Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
Nisam našao nigdje temu o bodybuildingu pa sam odlucio da otvorim novu temu da podjelimo savjete i iskustva o treningu i prehrani jer sam veliki zaljubljenik u ovaj sport :D
Pišite o svojim treninzima, prehrani, receptima itd ......


evo prvo jedan video pa idemo dalje :D

http://www.youtube.com/watch?v=pqep14L2f7k
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
Evo jedan recept koji sam našao na netu :D odlicna i ukusna salata sa velikim udjelom proteina ugljikohidrata i malo masti
da počnemo:
Sastojic:
  • vrećica Raskošnog mixa (450g) i po želji može malo (pola) vrećice carske mješavine (Ledo) ili obične svježe brokule i cvjetače (u vrijeme sezone) kako bi nam popunio dojam i trbuh
  • posni sir 500g, moj osobni odabir je Milbona jer je teksturom drugačiji i jednostavniji za pripremu proteinskih umaka
  • tjestenine po osobnoj potrebi, ja sam uzeo 50g da prikažem kako se može i s malim količinama (za one na deficitarnim dijetama)
  • 1 žličica Gustina ili Gussnela, to je kukuruzni jestivi škrob za zgušnjavanje umaka i slično
  • začini po želji, ali meni se ovaj trio ispostavio pobjedničkim: češnjak u prahu, provansalski mix (ili solo bosiljak) i sol

    salata-raskosnog-bildera-1.jpg
Priprema:
Dakle, povrće koje smo odabrali najnormalnije kuhamo s tjesteninom, potrebno je cca 10min, zatim ocijedimo i prebacimo u zdjelu za serviranje. Dobro bi bilo sve posoliti po želji i promiješati.
salata-raskosnog-bildera-2.jpg


Krećemo raditi naš proteinski umak!
Posni sir (Milbona) stavimo u lonac i ubacimo začine (češnjak u prahu, provansalski mix ili bosiljak, prstohvat soli) + žličica Gustina.

salata-raskosnog-bildera-3.jpg


E, sad OPREZNO, došli smo do najbitnijeg dijela!
Određivanje gustoće umaka! Upalimo plin i konstantno miješamo smjesu. Naglašavam „konstantno“, i pripazite da vatra ne bude prejaka. Što duže miješamo, to nam umak postaje rjeđi. Pripazite, proces "prorjeđivanja" je dosta brz, i potrebno je malo vremena, cca 1-3 min da se postigne željeni rezultat.

salata-raskosnog-bildera-4.jpg


i na kraju voila :D
salata-raskosnog-bildera-5.jpg


Hranjiva vrijednost:
  • Kcal: 600
  • Proteini: 70g
  • Ugljikohidrati: 75g
  • Masti: 2g

 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
stay natural stay positive :D
jel ima neko da se bavi rekreativno bodybuildingom, bilo kakvom vrstom treninga
kod mene je zimi teretana a ljeti vise rekreativno biciklizam,plivanje, kajakarstvo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaime88

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hehehe,Tadija je zakon,a masa je mama! ;)

kad smo već kod mase,evo jedan recept za shake koji sam našao na netu i isprobao,mogu reći da djeluje,doduše ne tom brzinom i jačinom kao klasični shakeovi za masu,ali je prednost u tome što sve sastojke možete naći u vlastitoj kuhinji.


Shake za dobivanje mase

Sastojci:
1/2 šalice griza
1/2 šalice sirove zobi
1 banana
1 jaje
3-4 velike žlice mlijeka u prahu
6 kapi vanilin ekstrakta
1/2 šalice mlijeka
1/2 šalice vode

Zašto je dobar?

Ova kombinacija griza, koji obiluje ugljikohidratima, proteina iz jaja, mlijeka u prahu i masnoća savršen je omjer kalorija koji će vas izgraditi.

Kada ga popiti: 2-3 puta na dan, prije tjelovježbe, nakon tjelovježbe i prije spavanja.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Cao drugari,tema je super ili sam malo pristrasna jer sam se dugo godina bavila fitnesom..:) dobri su i korisni saveti za pravljenje tih sejkova ali ipak za vrhunske rezultate nije lose i kupiti neki suplement,ili neki proteincic,barem sada ima veliki izbor svega i svacega..a svakako da ti sejkovi dobro dodju kao dodatak svemu tome..:) kako se ono kaze u zdravom telu zdrav duh...:)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
O kojem ti to zdravlju pričaš?
Kako ja to vidim postoje 2 vrste bildera..oni kad neznaju kad je dovoljno i oni koji nemogu stat na vrijeme...pa se sve svodi na trpanje hranom 5x više nego što normalan čovjek treba..strogi režim prehrane i to po satu majke ti...pa se ubija u teretani 5 dana u tjednu...pa kad vidi da nejde baš počne se trpati raznim praškovima i pilulama na svu onu prehranu...pa se kroz koje vrijeme nakon što je zapucao 10k eura napuhne ko čevap...khurac se smanji...krvni i srčani tlak odu u nebo,pojavi se višak želučane kiseline...gledaju sami sebe u ogledalo i sami sebi su ljepi ali nikad dovoljno ljepi...posjeduju SEKUNDARNU snagu za dignut 200 kg s jedne točke na drugu pa lovit zrak 15 minuta i tako dalje...
Potom se desi da kroz koju godinu potroše organizam na svim mogučim poljima zato što je taj organizam podnosio enormne kolićine hrane i kemije i napora za što jednostavno nije stvoren....pa tamo u 40 godini života nisu više za ništa ili ih opalio infarkt ili moždani udar,radit sposobni nisu pa se počnu bavit prodavanjem tih istih praškova i držat satove kao osobni treneri i tako dalje....na kraju nit su jaki nit su ljepi nit imaju s cim hebati a ako i imaju nemaju snage da ih srce na phicki ne ostavi.

Oblikovanje tijela može se bez problema kontunuiranim radom oblikovati i na prirodan nacin no tu zaboravite da cete biti 120kg mesa...upišite neki borilački sport počnite se baviti MMA treninzima i sl...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jack slazem se sa tobom ako si za te praskove mislio na steroide ,da oni skode i nisu za preporuku uopste ali na svu zalost ali u mestu odakle ja dolazim pune su teretane i vise od polovine je na hemijama...a proteini ko proteini neskode to su dodaci ishrane..a to za mma pa tek oni se kidaju od hemije ne samo na balkanu nego svuda gde ih ima kad ih vidis na tv to je strasno pa ni bilderi se :)nekljukaju toliko...povika na bildere a biciklisti,atleticari sprinterasi,gimnasticari itd..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaime88

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ne pricam nužno ni o steroidima ni dopinzima bilo koje vrste...Znam ove momke koji su počeli prije cck 2 godine imali su 70-80 kg...danas imaju po 120kg na faceu slike gdje imaju kante od 10 litara tih praškova i to svaki po 10 kanti mjesecno po 400 eura pucaju na ta ghovna + 1000 eura na ishranu + clanarinu u teretani dan i noć su u trenerkama,hodaju ko terminatori po gradu ruke skupit nemogu...okidaju videa iz teretane unutra se deru ko zadnje seljaćine "ajmo na najjače gledajte miševi kako izgleda 120 kg mesa" pa poslje teretane svaki pojede jumbo pizzu + 5 hamburgera ujutro ustanu i prvo na mixer tombaju mjericama te praškove pa kroz dan pojede još ko svinja kantu hrane pa naveče opet u teretani se dere ko idiot pa se gleda u ogledalo 20 minuta...gore napuhnuti a nogice dolje ko u curice neke...kurce se snagom po kaficima..kad stisnu ruku ko foll puca majica..pa dođe momak 80 kg koji trenira MMA i posloži trojicu njih na spavanje pa kad se osvjeste na traumatologiju u roku 2 minute kad mu stanu na žulj...ko što je bilo u mom kvartu prije koji mjesec...a samo par minuta prije slikali se i na face okinuli sliku gledajte kako izgleda 360 kg mesa i snage...hahah za 10 minuta i ta snaga i mesa spavali na podu kafića krvavi a lik koji ih posložio naspram njih izgleda ko neki klinac...