Bob-ow grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
bob_sale je napisao(la):
Moguc problem sa filterom ?

Naime, koristim isti od proslog grow-a, sastav je 300 g u kuglicama, a 300 g u prahu, pomesano. Prosli grow zavrsio u 7 mjesecu prosle godine.
Medjutim, posto je na posebnom ventu, pa ga i ne drzim stalno ukljucenog, dok ne radi, cijeli stan lijepo mirise, kada ga ukljucim, smanjuje se miris, ali mi deluje da i dalje propusta negde ?
Da nije mozda vrijeme za zamenu uglja ?

ja imam slican problem kao ti.. Uglavnom se malo osjeti ali za mene je i to previse.. provijeri dali ti je box dobro "zadihtan".. svaka rupica je bitna, kod mene se javlja problem kod vrata od boxa. inace radim sa Big Towerom, ili kuciste od pc-a.. I nemogu nikako vrata zacepiti do kraja inace ga nebih mogao otvarati.. tako da mi je ukratko sranje ali guram ja to pomalo.. skuzio sam da mi kod toga jedino pomaze ona jaka ljepljiva traka, ili DUTCH TAPE.. uglavnom zalijepim s njom vrata i kada otvaram box odlijepim ju, malo pazim pa ju mogu vise puta upotrijebiti.. ali eto toliko od mene i svaka cast na trudu i guraj i dalje.. :)))
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Koliko ti je centimetara debel taj karbonski filter,odnosno stjenka, mislim da mora minimalno 2 cm, ja sam svoj morao prepravljat :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ajmo polako sa odgovorima.
Pošto je box nekoliko puta nadogradjivan, pa postoji mala mogućnost da pušta mirise kroz cool tube koji ima svoj upuh i svoj ispuh, znači ne zavisi od ničega, ali je sama limarija na cool tubetu takva da je nakrivljena, sklepana, pa je moguće da odatle pokupi koji miris.
Što se samog box-a tiče i on je nekoliko puta sklepan i samo sam lepio, do te mere da bi se trebal skoro rasturiti pa opet ispočetka.
Kod mene je deo nameštaja, koji je šrafljen za zid, ali ni to nisam dobro uradio, pa su se vrata malo nakrivila.

Matia, što se tiče debljine, ima oko 2 cm sa svih strana, ima i slika ovde kako sam pravio, ali ima još uglja tu i sa spoljne strane, jer imam jači vent. Ovo je bila proba sa PC ventovima
dscn6438.jpg


Evo, prošlo dva dana kako radi konstantno i mogu Vam reći da sam zadovoljan ne propuštanju mirisa.
Ja ga nisam uključivao, jer mi onda izvlači i topao vazduh iz box-a
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ajmo polako sa odgovorima.
Pošto je box nekoliko puta nadogradjivan, pa postoji mala mogućnost da pušta mirise kroz cool tube koji ima svoj upuh i svoj ispuh, znači ne zavisi od ničega, ali je sama limarija na cool tubetu takva da je nakrivljena, sklepana, pa je moguće da odatle pokupi koji miris.
Što se samog box-a tiče i on je nekoliko puta sklepan i samo sam lepio, do te mere da bi se trebal skoro rasturiti pa opet ispočetka.
Kod mene je deo nameštaja, koji je šrafljen za zid, ali ni to nisam dobro uradio, pa su se vrata malo nakrivila.

Matia, što se tiče debljine, ima oko 2 cm sa svih strana, ima i slika ovde kako sam pravio, ali ima još uglja tu i sa spoljne strane, jer imam jači vent. Ovo je bila proba sa PC ventovima


Evo, prošlo dva dana kako radi konstantno i mogu Vam reći da sam zadovoljan ne propuštanju mirisa.
Ja ga nisam uključivao, jer mi onda izvlači i topao vazduh iz box-a.
No, ovih dana ubacim neku wonder boum miris i rešeno.
Ali i dalje mi je najveći problem zvuk, box je pored kompa, pa je opravdano kada kompjuter radi, ali kada ne radi ? Do sada niko još nije postavljao pitanja.

Večeras je u planu zalivanje, ali sam igubio kabel od fotoaparata pa je pitanje kako ću slike da prebacim, da i Vi vidite moju prašumu
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pa red bi bio da se i ja javim :)
Nasao kabel, malo preuredio box i ostao na 3 jake biljke.
Temp seta 25-30, vlaga 40-60%
jos uvijek na 18/6, ovo im dodje neki 80-ti dan :(
ide polako, do kraja mjeseca pa na cvijetanje.
za sada lijepo mirisu


 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bobe, meni lici da je neki 60-ti dan, ako su 30.12. imale desetak dana ;) samo teraj, lepo se zeleni... sta bi sa listom na poslednjoj fotki
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
U pravu si Power, mada ja racunam od kada sam startao sa prvom biljkom i ukljucio box, negde u pocetku 12 mjeseca. Meni su nicale u razmacima oko 20-tak dana, pa onda jasno da neke bolje napreduju i brze :)

E moj Not, ne da se oduzilo, ali nema veze, svako iskustvo je dobro doslo.

Malo sam ne azuran u ovom dnevniku, ma ne moze covek na sto strana
Neke se jos uvek bore da li sa zemljom i sa problemom kao na pocetku sto je bilo. Kako je bilo na pocetku, sada je extra.
No ove su se pokazale kao najjace i najizdrzljivije, tu i tamo se osusi po koji list, nista strasno.
Zalivam do dva puta nedeljno i poceo sam sa nekim djubrivima sto mi je ostalo od prosle ture, pa polako.
Sada se tek vidi mnogo veci i bolji svakodnevni napredak.
Najgore je sto jos uvek ne znam spol, ali deluju lijepo, pa bum videli.

U svim saksijama sam pre oko 10-tak dana dodao jos zemlje, malo onako da se popuni do vrha. E sada u nekima, kao da je neko pojeo tu zemlju, kada sam zalivao, bila je tu, a odjednom, kao da je NEMA ??? WTF ???
Tako da cu negde dodati jos zemlje, samo moram paziti da onda ne gnojim.
Dosta je hladno, pa se i zemlja sporije susi, pa ja i manje zalivam, da slucajno koren ne istruli od prevelike vlage.

I da negde mi se pojavljuje po gornjem sloju zemlje, plesanj = Da li je to od te vlage koja ne moze da ispari iz saksija = Ja pretpostavljam.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ta pljesan što kažeš na gornjem sloju zemlje je vjerovatno kamenac, pretvrda ti je voda, probaj ju prokuhat.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bob_sale je napisao(la):
...I da negde mi se pojavljuje po gornjem sloju zemlje, plesanj = Da li je to od te vlage koja ne moze da ispari iz saksija = Ja pretpostavljam.

bobe, plesan ide uz vlagu, ako ti gornji sloj dugo ostaje vlazan i jos na hladnom moguce je (i nije dobro, jer ako ti se pojavljuje na zemlji moz da se pojavi naknadno i na hedovima), ako ostavljas da se isusi a onda i dalje imas belih "fleka" moguce da je kamenac koji matia spominje... a zemlju ti sigurno nije niko pojeo, ako je nisi jako nabijao verovatno se samo slegla nakon zalivanja
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
A, kakav maler.
Hvala
Idem kuhati vodu i malo im paznje i ljubavi ubaciti.

Najgore je da jesam nabijao zemlju :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pokusao sam jedno vece prokuhati vodu, i deluje mi da ima jako malo kamenca.
Posto uglavnom, zalivanje je neplanirano, onda je tesko i prokuhavti vodu stalno.
Ali bum resio, svakako im sada dobro dolaze i baloni od 5 lit vode sa raznim dodatcima = iz velikih marketa.

Danas sam zalivao, traze :)
Ubacio sam treci put supstral-a za cvijetanje. Bitan im je NKP po meni, jer ni nemam pojma sta je u boxu.
No danas su dobile punu dozu gnojiva, dok slijedeci put imam u planu sa peroksidom, pa moram to istraziti, podsetiti se, koliko ml na lit,...
Temp je oko 25-28, vlaga oko 40-60%
Za sada lijepo napreduju, ja zadovoljan.
Dole desno je biljka, koja najvise smrdi, a bas nju zalijevam za ekstratom marelice, valjda ce promenuti miris :)
Sto se tice zemlje, ona kao da se jos sabija, pa prilikom slijedeceg zalivanja, bum dodal jos malo.


Nekome sam ostao duzan za filter.
Evo slike:

Malo o njemu, vent je sa starog CT-a, na 220v, i planiran je da ide pre filtera, zbog buke.
Najgore je sto sam rupu vec probusio, a u poslednje vrijeme sa dosta citao bas o obrnutoj opciji, da vent ide na kraj.
Tako da je svakako u planu jos jedan remont box-a, pa i sama dorada i razrada.
Najverovatije bum ga okrenul i isto ga blokiram sa konopom.
Ugljen je sitan kao sljunak.
Sliku postavim kada zavrsim
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Power,Gedzo i Blade...
Naime, ako za koji dan uleti neki kes, idem po jos jednu HPS-icu od 70w ( jer vec imam jednu od ranije ), pa na remont CT-a i do kraja radne nedelje na cvijetanje.
Inace tek juce sam skontao da sam pogresno namestio bio tajmer, ANALOGNI. Bile su konstantno pod 18 dan 6 mrak i od jutros su na 16 dan i 8 mrak.
Ali, sada sto citam ovo sto sam napisao, vidim da se i nisam zeznuo, tako da ih ipak vratim na 18/6. - paranoja
Javim se kada upalim HPS-icu
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo legice i lege stigao je i taj dan.
danas im je poslednji na 18/6 i od sjutra idu na 12/12
tacnije od 8 ujutru
na zalost, posto mi je komplikovano menjati ceo CT i sve redom ( a kupio sam jos jednu HPS 70 w ) tako da ce tek od nijedelje dobiti obe hp-esice 2x70w :)
Evo jedna slika dok je guzva, pa bum videli sta ce tu biti
inace to su 2 najvijece, stabljike debele oko 1 cm, dok ovo ostalo je jako malo, ali sam ih ostavio
Temp 22-26 vlaga 40-60, redovno zalivanje sa hemikalijama, cak i do 3 puta nedeljno, ne bune se, cak i ona sa marelicom ( desno ), fino napreduje.
Detaljnije slike, kada se vidi ko je ko u boxu, pa ili bum dimio ili kuhao sa mlijekom :)


p.s. sada pocinje visina/velicina box-a da se isplacuje :), naspram prethodnog grow-a
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nisam ja

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Prije ce biti kisna prasuma pred secu :)
A dual da bi radio moras imati i prave komponente, pa su meni tako uvalili kao i prosli put, neki fals upaljac, koji pisti dok radi.
No muka se isplatila, pa trenutno rade samo pod jednom HPS-icom, a od sjutra, kada zamenim upaljac, pali se i druga.
Inace seca sume je vjec pocela, danas je izbacen jedan mali muski, dve i to najvijece na zalost deluju da ce takodje biti muski, dok 2 su sigurne curice, a za jos jednu manju lici da ce biti curica ( marelica ).
Opet sam ih zalio i to sve sa gnojivom, jer se ne bune, a samo traze.

Primetio sam da donji listovi se mnogo suse, pa ih tako i skidam, a ponekada kada dohvatim biljku listovi sami otpadju, donji a jos zeleni ??? No oni su u frizy za kuhanje sa mlijekom, dok od ovih sasusenih kojih imam punu teglu kuhacu ovih dana caj da se malo zgrijem
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pazi druze sa hemijom nemoj da se kajes posle

polako lepo iygleda tetaj samo!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.