Blue Mistik & Special Kush #1, 400w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Pozdrav moji vutroljupci!

Evo mene opet sa drugim growom, prvi grow je bio Super Skunk FEM
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/8848-super-skunk-fem-na-12-12-od-starta.html
Od 5 njih samo su 2 bile prave indice a ostale 3 su bile visoke sative!.

Ovaj put cu pokrenuti dnevnik kako bi uz vašu pomoć izgurao qvalitetne hedove za zimnicu, posto sam citao da je ovaj strain malo zeznut ali 20% thc-a ima da me zakuje pod kauč.

Prije 5 dana sam narucio iz alien-a 5fem blue mistik, i danas dosle...e poslije 5 dana... prezadovoljan sam!

Razlog zasto sam uzeo ovaj strain je zato sto je većinski gen indica (80% indica 20% sativa) + 20% THC-a... bice veselo!

Zaboravio sam reci da sam clan vutrice, pa nisam dobio nikakav poklon ali nema veze!

Box spreman, čist, dezinfekcija uradjena sve po PS-u.

Box je 90x60x160, sijalice 400w HPS i MH.

Ovaj put planiram poslusati pametnije i icu na 2-3 sedmice VEG 18-6 sa MH sijalicom, pa onda switchat se na HPS.

Zemlja je Terra Magma, imam perlita.

Večeras ću stavit svih 5 na klijanje pa ću da postujem kako to slijedi.

Pozelite mi srecu i mnogo plavih hedova.

Živili - Ševili - Sve oduševili!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Prati se.... Mislim slican box po velicini ubuduce radit, pa cu te malo dosadjivat s pitanjima. Imas cooltube? Ako da, onda sljedece pitanje....
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
born_to_be_green je napisao(la):
Prati se.... Mislim slican box po velicini ubuduce radit, pa cu te malo dosadjivat s pitanjima. Imas cooltube? Ako da, onda sljedece pitanje....

Imam CT brate, bez njega bi mi se sve zapalilo! sve iznat 150w bez CT-a je piši propalo ako mene pitaš!

I slobodno ako imas kakvih pitanja javljaj se, jer vjeruj i ja cu imat pitanja dosta pa isto tako ocekujem neku vrstu pomoci :)

One prve sjemenke super skunka su proklijale u roku 24 sata, medjutim evo proslo je vec 30 i nesto sati a tek je jedna napukla ono i pocela je ona zila da izlazi...

Da belaj bude jos kvalitetniji, juce mi doslo jos 10 sjemenki od prijatelja iz holandije.

Donio mi 5 x Skunk #1 FEM iz sensi seeds-a i 5x Special Kush #1 FEM iz Royal Queen

:D ovo ce biti zanimljiva zima... oleeee
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Evo i sljedeceg pitanja, kako si rijesio hladjenje CT-a? Koji ventovi i da li je jedan za izduv dosta ili imas 2?

I, da, svaka cast kolegi, ne bih se bunio s ovakvim uletom! :))
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
hladjenje CT sam odradio sa jednim DOSPEL obicnim odma prije CT- da radi kad sijalica nije upaljena..

prije njega ima opako puhalo sa potenciometrom koji regulise od 0 do 550 m3/h... kako mi paše tako okrećem! sad je zima pa radi skoro na 200m3/h

sto znaci, dok sijalica radi radi i taj veliki, kad se pogase ostaje samo onaj dospel po noći da opet vuce zrak.

evo nacrtacu ti otprlike kako sam ja uradio, nemojte me isfuravati zbog loseg crteza, skoro sam ustao pijem kafu!



Bitno je da vruc zrak ne ide na puhala, već kontra...jer im tad skracujes zivotni vijek.

Imam jos dva 120mm kompjuterska hladnjaka koji su na adapterima koji isto imaju potenciometar pa mogu regulisati dotok zraka koji zelim unutar boxa, tj. da li zelim potpritisak ili nadpritisak.... u pocetku sadnje nadpritisak ne smeta jer nema mirisa, kasnije potpritisak je jako potreban jer izvuce sav miris.

i da, glavni odvod mirisa i vruceg zraka je u ventilaciju gdje cijev vuce na vrh zgrade! cijev je sama i niko se ne kopca na nju tako da nemam problema sto se tice toga.

i da, sinoc bas gledam sjemenke ove sto mi je donio, nije Skunk #1 vec SUPER SKUNK opet... samo ovaj put direktno od sensi seeds nije white label
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Poz ekipa..

svih 5 su proklijale, i prebacio sam ih sinoc na dubinu ne vecu od 0,5cm.

Jutros kad sam ustao 3 izbile vec gore, na sve tri otpala ljuska (prelijepo) medjutim kad sam pogledao cetvrtu vidio sam da nesto nije ok.... malo rastrkao zemlju i vidio da se nekako uvila sva! hajde reko da je okrenem, kako sam povukao lagano tako mi je pukao korijen pri dnu dole, ono max 1-2mm ostalo u zemlji (ne pitajte me sto sam dirao, bio navaren ujutro i iznadjen sto se tice ove tri).

uspio sam odma vratiti kako treba na isto mjesto i malo stisnuo zemlju oko biljke, pitam se sad da li ce preziviti ??? nem pojma kako mi se ovo desilo, ali sta mozes...

peta biljoza jos nije izbila ali vidim vec vrh ljuske da odozdo izlazi.

malo mi sad bezveze ako ona 4ta ne prezivi... :(
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
opet ja, u slucaju da mi ova jedna "CRKNE" ubacio sam jos 2 saksije.
Ako crkne, ubacicu jos jednu sjemenku na njeno mjesto.

Ovaj put cu testirati sistem "sjeme direktno u zemlju" ... stavio sam 2 Special Kush #1 pa cemo da vidimo da li ce da niknu.

Ako niknu, necu vise brate se zezat sa maramicama i vodom itd itd! nema veze sto se duze ceka

Zemlju cu drzati vlaznom, tj. svaku noc cu zalijevati, pa zivi bili pa vidjeli :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Čuj Rijamu Duva - osnova svakog growa je - NE PRČKATI PO ZEMLJI i nemoj DIRATI biljke osim ako baš moraš ...... Pričaj im lijepe stvari, pokaži ljubav, svaki dan malo vode i nemoj ih zaboraviti- gledaj kako rastu. Tako to funkcionira u growanju...
I što se tiče klijanja - umoči ih par sati u toplo/mlako mlijeko i onda ih izvadi iz mlijeka i direkt u zemlju - sve će proklijati bez problema!
Ako imaš skupe sjemenke trebao bi pripaziti, ali sretno s growanjem.. Lifelong learning ftw
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
jedini razlog zasto sam prckao je to sto se korijen zapetljao oko neke grancice, bukvalno spiralno krenuo rasti... pa sam se prepao da nebi nesto se sjebalo....

znam buraz greska sto sam dirao i nije opravdanje to sto sam zavario topa pa prckao po boxu, my bad i know :)

ali evo sad cu ovo da posmatram i da ih pazim, danke za tip :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cole_brod

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
:) its me, Mario!

evo mene opet, malo da update post.

Ona biljcica sto joj je pukao korijen je prezivila, ali jedna druga nije, jednostavno je samo pocrnula!

Tada sam poslusao druga i ubacio u toplo mlijeko na manje od 45 minuta...necete vjerovati ljudi da je za tako kratko vrijeme izbacila klicu!

takodjer one dvije sto sam ubacio na najnormalniji nacin, nikle su i one!

Da sumiramo, imam 4 Blue Mistik te 3 Speciak Kush #1.

sve su polako pocele da se razvijaju, mislim da nema potrebe da slikam sad :)

temp u boxu je 26 kad je upaljeno a 22 kad je ugaseno!

Sve u svemu odlicno je krenulo, te se nadam finom razvoju ovih opakih cura, pogotovo Blue Mistik za koju pise da ima preko 20% THC-a!

Vegetaciju cu drzati oko 2-3 sedmice zavisno od one najmanje, jer sad su mi biljke ko braća Dalton, 2 malo vece, pa tako redom!

Imate li kakav prijedlog vezano za ovu neravnomjernu visinu?
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozdrav Rijamu Duva, bas bih voleo da stavis neku fotku boxa.Toliko reci a ni jedna slika.Nadam se da ce za jedno 3 dana biljcice imati vise od 1cm pa ce biti razloga i za foto update.Ja regulisem visinu tako sto ispod saksije podmecem omote cd diskova jer nema sanse da sve biljke rastu isto.A i ja sam provalio da je stavljanje semenki u vatu ili maramicu bezpotrebno.Jednostavno sam ih zabo na 5mm u rastresitu zemlju(plagron grow mix) i ovlas prskao vodom vise puta dnevno.Za 24h su nikle.U svakom slucaju , glücklich wachsen :sun2:
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
drug ima post Super skunk 12/12 tu je isti box, ali uslikacu nije problem :) sa ne mogu jer cure spavaju
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Evo koja slikica da krenemo lagano!

2 te najvece su one sto su prve izbile, a ova ostale nakon njih... ONA STO JOJ JE KORIJEN PUKO pocela je rasti i najmanja je ono bukvalno mini glavica :)

uglavnom 12. dan vegetacije na 400w MH!

za ove dvije velike, 9ti dan za jos 3 te 6. dan za ove dvije malene!

fino napreduju i brijem bice dima :D



Pusticu ih jos 1-2 sedmice pa cu na cvjetanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.