LED Blueberry Cookies & Gorilla Breath (New Therapy)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Blueberry Cookies & Gorilla Breath (New Therapy)

Datum sadnje sjemenke: 3.5.20

Strainovi: Blueberry Cookies - Dinafem / Gorilla Breath - Humboldt Seeds

Substrat: Start florabella, finalni potovi 24-25L mix Potground H 60% Florabella žuta 30% Perlit 10%

Tehnika uzgoja: SCRoG, Topping, LST

Rasvjeta: LED Panel kucne izrade 252W Full spectar. Upaljeno pocetnih 66W pojacavam po potrebi.

Prehrana: 20200503_133318.jpg Zanemarimo plantelu ona je iz outa. Cal-mag on sensija, HomeOgraden Mikroriza.

Ostala oprema: Carbonski fliter, silencer kucne izrade, turbina vents tt100 stavljena u silencebox, termo/vlago metri, ph (digitalni, lakmus), svasta nesta uglavnom sve sto treba za kvalitetan grow.

Long story, short: Nakon krace stanke zbog otrkivenih biljki, trazenja novog stana, selidbe i svega toga.. Krecemo u novu avanturu, nadam se da ce biti i bolje od onih proslih koje sam morao bacit. Breederi isti, samo strajnovi neki drugi. Setup pretty much isti box i dalje ormar 100šx60dx200v, Led panel kucne izrade 252w ako se ne varam gore dole koji wat, Ostala cjela paleta hesija i ovaj puta krecem u eksperimente sa mikrorizom. Zemlja u startnim potovima 1.5L zuta florabella, ispod menke ubaceno pola zlice mikrorize (Hvala Radioaktivni.). Finalni potovi ce biti 24-25L substrat mixam florabellu, potground h i perlit omjer 30/60/10. Menke proklijale jucer i ubacene u zemlju prije pola sata.
Nestrpljenje kao kod prvog growa, bas mi je falilo ovo, nadam se mirnom i veselom druzenju do punih teglica ;)
Ovaj put sam puno pametniji i dobro skrivam svoje tragove. Izradio sam silencer i silent box za turbinu koju su decibele spustili do onih koje proizvodi laptop.(vise o tome: [DIY] Silencer) Filter sam osvjezio tako sto sam ugljen ispekao u pecnici na 150°c da ubijem mirise u njemu, ako nece funkcionirat narucijum novi ugljen.

I naravno vjerni kolega, ovaj put u ulozi grow suporta vise nego mentora @bigeskalibur

Zadnja slika bioze iz proslog growa: 20200326_195736.jpg

Slike: 20200503_213942.jpg , 20200503_215700.jpg .
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Hvala svima na ljepim rijecima. :respect:
Bit ce one obadvije cudovista ako ce ici po planu.
Mene je Hempatija nadjelila podosta, dobio sam sigurno 10+ menki gratis, ali imao sam isto tako i dosta problema sa njima. (Da ne izostavim da sve te menke koje sam dobio dosta tesko proklijaju, uvjek 3-4 dana na idelanim uvjetima a klica bude 2-3mm maximalno. Ali srecom ne ostavi trag na biljkama uvjek sve dobro ispadne.)
Evo i sada cekam vec 5 dana da obrade posiljku, mislim da prekidam suradnju s njima. Skupi su i postali dosta spori, pola stvari nemaju na lageru. Evo od 3 artikla koja trebam 2 trenutno nemaju, Svaki strain koji sam odabrao rekli su da nemaju i morao sam ponovo trazit nesto sto imaju..

EDIT:
Gorrila pobjedila u prvoj trci, i prva ugledala svijetlo, Blueberry ce kroz noc izbiti jer sam ga mrvicu dublje stavio, ali to je to krenuli smo.
20200505_201204.jpg
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Update 1. - Vegetacija
Date: 6/5/20
Temp: 25-27°c
Vlaga: 55-60 Rh
Rezim svijetla: 24/0 42cm od biljcica.
Ukratko: Prskane vodom sve dok nisu izvirile, jucer u popodnevnim satima je niknula Gorilla Breath, tokom noci izvirio i Blueberry Cookies. Sada 4-5 dana susenja substrata i vremena da biljke malo razviju korijen pa ce dobiti prvo zalivanje. Odmah krecem sa boosterima jer mi se do sada dobro pokazalo od samog starta sa rootom i SuperVitom. Srecom nikakvih deformacija nema sve izgleda kako i treba, sretne male bebe. Također nakon prvog zalivanja ce dobiti i prvu noc, krecem sa 2 sata mraka za pocetak.

Blueberry Cookies / Dinafem
BlueberryCookies.jpg
Gorilla Breath / HSO
GorillaBreath.jpg
Zajedno

Zajedno.jpg

Have a nice day ;)

:vutra:
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Srecno kolega. Inace to za ugljen u pećnici ti je mnogo losa ideja. taj ugljen je vec izgoreo u posebnim uslovima i prekriven je micro rupicama koje se pune prljavštinom,tj mirisima,kad se filter istosi,znaci da su molekuli mirisa napunili te mickro rupice. probaj da operes u nekom rastvaracu,alkohol ili med.benzin,ali prvo probaj prvo sa par granula,da se ne raspadne... pozdrav....masno i slasno zelim. e da kad se pali aktivni uglen,on otpusta velike kolicine co2,tako sam cuo negde, pa pazi
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Hvala na brizi kolega, ali nebi radio da nisam provjerio sve prije ;)
Inace to za ugljen u pećnici ti je mnogo losa ideja. taj ugljen je vec izgoreo u posebnim uslovima i prekriven je micro rupicama koje se pune prljavštinom,tj mirisima,kad se filter istosi,znaci da su molekuli mirisa napunili te mickro rupice. probaj da operes u nekom rastvaracu,alkohol ili med.benzin,ali prvo probaj prvo sa par granula,da se ne raspadne.
Baci oko ovdje. Gledao po youtubu i to je metoda ciscenja aktivnog ugljenja. KOd mene je proslo odlicno i mirisi su rijeseni.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
to mije jasno,ali nije ono paljenje na 150,al nema veze..... srecno i masno do kraja.. Daj da vidim kako si poslozio panel,skupljam iskustva i ideje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Sorry krivi link :D Malo sam razbjesnjen jer mi je neko ukrao 6 autosa starih 30dana sa sajta...
Ima slika kod bigija u kutku. Provjerena je to metoda i jedina koju sam nasao da potvrđeno radi zato sam i odlucio na to.
screenshot_2-png.334740

Moram da pitam,zasto stavljas sad filtere kad nisu jos zamirisale? Puni se ugalj vlagom i prasinom,ali opet ja pametujem izvini :razvaljen::
Filter je tu zbog buke, da malo prigusi turbinu, jer si nemogu priustit da i ovaj grow bude otkriven tako da mora bit necujan ili u mom slucaju ko laptop :D
Odlicno zvuci taj panel ,koliko te kostao,daj da vidimo samo panel,mnogo me zanima ful spektar,pa skupljam ideje. :respect:
Panel radi odlican posao, 2 growa izgurao sa prilicno dobrim rezultatima s obzirom na znanje koje sam imao. Samo se lece trebaju ocistit poslje svakog growa.
Kolega Stanacc je imao viska ledica, drivera i vidio u meni potencijal growera i poslao mi sve potrebno. Vrijednost panela je cca 50€, ako te zanima mogu ti nac linkove ledica, leca i drivera. Izrada nije toliko kompleksna koliko izgleda. A kvaliteta svijetla je u rangu s panelima koji kostaju i do 8 puta vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Igorče