Blue Mistik & Special Kush #1, 400w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Biljke su prelepe, izgledaju zdravo i zelene.

Pri primenjivanju raznih treninga u periodu cvetanja moze doci do pojave hermija. Hormon cvetanja je jako osetljiv. Zavisi od vrste do vrste ( osetljiva vise manje ) ali lako se moze izazvati stres. Iz mog iskustva prilikom prvog LST-tiranja koji sam odradio u cvetanju ( prvi i zadnji put sada samo u rastu pravim ) od 6 biljaka tri hermija iako je seme zensko trebalo da bude. Sad na tri koje su ok bile sam polako pravio u 7 ili 8 dana sam je povio na zeljenu velicinu, a tri hermija iz dva puta. Zbog naglog savijanja mislim da su se te tri pretvorile u hermije jer su ostali uslovi bili ok. Iako u indoru moramo ostvariti odlicne uslove da bi uspeo grow dobro takodje i pri primeni treninga treba pazljivo raditi. Odkako odradim razne stvari ( trening i slc. ) samo u rastu nisam dobio ni jednog hermija.
Da sam na tvom mestu nebi ih dirao neka ispadnu kako ispadnu a za sledeci put LST u rastu polako svaki dan malo po malo.
A i sam si napisao da ti je box pun kao sibica pa nemas mesta za lst.

Sretno dalje
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Extra! Znaci nemas pojma kakve te slatke muke cekaju sa 7 biljoza.He,he bas hrabro samo da istrajes! Raj za oci.
Pozz!:sick:
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Jel to neko bolestan? Caj od vuve za prosirene vene haha

Slatke muke koje docekat ne mogu.

Hvala za support moji vutraši... nebi bilo ovakvih vrhova da nije Vutra.org i njenih ustoniranih članova :) :) :)
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Evo jedne kad su zedne, par donjih manjih listova sam odrezao jer su nekako svjetliji nego ostatak ekipe.

Samo ne znam sta da radim, toliko su se rasirile i popunile box, skroz malo svjetla ide u donje dijelove box-a.

 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav :vb_wave:

Stvarno ti je gužva u boxu, al bolje da je gužva nego poluprazno :icon_lol:
Probaj ubacit koji cfl sa strane boxa ili u čoškove u visini posude da donji vrhovi dobiju svjetla.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......posto ti je guzva ja bi te sve male grane koje ne dobivaju svjetlo odrezao, vrhova imas na pretek a ti mali vrhici sa dna ce ti puno uzet s malo dat.....moja preporuka-rijesi ih se.....
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Koliko to "rješavanje donjih vrhova" utječe na pojavu hemafrodita?
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
I ja sam na to pomisljao jos jucer, reko da skresem one dole slabije kako bi ove gore dobile sto vise ali bojao sam se hermija... Pa sam mislio odrezati onih gore par glavnih fan listova kako bi napravio prostor za svjetlo za donje dijelove biljke. Za CFL sad ne mogu nikako financijski da se zezam sa tim, plus bojim se temperature da ne skoce puno sad su idealne stvarno 21 kad spavaju, 27 max kad je upaljeno. Znaci preporucujete da skresem one dole sitnije grane i hediće... ionako su losi skroz kad se porede sa ovim gore. Nista sad sam zalijevao ih, malo ih naspricao sa vodom da se osvjeze... sad spavaju pa cu veceras u 12 kad se upali otkinuti koju granu odozdo, ali samo one najlosije iako mi je i njih zao ,) AL BRAĆO ŠTO MIRIŠI SVE, kad ih razmjestam malo, pa ih dirnem ovo ono, poslije toga sjednem u dnevni boravak a zena mi kaze ala brate pa "smrdis" sav na hedove haha, a ja svakih 5 min promirisem ruke a ono HEAVEN!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
neznam bojle da si stavio 4 ili 5 kom al duza vege.bas im je guzvaja

koliko i kako ih zalivas cim i kad cisto da uporedim i moje su tu negde velicine
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Ma gladne oči, malo 6 pa stavio 7....

Zalijevam dok ne pocne da curi voda.

Koristim vodu odstajalu najmanje 12h, spustam PH sa limunovim prahom i samim djubrivom (gro green u prahu)

Iako sam se pokajao sto sam uzeo ovaj GRO GREEN, a ne HESI... jer gro green je u prahu, i ide gram na litru vode... sto znaci ja potrosim tacno 5 litara vode svaki put, znaci trebao bi 5 grama stavljati toga, u nasem slucaju 2,5grama... ali kako cu ja znat koliko je kad nemam vage, nisam lerdi pa ne posjedujem digitalnu vagu.

Djubrim ih svaki 2 put odokativno principom naspi na dlan.

Zalijevam svaki 3 dan, tako da su vise zedne nego vlazne.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nisam ni ja lerdi pa imam vagu pitaj zenu cime vaga sastojke za kolace

"u tom grmu lezi zec" ja peglam kisnicu i ok je
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Skresi sve to dole, ovi gore će biti veći...Dobra stvar je lolipopanje, a i to sto skreses mozda ima kakav kristalić, pa kad se skupi ;)
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Sinoc kad se upalilo svjetlo sam skresao neke od donjih grana koje bas ne dobivaju svjetla.

Osjeti se da ce imat vise prostora za manvar samih biljaka :)

Opet mi se desava isto kao i prosli box, ona najmanja biljka najvise mirisi na limun... a ta mi je bila i najsladja za variti
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja nebi dirao grane . mozda samo ona dva para zadnja pre bi probao malo rotirati biljke porezati listove posto je sada vreme za to a nije losa ona fora da spustis dole nekoliko stednich samo okolo stednih porezes listove , nego malo su mi bledae biljke pogledaj jos neka gnojiva a mnozda se meni cin posto si slikao sa upaljenim hps...

mozes kanapima malo da se poigras da zategnes listove tako kako vi otkrio grane , ja jos ubvek porezem sve listove koje rastu iz glavne grane tj. kako izrastaju tako rezem ostavim samo listove koje su na granama koje rastu iz glavne greane :)

ps. ja nisam taga misljenja da ako na hed ne dopada svetlo da ce da zakrzlja kontam da sve ide preko lista na ravno ide i preko heda menji je kad ne dopada al bude dobar i takav..
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Sto se tice svijetlih biljaka, vjeruj mi samo zbog HPS-a je to... kad ih iznesem vani na obicno svjetlo stvarno su zdrave i tamne.

Samo sam odrezao po 1 ili 2 zadnje grancice koje su ono totalno ne razvijene.

A vec sam odrezao nekoliko listova sa glavnog dijela stabljike kako bi napravio put za svjetlo, pa cemo da vidimo kako ce ici
 
07.12.2011
34
3
8
33
pa jel ti nie jednostavnie otić u bilo koi trgovački centar uzmeš za 150 kuna 2-3 cfl i razbacas ih između biljaka da dubijaju svjeltost sa svih strana ?
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
nije to samo 2-3 cfl brate, moram fino to sprovesti, izolovati od vode itd itd...a sad nemam 2 cm kvadratna u boxu prostora, a bojim se skoka temperatura u boxu zato i izbjegavam CFL da stavljam jer one griju, pogotovo ako ima 3-4 komada

Za slijedeci grow gdje ce ic 5 Fem super skunka i jedna special kush, cu planirat da ubacim 2 cfl
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.