Bob 6cfl+70w-HPS - indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hello to everybody ;)
My first.
Pratim Vas vec neko vreme,pogotovo dnevnike. Pa me zainteresovalo, reko da se i ja okušam.
Ovo je vec treci dan kako pisem post, a nikako da ga objavim, nije bilo smisla.
Istrazivanje je trajalo,mofikacije,ideje, a tek kada se krene pravit, pocinju izazovi, svaki je drugaciji, pa i moj :)
Kako treba početi od samoga boxa, tako sam se i ja opredelio za neki koji mi je ostao u rashodu. Ovo je neka verzija 1.5 ( pet puta sastavljano-rastavljano) 44x20x46 VxSxD

Na slici je:
midi kućište, ulepljeno radi vakuma
3+1 ventilator ( ispuh+upuh na prekidac )
filter je u doradi od carbon uglja, moram ga sitniti :(
sijalice Volta 4x20w - 3x6400 + 2700 = 9100 Lum + Tungsram HPS 70w - Lum ?
I naravno pitanje u vezi sijalica HPS, da li joj je to prava boja zuckasta ? ILI ja nisam dobro spojio kablove ?


A ovako sam ja spojio HPS


Sto se tice ostalih dodataka :
zemlja je neka domaca
preparati osnovni takodje domace radinosti
semenke, imam 10 misica, 1 ili 2 ce pobediti

Veceras je bio 6 test bez HPS i bez ventilatora na pocetku, unutra temp 31 C i gore i dole, vakum poboljsan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
bob_sale je napisao(la):
Hello to everybody ;)
My first.
Pratim Vas vec neko vreme,pogotovo dnevnike. Pa me zainteresovalo, reko da se i ja okušam.
Ovo je vec treci dan kako pisem post, a nikako da ga objavim, nije bilo smisla.
Istrazivanje je trajalo,mofikacije,ideje, a tek kada se krene pravit, pocinju izazovi, svaki je drugaciji, pa i moj :)
Kako treba početi od samoga boxa, tako sam se i ja opredelio za neki koji mi je ostao u rashodu. Ovo je neka verzija 1.5 ( pet puta sastavljano-rastavljano) 44x20x46 VxSxD

Na slici je:
midi kućište, ulepljeno radi vakuma
3+1 ventilator ( ispuh+upuh na prekidac )
filter je u doradi od carbon uglja, moram ga sitniti :(
sijalice Volta 4x20w - 3x6400 + 2700 = 9100 Lum + Tungsram HPS 70w - Lum ?
I naravno pitanje u vezi sijalica HPS, da li joj je to prava boja zuckasta ? ILI ja nisam dobro spojio kablove ?

Wow pa to je stvarno puno lumena za tako mali box.. Mozes malo vise dat info o tim cfl-kama. ja nigdje nisam mogao pronaci cfl od 20w a da isijava 2250 Lumena.. koliko si ih platio i tako to.. :)

kako ti je jako mali box mozda ce imati problema sa regulacijom temperature i vlaznosti zraka pa nemoj nista zapocimati bez nekog digitalnog vlago/termo metra koji pamti najnizu i najvisu vrijednost. U ovakvim boxevima su stvarno neophodni.:icon_lol:

Sto se tice HPS-a racunaj nekih 6000 lumena... iako to tebi nije bitno kada imas i preeevise svjetla..
http://www.jendalinda.wz.cz/index.php?p=osvetleni&l=en#hps70
:sun2:

I da daj nabaci jos malo slika, pohvali se malo sa svojom masinom..Sretno i pratim..:icon_lol:
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
frende izbaci ovu aluminijsku foliju pod obavezno i kupi ono reflektirajuce za šajbe...to ti je 20 kn (3 E)
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
E zakon ti je da imaš toliko svijetla! samo pazi na temperaturu i vlagu.I zasadi jednu biljku i radi lst al ne oko tegle nego oko boxa,znaći uz rubove boxa zakaći biljku,tako ćeš ju moć duže vegetirat i imat više hedovlja!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
zasadi vise biljaka npr4 pa onda mozes ostaviti jednu jer ako zasadis 1 moze lako biti musko i da lst naravno :)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
bob_sale je napisao(la):
A ovako sam ja spojio HPS

Ako si to grlo učvrstia samo tom trakom nije ti uopće dobro rješenje, od topline se može odljepit
i eto ti 100 sranja.Nabavi neko grlo šta možeš učvrstiti stabilno, sa vidama ili nešto slično.
Napravi reflektor i fiksiraj ga na vrh kučišta.

Po meni nisi dobro spojia to iako ti svijetli.Nula ti treba ić iz zida na N od upaljača pa na nulu
od žarulje(bočni dio grla).Da ne objašnjavam dalje evo ti slika kako ja mislim da bi trebalo bit.
Pričekaj da dođe Zlo&N da potvrdi.



Uploaded with ImageShack.us
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ovo ti nije dobro spojeno 99%... kako svijetli uopće? Spoji ovako kako ti je no trippin napisao.
Što se tiče ljepljenja grla, ovo će ti otići u 3 pm vrlo vjerojatno, ako dobro vidim to je obična izolir traka? Ako već moraš ljepiti, zaljepi s onim životinjskim duck tapeom, u više slojeva preko i popreko. Naravno, šarafi bi bili najbolji izbor.

E i daj još koju slikicu samog boxa.

Inače, sretno u uzgoju :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Brucose :
Kod nas su oko 3,8 eur/kom
Inace i oni imaju od 23 w 6700 lum, a imaju i od 20 w

Simasu :
Alu ide napolje i tu je samo radi proba i testova, inače sam vrh boxa mi se greje dosta bez HPS, pa idem danas u kupnju one folije.

Hardblesum i Zoki, obevezno ide LST, a mozda i crop, bum videli, trazim neku resetku da bih je mogao biljku setati po boxu.

No Trippin i Tarki, jutros sam gledao uputstvo sa sijalice i spojeno je i prema njemu, najgore je dok je sijalica bila van boxa, zalepljena izolirkom na drvetu radi testa, odlicno je radila, ali sada ne radi. Probacu veceras opet po vasim uputima.

Inace je sijalica gore, bude slika veceras, sa srafovima i naravno svojom strujom.

Najgore je svaki dan se vidi nesto novo koje se moze ukombinovati sa ovim postojecim. Veceras ide nova nadogradnja, kao i konstruisanje novog filtera, jer prethodna 2 ne rade svoj posao.

Slika bice, cim bude nesto interesantno, ove razvojne faze nisu toliko bitne, najbitniji je finalni proizvod

Sinocni test je bio ( najbolji do sada po temperaturi, vakum je mnogo bitan) : Temp na 5 cm od sijalica posle 3 sata 32 C, temp u dnu boxa posle 3 sata 31 C
Imam jos opciju da postavim staklo ispod sijalica, ali se bojim, jer je obicno, nije vatrostalno, da ne pukne. Rezultat-ideja da svetlo/temperatura bude odvojeno sa svojim ventilatorima, kao i usisnicima. Bum testirao, ali vidim da skoro niko ne koristi staklo.
Tragam za barometrima, ali sve je nekako preskupo,a digitalnih nigde nema :(, naravno i tajmer fali

Sto se sadnje tice, bice sigurno 2 ili vise semenki, pa sto pre na prepoznavanje, pa dalje, otom potom, samo da ja napravim stelt, bez mirisa

Hvala Vam svima
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Bobe...oznake 6700 i 2700 nije kolicina lumena nego temperatura svijetlosti(boja)...lumeni su ti posebno oznaceni i za tu wattazu ti je izmedu 1000 i 1500...potrazi na kutiji tocan podatak ako uopce postoji... =)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Sekach-u, potpuno je ista kao na slici


Idem dalje probati i testirati, pa bum videli sta ce ispasti
k%C3%B5rgr%C3%B5hu-naatriumlamp-70-w-lu70-90-mo-t-e27-tungsram-520968.html
k%C3%B5rgr%C3%B5hu-naatriumlamp-70-w-lu70-90-mo-t-e27-tungsram-520968.html
291_477_Valgustidtrafodpirniddrosselidstarterid.10.09_009.JPG
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
e,ovo grlo ti je najbolje rješiti šelnom,i onda tamo di ti je šaraf staviš pločicu cca5 cm,pa nju spojiš gdje već žarulja mora bit,na reflektor ili gdje češ stavit već,a to ti je par kuna i ziher ti je rješenje!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Grlo je reseno i spojeno je po P.S.-u, ono je samo test, mene muce kablovi i kojom bojom treba da svetli, BELO ili ZUTO ?

Update sa slikama :


Na slikama je povezano po slici NoTrippin-a.

Na prvoj slici se vidi kada se upali, a na drugoj posle 2 minute
Takodje da napomenem, da mi upaljac zuji i greje se, pa Da li je to OK ?
Da li postoje zute HPS-ice ?

Update II
Evo najzad sam modifikovao filter, jedina mana mu je sto je ugalj kao mali stapici, kasno je da bih ga lupao i drobio.
Masina je vec na novom testu, pa videcemo temp i kako finkcionise ventilacija, mada se mirisljavi stapic pocinje malo osetiti posle 5 minuta. Moja pretpostavka je sto je ugalj krupan. Takodje postoji mogucnost da su mi 3 venta za ispuh malo ? tj da nemaju tu snagu izbacivanja vazduha kroz filter. Opet je test bez prednjeg ventilatora.


Update III
Kratko je sinoc radilo, jer je brzo temp unutra bila 42 C gore, a dole 41 C.
Moram naci jaci ventilator za ispuh :(
Sto se tice filtera. mnogo je bolje filtrirao naspram prosle verzije, samo jos da izdrobim ugalj ;)
 
15.02.2011
46
4
8
34
pa ova od 2000K + 100 (možda) ta kao naranđasta, al tek takvu boju dobije nakon par minuta rada dok se nezagrije, neznam, meni upaljač ono je malo topal al zanemarivo i nezuji a imamo identični
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Odlicno Nick, jedno sam resio, znaci prava joj je boja narandzasta i nju cu pretpostavljam koristiti za cvetanje ?
Jos da resim zasto zuji ?
znaci sada moze i to da se testira !
Hvala Nick :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Bok curice i djecki :)

Evo, usledila je jos jedna modifikacija, kupljen je bolji vent i namontirana nova izduvna kutija, tako je ruzno da mi se ne da slikati. Po prvim utiscima deluje da ce ovo raditi. Sada testiram miris i temperature, za pocetak samo stedljive, ako temp bude OK, palim i HPS.
Inace danas sam opet bio do trgovine, ma budale, rade njih 20-tak u 2 smene u trgovini posvecenoj elektrodelovima, sijalicama,... i jedino jedan lik se razume u sve ovo, a kada sam od njega prvi put pitao za HPS-icu pre mesec dana, kaze : Jel za grow ? Tako da me je momak danas uverio da ova hps-ica treba da svetli narandzasto. Jos nisam otklonio zujanje na upaljacu, pa mozda i odem sutra do njih da zamenim.

Znam da je ovo tema za report, ali sam mislio da cu se manje za***ti sa box-om, i iskreno se nadam da posle vikend testova mogu semenkice u vatu :)

Nick, pratim sve dnevnike pomno, mada mi je vec sve konfuzno.
Zoki, ne sekiraj se druze, sve je pod kontrolom.

Hvala svima, prijatan veekend i puno :leafblunt:

Update I
Temp gore 42 C, dole 37 C, miris se ne oseti sto je dobro i pozitivno,
idem dalje na modifikacije pa se tipkamo, nesto sam barem resio.
Zaboravio sam da napomenem da sam izdrobio ugalj i da sam prepolovio kolicinu, tj stavio oko 150 gr, jer ne moze vazduh da prolazi kroz mala creva ili mi trebaju veca koja sam vidjao skoro svugde
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.