Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Citiram tvoj post : "teretana je OK i sve to stoji ali u teretani postanes tako krut da je to smijesno, jos pogotovo u danasnje doba kad je koristenje suplemenata na vrhu vrhova i kad se sportasi pikaju i gutaju vise tableta od djankosa pa dobiju nabudjene misice koji samo izgledaju ko misici a da ne govorim o refleksima ko u mrtvog brus lija"
Ja sam opusten samo kazem svoje misljenje :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
MP a jesam bio sam skoro 4 godine na suhom ..prve 4 godine.Nisam to nigdje napisao ali jesam pumpao sam na suho skoro 4 godine.
Onda sam krenuo sa kemijom.
Istina je da je to muka ako ces se drzati pravila.Jbt zeludac se rasiri nakon nekog vremena.Vrecica tjestenine za 4 osobe mi je bila normalan obrok.Nekenjam velike kolicine hrane su potrebne i to ne smece nego fina papica.
Bez koloe..gaziranog,slanog,masnog.Jetra treba provariti kemiju pa je neophodno uzimati kojekave zastite za jetru i bas zbog toga se nesmije jesti sranje...da joj olaksas.Krc je to...stradas svakako_Oni koji me poznaju znaju da sam u 44-toj godini imao blazi infarkt...bla bla.danas pijem razne lijekove za tlak i srce haha...kosta ta avantura :) na sve strane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
E ljudi, ja sam do pre godinu dana, dakle poslednjih osam godina živeo u detalj kao profi bodibilder i radio sve što ide uz to i što to podrazumeva. I mogu reći da je to život mučenika, bolesti i predrasuda. Nažalost, istina je da se moderni bodibilding najvećim delom oslanjanja na hemijanje u sve većoj meri i da su gurui prinaučeni kompleksaši koji teško i da znaju kako i šta treba spajati, koliko je šta anabolično, a koliko šta androgeno i da jedan od najtoksičnijih i steroida Metan daju klincima da gutaju ko bombone. No da ne idem sada u širinu- poenta je da je bodibilding jedan esktremni poduhvat ravan narkomaniji. Šteta što rekreativci imaju uzor u tome i takvom ekstremizmu. Tek sada posle dobrog kaljenja mi vežbanje u teretani traje kratko i slatko. I nemam ništa protiv kreatina, whey-a i vitaminskih dodataka jer koliko da želemo da budemo natural, telo prilikom vežbanja troši i traži nadoknadu...i mogu svakom muškarcu posle 35. godine preporučiti ekstrakt biljke tribulus terestis koji na potpuno prirodan način podiže nivoe prirodnog testosterona, vraća elan, libido, volju za vežbanjem...dok kreatin pored svih predrasuda zaista radi potpuno bezopasno posao, hidrirajući ćelije, a pritom stvara adenozin trifosfat koji je zadužen za svaku mišićnu reakciju, koji se prilikom napora se troši....POENTA- umerenost je recept za sve! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Ma da taj Kreatin + amino kiseline....ok ali me hebe sto sam morao paziti sta ima limunske kiuseline u sebi sta ne zbog tog kreatina.Od amino kiselina nemozes kenjati haha
Tribulusterestis sam i ja pohvali negdje u prethodnim postovima i sve 5 o n jemu+ legalan je i ima ga za kupiti cc 5o eura je bio nekada sada neznam koliko je .Treba ga uzimati neovisno o teretani hahah
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Fora s kreatinom je u tome da trebaš piti barem 4 l vode tokom dana... a kafa, gazirano i sve ostalo zašta si čuo da šteti kreatinu je mit. Fora a kafom i vitaminom C je u tome što su oni diuretici, pa se dugo mislilo da utiču na učinak kreatina. Samo voda voda i voda! jedino alkohol stopira sve. Ali zato ništa bolje od travice posle treninga. znam mnoge profi bb koji nedeljno izduvane desetag grama trave... :)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Opa i Barba po postovima koje pisete se vidi da imate staza i da niste laici , volim tako raspravljat sa ljudima kada mi iznose argumente i kada znaju o cemu pricaju :)
Nesto u vezi kreatina , dokazano je da ima jako veliku ucinkovitost kod sportasa na maksimalnu snagu . Kreatin se nalazi u misicima i tijelo ga samo proizvodi ali se moze unjeti i putem hrane . Jedna mana je ta sta ga nece svi isto osjetiti zato jer nismo svi ljudi isti neko jednostavno ima po prirodi vece zalihe kreatina u misicima pa nece osjetiti djelovanje kao neko sa manjim zalihama.
Sto se tice wheya to je obican protein iz sirutke koji je termicki obraden pa astaje kao prah . Znaci neces bit nabildan ako pijes mjesec dana protein , on ce ti samo pomoci da nadomhestis dnevnu dozu proteina znaci to je najobicniji dodatak prehrani nije nikakva kemija . Vecina hrane koju jedemo u sebi ima proteinia znaci proteine i tako i tako unosite u tjelo a skoro svaki dio tjela je graden od proteinia a posebno misici . Whey je dobar zato jer se unosi u tjelo putem tekucine i jer se puno brze razgradi u tjelu i dode u misice nego kada bi poslje treninga odma isli zvakati piletinu ili jesti krutu hranu . Znaci uz dovoljnu kolicinu tekucine tokom dana ni protein ni kreatin nisu apsolutno niti malo stetni za tjelo , ako se koriste naravno u normalnim dozama.
Eto nadam se da sam bar malo uspio objasniti ljudima koji se nisu susretali sa time o cemu se zapravo radi .
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Poz decki :popcorn:: zadovoljstvo mi je citati,ucim po nesto... e sad zeleo bi pitat vas koji se razumu u proteine... naime imam 190 visine i 68-74kg to varira zavisno do nznm cega... voleo bi da nabacim jedno 10kg mase,misicne... pa bi voleo da cujem vase misljenje,koji protein kupiti,da je na bazi priodnih proteina itd... a ne neka hemija... i koje vezbe raditi... ako je neko voljan za ispisat tako nesto... peace
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
drag si mi lik, pa ću ti dati savet...:) malo je to kg za tu visinu... Pusti sad proteine,nego sredi ishranu i daj sebi 3 jaka i tri srednje jaka obroka dnevno. Odnos proteina i ugljenih hidrata neka bude 70: 30 na strani uh. Uz to daj sebi tri jaka treninga nedeljno, gde ćeš isključivo raditi osnovne vežbe sa osamdeset posto snage, znači da tvoj max ponavljanja u seriji bude 8 puta,s tim što deveto ponavljanje i da hoćeš ne možeš da uradiš. Tako po vežbi cepaj 4 serije x 8 ponaljanja, 4 vežbe po mišićnoj partiji. tako tri meseca. Od suplementacije kupi gejner i vitamine ( b komplex,vitamin c, magnezijum i pivski kvasac je odličan). Izvor hidrata:pirinač, krompir, pasta, voće.Proteini: meso, mleko, jaja. Između treninga obavezan odmor od 24h i videćeš rezultate. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
otprlike cepaš 2 supene kašike na čašu vode, I popiješ na ex jer je ukus odvratan. Najbolje ujutru ili posle treninga, pre jela.

P.S. Jbt pa meni trava pojačava apetit više od bilo čega...hahah baš me iznenađujete ljudi! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Za apetit je B-vitamin dobar. Kupis B-complex za neku sicu u ljekarni i meni je pomoglo. Jedino sto ti smrdi dok uriniras iliti pishas :D
Ja sam za debljanje koristio proteine, ne sjecam se jel od sirutke ili od jaja. I ugljikohidrate kao napitak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
haha lood moras se ozeniti ako nisi.Kada se prestanes smucati onda ce doci i kile ;)
Salim se...jbga ja sam jeo ko smuk kada sam radio na masi.Trpo sam u sebe bez obzira na apetit.
Al cudi i mene da ti marihuana neotvara apetit.Ja kada duvam a duvam stalno.Metem sve !! i Treniraj....nemoj trcati i umarati velike misice haha.
Opet se salim :)
Imas za uzeti aminokiseline u obliku onih konjskih tableta.Sad dali je to jos u modi ili ima nesta drugo znat ce ekipa koja je u djiru.
marihuana otvara apetit ali nisam siguran dali se deblja od svega toga.Kao da istovremeno to sve balansira....hocu reci kao da u bunar bacas.Kila nigdje :)
Barbarosa ti je ustvari sve napisao a ja samo kenjam ...ubio sam se od pekmeza ko stoka :razvaljen:::confused:

edit:
sjetio sam se necega sto je vazno naglasiti a vec ti je i barbarosa to napisao 24 sata odmora obavezno.Pocetnicke greske su bas tu i misle ako forsiraju treninge svaki dan da ce nesta vise postici hahah ne,ne misicima je neophodan odmor i bez odmora se dogadja suprotan efekt !!
Pretjerano treniranje unistava imunoloski sustav i razgradjuje misice,mislim da se to zove katabolizam ili tako nekako ;).Ja sam svojevremeno radio jedan misic jednom tjedno.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Barbarossa

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ma ljudi,ja sta pojedem odmah to i pokenjam... da se tako izrazim :( metabolizam mi lud.... OC 3 dece vec :) al ne mogu da se ugojim to ti je strasno... al probam ovo sto ste pisali pa videcemo sta bude...