Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Svakako se slazem sa tobom po tom pitanju,jer znaju da preteraju pa onda to deluje mnogo ruzno i nesrazmerno ,cak vise i smesno..:) ja isto volim sto je vise moguce prirodno eventualno neki mali dodatak ishrani,pa zato sam se dugo godina i bavila fitnesom a nikad i nikako nebi klasican bilding jer po meni nije to lepo ni zenstveno...i fitnesom mozes jako lepo uraditi svoje telo fa izgledas lepo i pritom ni na koji nacin ne narusis svoje zdravlje..:) umesto te hemije bolje je zapalit nasu biljcicu i uzivati u njenom dimu...:)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Curke na fitnesima,zumba i šta ja znam to je skroz ok...drze utegnutu guzu :)...društvo... i postane navika koja ti kasnije nedostaje...podržavam kao i svaki sport...al ova bodibilder shranja...ma zahebite to ekipa...želite nešto od svog tijela napravit,želite nešto od sebe napravit,ne radite i ne znate sto bi sa sobom...toplo vam preporucam borilaćke sportove i ako krenete malo ozbiljnije u to...oblikovano tijelo doći ce samo po sebi samo sto ce to imati i temelje i podlogu i opravdanje...ko zna možda i koju borbu odradite pa 1500 eurića za pobjedu vam dobro dođe...a ovi cevapi,nek se napuhuju i dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Prošao sito i rešeto što se tiče raznih treninga. Imao 73kg pa sve do 92kg i to sma visok 183 cm nikad nisam bio opterećen nešto posebno da se pucam koje kakvom hemijom, od svega pio sam samo proteine i kreatin monohidrat. Od ostalih stvari ništa jedino kad imam preterani umni napon uzmem kofeinske tablete, jer bolje drže za učenje nego kafa, no i to sam iskulirao jer je šitina, tako da cepam samo kafu. Trenirao sam fudbal, košarku oba 3-4 god. američki fudbal 2 god. i boks 4 god. Iskreno najbolje sam se osećao na američkom fudbalu i boksu i ako ćemo do izgleda najbolje sam izgledao dok sam trenirao američki. Jer sam za boks smršao malo više, to je što se tiče izgleda koji nije nešto posebno bitan bitno je kako se čovek oseća, a uz sve to izgled dođe čisto onako.. Što se tiče suplementacije nije loša, ako se rade profesionalniji treninzi tipa cross fit lepo kao čovek dođem odradim zagrevanje ispucam kružno 25-45min i završim sa tim. Eto po meni najbolji način treniranja u teretani je cross fit, nije uopšte istina da smanjuje mišiće baš naprotiv. Ja sam imao 92kg (nisam bio svinja imao malo stomaka, ali sam bio uopšteno velik, takođe nisma bio nepokretan i zadrigao :D) i posle cross fit-a 74kg em izgledam sam sebi zdravije tako se i osećam em nisam puno ni izgubio nešto da se vidi.. Što se tiče bodybuilding-a imao sam svoj period jedno 7 meseci sam strogo jeo gohna držao se pravila ishrane i koje čega još imao 82kg čistih mišića i eto čisto u fazonu been there done that. Ishrana jeste bitna, ali mislim ono šta ja jedem hleb u umerenim količinama ne prežderavam se jedem šta ima u kući kuvano suvo svee, i imam i trbušnjake i biceps kao neki od 83+kg, mislim da se ljudi previše opterećuju..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Muskolo je napisao(la):
Za početak steroidi :D
To je pogrešno, najbolje ništa.Ako sjebeš qurac šta če ti sve to, da stojiš pred ogledalom, dižeš uteg i diviš se sebi?
Teretanu ili neku vrstu aktivnosti treba shvatiti kao nužno zlo. A ne da misliš na qurac a popušiš.
:fishing:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
Avantura je napisao(la):
To je pogrešno, najbolje ništa.Ako sjebeš qurac šta če ti sve to, da stojiš pred ogledalom, dižeš uteg i diviš se sebi?
Teretanu ili neku vrstu aktivnosti treba shvatiti kao nužno zlo. A ne da misliš na qurac a popušiš.
:fishing:

ovo je bila šala :D

http://www.youtube.com/watch?v=kFM5VHH8wNA
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ne volim plastiku, ne volim "umjetno" volim samo prirodno.

Prije par mjeseci krenija sam u teretanu:
72ie8W0.jpg
jlDSU6y.jpg


A od sprava koristim:

OblD0zH.jpg


+ eto baš jučer stigla motika. Maca, čekič, motike, vile velike pa i one male, zidanje suhozida i svasta nesta, baš tako teretana je baš puna sprava :)

Sto se tiče dodataka ishrani ili samoj hrani ove godine bas radim "experiment". Bildanje ovo gore + sirova hrana iz vrta :)

Kad budete pili proteine, steroide, pičkoide i ostale kurcoide i osjetite onaj predivan okus vanilije sjetite se;

1. Dabrov izmet
Naveden kao: Castroreum
Konzumiramo ga kao: okus vanilije
Radi se o tekućini koja se nalazi u vrećicama koje okružuju dabrov anus. Ne zvuči ukusno? Mala je vjerojatnost da nikada niste konzumirali tu zamjenu za aromu vanilije

:D
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ma nebi tija da ovi naši bodibilderi pocnu sa masovnim samoubojstvima kad vide apolonovo tijelo. Nisam tijelo pa nema ni potrebe da se s njim poistovjećujem :vb_devil:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
03.07.2009
1.740
2.317
188
E kad si već kod "tega ili tegova". ovaj teg je specifičan po tome što se koristi sa dvije ruke. važ no je zauzeti dobar položaj, tj- napraviti lagani "čučanj" tak oda su kolina malo savinuta. Podizemo ga visoko iznad sebe i prepustamo ha slobodnom padu. U trenutku kontakta sa podlogom tj. kamenom stvaraju se velike vibracije koje drmaju svaki mišić u tijelu. Važno je pratiti udah i izdah.

što se tiče mo0tike specifična je po tome što njezin "rad" najbolje dolazi do izražaja ukoliko se s njom vjezba tako da duboko udahnemo i kao križanac konja i magarca manito udaramo s njom. Cilj je napraviti sto vise zamaha dok zrak u plucima lagano nestaje, znaci jedna udah i svaki potez motikom lagani izdah dok se god trbuh ne uvuče u sebe. onda uzimamo poluminutni odmor i opet tako 5 serija. Polozaj nogu je slican ili gotovo jednak polozaju nogu kod prvog tega..

nadam se da ce nekom ovi savjeti pomoci kao sto su pomogli i meni.

Stej helti, kul end haj ( :rofl: )
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Cilj je napraviti sto vise zamaha dok zrak u plucima lagano nestaje, znaci jedna udah i svaki potez motikom lagani izdah dok se god trbuh ne uvuče u sebe
To je taj rad! Svojedobno sam se dočepao mace od 12kila(tvoja je 6kg čini mi se) i s jedne stijene od cca 1.5m3 se nisam skidao dok je nisam satrao. Trajalo je oko sat vremena, poslije toga sam bio ko novi :thumb:
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
Ja neznam zasto kritikujete tako ovaj sport otvorio sam temu da se pise o planu prehrane i treningu
Nije to bas tako teg u ruke i ajmo bildati ako mislis pravilno trenirati treba ce tu svasta izucit od plana treninga, prehrane, anatomije tijela a to se ne moze preko noći
ako sam napisao bodybuilding nisam rekao da pravite od tjela ovo i da se pucate plavim srcima, metanima, testosteronom
ronnie-coleman-bodybuilder.jpg


pisite svoja iskustva o natural bodybuildingu
i pustite te nebuloze da se u naturalu tuki smanjiva
u zdravu tijelu zdrav duh peace ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: samy novi acc

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Evo recimo koja su moja iskustva o bodibildingu,doduse nikad se nisam bavila bodibildingom vec fitnesom i to dugo godina i imala bas jako dobre rezultate u tom sportu..a posto sam dugo godina provela po teretanama i fitnes centrima znaci da imam puno drugara koji se bave bodibildingom kako rekreativno a tako i profesionalno...i mogu reci da neki od njih zaista imaju problem jer nemogu da imaju poroda to jestedecu..sam tim i brak im je propao,i ostali su sami ali kdoduse i sa svojim misicima..jeste da su oni tu hemiju koristili dugo godina i u vecim kolicinama,ali ako neko zeli bas da rizikuje sve to radi malo vecih misica ,onda neka izvole...i svu srecu im zelim,jer ce im onda svakako trebati...:)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Bodybuilding je sport kao svaki drugi. Da ima hemije - ima, al ima je i u tenisu, fudbalu, atletici, biciklizmu....skoro svuda. Da ima napucanih iskompleksiranih kretena koji vise po teretanama, napucaju neke nesrazmerne misice: gornji deo ogroman sa tananim nogama (jer se u klubu zbog guzve noge ne vide ali gornji deo se vidi - ovo je predamnom izjavio lik iz teretane gde treniram) sve je to nazalost tacno. Al nemojmo ljudi da osudimo sport zbog nekih kretena. Imam ja i primera dok sam trenirao kickbox da su neki likovi svakog dana napucavali nekog i otvarali glave al ja sam trenirao bez obzira na to. Svaki sport mi je extra. I svaki je poseban. Steroidi se koriste bez daljnjeg - al vise u profi treninzima i koriste ovi pajseri sto hoce da izgledaju nakaradno. Niko te tamo ne sprica steroidima cim udjes u teretanu. Odes lepo, malo se zagrejes, razgibas, odradis vezbice (ima masa programa pa nekom odgovara ovaj nekom onaj), ne moras neke preterane tezine, aktiviras malo misice, oznojis se, ukombinujes 3 treninga nedeljno sa 3 dana trcanja i super. Nemojte se plasiti teretane jer necete da izgledate kao zivotinje od 120kg - za to treba dosta vezbanja, mnogo suplementacije i mnogo hemije. Sat i nesto dnevno, 3x nedeljno i 3x nedeljno trcanje od oko 45min, obrati se paznja na ishranu i ima da izgledate ko manekeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed