Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
nismo se u potpunosti razumili, mislio sam da pod teretanom ne trebaš previše kombinirati što se tiće vježbe mišića, to jest sprava i načina vježbanja, naravno trebaš znati osnove anatomije i u jednom i u drugom slučaju, ali što se tiče teretane, ne trebaš razmišljati toliko kako izvesti neke pokrete jer su sve sprave dostupne (ubiti ovisi o teretani) dok kod da ne nazovem bodyweighta nego kučnog vježbanja, već treba malo kombinirati.. noge je malo teže vježbati bez sprava, ali da se sa biciklom i improviziranim utezima sve.. a u biti sve ovisi šta te zanima, ima dosta smjerova vježbanja
gledano ovi što vježbaju na šipkama kao što ti kažeš najviše razvijaju ramena, prsa, i stabilizaciju trupa, tricepse, leđa, drugi ljudi se baziraju na druge djelove tijela, zanimljivo je vidjeti ta odstupanja u razvijenosti ovisno o načinu vježbanja, ovi iz teretane nebi mogli to izvesti ne jer su slabi nego jer se nisu bazirali na te pokrete, treba ustvari uzeti najbolje iz svega, pa nemati mane, jer kao što se kaže lanac puca na najslabijoj karici..

što se tiče nogu u hanibala, ima i noge, pokazao je na jednom videu, neda mi se nalaziti, ako te baš zanima probat ću naći..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
U potpunosti se slazem sa tobom za bodyweight trebas imat vise maste i ideja , ja sam mislio da si pricao o programiranju sry moja greska .

"Gledano ovi što vježbaju na šipkama kao što ti kažešnajviše razvijaju ramena, prsa, i stabilizaciju trupa, tricepse, leđa, drugi ljudi se baziraju na druge djelove tijela, zanimljivo je vidjeti ta odstupanja u razvijenosti ovisno o načinu vježbanja, ovi iz teretane nebi mogli to izvesti ne jer su slabi nego jer se nisubazirali na te pokrete, treba ustvari uzeti najbolje iz svega, pa nemati mane, jer kao što se kaže lanac puca na najslabijoj karici.."

Ovo sve si jako ljepo objasnio i slazem se sa svime mada svejedno mislim da bi jedan powerlifter ili weightlifter ( ne pricam o profesionalnoj razini ) brze uspio svladati pojedine vjezbe koje upravo izvodi hanibal na ovom videu koji si stavio nego sto bi hanibal uspio pravilno izvesti trzaj ili nabacaj cija se tehnika uci jako dugo vremena i vjeruj mi jako je komplicirano , ali otom potom necemo sada nagadati to je samo moje misljenje :)
Vjerujem da hanibal ima i jake noge ne trebas traziti video nego vecinu tih videa koje sam gledao uvjek rade upper body pa sam zato to rekao , sto ne mora znaciti da je tako :)
Slazem se da je najbolje kombinirati oboje :)
Ekipa samo trenkajte i zdravo jedite svako ima neke druge ciljeve i svakom se svidaju drugi nacini vjezbanja ja ne kazem da je jedan bolji ili losiji od drugoga svako ima svoje :) sport , vutrica i erotika :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozz kolege :wave:. Posto sam bio dosta mrsav, 65kg na 177cm visine, to me pocelo opterecivati, poceo sam padati u depresiju iako sam vesela i pozitivna osoba i odlucio sam se izbaviti iz tog zacaranog kruga vjezbanjem. I uspio sam ustrajati u tome i nedavno su prosla 4 mjeseca kako vjezbam, vjezbam kod kuce, imam oko 40kg utega (sipka i bucice), gredu za zgibove (sipku nemam) i treniram oko 5-6 dana tjedno. Trebala bi mi pomoc oko prehrane, gledao sam videe s youtubea i puuno su mi pomogli, zapravo sve sto sam postigao postigao sam vjezbajuci pomocu njih, ali nisam uspio naci kako bi mogao skinuti sloj sala koji mi se pomalo pravi na stomaku. Naime trenutno tezim oko 78-79kg, noge, ruke, leda, ramena su mi narasli, cak su i plocice vidljive ali primjetim da stomak raste brze od ostalih dijelova tijela. Promijenio sam prehranu totalno, nastojim jesti svaka 2 sata (jabuka, banana, tek toliko da steknem naviku) + dva obilnija obroka, s tim da se pokidam treningom nakon posla, da bi istopio vecinu kalorija koje unesem. Proteine sam pio par tjedana, nisam imao novaca ali dobio sam prvu placu i iduci tj idem u nabavku. Vozim bic skoro svaki dan kad je lijepo vrijeme a sex kad se curi pozeli (u zadnja 4 mjeseca sve cesce :p ). Moj je cilj doseci 85kg, nisam jedan od onih koji bi htjeli savrseno tijelo u mjesec dana, predamnom je dug put kojeg jedva cekam pregaziti ali je ocito da mi treba neki update a ja ne znam koji je to pa bi vam bio zahvalan ako bi mi mogli dati koji savjet. Sto se tice vutrice, pusio sam 4 god neprestano i za korizmu sam se odrekao pusenja do 8 mj dok mi ne zavrse automatici :)
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
pa ako se debljaš onda smanji unos hrane
po meni je malo čudna prehrana svaka 2 sata voče i 2 obilna obroka, a kakvi su to obilni obroci?
smanji to voče ako se debljaš, i ubaci malo mesa
kod mene je recimo mana što ubacujem previše proteina i masti i premalo ugljikohidrata, i dešava se suprotno, mršavim, pojedem malo voča i samo derem kobasice, meso sir i slično, trebao bi opet jesti brdo tjestenine da se udebljam malo, i pijem litre kave pa si još ubrzam inaće ubrzan metabolizam
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Bull, smanji unos kalorija. baza dnevnog unosa kalorija bi trebale biti (dobre) masti, one daju najviše energije i dugo te drže sitim (gram masti ima 9 kalorija, gram ugljikohidrata 4 kalorije), zatim idu proteini i tek na kraju ugljikohidrati (šećeri). banane su jako dobre, ali su i jako kalorične, pune šećera. ako jedeš jabuku ili bananu svaka 2 sata uz glavne obroke, unosiš dosta previše šećera.

doručak je jako bitan i dobro je pojesti ujutro što raznolikiju hranu (koja sadrži sve makronutrijente), znači jaja/sir/tuna, ili ako ti je to preteško onda neki biljni izvor proteina. uz to redovito ubaci dvije žlice lanenih sjemenki (potrebno ih je smrviti) koje su odličan izvor dobrih masti, a imaju i podosta proteina (oko 19% ako se ne varam) i puno vlakana. za kraj pojedeš jednu jabuku ili bananu ili što god voća.

preko dana imaj uz sebe male porcije kikirikija i indijskih oraščića, može i mix drugih orašastih plodova (brazilski, domaći orasi, bademi...) u kombinaciji sa npr. grožđicama, brusnicama, suhim smokvama ili datuljama (što već voliš).

za ručak vrijedi što i za doručak, neka bude što raznolikije ali slobodno smanji s mastima.

nakon treninga obavezno unesi nekih "brzih" šećera kao npr. dvije kocke čokolade ili žličicu meda uz brzo razgradive proteine sirutka/konoplja, po mogućnosti sa što manje ili bez masti (masti usporavaju probavu i unos proteina, a nakon treninga je bitno da mišići dobiju proteine u što kraćem roku kako ne bi došlo do katabolizma/razgradnje vlastitog mišićnog tkiva).
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Bull koliko pijes tekucine dnevno ? Ljudi tekucina je jako bitna vecina covjekovog tjela pa cak i misici se vecinom sastoje od tekucine znaci 75 do 80 posto tekucine ostalih 20 posto ti je suhog ostatka .
Svi pricsju o prehrani a tekucinu nitko ne spominje...Trebalo bi piti dnevno na 25 kilograma tjelesne tezine 1 litru vode odnosno tekucine .
Druga stvar je da se moras odluciti dali zelis rezati kile ili povecavati misicnu masu jer nemozes obadvoje raditi u isto vrjeme .
Metalmaniac opet dajes krive informacije daj se molim te informiraj malo prije nego postas nesto. Masti se djele na zasicene i nezasicene masne kiseline , a ugljikohidrati de dijele na jednostavne i slozene znaci ugljikohidrati nisu samo seceri .
Osnova prehrane bi trebali biti ugljikohidrati jer ti oni daju energiju za rad znaci cca 4 grama uh po kilogramu(ako si na masi i do 6 grama ) , onda proteini jer ti oni grade misic 1.7 do 2 grama po kilogramu ( ta suha tvar koja je ostatak misica ti je 85 posto sastavljena od bjelancevina ) onda masti (stite te od hladnoce , stite unutarnje organe , stite zglobove ..... ) i njih ti tijelo koristi tek kada vise nema ugljikohidrata odnosno kada nema iz cega crpiti energiju. Znaci ako su ti masti osnova prehrane kako je Metalmaniac napisao talozit ce ti se a to je tocno ono sto ne zelis.
Glupo ti je jesti po nekom papiru jer nisi profesionalac ( cak i oni sada vecinom koriste flexibile diet ) najmodernije i najbolje ti je flexibilna djeta znaci jedes sto zelis ( naravno ne mislim na fast food i cokolade i ta sranja nego zdrave namirnice ) i gledas da se na kraju dana poklapa sa makronutrijentima koje ti je bio cilj unjeti...
Ako imas smartphone instaliraj si myfitnesspal tamo uneses sta jedes kroz dan i on ti broji kalorije super je stvar i vecinu proizvoda vec imas uneseno mozes cak skenirati i bar code i vecina nasih proizvoda je vec uneseno ( netko ih je unjeo ) mozes cak napisati grah , burek .....
Ja ti savjetujem da odlucis prvo dali zelis rezati ili jos nabijati misicnu masu.... Kada odlucis sto zelis onda cemo sastaviti neku prehranu po tvojim zeljama pozz :)
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
koliko sam ja upoznat, tijelo NE taloži masti iz prehrane nego višak ugljikohidrata sprema za kasnije u obliku sala. masti su izuzetno bitne jer uz sve što si ti naveo sudjeluju i u prijenosu vitamina (koji su topivi jedino u mastima) do svih stanica u tijelu i daju puno energije (zbog 9 kalorija po gramu). zato je bitno jesti nezasićene masti koje ne opterećuju jetru toliko kao zasićene masti i snižavaju količinu LOŠEG kolesterola u krvi (uz nedovoljan unos nezasićenih masnih kiselina tijelo samo stvara kolesterol).
o jednostavnim i složenim UH ne želim previše filozofirati jer nije bitno za ovu priču, ja sam ih radije podijelio na "brze" i "spore" jer je i npr. običan bijeli šećer složeni ugljikohidrat pa ipak se brzo probavlja i odmah ulazi u krvotok.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
HVALA VAM na brzim odgovorima.. Fokusirao sam se ofkors na misicnu masu, jer da ne vjezbam definitivno bi u ovih par mjeseci premasio 85kg ali masne mase a to mi nikako nije cilj.. Jedino sto mi jos nikako nije jasno je ova situacija.. Ovakva vam je moja prehrana od pon-pet u 90% slucajeva, ustajem u 6h ujutro, zderem pahuljice (cokoladne ili muesli), oko 8-8.30 pojedem bananu, narancu ili jabuku, pauza je oko 11.30 i tu pojedem sendvic sa suhim vratom i tekuci jogurt, ili tunu (pretezno u pon i srijedu), uto i cet uzmem cetiri kifle i dvije pastete, oko 1h opet banana, naranca ili jabuka.. Vjezbam od 3.30, duzinu vjezbi mi odreduje tip vjezbe tj ovisno koji dio tijela vjezbam (vjezbe mi ne prelaze 1h nikad). Nakon treninga jedem kuhanu hranu (ili pecenu, ovisi sta se pravi), znaci, lasagne, musaka, grah, juha, pizza, raznorazni mixevi piletine i slicno, znaci jedem SVE, ne ustrucavam se brze prehrane ali ni ne pretjerujem. Sto se tice tekucine, ja ne pijem, ja LOCEM, negdje sam procitao da ide litra na svakih 15kg pa se probam orijentirati po tome, ovisi o tipu vjezbi, jel vruce ili je hladno... Jednom dnevno (navecer) si napravim smootie od banana, jabuka, meda, bobicastog voca svih vrsta, cijedenih naranci, kiwia i sl, znaci sto vise voca to bolje, te si time ''zamjenim'' proteinski shake. Navecer oko 9h mi je zadnji ''jaci'' obrok, znaci ono sto sam jeo za rucak jedem i tad.. oko 10-10.30 na spavanje da se stignem odmorit za sutra :) .. Hvala vam za sve savjete, i ako ima bilo koja namirnica koja bi mi pomogla samo pucajte, odmah odo u trgovinu, znam da bi trebao ubaciti postni sir i jos orasastih plodova, vec mi je na spisku :). Sto se tice zbrajanja, oduzimanja, djeljenja i mnozenja kalorija necu jos pisati jer nisam istrazio pa cu ostati suzdrzan, aplikacija mi se skida i odo se malo obrazovati o tome!
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
metalmaniac vitamini su takoder topivi i u vodi djele se na topive u vodi i na topive u mastima , a tijelo ne crpi energiju iz masti nego iz ugljikohidrata , znaci tjelo crpi energiju iz masti kada vise nema ugljikohidrata znaci tjelo nece prvo crpiti energiju iz masti nego upravo iz ugljokihdrata koji nam i daju snagu..
Ovo da tjelo ne talozi masti iz preherane je najveca glupost koju sam ikad cuo mislim sama logika ti govori rijec mast.... UGLJIKOHIDRATI se rijetko pretvore u masti i stvaraju zalihe u tom obliku , a do masti dolazi kada unesemo u tijelo vise kalorija nego sto smo potrosili.. Ako si pojeo vise ugljikohidrata onda ces ih vise i sagoriti...MASTI unesene putem jela prvenstveno sluze stvaranju zaliha .
Ti si covjeku preporucio da bi mu baze dnevnog unosa kalorija trebale biti masti ????? Di si procitao da je to dobro molim te posalji mi link .
Ne zelis previse filozofirati o UH ok ni nemoj jer se vidi da se ocito ne razumijes i ne ti u prvom postu nisi ugljikohidrate podjelio na nista nego si samo u zagradi napisao seceri a to ispada da si mislio da su ugljikohidrati samo seceri sto naravno nije istina. I bijeli secer nije slozeni ugljikohidrat nego je jednostavni ugljikohidrat tu si takoder dao KRIVU INFORMACIJU!!!Sve je bitno za ovu pricu jer je covjek pitao za savjet o prehrani a svaki makronutrijenat u prekrani je jako bitan.
BULL: prehrana ti ne valja mislim nije dobra za ono sto ti zelis to jest misicnu masu ok krenimo od pocetka ,
DORUCAK : pojeo si pahuljice znaci pojeo si samo ugljikohidrate a di su ti tu proteini? naprimjer bilo bi ok da si pojeo jedno 4,5 jaja sa 2 zumanjka i da si onda nakon tzoga pojeo jedno 80-100g pahuljica ( zobenih ) i nakon toga da si pojeo neko voce .
MEDUOBROK : znaci opet nisi unjeo nista od proteina pojeo si samo neku vocku bolje bi bilo da si pojeo 200-250g posnog ili zrnatog sira pa uz to jos sakicu badema ili oraha ili kikirikija pa nakon toga neku vocku...
PAUZA: ok tu si pojeo ok obrok suhi vrat ili tuna + jogurt to ti je ok ajde moze proci ali ove kifle i pasteta to mislim da je sve ukupno niti 5 grama proteina ajde spasi te jogurt koji nesto i ima
OKO I SAT : ok pojeo si neku vocku opet slabo nema proteina ali moze proci ja bi se tu nakrcao ugljikohidratima tako da imam energije za trening podero bi neku rizu ili neku pastu sa salsom
OBROK NAKON TRENINGA : ok jedes sta ti se spremi doma razumijem te tako i ja radim jebiga necu rec doma ej ne svida mi se to bacite u smece jedem sta ima kada imam viska novca pazim full ali kada sam u banani jbg jedem sta stara skuha...sve je super sto si naveo za rucak ali ja bi samo izbacio pizzu jer pizza ti ima jako puno kalorija mislim da je jedna ona srednja iz pizzerije oko 1500 kalorija ...
Bilo bi super kada bi imao novaca za whey jer ti je do pola sata nakon treninga najbolje popiti whey proteine zato jer ti u tekucem stanju puno prije razgrade tvari i dodu u misice ( misice nakon treninga trebas nahraniti ) nego tvari koje si unjeo putem hrane treba do 3 sata da se razgrade....
Znaci ja bi nakon treninga odma roknuo proteine sa jednom kuhinjoskom zlicom grozdanog secera ( imas ga kupiti u dm-u ) jer ti je misic takoder i iscrpio glikogen pa i to terbas povratiti znaci unes proteine i jednostavne ugljikohidrate....Onda bi nakon pola sata tek isao na kruti obrok koji bi bio visoko proteinski obavezno.
Sa ovime sto si naveo da napravis smootie i da s time zamjenis proteinski shejk to je glupost jer to ti skoro ni nema proteina znaci to bi bilo super ovako kroz dan ali opet kazem tu nemas proteina znaci nisi zamjenio proteinski shejk ..
OKO 10 - 10 i 30 SPAVANJE : ok ali ti nakon treninga kada je tijelu najbitnije da ga nahranis odnosno misicima nisi unio skoro nista sto ce ga nahraniti osim ajde rucak ako je bio neki taj grah ili mix sa piletinom....Ja bi prije spavanja pojeo neke sporo apsorbirajuce proteine znaci posni sir ili zrnati sir jer se on sporo razgraduje pa ce ti tokom spavanja dobro doci za misice...
Ukratko prehrana ti je zdravog covjeka ok ali za neke rezultate ozbiljnije je shit nemozes sa time ocekivati nikakve malo vece rezultate s tim da sto god si naveo nisi naveo koliko kolicinski toga pojedes ( znaci vaga i vazes a namirnice vazes dok su prijesne odnosno ne skuhane ) .
Bitno je da ti svaki obrok mora sadrzavati ugljikohidrate , proteine i masti .
Ti unosis jako malo proteina jedine namirnice koje si naveo je ta tuna , ta vratina samo neznam kolicinski koliko ima proteina , grah i taj mix sa piletinom trebas unositi vise proteina .
Metalmaniac evo ovo je za tebe procitaj clanak ako imas volje pa ces viditi da si u krivu
http://www.building-body.com/kako-nakupljamo-masti.html
Bull ovo je clanak za tebe imas cak i primjer vjezbanja clanak je super i jako je koristan i dobor ce ti doci
http://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/Kako-se-zdravo-udebljati-i-dobiti-misicnu-masu.aspx
Metalmaniac ni tebi nece naskoditi naravno ako imas volje malo se vise informirati.
Nadam se da sam ti malo pomogao vidit ces kada instalisras taj program na mobitel koliko ti zapravo cega fali i koliko jako puno grijesis u prehrani ...
Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: imenjak

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
znaci tjelo crpi energiju iz masti kada vise nema ugljikohidrata znaci tjelo nece prvo crpiti energiju iz masti nego upravo iz ugljokihdrata koji nam i daju snagu..
Ovo da tjelo ne talozi masti iz preherane je najveca glupost koju sam ikad cuo mislim sama logika ti govori rijec mast.... UGLJIKOHIDRATI se rijetko pretvore u masti i stvaraju zalihe u tom obliku , a do masti dolazi kada unesemo u tijelo vise kalorija nego sto smo potrosili.. Ako si pojeo vise ugljikohidrata onda ces ih vise i sagoriti...

o učeni nutricionistu, znaš li ti da ljudskom tijelu uopće nije potreban vanjski izvor šećera jer ljudsko tijelo samo može sintetizirati glukozu? i odakle se onda "stvara" ta energija? eto sam si rekao, upravo iz masti...

ako si pojeo više ugljikohidrata (tj. ŠEĆERA, jer i vlakna su UH pa ipak ih tijelo ne probavlja niti dobiva ikakvu energiju iz njih) više ćeš ih sagoriti? a što ako si ih pojeo više nego što potrošiš u jednom danu, kuda će ta energija? da neće možda u salo?
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ugljikohidrati se rijetko pretvore u masti uslijed tipičnih okolnosti ishrane (čemu inače pripisuju atribut «de novo», odnosno kada «nanovo» nastaju masti od nečeg drugog). Postoje, naravno, izuzeci kada se to događa, jedan od toga je kada se način prejedeš ugljikohidrata. Govorim o količinama od 700-900 grama tijekom više dana. (to ovisi o količini mase (mišića) dotične osobe - urednik). Zalihe ugljikohidrata se potpuno napune i «preliju» ako unos kalorija prelazi svoju potrošnju. Tada dolazi do pretvorbe ugljikohidrata u masti, ali to nije tipična situacija većinu vremena kod većine ljudi. Postoji dokaz za to da je ova «de novo» lipogeneza jača kod osoba s previsokom razinom inzulina, što može biti posljedica pretilosti. Postoji i treća iznimka, o tome ću na kraju članka.
Ali bit je, kada jedeš više ugljikohidrata, tada tvoj organizam sagori više ugljikohidrata i manje masti. I to je razlog zbog čega, bez obzira na to što ugljikohidrati se ne pretvore i ne talože se i obliku masti, nas pretjerani unos čini masnijima. Sprečavanjem oksidacije masti mnoštvo ugljikohidrata sprečava sagorijevanje masti i sve pojedene masti se talože. Zato nas masti iznad 500 kcal energije i ugljikohidrati iznad 500 kcal energije također čine masnijim, samo putem drugih procesa.
to ti je copy paste iz linka koji sam ti zaljepio i koji ocito nisi procitao...
Ja ni u jednom svom postu nisam spomenuo secer nego ugljikohidrate a tebi je to ocito isto i nemogu vjerovati da to jos uvjek spominjes i tvrdis :)
Gle ja nisam nutrocionista nego sam kineziolog i za razliku od tebe makar znam neke osnove i ne lupetam i baljezgam gluposti kao ti u vecini svojih postova u ovoj temi a i sam si rekao da si elektrotehnicar po struci tako da sam jebeno 100000 posto uvjeren da nema sanse da o prehrani i otreningu mozes znati bolje od mene :)
Neda mi se vise s tobom se raspravljati u ovom sto sam ti zaljepio ti je sve objasnjenjo ljepo samo cu te moliti nisi mi odgovorio na pitanje odakle ti informacija da bi se bullov unos klorija odnosno prehrana trebala sastojati vecinom iz masti ? Gdje si to procitao ili je to neka tvoja nova nauka ? Masti nemozes pretvoriti u misic ali valjda si toliko inteligentan da to i sam znas .
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
e pa ajde mi onda objasni, molim te, ŠTO SU UGLJIKOHIDRATI???? jer ja očito ne znam čitati.
koliko ja znam, ugljikohidrati se dijele na (spomenuti ću samo one koje ljudsko tijelo može probaviti):

monosaharide (glukoza, fruktoza)
disaharide (laktoza, saharoza)
polisaharide (škrob, u polisaharide spada i glikogen kojeg ne unosimo hranom nego se sintetizira u organizmu)

svi od navedenih su ŠEĆERI, bilo jednostavni ili složeni. od ostalih ugljikohidrata koje unosimo u sebe tu su:

celuloza, lignin, pektin (također polisaharidi), možda ih ima još koje nisam spomenuo, i oni spadaju u prehrambena vlakna. njih ljudsko tijelo ne može probaviti niti dobiva ikakvu energiju iz njih. bez obzira na to, vrlo su bitni za probavni proces jer "čiste" crijeva tj. vežu na sebe ostatke probavljene hrane i tako pomažu u redovitom pražnjenju crijeva.

i sad ćeš ti meni opet reći da ti ugljikohidrati o kojima ovdje pričamo nisu šećeri? pa koga ti ovdje farbaš? (ili ti možda misliš da pod "šećeri" ja smatram samo bijeli šećer?)

mogu prihvatiti da su neke stvari koje sam napisao gluposti, i ako mi dokažeš da je tako rado ću promijeniti mišljenje, ali brate mili, ovdje govorimo istu stvar i ti me jebeš u mozak da nije tako. ne znam radiš li to namjerno ili si nesposoban raspoznati ono što pišem zato jer ne piše točno tako kako si ti učio na faksu. (da, očito je da si me uspio naživcirati, ako ti je to bio cilj, čestitam!)
 
Poslednja izmena:

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
U bromatologiji ili znanosti o hrani i u mnogim drugim neformalnim kontekstima naziv ugljikohidrat često označava svakuhranu koja je posebno bogata složenim ugljikohidratom škrobom (poput žitarica, kruha i tjestenine) ili jednostavnim ugljikohidratima poput šećera (prisutna u slatkišima, džemovima i desertima).
Ja skrob nisam ubrajao pod "secere" kako si gi napisao pa je tu doslo do zabune ustvari mislio sam da si ti uvjeren da su UH samo seceri odnosno da si pricao samo o jednostavnim ugljikohidratima oprosti ako sam krivo protumacio .
Nisi mi odgovorio na pitanje koje ti uporno postavljam pa cu te pitati opet odnosno citiram iz tvoga teksta "Bull, smanji unos kalorija. baza dnevnog unosa kalorija bi trebale biti (dobre) masti, one daju najviše energije i dugo te drže sitim (gram masti ima 9 kalorija, gram ugljikohidrata 4 kalorije), zatim idu proteini i tek na kraju ugljikohidrati (šećeri)."
Izbacimo Bulla iz price kojem covjeku na svjetu ti preporucujes da mu baza dnevnog unosa treba biti masti , proteini pa tek onda ugljikohidrati ? I zanima me ako moze link gdje si to procitao.

Ok sry ako sam te nazivcirao stvarno mi nije to bio cilj...To za secere sam ti objasnio gore u postu da te vjerovatno nisam shvatio i ispricao sam ti se ali ti si rade svoj post editirao pa mene napravio glupim nego mi odgovorio na pitanje :)
Sta god si napisao krivo nisi niti jednom rekao da si u krivu nego samo ignoriras taj dio i postas nove gluposti koje nisu tocne . Nije da neznam raspoznati nego ti neznas objasniti ali ok , gle ja ti se stvarno ispricavam ako sam te naljutio , i ja se vise necu vracati na ovu temu jer cemo se tako samo posvadati a to mi nije cilj. Nadam se da sam Bullu makar malo pomogao , a i nadam se da sam tebi promjenio misljenje o vjezbanju koji nije samo bodyweight..Neka svatko radi kako hoce briga me i neka ti bude da si ti kao elektrotehnicar pun znanja i o prehrani i o vjezbanju evo ako te to ne ljuti sve moje je netocno a sve sto si ti napisao je tocno ipak si ti tako ucio u skoli
 
Poslednja izmena od urednika:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
da, baza bi trebale biti nezasićene masti koje bi trebale činiti oko 35-40% unesenih kalorija, proteini bi trebali sačinjavati također oko 35-40% kalorijskog unosa, a ostatak (20-30%) ugljikohidrati. isto tako, kod unosa ugljikohidrata treba paziti na vrstu (složeni/jednostavni) i količinu istih po obroku. veća količina jednostavnih UH (šećera) uzrokuje naglo lučenje inzulina pa zapravo dođe do smanjenja količine glukoze u krvi (hipoglikemije) i onda se zapravo osjećamo umorno, pospano i bezvoljno umjesto da dobijemo potrebnu energiju. zbilja mi se ne da tražiti gdje sam to pročitao, ali dosta izvora na internetu piše o istim brojkama. nigdje nisam rekao da je to jedina i neosporiva istina, ali mi zvuči logično (uz moje skromno znanje biologije i biokemije). vjerojatno sam pogriješio u tome što ove brojke vrijede za zdrave ljude koji ne rade na dobivanju mišićne mase pa ispada da nenamjerno krivo savjetujem ljude.


inače, niti jedan post nisam naknadno uređivao nakon što mi je bilo odgovoreno na isti...
 
Poslednja izmena:

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozz, isao sam u nabavku i uzeo si postnog sira, suhih brusnica, kikirikija (obradenog i neobradenog), postnog sira, zobenih pahuljica, datula, smokvi, jagoda a whey ce se strpit do petka. Drzati cu se vasih info i info sa one stranica koliko novcanik bude dozvoljavao, jutros sam ubacio cokoladno mlijeko i saku kikirikija i saku suhih brusnica u meduobrok (8h) i obrok oko 13h, rucak od suhog vrata sam zamjenio sa rizom i piletinom, isto sam pojeo i nakon treninga. Oko 20h cu poderat postnog sira i neki smootie a oko 9 rizu.. Lagao bi kad bi rekao da sam skuzio kako sve u kompletu funkcionira i koliko mi doziranje i kad treba, za sad se orijentiram po stranici i pokusati cu paziti koliko god mogu pa cemo vidjeti.. (Ako sam danas sta krivo pojeo samo recite, mislim se ravnati po tome pa ako idem u krivom smjeru vicite).. Ugl probam ja onu aplikaciju i kad sam unjeo jucerasnje kalorije kaze da cu za tjedan dana imati 70kg.. sad sam na 79 :p pa mi nesto ne stima.. Ali nema veze, popunit cu za danas jer mislim da sam se malo jace nafilovao konkretnim kalorijama pa cu vidjeti sta kaze.. Non stop sam u zurbi pa ne stignem detaljno procitati postove i 100% se tome posvetiti ali kad se smiri situacija idem na daljnje istrazivanje.. Hvala vam jos jednom svima na svemu, ako budem imao kakva pitanja znam kome cu se obratiti! :respect: