Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.09.2015
87
155
33
Tu negdi između
Pozdrav ljudi vidim da se vamo dosta raspravlja o toj kemiji i tim sranjima,moje stajaliste je da je to totalno nepotrebno.Bitan je samo dobra volja,plan sta zelimo od sebe napraviti i do te mjere ici i onda odrzavati sta se tice treninga,bodybildinga,workout-a i tih shema...Ja iz osobnog iskustva nisam nikad koristio proteine niti mi je padalo na pamet tako nesto,ako moram vec unosit kemiju da bih se malo zabavio u glavi nemoram je koristit da bih se i nahranio,msm hvala bogu pa na kraju nezivimo u africi ima hrane na sve strane,vidite zemlje hehehe...Ovako Dok sam bio maloljetan bio sam jako nestasan i mogu reci da me je i malo pratila nesreca ali sve u svemu da neduljim zavrsio sam u Popravno kaznenom domu,unutra sam usao sa nekih 58,59 kila, unutra sam se i poceo interesirat pomalo za te sprave i bilo mi je sve to napeto kako drugi dizu velike kilaze i ogromni su a ja mali cvrcak.Ugl krenem ja tako malo me i momci upute i laganini.Neznam dali mozda znate ali hrana po zatvorima i domovima nije neke kvalitete i jos je i nedobijete dovoljno tako da se morate boriti zapravo za hranu...Ugl bilo kako bilo uz tocno godinu dana i5 mijeseci iz doma sam izasao sa 91kg,imam 1,75 cm,nikad se nisam prezderava samo sam vise puta dnevno jeo umjerene kolicine a jos imam problema sa stitnjacom,nikad nisam dizao velike kilaze osim kosog bendza sta sam dizao 100,,,radio sam razne vjezbe sa osrednjom kilazom uz povremeno trcanje,hmm koliko su mi to cuvari dopustali hehe ali ugl nabijao sam na sebe i definiciju i masu,,,Dns par godina iza toga sve smrsavio sam nekih 20 kg,nisam trenirao vec nekih sigurno 2 godine nikako,niti skleka ni cucnja a opet od samara pada svaki od 100kg. a i dalje imam dobro razvijene misice,te tricepse,bicepse,trokutove ili kako vec,tako da ljudi nemojte se pucat tim sranjima i to ako vam se svidja trening i ispunjava vas to nadjite svoju nekakvu mijeru sto zelite od svog tijela posticii tezite prema tomea u ostalom svi ti novci sta momci bacaju na te dodatke prehrani mogu sigurno ih puno bolje iskombinirat za vrhunsku i pravu hranu msm to je moje misljenje.Jer ipak kao sto prije ljudi nisu znali za lampe i ovakve stvarcice koje mi danas koristimo pri nasem growu,tako nisu ni znali za te proteine...Jela se rastika,krumpir,meso,povrce,voce i najvaznije ljudi su bili u stalnom pokretu ili fizickom radu i sve to u kombinaciji ljudi su opet bili ogromni i jaki ..Snaga nije u misicima,i tome koliko ko moze kila na benchu dignit ili koliko ko moze vise zgibova i sklekova napravit! Snaga je u vasoj glavi i volji.

Jer ipak kako smo mi znali rec unutra hehehe,muda nerastu u teretani!

Pozzz ljudovi:cool23:
 
02.08.2011
2
0
1
35
Pozdrav svima,
vidio sam temu i zelim da dam svoj doprinos.
bodi bildingom se bavim 10godina(takmicarski).
Prilikom priprema ove godine i prosle kao i do sad pusilo se od 15-25gr nedeljno.
Vjerujem da fokus i mindmuscle vezu nikad ne bih otkrio bez nje.
Zanima me koje sorte su vam se pokazale kao najbolje za pred trening?
Ukoliko nekom od vas mogu pomoci, neka slobodno pita.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.ne...=cb9cd9b0279a144d459bc4fe298294f9&oe=57B17C3B
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zanima me koje sorte su vam se pokazale kao najbolje za pred trening?
meni iskreno nijedna,zato sto aktivna supstanca koja se nalazi u marihuani je delta-9-tetrahidrokanabinol (THC). Smatra se da THC utiče na metabolizam nekoliko neurotransmitera u centralnom nervnom sistemu. Zavisno od interakcije, unos THC se odlikuje stimulacionim ili relaksacionim efektima. Do povećanje budnosti, pažnje i hipomaničnog stanja dolazi delovanjem THC-a na simpatički nervni sistem, koji teoretski može da dovede do izvesnih ergogenih efekata putem dilatacije respiratornih puteva, pojačanjem protoka krvi kroz mišiće. Novija naučna istraživanja ukazuju da efekti relaksacije mogu da dovedu do povećanja preciznosti smanjenjem uticaja anksioznosti na motornu kontrolu...Mada opet napominjem u i pored svega sto je dokazano i isprobao iz licnog iskustva blago savetujem da se ipak canaabis konzumira posle treninga.Činjenice su sljedeće: sportisti marihuanu koriste zbog njenih psihoaktivnih svojstava i obezbeđivanja „mentalne snage“ i paradoksalno stimulativnih i depresivnih efekata na fizičku aktivnost i sportski nastup.Do sada nije sprovedeno niti jedno relevantno istraživanje koje bi potvrdilo moguće ergogene efekte marihuane na fizički aktivne pojedince. Suprotno od toga utvrđeno je da ekscesivan unos marihuane može da prouzrokuje oštećenja perceptivno-motornih funkcija i posle 24 sata od posljednjeg konzumiranja. Upotreba marihuane dovodi do izmene kardiovaskularnog odgovora na opterećenje, veliko i naglo povećanje srčane frekvence, što utiče na lošije rezultate tokom sportskog nastupa. Ne postoje referentne doze unosa marihuane niti se preporučuje unos koji bi na bilo koji način uticao na sportsku aktivnost ili svakodnevne aktivnosti.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
znam neke bildere sto zveknu pre treninga..doduse pusi ceo dan pa i pre treninga :) sortu ne zna koju koristi posto kupuje..inace je jaaaako dobar bb takmicar
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ok, ako vi ne mozete, znaci da ne moze niko.
Moze onaj koji hoce i koji ima jasan cilj.Nije bitno dali je to body bilding ili neki drugi sport.Ja osobno ne volim ici na utege niti me zanimaju,vise volim borilacke sportove sa malo girje,zgibova,sklekova,trcanja.Dosta ljudi ima odbojnost od bildera pa se malo zezaju na njihov racun ali to je sport kao i svaki drugi,a stereoidi,suplementi su stvar izbora.Tko smo mi da sudimo.Uglavnom tebi svaka pohvala sto si ponudio pomoc,to je ljudski i lijepo.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.731
358
Evo da i ja napisem nesto, aktivno se bavio bb-om cca 7godina sa manjim prekidima. Nedavno se prestao baviti zbog novo otkrivene bolesti. Ugl zapaliti pa ici trenkat mi nikad nije uspjevalo ali zato poslje treninga zakon, nista ne opusta tako dobro misice a i za apetiti nije lose ;) Ako tko ima kakvih pitanja ili nedoumica vezano za "suplementaciju" i treba pomoć neka pita, rado ću pomoći.
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.691
143
79
Sumarak
Evo da se i ja ovdje upisem, visok 192cm, tezak 98kg. Sto se treninga tice uradim kad ustanem 20-30sklekova desi se kad sam mahmuran da preskocim, navece uradim koji trbusnjak i malo cucnjevi. Svaki posao koji sam radio do sad u zivotu mi je bio kao teretana, razvali te zeljezo fino, a i lopata i vile. Naravno da ne izgledam kao ovi bilderi, ali sasvim prirodno i cvrsto drzi me posao i ovo koji sklek i trbusnjak. Sad kako je ljeto cesto sam na jezeru pa plivam, uvjek preko ljeta izgubim 4-5kg.

Kad sam bio mladji trenirao sam karate, bila mi je kondicija dosta bolja, ali sad sam et krupnij malo. Uglavnom po meni je bitno da covjek odrzava svoje tijelo zdravim, a debeo covjek ne moze biti zdrav kao ni pretjerano mrsav covjek, a sto se tice ovih sto vise u teretani nekako im se i divim, nema sanse da bi zivot mogao trosit na dizanje tegovu i gledanje sise u ogledalu.


Zivot je vise od cvrste sise :p

:spliff::udarac:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888 and hazeri

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ajde bezi..malo sam ispao iz forme..bio na moru 10 dana,bas se kuliralo i duvalo :d

al evo danas bio na sipkama,ide nekako..bice opjet.. :d izazivam te u principu xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Moze u zgibovima na sipki.Imam 100 kila i 1,90 visok.20 komada napravim najnapuseniji..he,he...:DNego ajd da oboje donesemo uzgojenu vutru pa da se tu takmicimo..:p:smoke::joint2:
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
au sine,ti si neki veliki bata a.. :D

pa moze,ajde..kad ce se organizuje to..? mozemo i na pm da ne smaramo ljude :D

necu da kukam da mi treba desetak dana da udjem u formu..ali ajde,moze kad ti hoces :d

da se takmicimo i u duvanju i u zgibovima,ajde..ce izgineemo u voodu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
..he,he..reko ja..baraba je to..ajd da ne spamamo.Nadam se da ce doci dani kada cemo opusteno moci pusiti,saditi...pricati ko ljudi otvoreno.Kako god.javim se kada dodem u Bg..;):D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

pikadile984

Poznanik
Poznanik Foruma
25.04.2015
1.076
5.679
258
santos
Hajde da se i ja pojavim tu.Za pocetak po konstituciji sam ektomorf znaci mrsava muskulatura bavim se BB 3 godine i u klub koji idem zaista ima prvaka u natjecanjima.Sta hocu reci prirodnim putem zdravom hranom se moze jako puno postic a suplementacija je pomoc u kojoj moras biti discipliniran znaci uhvatit period 6mj dobre pripreme nema vikend cuganje jer ljudi bacanje love suplemente ispisas dok si reko keks dok anabolici to je druga stvar po mome to je za profi ako amater uzima mora minimalno dvije godine trenirat naucit sve pravilno znaci vjezbe prehrana tek onda se odlucit na to jer ako ko pocetnik krenes s tim nemoze rezultat biti dobar napiris se i ispuses nakon kure i ode psiha razocaranje znaci sve je edukacija volja htjenje eto od mene u kratko