Blue Amnesia XXL auto grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.05.2012
178
169
43
39
Mali update: Biljke neće bit super toppirane. Jedna je upravo FIM-ana, ova skroz lijevo na slikama u vreći.

American Pie je nekako uspio završit na podu, i stabljika se nagnječila i kao prelomila, ali već se on sam počeo regenerirat i uspravljat prema suncu, tako da neću nikakve mjere poduzimat, barem ne još. Smatrat ćemo ovo neplanskim HST/LST treningom u startu :D
 
04.05.2012
178
169
43
39
Skroz lijeva, i srednja FIM-ana su pokazale prve pistile. Za prvu sam siguran, za drugu još ne 100% ali mislim da je to to, jer su u dan razlike. Malo me zabrinulo što su relativno male još, iako su poprilično krenule razvijati sporedne grane, iako se sa slika baš i ne vidi.

Samo se nadam da ovako cvjetanje u 20.om danu nije radi nekog stresa, već da je tako trebalo bit.

Uskoro će ja se nadam i presađivanje na sajt jer im je krajnje vrijeme, jedino što pravi problem je novac, a definitivno ne želim ove sadnice stavljat u nekvalitetnu zemlju.
 

Prilozi

  • 5.JPG
    5.JPG
    332,5 KB · Pregleda: 232
  • 4.JPG
    4.JPG
    312,7 KB · Pregleda: 228
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
04.05.2012
178
169
43
39
Photo update:

Evo ih društvo, piče hrabro i sigurno u cvjetanje :D

Sva 3 automatika cvjetaju, tj izbacili su pistile. Nekima je koliko mogu odredit peti, a nekima četvrti dan cvjetanja. Doslovno divljaju na oči iz dana u dan, i ona najmanja se definitivno oporavila.

Biljka na kojoj sam odradio FIM, mislim da nije zaostala ni dana sa rastom, dapače, otkad je krenula u cvjetanje, grana se skroz brzo.

American Pie hitno moram presadit jer mu listovi žute, a nikako vremena da uhvatim. Mjesto gdje se prelomio konačno je počelo bit tvrđe na dodir, tako da se ni za njega ne sekiram, osim što pod hitno mora ić u veću posudu iako na slikama izgleda dosta lošije nego što zapravo je, a automatici hitno trebaju u zemlju 7.JPG
 
04.05.2012
178
169
43
39
Znam sve ali je problem što ne vozim i to me uvelike ograničava i što se tiče nabavke zemlje, i što se tiče sajta. Na kraju krajeva imam i neke privatne obaveze koje trenutno rješavam i bitnije su mi od kojeg dodatnog grama na našim divnim biljkama. Svjestan sam što radim, i što gubim, ali drugačije ne može bit.

Najveći problem je nastao kad je sajt na kojem su prvotno trebale bit probao, i što se na drugom treba dodavat zemlja, to sve prevozit koji kilometar itd. Bit će što bude. Po mojoj procjeni što znam za sad, prije petka neće još nigdje, u subotu ili nedjelju idu van iz vreća, ako ne u zemlju onda u 20 litara posude
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Druze,razumem te... ali snalazi se kako umes :) ja sam prosle nedelje izgubio jos 3 autosa... sa tim sto sam ja spremio potove od 25l sa zemljom i perlitom... kasnio sam da je presadim 7-8 dana i kad sam to uradio posle 4 dana dobio tri muska... znaci ove godine me ne ide sa autosima out... srecno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba
04.05.2012
178
169
43
39
Update:

Biljke su jučer konačno prebačene na drugo mjesto u zemlju. Lokacija je blago strma, okrenuta jugozapadu. Okolno niže raslinje je očišćeno, ti u tamo ima koji bor koji će u ranim jutarnjim satima možda pravit sjenu, ali mislim da će dobivati sasvim dovoljno sunca tokom dana.

Na 4 biljke raspoređeno je 2 vreće Potgrond H zemlje, odokativno jednake količine, što bi bilo oko 35 litara za svaku te zalivene sa 3-4 litra vode. Sve 3 Blue Amnesie su otprilike iste visine, oko 40-45 cm, što mi je bilo nevjerovatno da u onako malim vrećama mogu narasti tolike, i tek lagano pokazati nedostatak dušika. Također, FIM koji je napravljen na jednoj od biljaka se pokazao kao pun pogodak jer su svi vrhovi iste visine, i ako sve bude uredu, mislim da će biti daleko najbolja biljka. Toliko o netreniranju automatika.

American Pie je jako mal, ima svega 3 ili 4 para listova, i nije veći od 15ak cm, ali to pripisujem tomu što je prvo bio slomljen na pola, pa je dugo bio u malo zemlje. Sad ima prostora i očekujem da krene ovih preostalih možda mjesec dana.

Najviše me brinu skakavci, i veliki i mali kojih na sajtu ima jako puno, jer su mi i do sad znali pravit probleme. Biljke i okolno raslinje su naprskan malo jačom dozom Mospilana, pa se nadam da će to spriječiti invaziju.

Slike za 2-3 dana kad bude zaljevanje na redu
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Mospilan se koristi za biljne vasi,a sto se tice skakavaca mslm da nece imat nekog ucinka... a automate mozes trenirat i naravno da ce krenut lepo da se grana,a posledice ce biti doprinos... a mogao si radit topiranje Chilijevom metodom,pa imati bolji rod kako tvrde :) a ovako ostaje da gledamo tvoj updt i vreme je bilo da ih presadis,srecno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
04.05.2012
178
169
43
39
Onda se mogu *ebat, jer mi je jedino to pri ruci bilo od tih otrovčina. Skakavaca ima baš brutalno puno, što malih, što većih. Nadam se da će ih spriječit bar da ne dolaze toliko puno. Na kraju krajeva, sigurno im nije isto jest biljku koja nije prskana ničim, i koja je tretirana barem nečim.

Da, vrijeme je krajnje bilo da idu vani, što radi njih, što radi mene. Sad se samo nadajmo najboljem :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Nemoj se brinuti radi skakavaca , blizu sigurno imaju puno ukusnijih i sladjih biljaka za gozbu.
eventualno ce sletit na tvoje biljke radi odmora i sakrit se od predatora koji se hrane skakavcima :)
0000063938_l_0_xWjnKw.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Travko Pušić
04.05.2012
178
169
43
39
U principu doma su mi pravili mali zeleni skakavci problem i oni su jedini jeli biljčice al pomalo, al bas su mali pa ih nisam mogao skuzit nikako. Na lokaciji gdje su prebačene više su aktivni zrikavci koliko sam mogao skužit nego "pravi" skakavci.

Druge biljke su okolo poprilično drvenaste, i suhe tako da sam skeptičan oko toga da će ih izbjeć, a i jedne godine su mi u 2 dana pobrstili sve. Ali, neka, bar netko da misli pozitivno :D
 
04.05.2012
178
169
43
39
Biljke jučer zalivene sa po 2 i po litra vode svaka. Nakon 3 dana zemlja je na prvih 2 cm vlažna dovoljno, što znači da sloj zemlje sa lokacije koji je nasut preko Potgronda drži vlagu ipak i voda ne isparava tako brzo i na 35+ temperaturama. Napreduju fino, bez nekih značajnijih oštećenja, osim na FIM-anom automatiku, što sam ja slomio slučajno jednu granu. Nadam se da će se oporavit.

American Pie također je doslovno u 3 dana doživio transformaciju i uduplao se, tako da od jedne maltene otpisane biljke koja sa 2 mjeseca nema više od cca 20 cm, možda nešto i bude ako nastavi ovako divljat.

Zanima me dal netko može preporučit neki solidan automatik, ali da poprilično brzo bude gotov. Poprilično brzo mislim ne više od 65-70 dana od klijanja do branja. I pritom ne mislim što breeder navede, već realna iskustva.

Hvala
 
04.05.2012
178
169
43
39
Mini update: Biljke su dobrano u cvjetanju, planiram ih držat još 20-25 dana, prema uputama breedera. Tad ću procjenit prema trihomima dal su za skidanje, ili još koji dan treba ostavit. Cilj je postić clear uplifting high.
American Pie se nije mogla mala izborit sa sušom, i vrlo vjerovatno je osušena.

4 kom. Auto Bubble-a od Female Seedsa stavljeno u vodu jučer popodne, danas prebačeni u vlažni wc papir i vrećicu. 4/4 sjemenke puknute, a klice sramežljivo vire vani :)

Za sad njih 4 su dodatak, jer je sajt teško pristupačan i relativno mal, pa da se biljke ne gomilaju i ne prave sjenu jedna drugoj. Ako netko ima iskustva sa Auto Bubble, nek posta i komentira
 
04.05.2012
178
169
43
39
Društvo, mala pomoć potrebna! Biljke danas zalivene, i po nekakvoj okvirnoj procjeni po dnevniku imaju 63 dana. Trihome nisam imao čime vidjet, al onako pogledani blizu, djeluju da čak dikoji list ima sve smeđe trihome, al u principu većina ih je možda pokoji smeđi.

Po breederu ova sorta ide 75+ dana, a ja definitivno ne želim couchlock, a opet, ne želim izgubit na potenciji i kvaliteti.

Slikat nemam jednostavno čime, dal da berem ili ne?!

P.S Mali cvjetak je ubran, pa ću ga osušit brzinski večeras i probat. Ako bude dobro, ide pod nož za 5 dana, bez obzira ne breeder informacije, jer ne želim krcato smeđih trihoma, a čini mi se da se dobrano pojavljuju već
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ja sam malo zbunjen sa sortom? Spominjao si neke sorte, a u naslovu nepoznati strain.
Bez slike tesko da ti ista kazemo, ali nekako jako sumnjam da je to gotovo. Prije 35-40 dana jos nisu ni cvjetale, tako da sumnjam....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Zadnja slika je 28.6 i ja ne vidim da to cvjeta.
  • Indoor flowering period: 75-80 days
  • Outdoor harvest time: from April to October
evo pa racunaj. al to nemre bit gotovo.
javi ako zelis da promjenim naziv dnevnika.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Promjeni slobodno u Blue Amnesia XXL auto grow.

Pistili su se pokazali i prije toga, a sa slika se definitivno ne moze vidjet da cvjeta, al tad je bilo cvjetalo 4-5 dana. Ako snađem neki mobitel poslikat ću, ali najviše me brine što već ima smeđih trihoma, i ako ostavim još 10-12 dana, što bi bilo tih 75, mislim da bi posmeđilo skroz.

Također, bijelih pistila više nema nit mi se čini da izbijaju , možda iz jednog calyxa na svakoj biljci izbijaju po 2 koja su "starija", i to je to, sve ostalo su smeđe dlačice.
 
04.05.2012
178
169
43
39
S biljke koja je FIM-ana uzet je cvijet koji je bio puknut, i vidno je lošije razvijen od ostalih iako se za divno čudo nije osušio. Taj komad je sinoć osušen u mikrovalnoj, i degustiran :D

O okusu se nema šta pričat prilikom takvog sušenja, ali high je u početku kao da ga nema, pa onda solidno zabijanje na mozak. još uvijek mi je teško otvorit oči nakon spavanja. A na tom cvijetu su trihomi bili malo i nimalo vidljivi, i cvijet je bio prozračan. Ostali su dosta kompaktni, i puni trihoma
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: pusimmnogotrave