Bob 6cfl+70w-HPS - indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Na zalost vise nemam opciju da ispravim post.
OPERACIJA USPESNA
Da li je bolji efekat, jer je voda bogata raznim mineralima i blagim CO2, ne znam, ali slika govori vise od reci.
Uzivajte, ja jesam
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
born_to_be_green je napisao(la):
Bas lijepom izgledaju. Zdrave i zelene :)

Good luck!
Hvala prijatelju born, ma samo najbolje za hobi , idemo dalje ;) :b_cyclops:

30-23 - vege

Dragi dnevnice,

toliko mi se prica pred ljudima,a ne smem ;) pa moram nekome.

Kao sto se vidi na prvoj slici, juce je uradjen blagi lst, dodato malo zemlje, pa su biljke jos malo ispremestane,
porasle, ha volim da ih setam svaki 2-3 dan.
Izgleda da dugorocno voda obogacena Mg-om nije urodila plodom, jer se neki listovi i dalje uvijaju na gore.
Na zalost nedostatak finasija za Epsom Soil, ALI tu je SLAVOL, te danas je u planu zalivanje sa istom tekucinom od ranije, ali sa dodatkom Slavola + NPK 844 + supena kasika Meda !:maryjane:
Naravno, ph se prati da bude 6,5-7.
Da budem iskren temperatura me jos uvek malko ***be, tj dodje do 34-35, ispod stakla, a kod korena bude do 32.
Ali izgleda da im prija, pogotovo smrdljusi koja se grana kao luda, pa pocinje polako da dominira box-om.
Uskoro ce da se sece i klonira ;)
Razlog je lose ventilacije, tj. lose uradjenog filtera, te je u planu prepravka i poboljsanje istog.
U sustini nemam nekih problema, sem da su gosti primetili da nesto "smrdi" u objektu i "sta se to cuje ako ti
komp ne radi?" pored otvorenog prozora, te sam bio primoran da za pocetak uzem Glade u gelu ( radi posao ), dok filter ne bude gotov - projekat recikliranje ;)

Sto se tice LED-a, tu je bio malko kasno, iako sam ga imao od pocetka, ali on ce da ide na drugu stranu, plus
mu je mana jer je na 12v, te nije na tajmeru, pa je sada vec nekoristan.

Deluje da su vise napredovale sve od kada su im ukljucene 2700+6400 lum - Jos uvek je sve bez HPS-a.

tretman zalivanja :
cca 4 lit vode
1 supena kasika meda
4 ml Slavola
NPK 844 po uputstvu
PH - cca 7
dodato 1/3 kasikice limuntusa
PH - cca 6,5

O biljkama ((0,5 lit) tecnosti-1 doza) :
1 - malko nepotrebni listovi juce+ danas poseceni, ima JAK miris koji se promenio i ne smrdi vise toliko,
nego prijatno mirise, 2,5 doze
2 - malko nepotrebni listovi juce poseceni, ima blagi miris, stariji listovi uvijeni na dole, 2 doze
3 - bile 2, sada podeljene na 2 saksije,ima blagi miris, stariji listovi uvijeni na dole, 1,5 doza
4 - malko nepotrebni listovi poseceni, ima blagi miris, stariji listovi uvijeni na gore, 1 doza
5 - kod formiranja saksije, na zalost utvrdjeno da je kvalitetnije uvozna plastika jeftinija i bolja ;(, ima blagi miris, stariji listovi uvijeni na dole, novi na gore, 1,5 doza

Ha, imao sam 4 saksije, sada imam 5, pa kako sloziti u boxu ?
Ovako to izgleda :


I naravno postavljaju se neka nova pitanja na koja cu morati traziti odgovore :
- Kako biljka utice ako se zaliva sa nekim sredstvima ( domaci sirup od bazge-zove) ?
- Ako se zaliva sa vinom ili pivom ?

Idemo dalje, novi update kod novog zalivanja, kako mi se cini za koji dan, pa budite dobri, pazite sta pusite i koliko pusite :heartbeat:

p.s. listovi idu u domacu jabuku
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
gle neznam kolko su ti listovi "nepotrebni" zato jer bas svaki list pridonosi fotosintezi i razvoju biljke, pazi nije ih biljka bezveze izbacila ;)
inače sve 5 lijepo sve to napreduje :D
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Rasta, slazem se, ali ih skidam da bih omogucio novim, mladim da dodju do svetla i onako to nije mnogo, nego za sada po koji, pa bum videli kako se odvija i razvija.
Svako iskustvo je novo i interesantno i za sebe posebno ;)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Dragi dnevnice,

Kako si ? Ja sam malo ne raspolozen, jer sam naleteo na neke problemcice ?
Nego da krenem redom.
Vege 36-29 dana ( vece-manje )
Temp 30-34
Vlaga nepoznata, ali mi se cini da je suvlje, jer je toplije inace.
Zalivano pre 2 dana sa NPK 844 + MED - Od cega su izgleda sve biljke dobile "plasticne" listove = Ph cca 6,5.
5. Najmladja - presadjivana u neku zemlju srednjeg kvaliteta, donji list zuti, da li zbog stresa ili previse gnojenja ?

4. Takodje donji listovi zute

3. Sve OK

2. Sve OK

1. Smrdljusa - Najveci problem ! Ja pretpostavljam da je mnogo gnojenja. Do sada je dobila na svakih 3-4 dana ( poslednjih 10 dana 3 zalivanja ) :
- NPK 844 + med
- Slavol + med
- NPK 844 + med
Trenutno je na flusingu u kadi, pa pratim razvoj situacije
Takodje, posto se privodi kraju vege faza, na ovoj biljci probano kloniranje.

Sve u svemu, cini mi se da je svima postalo malo zemlje, tj da su male saksije. Posto se trenutno nema kesovine za vece, kao ni za zemlju, ostaje sve u ovome, pa sta mu bog da !
Najverovatnije da sam preterao sa medom.
Planirani nastavak zalivanja sedmicno na svaka 2-3 dana, dodavanjem redom sredstava :
- Slavol
- NPK 844
- NPK 556

Za sada sam zadovoljan kako napreduje i sta sam naucio. Takodje sam zadovoljan trenutnim brojcanim planiranim urodom/KW " AKO " sve bude zensko !?

Prebacivanje na 12/12 za koji dan.

Do tipkanja, ostaje samo da :watchplant:

Thanks Haze :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ma super su, mozda ipak malo manje gnojiva...

Samo nastavi polako s njom, biti ce masti... =)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala drugari, to mi je trebalo :)
Evo jos nikakav pomak, sem da su se ti listovi poceli polako susiti po krajevima, e sada da li ih seci recimo danas/ sutra ili ih ostaviti da ih biljka koristi dok se ne sasuse ?
Ima ih oko 3 velika.
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
polakše sa zaljevanjem, zbog tog ti se suše rubovi listova... ako ćeš poslušat savjet: gnoji svako 3. ili 4. zaljevanje, i ne potopit biljku nego zalit tek tolko da zaliješ.. 4 zaljevanja u 10 dana su i više nego ok. vutra bolje podnosi sušu nego potop...provjereno... keep it up :D
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
poslusacu Vas :)
Od ujutru idu na 12/12
malo su modernizovane, ispremestane i zalivanje sutra navece mozda ?
Ja zadovoljan :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
43-36 - dana od pocetka

od toga 5 dana na 12/12

temp. pod CFL-kama do sada (na zalost) 26-28
vlaga ne poznata, ali suvlje
zalivano pre 2 dana sa NPK 844+med+obogacena Mg-om + sisanje, pa je malo usporeniji rast, ali su buknule posle zalivanja.
Primeceno da buknu, sire se posle zalivanja i onda polako napreduju narednih dan/dva.
LST se trudim svaki dan po malo ili na 2 dana, cisto malo kao hobi :) pravim male Bonsai-e

Danas sam naleteo na neku bubicu koja je setala po liscu, kao mala musica i po kratkom postupku je
odstranjena iz box-a. Takodje posto se malo oseca povremeno miris u prostoriji, prilikom luftiranja
iste, neke bube, komarci, muve upadaju u moj zivotni prostor, kao da ih miris privlaci koji je samo
poznanicima poznat ?

Primeceno na velikm listovima u sredini do stabljike u nekoliko navrata neke braon kuglice koje se raspadaju na dodir.
Na zalost zbog loseg fotica nemogucnost kvalitetnog snimka :(

*Takodje, kao neki licni komentar moze biti da su male posude za ovu duzinu vege/cvetanja biljke ( 21 cm - cca 3 lit.)


Za sve ostale, a najvise Putnik11-a cu postaviti slike danas, a i posle zalivanja tj ujutro.

Zaliveno sa Slavolom, peroksidom ph 6.5-6.8, sa 0.5 lit, pa dopunjen tanjiric +
ONLY HPS 70w:sun2:

22.33

06.55

p.s. Hvala Born, ma za posude je za neki grow in the future :)


20.30
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Dosta truda ulozeno, ima da se ne bune previse. Ja sam svojima dao 50% manje nego ti i ispalo je dobro.
Radujem se zavrsetku i dojmovima. A do tada pratim kolega!

Mislim da su dosta posude velike, nema potrebe (po mojem) stavljati vece. Bit ce biljoze manje, ali ne mora biti. Meni je u outdooru u 5L tegli narasla preko 3 metra... Tako da...

Samo naprijed i veselim se daljnjim slikama.

PEACE!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ova druga mislim da je zensko, a prva slika je premala pa ne bih sudio!
Samo naprijed kolega bob! :thumb:
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Prva muska, druga moguce zenska
Taman da malo prorijedis dzunglu, da se bolje lumeni iskoriste
i super izgledaju!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.