Bob 6cfl+70w-HPS - indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Jedan dobronamjerni savjet. NA tvom mjestu a i na svom (mada je za mene kasno) pod obavezno bih odvojio dio sa zaruljama od ostatka sa staklom.
I to tako da imas jedan vent za upuh, jedan ispuh al samo za te zarulje,, bolje ce se hladiti, neces gubiti protok na filteru, i neces imati probleme s vlagom.
Ja sam npr. osmislio box (chieftec big tower) sa samo jednim ventilatorom za ispuh (PC vent 120mm sa najvecim protokom kojim sam mogao naci) dok s dva upuhujem zrak u box, sa 1 usmjeravam sa gornjeg zrak na zarulje (6x23w) i s 1 rasprsujem zrak u sredini zarulja s tim da ispred svakog ulaznog imam filter za prasinu tako da sam s filterima dobio veci protok na ispuhu naspram ulaznih.
2 tjedna sam osmisljavao polozaj ventova da mi temp u 12 sati ne prelazi 30C sa svim tim zaruljama.
I mogu ti reci da nemam problema s temp. ali vlage ni za lijek.
Pola boxa sam ispunio mokrim carapama, casama sa carapama, ispred svakog ulaznog venta. mokra krpa i dobijem 4% vecu vlagu koja je bez svega toga 20% na 26C.
Kosu cupam sto sam htio ustediti par lumena zbog stakla, a kad bi sad htio ugraditi staklo morao bi raskopati cijeli box, skidati folije, rezati nove rupe, krpati stare :( odnosno sve ispocetka, sto mi se bas i neda.
Uglavnom ja bi obavezno odvojio i to hermeticki koliko je moguce, dio sa zaruljama od ostatka boxa , tako da nesmetano mozes hladiti zarulje kolko te volja, a u ostatku boxa drzati vlagu i 99% ako treba....
I ustedjet ces si puno neprospavanih noci, papira, formula, testiranja, problema sa biljkama.
Razlika izmedju 20% i 24% u vlazi kod mene je razlika izmedju spustenih listova ili do pola podignutih u vegetaciji... onaj izgled potpuno podignutih listova i usmjerenih prema svjetlu nemogu nikako dobiti pretpostavljam zbog nedostatka vlage.... posto biljke izgledaju sasvim zdravo....
A za cvjetanje u planu je neki ormar sa HPS-om koji je jos samo u glavi, al bit ce cooltube obavezno nakon ovoga sto sam imao prilike primjetiti u pc boxu vezano uz vlagu a i mothers finest je u pitanju tako da ... staklo obavezno...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Auuu Bobe...smanji tu temp sto prije...max 30 da ti bude...ovo ce ih satrati jako brzo...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Posle dugo vremena i mnogo modifikacija, uspeo sam da sastavim neki malo veci box. u zavrsnoj je fazi, semenke u vati, pa je pitanje da li da otvorim novu temu ili da nastavim u ovoj temi ?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Nastavi ovde Bobe!
A kasnije zamoli nekog moderatora da ti promjeni ime teme.
Mislim da če tako biti najbolje.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pa evo da poslušamo savet mr.dr.Smok, hvala.

Nakon gomila modifikacija, uspeo sam sastaviti box, on je 90x80x80 vxsxd
-cooltube v.2 Kao sto vidite 4 sijalice cfl i 1 hps 70 w, fali jos staklo. sijalice Volta 4x20w - 3x6400 + 2700 = 9100 Lum + Tungsram HPS 70w - Lum 6500
na kraju belog creva carbon filter, v.4 - test pozitivan za sada
- 1 vent upuh v.3 + 2 za vazduh unutra
- zemlja, tera-magma
- temp dole 32, na saksijama 34 - fali staklo
- vlaznost, odokatino malo visa, jer se cekaju jos neke semenkice - no name
- box jos nije zavrsen, malo problem oko vrata, ali konstruisacemo :vb_smash:


1 i 2 su u zemlji drugi dan - najvece su bile
Voda iz slavine, prvo zalivanje pola lit, nije procurilo
trenutno je 24/0

Ako mogu da zamolim moderatore da mi promene temu na : Love
Hvala


 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Hehehe Bobe, sam te uspio nagovoriti na HPS 70w, e sad ceš vidjeti malo razlike ...:icon_lol: on ti ima cca 6500 lm.. ukupno imaš oko 15 000, e to je vec najs...

samo VODORAVNO HPS nikako ovako da ne vrisne žarulja!
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
5bmpu.png
daj bre ljudi zar mora HPS, cuo sam da moze sa FLUOROSCENTNE Sijalice i cvetanje,,,stavio sam nekoliko semenke u kompjuter da probam i izasle su 6 komada ali nemam HPS
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
SimasZg , sijalice stoje po PS-u vodoravno u reflektoru, bude ovih dana jos slika.
tom, da si sinoc gledao emisiju na Nacionalnoj geografiji, video bi da moze i sa cfl-kama

Kako se i dalo ocekivati, najveca je isazla, malo je zackasta kao sto se vidi na mutnoj slici.
jedino sam se zamislio, mozda sam ih preduboko posadio.
novih mladica nema jos
temp mi se malo popela na 34, ali ako dragi bog da mozda danas nabavim staklo:facesjump:, pa budu vece modifikacije na boxu koje su planirane
zalivane pre 4 dana i vlazno je, veceras dolivanje najverovatnije
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
e da gledao sam to. a sta kazes koliko sijalica da stavim u pc-box, za sad sam stavio samo dve od po 200w i imam 3 ventilatora.
Stavio sam 7 semenka i izasli su svi ali mislim da ostavim samo 2 u pc-boxu a druge cu da premestim u sumu. Ovo mi je drugi pokusaj na sijalice.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
tom : sta si saznao iz prvog pokusaja na sijalice ? primeni i citaj malo
ja sam mesec dana istrazivao

Kako sam danas razmisljao, ovo je i jedini nacin da se nauci nesto iz ljubavi.
A opet da ostane dokumentovano.
Evo peti dan, posle zalivanja.
Izasla je i druga biljka.
Novih nema jos uvek


 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
nista,, a da i ja sam istrazivao dosta, ima tu jako dobre stvari svaka vam cast.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
tom je napisao(la):
na zalost ;(

Evo mali update.
Box je malo poboljsan
Ubaceno staklo, pa bum videli sada temp ?
kao nikle jos 2 , pa da probamo :) , naravno posle slikanja sam ih zalio




p.s. osecaj je fantastican, kada je vidis posle nekog vremena, a ono .....

Dok su bile van boxa u drugoj sobi, neko je slucajno ugasio obicno svetlo na pola sata.
Valjda to nece biti problem ?

Hvala Zuz1, inace temp je 30, mora cool na jos jednu doradu, a od sinoc ima promena, rastu :)
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
ma neće biti nikakav problem zbog te sitnice :)
sretno
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Kako nemam sa kime da podelim ovu pricu, moram sa dnevnikom
nema lepse kada se pogleda ujutru i popodne a ono promene.
a evo i kako sam ja resio filter
temp je unutra 29, biljke na 12 cm od stakla
inace cooltube treba na doradu jer pusta zrak tacno po biljkama, ali one se mrdaju, :b_woot:

 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Prosao lepo vikend a box cveta 24/0, bez HPS-a do sada.


Zalivano juce, lepo mirise najveca mama:family1:, nakrivila se jer je popodne lovila :sun2:

- Razmisljanje je da li se sa ogledalima moze postici neki dodatni efekat ? - nisam trazio, jer nisam stigao :(

Sta dalje :
- jos jedno 2 do 3 nedelje pa na 12/12 - ako sam dobro zapamtio onda krece cvetanje ? - moram se malo podsetiti, citati ;)
- od sutra merim PH i ubacujem jos koju zarulju

Od ove 4 nadam se barem dvema devojcicama, inace bilo je 10-tak semenki iz istog heda, a 4 iste, najvece najtamnije su nikle, doduse one dve sa zakasnjenjem, ali tu su.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Obloži box sa onom folijom za šajbe..refleksija odlična, a smanjuje se temperatura jer ne zagrijava stranice boxa..
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Simas, hvala, kod mene je zid sa 3 strane, a dole su plocice.
Trenutno je modifikovan cooltube i temp mi je preko dana 29, a i preko noci je isto toliko.
Malo me zvuk od coolera nervira, jer ne mogu da ga utisam, i dosta se cuje, kada nista u kuci ne radi.
Sa ogledalom sam mislio da dobijem dodatno svetlo.
Imam te folije, i uzecu je u obzir prilikom sledece nadogradnje box-a, hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.