Bob 6cfl+70w-HPS - indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Dobar ovaj dnevnik, neki podsetnik sta je radjeno ;)


Biljcice napreduju.
Rezim svetla 24/0
Trening - Vijanje svetla, sama biljka moze da se krivi, jer ide za svetlom (prija im popodnevno suncanje), interesantno, pa je kanap samo labav.
Od veceras ukljuceno jos 2700 k + 6700 k.
Nekako mi se cini uz ovaj modifikovani cooltube da mi se sporije susi zemlja, pa je zalivanje planirano za sutra 4 dan ?
Ali OK, tako treba. Ovde je bitno izgleda strpljenje, pa cu ga valjda nauciti ;)
Temp mi je 28-29 C, vlagu jos uvek ne znam, ali po posudama sa strane deluje da je povecana.
Plan :
- Sutra merenje PH pa zalivanje.
- Jos 4 dana 24/0, pa na 20/4
Sledeće zalivanje planirano sa pola doze neke domace ljute hemikalije:hotpants:
Fino mirise ova najveca.

herb-o-logist - sto se tice ogledala, to mi je jasno, treba da ubacim tu foliju.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
stavi na 18/6 i nemoj se igrati svetlom cak i 24/0 nije dobro po meni biljke bi ti bile mnogo vece na 18/6 ja ustavri i nerazumem zasto na 24/0 to je po meni neznam ni da kazem sta :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ok, Zoki, pametno, poslusacu, a pitanje je: Dok im je 6 sati mrak, da li smem odtvarati box da vidim biljke ili bi to trebalo samo dok je dan ?

Od sinoc se vidi mali napredak, danas posle zalivanja novi update.
Muci me jedino sto naredna 3 dana nisam kuci, pa tajmer- imam ga, i sve ostalo.
Inace sa dodatnim svetlom temp mi se popela na 31
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
bob_sale je napisao(la):
Ok, Zoki, pametno, poslusacu, a pitanje je: Dok im je 6 sati mrak, da li smem odtvarati box da vidim biljke ili bi to trebalo samo dok je dan ?
eee vidi ti njega što je brižan:heartbeat::icon_lol: ,slušaj to su cure tako da ih moraš malo pustit na miru kako bi bile sretne,ima stvari koje moraju napraviti kad ti negledaš i zato pusti ih tih 6 sati nasamo....:icon_lol:
Odlično to ide ,sretno
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Kako je dobar ovaj dnevnik ;), mora se sa nekim podeliti, dodje mi svaki dan da pricam ljudima oko mene, pa se setim sta gajim iz hobija:banana_rasta:

Data : Moram briti brizan, jer se nadam curicama a one su ljubav svojih oceva !
Hvala, i danas sam tacno u 10 pogledao na sat i kada sam dosao kuci tajmer nije odradio svoj posao :eek:hno:

Evo ipak sam se odlucio za prvo zalivanje sa pola doze gnojiva::drink:Iako mi zemlja to nije jos pokazivala
voda iz slavine 7,5 ph
3 litre vode
sa dodato pola mere gnojiva npk 844 ph vise ka 8
u vodu dodato cc 4 zrna limunske kiseline
voda ph 7,5 - AKO TREBA SMANJITI KOMENTIRAJTE !
Slike su posle zalivanja i blagog treninga.
Danas sam se posvadjao sa digitalnim tajmerom(pare bacio) ali verujem da sam usao u stos i od sutra idu na 18/6 od 10 AM:abducted:.
1 i 2 mnogo lepo mirisu, jedino na 1 ( u daljini desno ) se malo listovi vise savijaju, a semenka je bila maltene ista, cak iz istog heda.
Misljenje je da ih setam do pola kruga pa onda toping (secenje na vrhu)?

I moguc prvi problem ::vb_smash:
Posto sam mislio da se nista ne desava, zasadio sam drugu, ali pojavila se i prva. Nadam se da su zenke, pa da se svadjaju oko mene ;) Vec vidjeno !
ALI sta raditi i koliko cekati na razdvajanje ?
Slika pre zalivanja.



Nekako mi se cini da vise vijaju zuto svetlo, tj spektar, pa da mozda u buduce izbacim mogucnost zutog spektara ili ti 2700 k prilikom vege ?
HPS jos nije ukljucen.
Temp 28, a veceras opet dodatnih 2700 + 6700 - lose rasporedjenih po reflektoru i ceka crno slovo na kalendaru radi remonta kao i update boxa sa auto folijom.

Naredna 3 dana treba da ih ostavim same, pa se bojim radi svakih mogucih neprilika !

Hvala na komentarima i sugestijama, pratim i ostale dnevnike, ali nekako svaki grow je za sebe i svoj !

Zalivanje su odlicno podnele, a cak su i narasle koji mm.:watchplant:

SRETNI PRAZNICI svima i do tucanja

Nazvao bih nekog da se pohvalim, ali ne znam kome ?
Naime, tajmer je poceo da radi posao i (nadam se curama) pao im je mrak, videcu oko 5 min pre svetla kolika im je temp, jer sam ostavio ispuh-upuh da radi.
A radost je ogromna, sve su malo narasle od jutros ;) i stalno bih sedeo pored njih i gledao ih.
Strpljenje se isplati
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......izduzile su ti se biljke a imas puno ne iskoristenog prostora u posudama pa popuni posude do kraja sa zemljom i NEMOJ jos gnojit biljke spalit ces ih imaju one jos dovoljno hrane u zemlji......inace sve 5, samo malo vise strpljenja i manje gledanja jer nece one narast zato sto ih ti vise gledas.....pozz
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ma super je, dosao kuci posle 3 dana kada ono prijatan miris.
Ja da pogledam i problem kod biljke 2.
Jedan list se sa susio a na ostalima je krenulo da zute krajevi i zute flekice.
Moze biti:
- Prerano gnojeno ?
- kapljice vode na listovima prilikom zalivanja ?
- visok PH 7,5 ?
- Nedostatk N - Azota?
Ako nisam u pravu, molim da me ispravite.


Kasnije update.

Evo kao sto sam i rekao


Temp je bila 29
Svetlo 18/6
Dodao jos zemlje, ali nisam zalio jer nije bilo potrebe.

Nekako mi puno deluje da nema potrebe da se zaliva na manje od 4-5 dana ?
Ove 2 sto su zajedno, mislim i da ostavim, posto dosta kasne za ostalima ?

Idem da istrazujem moguc problem.

Zakljucak:
Sledece zalivanje svih biljaka PH 6,5 - bez gnojiva.
Mozda dodati N u problematicnu biljku, sacekati da joj se listovi prisuse i porezati ih.
Najvecoj biljci odseci vrh pre zalivanja - topovati ? raste joj 5-ta interoda
sve su 1-3 cm od stakla, nije toplo na ruku
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Interesantan ovaj dnevnik, vec kada niko nista ne komentira, a svi gledaju, pa moram ja :angry015:

Danas me mrzi da fotkam, ali moram da iznesem neke zakljucke radi sebe i bolje pripreme za sutra.
Posto se opet sprema produzeni vikend bez nadgledanja po planu je :
- sutra zalivanje ph 6,5 bez gnojiva
- problematicna biljka je zivnula i lepo raste, mozda zalijem sa NPK 844 ?
- najveca ima mnogo jak miris, dok nijedna ostala nema
- zemlja nije suva
- svetlo je na 18/6
- temp 28-29
- vlagu ni znam, ali mi se cini da nije velika, posuda sa vodom ne isparava
- najvecu ne bih topovao, nego sam je malo privezao za rub
- generalni plan je jos nekih 10-tak dana, pa na svetlo 12/12 ( po meni mozda lose utroseno vreme, ali nema se vise sta za :leafblunt:)
- one 2 idu u paru u prirodu, pa sta im dragi bog da, a nadam se mnogo :sun2: i :costumed-smiley-027

zakljucak :
Dosta sam naucio, ali imam jos da ucim! Najvaznije je stpljenje koje verujem da polako sticem. Moj box je preveliki za sve ovo i trenutno se koristi 30 % kapaciteta, te mi je zao sto nisam odradio u PC-u i poceo mnogo ranije ceo grow, ali posle ***anja nema kajanja :icon_lol:.
Budite dobri i veseli :banana::bis:

Sinoc je namontiran carbon montazni filter, te je oslabio protok zraka prema napolje, pa se temp popela na 31, videcemo kako ce danas biti.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ili me niko ne VOLI ili niko nema interesa za neki komentar, ali OK, navikao sam da budem sam u zivotu, pa samim tim i ovaj prvi grow je jedno odlicno iskustvo koje cu izgleda sam da prezivim, istrazim i naucim. Malo sam ljut jer toliko je moj dnevnik bio pogledan, a da niko nikakav komentar nije bacio.
Forumu imam mnogo da se zahvalim (HVALA-cim se osusi, svi ste pozvani da probate) na naucenom i sto cu tek nauciti, pogotovo od drugih.
Za druge dnevnike cu jos debelo razmisliti, ali otom potom.
Kasnije update sa resenjima, tekstom i slikama :)

Ipak ja ovo radim radi sebe i razumem kada niko nema sta da kaze !

Dodje mi da Vam kazem Ma ****** se SVI ! ALI NE MOGU, JER VIDIM DA STE STVARNO SUPER EKIPA I VOLITE I ZELITE DA POMAZETE DRUGIMA.

IZVINITE !
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Pa bob nemoj se ljutit!
Al nije dnevnik da se apdeita svaki dan ili svaki drugi.A pogotovo ne očekivat da če ti neko odgovarat na svaki tvoj apdeit.U principu ljudi tipkaju ako vide nešto krivo pa da skrenu pažnju na to.Nije dnevnik da si svaki dan sa nekim popričaš kako si sretan i zadovoljan.Za to imaš chat!A ako te nešto konkretno muči,pitaj.Vjeruj da češ dobit odgovor.
A drugi put zbog ovakvog tipkanja Dodje mi da Vam kazem Ma ****** se SVI ! Bit češ KAŽNJEN!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mislim da je vecini samo mrsko tipkati, nemoj se nervirati zbog toga...pogotovo dok su biljke jos male, pa se nema puno reci o njima...

Kako one budu narasle, tako ce narasti i broj komentara... =)

Moja preporuka ti je da ih ne bacas jos na cvjetanje jer je steta uroda...jos 10 dana vege naspram jos 20 moze znaciti upola manji urod...prostora imas, tako da iskoristi ga maksimalno...radije pauziraj bez icega za pusenje, nego da si za*ebes grow zbog nestrpljivosti...biti ces zahvalan na kraju kad vidis kolicinu koju ces dobiti... =)

Nesto sam sigurno promasio, ali biti ce drugi post za popravke... :p

I sretno dalje... ;)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Mr.dr.Smok, slazem se, malo sam ljut bio i koje pivo me udarilo, ali se kontroliram( 3 puta sam menjao post pre objave ). Ja sam shvatio ovaj dnevnik kao licno iznosenje moga growa i nemam nista protiv toga, ali ako pogledas imao sam pitanja na koja niko nije odgovorio !
Bio sam na chatu, ali nemam ja vremena za to ?

Bravo Sekachu, to se ceni, za vreme vege. Sve se razmislajm da ih pustam jos.
Ma znam da ljude mrzi tipkati, jer sam i sam takav.
Hvala druze, cim predjem preko vidimo se da probamo moj grow :)

Ali mene muci, da od 5 biljaka samo jedna ima miris, videces kasnije fotke, i ta najveca ne da lepo mirise, nego mi dodje da je odmah smotam.

Hvala SlowRideru, ali verujem da sam ih sprzio od toplote, jutros je biljka imala izgleda,a li popodne je oslabila, jer je temp dosal do 34, a ona najbliza svetlu, cudno ? - a sve isto seme na izgled - pogledacu kasnije tvoj predlog
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Jos im je prerano za miris...obicno se javlja tek kad krenu sa cvjetanjem... Ovo sto sada osjecas je nista naspram onoga sto ce biti kasnije...cijela ulica ce se osjetiti... :p

I sto je s brojevima u naslovu postova? XD
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ali ova najveca se oseti mamara ;)
Brojevi su dani od kada su izrasle, pa prve 2 su izrasle pre 19 dana,a druge dve pre 12 dana - ovo je dnevnik ? - morao sam da se podsetim koliko limuntusa
Lakse mi je ;)
Sada ih pripremam, zalivam, LST-jem i slikam, pa bude neki zakljucak i sve ostalo.

Za sada sam obicnu vodu, dodao prstohvat limuntusa, pa izmerim PH - 7,5
Update sa vremenom, sada se strpite, pa posle komentirajte ako zelite ;)

Na 3 litre vode dodato 7 prstohvata Limuntusa - PH 6,5, s obzirom da je odokatovno, ovo je odlicno,
zalivam, slikam pa postam

Sunce mu kalajsano, pa ko je postavio cookise na 15 minuta ?, taman se raspisem, a ono refresh ?



Inače, većina je zalivena sa obicnom vodom na PH 6,5, dok je bolesnoj dodato 1/3 djubirva NPK 844
Najveca i najvise i najlepse mirise, ma ako treba teracu je jos 9 meseci samo da rodi lepe hedice.
Ostala nijedna nema miris.
Mislim da je zbog toplote dobila opekline na listovima.

Idemo dalje, pa sta bog da.
Budite dobri, lepo varite a i ja cu sa vama za koji mesec ;)

p.s. inace cool tube mi nije najbolji te cu ga morati modfikovati jednoga dana, jer jako podize temperaturu, a miris po gajbi se oseti bez njega SADA ! ( meni prijatan :))

Hvala svima na jucerasnjim komentarima. Nemojte se ljutiti, bio sam malo besan. Smirio sam se i trudicu se da se ne ponavlja - stres sa posla :(
Od sinoc temp je 30, sve su popile visak vode koji je bio u donjoj posudici, dok bolesna nije. Neki miluimeterski napredak se vidi, ali vreme ce pokazati
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nemoj jos gnojit biljke male su one, a kad malo porastu presadi ih u vecu posudu i nemas ih potrebe gnojit u vegetaciji......
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
23-16 - vege dana
temp 25
vlaznost ne poznata
zaliveno sa :
3 lit vode
7 prstohvata limuntusa
3 ml hidrogen 3%
ph 5
5 prstohvata sode bikarbone
ph 6,5 - 7 - odokativno

Sve OK, stim da su prve dve na slici pokazale, cinimi se manjak Mg, pa idem istraziti kako poboljsati :
2 opcije :
- kupovna voda sa najvise magnezijuma
- zaliti sa kakaom ili izmrvljenim bademima ?
- kupovnim sokom od visnje, ali je pitanje koliku tu ima visnje ?

Koja god biljka da stoji levo gore u uglu posle nekoliko dana dobije svetlosni udar, susenje listova ( sijalica 2700 L )
Najveca ( gore desno ) i dalje ima odlican miris, dok ostala nijedna nema.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
lijepo napreduju biljke.. :)
ajd drzi ih jos sto vise mozes u vege kasnije ce ti se isplatiti višestruko ;)
 

Dolf

Aktivan Član
27.09.2009
104
11
18
32
Jos vegetacije naravno udebljace se naglo>
lepo izgleda
brao
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Dragi dnevnice,

Moj hobi napreduje odlicno, stim da i dalje ima nekih nedostataka ( sto se box-a tice :icon_cry:
koji su u planu da se razvijaju. Ipak je box 90% recikliran !

26-19 - vege dana
temp 25-32-34
vlaznost ?
zalivano pre 3 dana, zemlja jos uvek vlazna, ali ce se morati zaliti sa vodom obogacenom Mg-om i ph 6,5-7
Listovi i dalje se uvijaju


:abducted:
Ubacena kompletena rasveta, 6 CFL(2x2700+4x6400) + HPS 70w + LED smd3528 12 kom
Prilikom remonta reflektora, utvrdjene neke bele tackice na svim CFL-kama, marka je Volta, prosecna cena 3,5 eu/kom,
pa pretpostavljam da nece jos dugo, bum videli.

hvala drugarima zuz1 i Dolfu na brizi. :smoke18:
Kada sam pocinjao, mislio dam da je sve ovo brzo gotovo, za 2 meseca, ali vidim da biljka ima neki svoj zivot i
verujem da je treba pustiti da ga prozivi kvalitetno, da bi mu vratila višestruko, nadam se ;)
Moj favorit je srmdljusa, a ona je stigla do trece rupe. Kada stigne do poslednje, onda krece 12/12.
Dotle ce sigurno imati 3x dana u vege fazi :thewave:

Do sada mogu da kazem da jedino smrdljusa nema problema sa Mg-om i ubedljivo najbolje napreduje.
Pre neko vece sam usao u trag poreklu smrdljusice i odusevio sam se, te cu je morati probati klonirati.

Nadam se da necu izazvati neki stress od malo preskakanja od zalivanja, ili sto nisam nasao neko drugo sredstvo
sem vode obogacene Mg-om ili sto cu ih mozda malko natopiti - bum videli :)

Kasnije update.

P.s. Nadam se da svi VI koji citate, mozete nauciti nesto, a svi komentari su dobro dosli , a dotle, ostaje samo da:watchplant:

Zalivena, ujutru slike, pa da uporedjujemo. - Vidljivih velik promena nije bilo, sem da su porasle malo, listovi i dalje savijeni.
Ako nekoga interesuje led
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.