Blue Dream, LSD, Jack Herrer, Liberty Haze i Northern Lights pod 400/440w MH/HPS. Odabrao Larry

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Ja gurnem prst u zemlju i ako osjetim da nije vise bas vlazna zalijem. Uglavnom bude ok. Zadnjih par puta je isla 1l po potu i super su reagirale osim sad.

Ne znam zasto tocno. Pitam zelenka za instrukcije. Ostat ce mi ga puno pa mi nije steta a ako malo pomogne odlicno...
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ovak, po meni je optimalan razmak 3-5 dana, kako god okreneš ispada 1 u 7 dana zaljevanje i to je ok...
Zapravo sve ovisi o biljci koliko pije. Osobna procjena ovdje igra isto veliku ulogu.
Naravno da je ragirala ali ta reakcija izostaje nakon kratkog vemena sto ti govori jednu stvar, a to je da ne mjejnaš litražu dok one pokažu drukčije.
RJ sam posebi stimulira razvoj korjena, ali također stimulira rast već oformljenog korjenja i samim time absorbciju hrane biljci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ok, ima smisla. cekao sam da se zemlja malo osusi a i primjetio sam da su se listovi malo opustili. zato mi je cudno da im je "smetala" ta litra, jer i zadnih ja mislim dva puta prije tog su dobile po litru i odlicno su reagirale.

Mozda sam malo pretjetao sa onim glinenim kuglicama na dnu, a i nisam brisao vodu koja je ispod izasla, jer su mi kante na cepovima od boca, tj podignute, a ove dvije za cvijece imaju povvisen taj dio di su rupe pa ni ne moze bit u kontaktu sa tom vodom u "tanjuricu" ispod..

Zaboravio sam napisat i da sam stavio vent za cirkulaciju na tajmer i namjestio da se svakih 2 sata ugasi na pola stat, jasno kad je svjetlo ugaseno. cisto da ne radi non stop. duze ce vjerojatno trajat. sta mislite jeli moze to smetat? turbina radi non stop
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Možeš ih ušarafit ak hoćeš. Mislim da nije dobro da ostane voda u tanjiricu iako nije zemlja u doticaju, nemre se isušit kak treba do slijedeceg zalijevanja, isparava...:) ja sam to znao cicat kao da pretacem gorivo sa šlaufom..pokušavam uhvatit ritam da imam što manje zezancije...:thumb:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Znam ali nije bas zgodno sad. Ionako cu uzet cetvrtaste posude za sljedeci grow pa nek bude za sad..

Ne izade puno vode pa mislim da nije potrebno. Ispari kroz jedan dan. Ako bude vise onda cu sa nekom spuzvom ili tako nesto..
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Ok. Cisto iz znatizelje zasto rezat na sredini peteljke?

@IMBRA ima hauba reflektor unutra bez brige. Mislim da je bolji sistem cisto tehnicki gledano. Mislim da bi sprzio biljke sa obicnim reflektorom na 12cm od vrhova... a i kad bi ga maknuo razlika izmedu dnevne i nocne bi bila puno veca. Sve to ima svoje prednosti i mane
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
........ja bi maknul tu haubu i metnul normalni reflektor....sad po zimi ti sigurno ne bude prevelka vručina u boxu.....to bi koristil eventualno kad je vani 35 stupnjeva.........sori mentore :D
Kako nebi doslo do infekcije na samoj stabiljci:)
Slazem se sa @Imbra Presvetli
Sad po zimi ce ti biti idealne temperature..

E sad., neznam možda da čoek prvo svlada osnove u lakšem modu a kasnije neka se maltra sa ostalim pizdarijama XD
Samo moje mišljenje, a vjerujem da čoek bas i nema pri ruci reflketor, pa ni stucco.
Uglavnom, stvar osobnog izbora.
Ali ono istina bog, AAW je majka..znači reflekor jer staklo je ipak prepreka..
U svakom slučaju, možda su neke osnove bitnije od kojeg grama više a i riskiranja pojedinih stvari koje se mogu naucit usljedecem growu ...ali samo moje misljenje :)
U pravu se momci ali postepeno ;)
 
Poslednja izmena:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
@hazeri, ok thanks

bas sam jucer citao na thcfarmer. neki tip je mjerio lumene na brdo reflektora sa i bez stakla i razlika u testovima je bila samo par posto. znaci ne 5-10% nego 1-3% recimo. to je prenio neki tip tako da nisam vidio sam test ali zasto bi lagao..

ono sta ne znam je koliko bi blizu mogao spustit reflektor bez stakla da ne sprzim biljke? ako ovaj sa staklom mogu spusti na 12cm, cak 10 bez problema, a ako bez stakla moze na recimo 15-16 max, mislim da je ipak sa staklom u prednosti.

drugi problem je razlika u dnevnoj/nocnoj temp. sad mi je po noci 18 a po danu 22. e sad koliko bi bilo bez stakla ne znam, ali garant nekih 5-6 stupnjeva, znaci ukupno 9-10 stupnjeva. mozda je to malo previse?

ne znam, nisam probao. moguce da je bolje, ali nekako mi ovo ne djeluje lose ovako
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma druže Long balls Larry realno dečki su u pravu, ali moje misljenje je dasi sada ne kompliciras stvar dok ne vidiš kako to funkcionirta...
Kada naucis osnovne stvari buraz moj nema granica..
Radi kaj očeš , nije ni tragedija da vrisne biljka jer naučiš za ubuće..
Uglavnom, idući grow odradi u normalnom reflektru a mozda ovaj bolje odfurat ovak do kraja.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ok, treba sve probat. budem sljedeci grow onda skinuo ovom staklo da ne kupujem drugi pa ako bude bolje, kupim neki otvoreni bolji. ovaj ce se ionako raspast bez hladenja. cim ugasim turbinu pocne se savijat sve :D