Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
LOoD jesi trenirao kada prije ili bi sada tek poceo po prvi put ? Za 10 kg ciste misicne mase ce ti trebati par godina treninga i prehrane i discipline , a 10 kg mase ces dobiti jako brzo .Za pocetak ti je najbolje ako nisi nikada prije trenrao u zivotu i ako se ne razumijes bas u to da upises u neku teretanu u tvojoj blizini . Prvih 4-6 tjedana bi radio kruzni trening cjelog tjela 4 puta tjedno iskljucivo na spravama ( znaci izolirajuce vjezbe , nemozes se ozljediti ) da naviknes misice i tijelo na napor te da malo dobijes na misicnom tonusu i da pripremis tjelo za daljne napore , te bih paralelno sa time vjezbao tehniku pravilnog izvodenja vjezbi sa slobodnim utezima . Ako ces raditi na masi ja da sam na tvom mjestu prvo bi trenrao samo visezglobne vjezbe sa slobodnim utezima ( cucanj , bench press , deadlift , military press , veslanja sa sipkom i sa bucicama ) i uz to bi kombinirao zgibove i dipseve za gornji dio tjela , a za donji dio tjela bi kombinirao neke vjezbe za core ( misice trupa trbusni i ledni ) . Postepeno podizes kilazu iz tjedna u tjedan malim pomacima linearnom progresijom npr za donji dio tjela ( cucanj i dedadlift ) po 5 kg , a za gornji dio tjela ( bench press , military press , veslanja ) po 2.5 kg .
Nemoj se na pocetku optericivat sa kilazama koje dizes ja da sam na tvoj mjestu ako nikada nisi prije trenirao ja bi krenuo sa praznom sipkom .
Sto se tice prehrane ja se na pocetku nebi sad striktno drzao nekog plana kao profesionalac buduci da si vjerovatno pocetnik , proba obi samo da jedem sto cisce znaci povecao bih unos kvalitetnih ugljikohidrata i proteina jer sam siguran da toga jedes jako malo , i jeo bi koliko mogu znaci probao b se drzati toga da imam 3 velika obroka i 2 meduobroka .
Za dorucak ti je odlican izbor da jedes npr 5 jaja ( sa 2,3 cjela jaja ostalo vadi zumanjke ) pa nakon toga mozes zobene pahuljice , ili neke bilo koje pahuljice koje volis , ili griz na mljeku , i na kraju bi popio 2 dc cjedenog soka od narance . Znaci ujutro si zadovoljio unos proteina i ugljikohidrata i unjeo si nesto vitamina iz voca :)
Nakon toga vjerovatno ides na posao pa bih ja da sam na tvome mjestu sebi ljepo ponjeo jedan sendwich od nekog kukuruznog ili crnog kruha sa purecom salamom ( imas onu deluxe mislim da je od vindona odlican okus ima ) i sa nekim sirom ( gauda , ementaler , edamac koji god volis ) i unutra bi jos trpnuo neku zelenu salatu , malo paradajza ili nekog povrca koje volis . Nakon toga bi popio jogurt i opet si dobar za meduobrok :)
Onda kada dodem kuci bi rucao znaci mozes pojest neko bijelo meso ( pileca prsa ) , sa rizom ili sa nekim povrcem na pari , ili sa pastom i sa nekim umakom od paradajza ili sta god volis . Mozes jesti pastu sa tunjevinom , mozes jesti bolonjeze . Izbor za rucak ti je stvarno velik samo gledaj da ima proteina i kvalitetnih ugljihodrata . Uz to bi jos pojeo jednu zdjelu salate mjesane ( narezes unutra sta imas ) .
Onda ljepo malo legnes sat dva da se sve to malo slegne i picis na trening . Nakon treninga popijes proteine sa jednom zlicom grozdanog secera i pojedes jednu bananu ( imas ga za kupiti i dm-u ) dobro ce ti doci da ti vrati potroseni glikogen iz misica . Nemoj kupovati gejnere jer ces daba platit vise a dobit ces isti ***** samo sa secerom zasladeno , zato kupi obican whey ili jos bolje ako imas malo vise novaca izolat i dodaj grozdanog secera nakon svakog treninga :) ako imas novaca preporucio bi ti i creatin ali nikakvo punjenje nego samo 5 g u shejk sa proteinima i sa grozdanim secerom samo nakon treninga . Znaci proiteine pijes samo u dane kada treniras i to iskljucivo poslje treninga .
Onda odes ljepo kuci i nakon pola sata , 40 minuta pojedes opet neki kruti obrok . Mozes pojesti ono isto sto si jeo za rucak da ne kuhas bezveze 2 puta skuhas odma malo vise pa imas 2 kvalitetna obroka .
To t ije vec nekih vjerovatno 8 navecer onda bih ja nakon toga prije spavanja oko 10 , 11 zdrmao jos jedno 200-500 grama posnog sira ili zrnatog , mozes i onog svjezeg sta ima vise mljecne masti nece ti naskodit.
Ako si jos gladan tokon dana u medu obroke mozes ubaciti jos voca i povrca , ili neke orasaste plodove .
Nemoj zaboraviti uz sve to da je unos vode jako bitan po 25 kg tjelesne tezine trebas piti litru vode na dan a ako treniras trebas piti i vise , znaci voda je jako bitna!!!
Ako pusis cigarete ili mejsas vuvu sa duvanom prestani odma i dobit ces sigurno 5,6 kila samo radi duvana bez da primjenis ista od ovoga svega sto sam ti naveo jer ti duhan sigurno ubija zelju za apetitom a i pojede ti pola toga sta si ti pojeo .
Nadam se da sam ti bar malo pomagao i ako imas volje sigurno ces napredovat ako krenes trenirati javi se opet pa cemo sloziti neki program.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Hvala puno frend... a cigare su mi ubica #1 na pre 4 meseca nisam pusio 5 nedelja dobio sam oko 6kg na kilazi... a vuvu ne mesam sa duvanom,tako da mi to nece biti problem... mslm da cu ovaj program koji si mi naveo krenut koristit od polovine oktobra sa tim da izbacim duvan jer sam svestan da je on glavni problem.... za taj whay sam dobio preporuke,a sad ga definitivno uzimam... javljam se kad krenem sa svim tim :) inace idem na rafting,priroda,imanje.. kpndicije i snage imam,samp mase nigde :) peace bro i hvala jos jednom svima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Hvala puno frend... a cigare su mi ubica #1 na pre 4 meseca nisam pusio 5 nedelja dobio sam oko 6kg na kilazi... a vuvu ne mesam sa duvanom,tako da mi to nece biti problem... mslm da cu ovaj program koji si mi naveo krenut koristit od polovine oktobra sa tim da izbacim duvan jer sam svestan da je on glavni problem.... za taj whay sam dobio preporuke,a sad ga definitivno uzimam... javljam se kad krenem sa svim tim :) inace idem na rafting,priroda,imanje.. kpndicije i snage imam,samp mase nigde :) peace bro i hvala jos jednom svima
Nema beda samo rokaj , ako zelis neki normalan izgled ne moras se ponasat ko profesionalac samo se malo drzi prehrane vise manje ovako kako sam ti rekao , jos ces ti to sebi prilagoditi kako tebi pase ne moras se striktno drzati toga i treniraj redovno al stvarno bez nekih pauza i trebao bis sa vremenom biti jako zadovoljan napredkom i izgledom :) pozdrav i uzivaj . Peace bro :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and L0oD

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Samo bez kompliciranja :benč,mrtva,čučanj,zgibovi,sklekovi,propadanja,trbušnjaci,dizanje na bicepsu,neko dizanje za ramena,jbš teretanu kad si početnik,naravno bolje ti se gradi tijelo tj brže u teretani jer jednostavno imaš više sprava utega,možeš više vježbi radit,al ako hoćeš onako rekreativno se bavit složiš benč klupu cca 150kn cijevi 50-100kn varenje,daska,koža i klamerica,pola sata da se napravi sve,zbetoniraš si 4ploče po 20kg u nekoj kanti koja je široka okrugla da budu debljine 10cm odprilike,2po 10kg i 2 po 5kg,s time imaš ove manje za bučice,uzmeš 1.80dugačku šipku i 2 po 40cm i dosta ti je,kad imaš vremena pustiš si zikicu,odradiš trening 40min dnevno ti je dovoljno,5min za razgibavanje,u 30min se napravi zvjerski trening s malim pauzama i 5min rastezanja na kraju,jedi 3000kalorija i za 6mj ćeš vidjet brutalan napredak,medical,znaš što pričaš...Samo jedi ko konj,treniraj još jače budi uporan u tome i napredak neće izostat..Napravi si program i treniraj 5 dana u tjednu,nikad istu mišićnu skupinu 2 dana zaredom,pusti bar 1 dan da se oporavi,ako možeš pojest 2gr po kili težine netrebaju ti proteini,iako nije loše popit mjericu poslije treninga,ja nebi uzimo kreatin imaš neki brutalan preworkaut kod sandija imerovića,lik stvarno ima kvalitetne stvari po ok cijenama,popiješ pol sata prije treninga tolko snage dobiješ da nemožeš spavat ako ne odradiš brutalan trening...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
popiješ macu ili ashwagandu svako jutro i imaš snage koliko hoćeš cijeli dan... (jest da i libido skoči al pretpostavljam da to većini ne smeta... :D)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ima i kod mene slicno ovome manji omjer proteina ali veci aminokiselina a cijena malo skuplja od whey.jedino sto je dobro dode pakovanje od 200G pa mozes ako si kratak sa parama po malo kupovat kako trosis
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
pa nismo mi google... :p
ukratko, maca je korijen istoimene peruanske biljke, odlikuje se time da povećava nivo energije u tijelu, regulira hormone (pogotovo je dobra za žene s disbalansom hormona), podiže libido i ima dosta mikroelemenata.

Kao i drugi biljni proteini, neće ti baš pomoći oko mišića, ali svakako bi trebalo da je ok zbog dobrog aminokiselinskog sastava. :)

kako to misliš? protein je protein, razlaže se u aminokiseline i u mišićima se opet rekombinira u proteine, neovisno o porijeklu. ako unosiš dosta proteina u odnosu na svoju tjelesnu masu, jednako ćeš rasti bez obzira jesu li iz mesa, mlijeka (koji su kvalitativno najlošiji jer ljudi slabo probavljaju kazein pa izazivaju napuhnutost) ili biljni.

neki sportaši čak tvrde da im se mišići bolje oporavljaju i upale brže prolaze nakon prelaska na vegansku ishranu...

edit:
inače, da se osvrnem na prethodne stranice i raspravu sa "kineziologom" koji tvrdi da je piramida zdrave ishrane iz 1970-ih još uvijek zakon. ugljikohidrati NE trebaju činiti bazu kalorijskog unosa.

guglajte pojam ketoza, ako niste već čuli za to. ljudski je organizam genetski prilagođen za takav način ishrane (masti kao baza kalorijskog unosa), tek u zadnjih 5-10 tisuća godina su ljudi počeli masovnije unositi ugljikohidrate zbog prelaska na sjedilački način života i kultiviranja prvih žitarica i mahunarki...
 
Poslednja izmena:

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
@MedicalProof a i ostali ,a vidim da vas ima koji znate o cemu pricate ,i od kojih se moze nauciti dosta.

Oko rezima ishrane i hrane mi je sve jasno ,bas sam par puta radio tacno ovako kako ste vas par naveli i bas se vide rezultati,ali se ulijenim ,napravim pauzu od 6 mjeseci i sve ponovo :(

Tada sam mogao trenirati na vece.

Sada zbog prirode posla ,moram trenirati prije posla ,oko pola 5 u jutro ,direktno iz kreveta u teretanu :(

Moze samo neki savjet za rasproed obroka ?

Pretpostavljam da nakon treninga pojesti kraljevski dorucak ?

Za ostale obroke nisam bas siguran kako rasporediti ,pogotovo sto mi uzina i vecera dodju pokasno ,i poslije toga idem u krevet.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
kako to misliš? protein je protein, razlaže se u aminokiseline i u mišićima se opet rekombinira u proteine, neovisno o porijeklu. ako unosiš dosta proteina u odnosu na svoju tjelesnu masu, jednako ćeš rasti bez obzira jesu li iz mesa, mlijeka (koji su kvalitativno najlošiji jer ljudi slabo probavljaju kazein pa izazivaju napuhnutost) ili biljni.
Životinjski proteini imaju kompletan aminokiselinski sastav, veću koncentraciju eaa. Odnosno, proteini životinjskog porekla imaju visoku biološku vrednost, dok su ostali sreednje i niske BV. Naravno da su biljni ok, čak sam i preporučio kao dopunu standardnoj ishrani, ali napominjem i tvrdim da od proteina sa niskom BV ne možeš ići u aktivan anabolizam, jer jednostavno imaju nepotpun aminokiselinski sastav koji je od klučnog značaja za rast. Ali svakako je dobro ih korisno upotrebljavati, jer ne mogu da štete a svakako koriste. :) Naravno,u sportovima gde hipertrofija nije cilj, ovakvi proteini mogu biti savršena suplementacija s obzirom da u svetu cena surutke raste... :)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
pa nismo mi google... :p
ukratko, maca je korijen istoimene peruanske biljke, odlikuje se time da povećava nivo energije u tijelu, regulira hormone (pogotovo je dobra za žene s disbalansom hormona), podiže libido i ima dosta mikroelemenata.



kako to misliš? protein je protein, razlaže se u aminokiseline i u mišićima se opet rekombinira u proteine, neovisno o porijeklu. ako unosiš dosta proteina u odnosu na svoju tjelesnu masu, jednako ćeš rasti bez obzira jesu li iz mesa, mlijeka (koji su kvalitativno najlošiji jer ljudi slabo probavljaju kazein pa izazivaju napuhnutost) ili biljni.

neki sportaši čak tvrde da im se mišići bolje oporavljaju i upale brže prolaze nakon prelaska na vegansku ishranu...

edit:
inače, da se osvrnem na prethodne stranice i raspravu sa "kineziologom" koji tvrdi da je piramida zdrave ishrane iz 1970-ih još uvijek zakon. ugljikohidrati NE trebaju činiti bazu kalorijskog unosa.

guglajte pojam ketoza, ako niste već čuli za to. ljudski je organizam genetski prilagođen za takav način ishrane (masti kao baza kalorijskog unosa), tek u zadnjih 5-10 tisuća godina su ljudi počeli masovnije unositi ugljikohidrate zbog prelaska na sjedilački način života i kultiviranja prvih žitarica i mahunarki...
Mozes se ti pravit pametan koliko oces i mene spominjat u svojim postovima a to da sam kineziolog ti vjerovo ili ne meni je tako svejedno :)da se i ja osvrnem na predhodne stranice i rasprave : prvo si tvrdio da se najvaznije vjezbe za snagu izvode sa bodyweight vjezbama :) ti si covjeku koji je htio izgubiti masti savjetovao da bi mu se baza dnevnog kalorijskog unosa trebala sastojati vecinom od masti a nakon treninga si mu preporucio da pojede dvije kocke cokolade :)tvrdio si da je najucinkovitiji nacin za skinuti visak sala da se nabije misicna masa :) takoder si i tvrdio da su vitamini topivi jedino u mastima :) Stvarno vise nemam volje ni zelje uopce posjecivat ovu temu o bodybuildingu jer vidim da si ti tu najstrucnija osoba sto se tice bilo cega tako da te stvarno molim da me ne spominjes u svoji daljnim postovima :)

I da nadodam samo na tu tvoju ketozu koju vjerovatno mislis da si otkrio koliko ju spominjes kao sto imas ketogenu dijetu tako postoji i proteinska djeta , znaci ja mogu sad ljepit postove o tome i tvrditi da je to zakon :) sad sam prelistao temu od pocetka do kraja da se malo nasmijem ovim tvojim starim postovima pocevsis od onih tvrdnji da je bodyweight zakon i da teretana jedino ima smisla ako se neko bavi profesionalno bodybuildingom te da se isti rezultati mogu dobiti bodyweight vjezbama :)
Gle stvarno mi se vise neda svadati s tobom jer me nakon toliko vremena opet spominjes u svojim postovima i stavljas me pod navodne znake , stvarno se nemoj ljutiti ali bas imam filing da si neki jako tezak i uporan tip . Svako ko se malo vise razumije u prehranu i vjezbanje ce se sloziti samnom da si dao jako puno dezinformacija i da o vecini o cemu pricas pojma nemas :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
de pusti ga na miru ,i nemojte se nikako raspravljati :D

valjda je cilj ove teme da vi koji znate podjelite znanje s nama i edukujete nas koji hocemo da naucimo