iz sadašnjih 0,5 litara, da mogu doć bez da se ja puno brinem do trećeg ili četvrtog kata
 
04.05.2012
178
169
43
39
Uspješno presađene u vreće napunjene malo više od pola. 2 su prošle bez problema, dok zadnju sam protrnuo kad je pola zemlje ostalo visit na tankom korijenčiću. Nadam se da je neće puno uzdrmat i da će nastavit dalje kako treba. U ovim vrećama ostaju do FIM-a, i super topiranja. pošto su 3, jedna ostaje "normalna", jednoj ide pokušaj FIM-a i trećoj super topiranje. Nadam se da će uspijet sve 3, i da ćemo bit svjedoci nečem novom.

P.S, uskoro ide slikovni update!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo
04.05.2012
178
169
43
39
Evo ga društvo, slikice su tu.

2 najveće malo su se borile sa izduljivanjem jer su 2 dana trebale bit maknute, ali se drže po meni i više nego dobro. Najmanja u vreći je isto Blue Amnesia koja je izbila zadnja, ali vrlo moguće da je usporila s rastom jer sam ju ja malo stresirao prilikom presađivanja. Iako manja, nije toliko puno zaostala za ove dvije druge, a i ona jedina je bila zatrpane stabljike prilikom presađivanja, tako da moguće i da novi korijen razvija i ide sporije.

American Pie će isto uskoro u veću posudu. Jako je izdužen ali neću ga za sad dirati jer mi se čini da stabljika jača, i zanima me kako će podnijeti to sve. Što se napretka tiče, on je zadnji izašao iz sjemenke, i mislim da za fotoperiodnu ide sasvim okej.
 

Prilozi

  • 2.JPG
    2.JPG
    389,3 KB · Pregleda: 259
  • 3.JPG
    3.JPG
    442,8 KB · Pregleda: 252

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Biljke dobro izgledaju ;)
Probaj nekako izolirat te crne vrece od sunca jer ces skuhat korjen. Beton isto jako grije i nije preporucljivo drzat. Brze vlaga ispari i korjenu nije ugodno kad dodje do ruba. Mozda si to privremeno stavio, al radje ja natipkam :)
 
04.05.2012
178
169
43
39
To je privremeno jer su morali autosi ić u nešto veće. Kad sam presađivao već sam skužio da je korijen krenuo po dnu posude šetat.

Ima li netko kakvih prijedloga za zaštitit vreće i što stavit ispod njih? Dobar dio dana su na Suncu i što kaže Stipe, stvarno se dobro ugriju.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Za sad privremeno samo sam stavio drvene daske ispod i na dio gdje se naslanjaju.

Tarzane, biljke će ići ili u kante od 20 litara Klassmanovog Potgrond H, pomiješanog sa 20ak % zemlje s jednog plodnog terena, i hidrogelom vjerovatno, ili u isti takav mix u rupe istog volumena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zinabro23 and Stipe