Bob-ow grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pozdrav ekipo i Dragi dnevniče,....

Evo me opet, da ne duljim.
Box je modificiran na stelt, kao što se vidi.
Biljkama je ovo cca 10 dan.
Temp preko dana je 20-23 , vlaznost oko 40%
Noc ne znam :(
Semenke su sa raznih strana, pa sta mu bog da :)
Sijalice CFL 7x20w Day Light ( sto se tice cooltube-a, na ulazak i izlazak su ventovi na 12 V + još jedan na kraju creva )
Voda iz slavine, ph 7,5, spuštam na 6,5
Zemlja Tera Magma
Inače, tek od danas je na ovakvoj postavci, pa su se malo izdužile, jer su bile mnogo dole.
Sta vise reci.


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ha ha, došlo mi je da kliknem na ono "report abuse" kad je otvorilo drugu sliku :rofl:
Inaće, sve pohvale za inovativnost :thumb:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Jako su se izduzile, a po iskustvu relativno brzo im ojaca stabljika, pa kasnije bude teze.
Svako ima neku svoju metodu :)
puse vent direktno po njima pa lepo :181:
temp se popela na 24, a vlaga na 45%
sada im je mrak i situacija je : temp od ispod stakla 18C kod dna posude 21.4, vlaznost 47%

Hvala Born i Smok na lajkovima
Nema na cemu zlo
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Haha slomio sam se na ovo report abuse :icon_lol:
Super box, ja sam isto pobornik CFLa :D Sretno s growom!!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bob, pa di si bio do sada?
Dobro nam se vratio natrag
Pratim ko i prosli put :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hej Djecki, Sretna Nova i puno puno budova vam zelim :icon_lol:

chifnotech - Nadam se da je ovo poslednji grow sa CFL-kama, kasni mi uvoz iz kine sa LED diodama :(

Born, ma znas, nije mi se dalo budziti box, pa kada sam vidio opet koliko dajem na ulicu.... A i kasni mi uvoz LED, pa sam sve odlagao, ali bolje ikada nego nikada

Simas - Jedna je u kutiji, a druga od 70 w ili 150 w u ducanu, u svakom slucaju mesta za njih ima, pa kada dodje vrijeme - palim.

Evo ukratko, posto se nije mnogo izleglo, ja poludio i ubacio cca 50 semenki u zemlju pa sta bude, nisam dva dana otvarao i ono Srecna Nova....
Mjesta u boxu sam imao za 14 komada, dok se za nekih jos 7-10 komada razmisljam, da li uopste da pokusavam da ih budzim.
Temp preko dana 25 C, vlaga 40-45% i pored vlazne krpe.
Moguci problem, lisce je pocelo da zuti, pa idem to istraziti - na zalost na linku sa problem sa uzgajanjem nisam nista nasao, svaki komenatr je dobro dosao, hvala.

Danas mi se nije dalo slikati, ali bum uskoro, kada malo sredim box, jer ovo je katastrofa za videti kako je sve pogurano.

Napominjem jos jednom, da su sjemenke sa ulice i ne zna im se o indentitetu ama bas nista.
Primetio sam da se neke biljke pocinju polako razlikovati.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Pocetnice,
Mada kod mene je cudno, jer krece iz sredine pa prema krajevima.
Pocetak je svega, a prvih par dana sam zalivao sa obicnom vodom, nisam kontrolisao PH, pa je vrlo lako moguce da je od toga.
Sada se kontrolise PH i trebalo bi da se to ne pojavljuje vise.
Videcu sta nove biljek kazu.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala ekipo na lajkovima.
Mali update, izgleda da je ono zutilo bilo od loseg-a PH-a, sto u ranijem grow-u nije bio problem.
No sada se kontrolira, malo se situacija popravlja i bilje polako napreduje.
Malo sam se zeznuo pa ih imam mnogoooo ( čak 15 u saksijama ) a još 10-tak sa strane raste.
Sjutra ću morati malo selekciju neku da napravim, pa bude i neka fotka, nadam se
Temp se popela na 27 C preko dana, vlaga je 45-47% , po noći trenutno ne znam.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Da li se nesto popravlja ?
Me ni ne deluje, moguci razlozi :
- Preblizu svetla, pa su se sprzile, ali nije staklo mnogo toplo na dodir ruke ?
- Imao sam dve kese zemlje stare vise od 6 meseci koje su bile jako braon boje i suve, dok nove koje sam kupio su bile extra crne i vlazne ?

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bobe, to nije sprzeno toplotom, nesto ti ne valja sa zemljom

edit: sad vidim da si gore napisao da je terramagma, ali spominjes stare kese i nove... u kojoj zemlji su sada, pogledaj donju fotku, definitivno neki poremecaj u n-p-k... ako je nova terramagma ne bi smelo biti takvih problema... nadam se da ne gnojis... ako su u staroj zemlji presadjuj obavezno
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
u pitanju je teram magma, stim da su mi dve kese od 4 lit bile stare vise od sest mjeseci, pa kada sam ih sadio tj stavljao zemlju u saksije, zemlja je bila braon boje, ja sam mislio da se malo sasusila i reko, ma bice to OK.
Mada vidim i ja gde su biljke sa novom zemljom tamo je situacija OK.
Ne gnojim jos nikako.
Najgore je sto vise ni ja ne znam u kojim saksijama je stara zemlja, a gde je nova.
ali u svakom slucaju i to je trag.
U ponedjeljak u novu kupnju zemlje.

Hvala dječki :)
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozz Bobe ! Samo pazi kad budes presadjivao u novu zemlju da ne ostetis zilice korena ,a moras sto vise ocistiti od stare zemlje jer je ocito necim zagadjena.Srecno :sick:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
brate ja sam moje presadio nedavno isto je bio problem zemlja posle 5 dana su krenule ko blesave.

koliki ti je box za tih 15 kom.:sun2:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ćao dnevniče i svi ostali čitatelji :)

Da krenem redom :
Imao sam pola kese za zemlju za neko cveće sa nekim bubicama, plus 1 kesu Terra Magme neke osušene.
Malo sam reorganizovao box i zamenio zemlju, pa sada ovako izgleda.


Presađeno, zaliveno, čini mi se da neka zemlja brže suši ili zavisi gde se saksija nalazi.

Box je stari, ali odličan, sada ćemo da isprobamo kapacitete.
Malo me još muči zvuk, što se ventilacija čuje kao da radi jedan kompjuter, a nigde ništa ne svetli :(
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale ovo ti masovni grow... radiš ima ovde komada dosta...
Moram te malo Sale...
Nego da ti kažem brale mislim da svjetlo držiš previsoko od njih..
Ako se nevaram imaš staklo između kao neko CT recimo .
Pa iskoristi to sad kasd si napravio ovako izdužene biljke malo da ojačaju u dojnjem djelu..
Nadam se isto kako leti van dosta ovog avidim da te ponjelo oko sjemena pa samo zabadaš u zemlju..

E sad i ovo kad bolje pogledam...
Za ubuduće bolje uzmi više malo od jogurta čašica i napravi dobru zemjlu pa ovakav broj u njima posadiš u ovo prostora isot stane bez problema...
U nadi da ćeš izbacit pola i više ovaj savjet je radi iskustva mog jer osobno sam se uvjerio da je komplicirano imat par biljki u jednom pitaru....
Male od jogurta i lakše regulirta zaljevanje i sve drugo kad treba reagirat..
A evo ti kolike mogu da narastu u takvim pitarima malim od jogurta

http://[URL=http://imageshack.us/ph.../p1000469a.th.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with Pa i veće garantiram...
Samo nezaboravi rupe na dnu prije probušit i ipak malo folije okolo pitara da korijen nebi svjetlo vidio i onda zbunjivanje...

Eto malo ja napisa tebi ovo romana ali šta mogu...
Sretno..!!!!!!!!!!

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Odlična kritika, mada sam znao da će ih biti.

Ukratko, jeste mnogo, ali sve je sa ulice, pa nemam pojma šta je.
Kako koje budu napredovale, tako će i više pažnje dobijati.
Takođe u tvom postu vidim da sam napravio dosta grešaka.

Ipak je ovo drugi grow, i što je čudno, već je svetlo upaljeno 30 dana a biljke male.
U prithodnom grow-u u ovo vreme sam polako pripremao za cvetanje.
Svetlo, teško da mogu da spustim a ni biljke ne mogu da podignem :(

Šta reći, a ne zaplakati.

Hvala, trudiću se, bum videli šta će ispasti.
Inače i lišća mi treba da kuham sa miljekom :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.