Blue Cheese + White Widow, auto, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo mene u indoru, nakon ovogodišnjeg zadovoljavajućeg rezultata u outu (prvi put)
Out je bio prilično dobar sa obzirom na kišnu godinu i moje znanje.
Ali sa velikom greškom (između ostalih) naime samo jednu vrstu sam stavio sad bi da probam i druge malo da se ima za promjenu.
Nadam se uz vašu pomoć da će i ovo naličiti na nešto.



Pa da krenemo;

Sjeme: White Widow i Blue Cheese od Barney's farm.Automatici po jedan komad.
IMG_20160814_165758.jpg


Zemlja:
Mješavina zemlja od ovogodišnjeg outdoora rano završenog, znači korištena, flushovana i sa malo 10% pregorjelog štalskog đubra.
Florabella, Florahum,Poljoposavec. pomješano sa malo stiropora. (nemam perlit).

Oprema:
-Box dimenzije 9o/90/160 ali sa mogućnosti sužavanja i širenja (imam cijeli tavan i brdo dasaka iverice)
-Toplomjer 3 kom.
-Timer mehanički 2 kom.
-rasvjeta: 250 w hps (naručeno, čekam).
-ph metar (nema još)
-vlagomjer (čekam)
-ventilatori od kompjutera, jedan za upuh i jedan za ispuh, te jedan za po potrebi po sredini boxa da mješa zrak. (imam ih dosta lako dodati)
-Reflektirajuća anti UV pvc folija. (neka jeftina naručio uz lampu)
Grijalica: ako zatreba na struju (žarna nit).
-Grijač 25 w. za akvarije.
-Pumpica za zazrak od akvarija (za prozračivanje vode)


Voda za zaljevanje: mogu koristiti sa 3 mjesta iz vodovoda (puna kamenca i klora). Iz bunara nečišćenog ali voda bistro izgleda
te sa izvora obližnjeg koji koristim za piće.


Znanje /iskustvo:

Nikakvo u indoru (dosta teorije sa foruma većinom).Nešto ovogodišnjeg iskustva u out.



Vežite se poljećemo;

Sjeme stavio na klij. 14.08 oko 16
Proklijale za dva dana. Udovica sporije ali dovoljno da ode sa drugom u čašice.
sirela je nikla 19.08
udovica dan poslije.
udovica sporije ali dovoljno da ode sa drugom u čašice.
Čašice su od eurokrema i neki sir, štali po kilu.
Izbušene i za sad nemaju tanjirić ispod.
Dno sam malo drenirao pijeskom (kamenčićima) i stavio malo stiropora.
Obe će sporo napredovati po meni.
Šta radi zemlje šta radi toga što su na tavanu gdje će biti Box(tavan je poluotvoren tj. tu se sušilo žito i sl..
Zalijevanje izvorskom vodom i prskalicom za sad.
Sike:
blue c.jpg ww.jpg white.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sa zemljom si sad svasta napravio, pa videces... sretan grow. sad to poluotvoren a u novembar moz da udjes. jbg da vidimo, sretno
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo sad sam sa sajta kako rekli outdoraši. klepam box, one pored mene rastu. a gle ista je zemlja, ako one rastu ok ovako male neznam,da nastojaću uzeti i zemlju, sad se stvarno nemože definitirati ova.
A imalo sam zapalio mučenik, pa ne kužim baš
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
i ona je još nikakva i nekako tamnija. sačekaj do sutra da se malo izleže bolje
btw. nju sam dobio na dar, udovicu, ovi uvjek nešto daju
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Pitam zbog zemlje, meni je u prvom growu neprikladna zemlja spalila polovicu mladih biljaka, ostale sam spasio presađivanjem u zadnji čas, a tvoj ww mi nekako summnjivo izgleda.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
slažem se. i meni je sumnjivo sad kad si pojasnio, ova sirela mi raste čisto ok, sa obzirom na slabu svjetlost. Motriću je još danas i sutra, pa u pon, rano pali fiću i po zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: scriptor and xcx

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Dobro nam došao u indor grupu :) groweru! Bas si me obradovao. Izbor lampe odličan, sasvim dovoljno količinski a ne troši puno ( sva trosila u boksu) 15€ mjesečno.
Nabrijan do jaja, istu grešku kao i ja radiš, startas a boksa nema, ni lampe :fuck:. Ako stigneš još danas kupi 4 stedne 20w 6500k, jos bolje 6 komada osram npr. I instaliraj. Najozbiljnije mislim.
Srecu želim i mirno more.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
jeste druže moj,
kupio sam tri sjemena dobio četiri (ww na poklon) ja to neznam čuvati a zima ide kuku šteta da propadne.
još dvije su mi ostale.
Jeste nisam trebao riskirati sa white widow nju imam samo jednu. al ebg.
nemam love. nije mi samo to u pitanju.
nek kvrlje, nadam se da će to biti samo par dana duže, nego inače. i da će sve stići na vrijeme.
zemlja je upitnik i oprema da stigne na vrijeme.
box nije problem. na tavanu sam digao i komade i alat ali je vruće. kasnije ću opet malo raditi na boxu.
btw. išao sam do njih i udovica izgleda bolje. kasnije ću ih poprskati vodom sa izvora.
tako da imam oko 7 dana za box dok ne dođe sijalica i termometar.
Volio bi ih prije staviti pod lampu da se ljepše razgranaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
7 dana dosta, tavan je zimi problematican kao i ljeti ako nije izoliran, za stanovanje. Misli na hladni zrak kojeg ce boks usisavati, kad lampa radi grije oko sebe i iznad a tegle smrznute. Znači, pljuni u ruke i napravi predprostoriju koju ces grijati a time i zrak kojeg ce boks koristiti. Npr 2x2 predprostorija, izolirana toplinski, stiropor, i u njoj boks.
Nešto moras smisliti, ovako samo sklepan boks nece ici.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Sretno:)
I cim prije box sredi, takodjer i planove za zimu:)
Respect:)
ma ne vrijedi ni žuriti, sad se sjetih rječi moga učitelja iz osnovne uvjek je taj govorio "žuri polako"
dok dođe oprema i box će biti gotov, kao što vidiš već se stari asovi indoor tehnike uzgoja javljaju.
sad me ovaj moj drug @1310 (nije nešto kreativan u pravljenju nicka, al sutra da se legalizuje marihuana taj bi prvi poticaj dobio od države za uzgoj.)
@1310 sad si mi dao misliti a ja muka potego na bong (etno hommade bong) ovu takozvanu večernju terapiju. Znaš da se moram lječiti mučenik.
Ima li negdje slika ručnho rađenih,kemijanih bongova??po forumu
a gle ima dimnjak po sredini od peći obične na drva.
mislio sam u blizini njega pa po potrebi nekako ga "ubaciti" u box
imam i grijalicu na struju. i od akvarija grijač 50w ili 25 neznam pa to mogu iskoristiti za koji dan
ako uđem u deseti mjesec.
A za dalje neznam, ako bi išao baš u zimu........ vidjećemo kako će to ići. nije strašno. a za izolaciju.....
izoliram sa debelom spužvom pa iverica pa ću opet sa jedinicom, odozdo su daske najlon i zemlja 10 cm
a ništa gledaću da pored dimnjaka napravim box da ga grije a po potrebi da se nekako makne komad sa boxa pa folijom ili olukom starim postavljenim uz dimnjak odbija toplinu u box....uhhh sad sam se smorio total
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Haha bongas, divota, ja frcem li ga i frcem, puckam zapravo, ma nebitno, liječimo svjetsku bol.
Vidi kreativnog ucinka, dimnjak, paneli, hehe, dobra vutra majstore, jos jednog i klimu si riješio. Nemam straha za tebe, do x mjeseca i centalno ce biti. Malo košta istina al vrijedi (udahni jos jednom duboko i zadrži dah) eto vidiš.
Krenuo si i neces požaliti, poslikaj nam prostor da se ukljucimo u gruntanje, ima od lani ili predlani jedan dnevnik il dva na tavanu bez grijanja i jedan na terasi zimi.
Upalio se dan! Moram ići ča :D:rasta::joint2:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
sutra drug moj evo me i fotouslikavač zeza a ova na mobu nije za noć.
nama je ipak se smrklo pojedinima ili bar meni,
znači timer je rekao "neka bude svjetlost" i bi dan. mašala šta se sadi, jel ti sadiš cijele godine? koliko ti treba za godinu?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Što i kako vidi u dnevniku.
Sadim kompa od kad sam na forumu, nista prije nisam znao, sad ne prekidam, ludo se zabavljam, družim se, osjećam se hay, hebe mi se za politiku, smijem se! :joint2: A kolko podimim, kao i Chuck Norris, SVE!!! Sad više kad imam svoje. Taman mi je od growa do growa hehe, matematika po tome kaže cca 50g mjesečno. Ima se, pa se i troši :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala svima na podršci.
Update:
Udovica je došla sebi sad je manja od sirele ali zazelenila.
Zaljevam uveče vodom odstojalom sa izvora. Dodao malo zemlje jer je potonula. stavio im tanjuriće ispod.
Zbog slabog svjetla kao da su malko izdužene.
White Widow
Screenshot_8.jpg
Blue Chese
Screenshot_2.jpg
Dana s je oblačno pa je slabije jasno i svjetlo.
Na slici se vidi koliko svjetla ima, kroz te letve (nesmjem ih skidati)
Screenshot_9.jpg
Nešto od opreme i "Sajt za box"
žica ima poneka.
Screenshot_4.jpg
Poneki ventilator
ventilatori.jpg
Timeri
tajmeri.jpg
Sajt za box (u izradi)
mislio sam u ćoškove zgodnije mi je već imam dva ćoška ali kako koljeg @1310 kaže moguće da će mi ponestati vrhova pa upalim box mašinu i zimi.
pa mislim onda pored dimnjaka koji ide po sredini (obične cijevi od peći)
sajt 2.jpg
sajt.jpg
 

Prilozi

  • sajt.jpg
    sajt.jpg
    160,6 KB · Pregleda: 65
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Super, pola materijala je već na tavanu, ideju s dimnjakom kao grijacem razradi malo, bilo bi dobro tu toplinu iskoristiti. Prijedlog ostaje, predprostor izoliran toplinski, vuna ti je već na tavanu (obuhvati i dimnjak) i boks unutra. Klima u boksu ovisi jako o okolnoj klimi, temp nebi smjela pasti ispod 15 idealno noć 20.
Biljku susjeda nemoze vidjet dok je mala, daj joj svjetla, za izduzenu stabljiku, dodaj zemlje oko nje, (vidi u dnevniku kako sam presađivao ranije nego bi trebalo zbog izduzene stabljike) nakon toga se ne izduzuje više a svjetla ima isto.