LED Blue Dream (: Coco :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nažalost znam kako se osjecas. Je da me nisu nikad zvali Bizz ventilator, medjutim ne postoji gori neprijatelj od vlage. Spider je blizu ali vlaga doslovno rukom nosi. Stavljaj slijedeću u red a ovo sad ti neće biti Puno budji. Samo pomalo i bez razočaranja jer ako ćeš sam sebi priznati, možda si i očekivao. Par updejta iznad si i spominjao da bi ubacio jos ventilacije. Škola, užasna, ali skola. Nikome ne pozelit!
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Ma ako je samo taj jedan, ko ni jedan, samo da ne ide dalje. . . cviko sam tu granu skroz, pa bar tolko da ne razmisljam
Planirano stoji i ceka odvlazivac za ovo doba godina, al ovakav potop . . . haos. . .nego sad cu da trazim samo turbo ventilatore, slabi ovi standardni. . . nego nije mi jasno kako se ljudi provlace sa jednim-dva clip on ili pc...
Vlaga je sada ispod 50% pa lakse disem sada, a skinuo sam joj koji list tu i tamo juce, pa polako cekam sta ce da kaze, jos mi je zelena
20230613_224312.jpg 20230613_224316.jpg
Za sledecu sam planirao remont, jer je leto pa mora pauza do kraja 8. meseca svakako, al tek sad ne znam, starom je stigla krvna slika koja bas i nije najbolja, pa dok cekam dalje rezultate smisljam. . .
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
A šta ćeš tretirati? Špricati po budovima? Ako ćeš puštati onda ostavi kako je i dodaj ventilacije i odvlazivac. Ono sto je stvarno kod plijesni drama su te spore. I trulež ide iz sredine Buda na vanka tako da ga skuzis Tek kad je bud praktički komplet trul. Proberi jos 3 ili 4 Buda Pregledaj i zaključi hoćeš rizikovat ili ne. Peroxid bi ja osobno koristio eventualno nakon sto se obavi harvest. Sad nikako.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Nemam pojma, ovo mi je prvi susret, tako da. . . a ovamo me samaraju druge stvari, tako da ni ne stignem ni da razmisljam o growu sada. . . odvlazivac se ne gasi, a vlaga je pala svakako sa 65%+ na ispod 50%, al videcu sad kolko god mogu da spustim
Rovario sam po budsima pre neko vece, i manje i vece, da vidim iznutra, nisam nasao nigde nista . . .
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Ja sam 3% rastvor koristio i špricao bukvalno dok be natopim hedove iznutra. Uglavnom po reakciji vidim da li je nešto bilo unutra jer peni kad je u dodiru sa buđi.

Ja već 6-7 sezona out završavam kad mi se ne da patiti sa buđi a ne jer su spremne... :D Kod indoora kontam da hidrogen više pomogne jer vlaga ti je pod kontrolom.

Inače, pregledanje budova takođe zna biti i raznošenje spora. Jedino dezinfekcija ruku nakon svakog heda to umanji.

Jbg... Muka je ta buđ... Sretno ti bilo u svakom slučaju!
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
ma sad nesta tipkam sa jednim ćudakom i kaze vako...
Cimoxanil,ili Chlorothalonil..u ranoj fazi..unutar 24 sata od kako se stvore uvjeti za pojavu plijesi..znaci ako je vlaga visoka par dana..jasno da je to taj momenat


(Myclobutanil, Metalaxyl, Fosetyl-Al, Triadimenol, Tebuconazole i Bitertanol) se mogu korsititi ako si zakasnio...najvise nakon 72 sata.
Malo cu prouciti o cemu se radi,ali kazu da funkcionira..ovo su ustvari preventivni fungicidi.

Treba vidjeti sta se od toga moze nabaviti i sta je najbolje od toga.

edit
znaci trebalo bi biti jednostavno..ako dva dan pada kisa,zamjesas i naspricas..preventivno,a ako si zakasnio .. imas drugu opciju i opet zamjesas i naspricas..
Ova dva iz prve grupe su sistemski fungicidi,a ova malo veca ..druga grupa su prodorni..zvuci obecavajuce :)
A poslije toga se koristi hidrogen jer on razgradjuje pesticide i fungicide..sterilizira
ali nije eko.....
Poželjno je koristiti eko proizvode koji poštuju okoliš,a je..daleko od toga da nije.. kako za vaše zdravlje tako i za zdravlje ljudi oko vas. Također vas podsjećam da je pljesan uvijek bolje liječiti preventivno nego eliminirati. :)
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Bizzo kontam sta kazes sada, znao sam da nije naivno, al dok ne vidim sta radi jbg. . . valda sam pomislio da nije to nista za nju i da cu se izvuci . . . a a. . . 3 komada pre dva dana, a juce jos jedan. . . bas osakati, negde puno negde malo. . . nemam vremena inace bi vec capcarapcap, a kontam da ce ovo biti jedno poduze trimanje. . . alkohol sam potrosio jbg mokra krpa koju stalno vlazim za ruke i makaze, pa suva, pa na kraju ubrus i tako u krug. . .

Opa nasao sam Fosetyl-Al i Tebukanazol, stim da sada nema vremena za karencu. . .da sam na vreme reagovao to bi bilo mozda to. . .ali ali, nisam ni ja nacisto sa fungicidima i herbicidima, pre sam za prevenciju nego za lecenje. . . od sada nece prolaziti bez defolijacije kroz celo cvetanje. . .bolje i banane da bacaju i da nalazim semenke, nego da bacam. . . .

Hvala za support svima :thumb: bitno da je konstruktivno ;)
Kontam da predjem sa fi 125 na 250, samo ne znam gde da tutnem to, znaci sa 300m3 na bar 600+m3, a odvlazivac da ugradim kao deo boxa lol. . . sve to za dimenzije 80x80x120 . . .
auu pa sta bi mi onda trebalo za 150x150 ?
sipah cistu vodu, pa bar malo da prostruji kroz nju, pre neg je dohvatim . . jbg kad je ovo poremetilo planove. . a imao sam i poplavu 2x, zbog random dugmeta koje sam okinuo slucajno. . . oce to kad drndas premoren i ne vidis na oci, kad stignes iz druge. . .
20230615_214244.jpg 20230615_214249.jpg

Uglavnom prerano, al sta cu sad. . . zeznuta i skupa skola u pm. . .
20230615_214052.jpg 20230615_214146.jpg 20230615_214232.jpg
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Hvala Bizz sto si skrenuo paznju na Diatomski prah

The typical chemical composition of oven-dried diatomaceous earth is 80–90% silica, with 2–4% alumina (attributed mostly to clay minerals), and 0.5–2% iron oxide.[1]

Ovaj grow nisam koristio silikon, iz razloga sto sam jednom prilikom naleteo na iskustvo da kvari ukus, navodno dodaje malo na "gorcini" u dimu. . .skupo prodje testerisanje. . .
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Sisajte biljke kad skoci vlaga i mojne stedite na ventilaciji :)
Uglavnom nastradali su oni budsi koju su imali najmanje cirkulacije oko sebe, na svu srecu nije ih puno 5-6 komada svega, stim da su najvece mrcine ispale iz igre. . .
20230618_024832.jpg 20230618_024906.jpg
Tegle su napunjene, malo manje neg inace i planirano, nisam vagao nista, mozda sam bacio cak i sto ne treba.
20230622_153233.jpg

Moz u zavrsene il gde vec
:wave: :vutra:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobro je to jos na kraju. Nažalost kreće ta Plijesan od najdubljih i najvećih budova. Imao sam davno nekad prije na gerila outdoorovima prilike vidjeti gdje doslovno upljesnivi cijela biljka a doljnjih neki % popcorna netaknuto. Glavu gore i puni gas sone, bez očajavanja i demotivacije :D :rasta: cestitke na završenom!