Bog, Zlo i Neugodna Pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.08.2009
1
0
0
35
Jedna stara..

Tražio sam Snagu . . . I Bog mi je dao Poteškoće koje su me osnažile.

Tražio sam Mudrost . . . I Bog mi je dao Probleme koje je trebalo riješiti.

Tražio sam Bogatstvo . . . I Bog mi je dao Mozak i Tijelo da mogu raditi.

Tražio sam Hrabrost . . . I Bog mi je dao Prepreke koje je trebalo savladati.

Tražio sam Ljubav . . . I Bog mi je dao Ljude kojima je trebalo pomoći.

Tražio sam Usluge . . . I Bog mi je dao Prilike.

“Nisam dobio ništa od onog što sam tražio…… ali dobio sam sve što mi je trebalo.”

Živi život bez straha i suoči se sa preprekama i znaj da ih sve možeš savladati.



.. ono sto bih htio reci je to da covjek od pamtivjeka za nesto lose ili vlastiti neuspjeh uvijek rado okrivljuje drugog nego sam priznaje krivicu. U ovom slucaju, smjesno je krivit boga, vraga ili nesto trece za ono ˝zlo˝ koje smo sami stvorili..

Naravno kada spominjemo dobro i zlo, ˝zlom˝ je ˝zlo˝ ˝dobro˝ dok je ˝dobrom.. da ne pisem u nedogled, stvar je perspektive i nas samih te okoline u kojoj se nalazimo.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
"I am like God
and God like me.
I am as large as God!
He is as small as I!
He cannot be above me
nor I beneath him be. "

Silesius, 17th century.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Vjera je za ljude koji su dovoljno inteligentni da priznaju sebi da postoji stvoritelj ili ga pak osjecaju.Glupo je nekad reci da se vjeruje u Boga.Ja nevjerujem u Boga ja znam da ga ima.A kako,pa na vama je da ga i vi nadjete.Ko hoce istinu on je dobije,ko hoce iluziju on je dobije.Religije su utopije za ljude,dok vjera u Boga je spas za dusu.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
ja brijem da ne da sam dobar nego
i ore dobar u pojedinim situacijama
majke mi..!!!
..al jebbbi ga to je samo moje mišljene
možda svevišnji to sve dagle iz drugog
kuta i onda mi đabe al brijem da je na mojoj strani!!!
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
E medo u pravu si da je na tvojoj strani.Ali, On je na svacijoj strani,samo sto smo mi neprijatelji sami sebi.Sve sto nam se desava nije slucajno i to je zasluzeno.Citav zivot je akcija i reakcija.Ono sto smo mi zaista generalno,kao paraziti na ovoj planeti zasluzili ili nas tek ceka da dobijemo po nosu ili je Bozja milost toliko bezuzrocna,da bi se svi mi trebali stiditi sami sebe.
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
"Religije su utopije za ljude,dok vjera u Boga je spas za dusu." !

kažeš da smo neprijatelji sami sebi , može se reći i poimati na taj način...
ali ako kažemo da je neprijatelj đavo+1 u nama, onda ispada da je život mnogo ozbiljniji...
svaka suvišna fuilozofija ne može doreći jednostavnost, koja je osjetiva...
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Da, zivot i jeste mnogo ozbiljniji od onog sta mi mislimo.Moze se reci da zivimo na pogresnim temeljima savremene civilizacije.Visi nivo svijesti nam je dat nagradom ili duhovnom evolucijom.Ljudski zivot je savrsena prilika da se vratimo nazad kuci Bogu,a samo pogledaj koliko smo degradirani kao vrsta i ko ce se vratiti kuci Bogu.Po meni malo ko.A sto se tice mlacenja prazne slame,onaj ko nezna nista njemu svejedno.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
A tko si ti kazes da su temelji ove civilizacije pogresni? MOzda se Bogu bas svidjamo ovakvi kakvi jesmo? Ako je tamo negdje, i ne odgovara nam do smrti, nije ni da mozemo znat.

Zato prestani pricat o Bogu i nasoj civilizaciji, nemozes to koristit kao temelje izjava, jer kao prvo, ne vjerujemo svi u Boga.

A kao drugo, nemozes ocekivat da citav ljudski rod bude savrsen.
To je nemoguce jer je to pravilo Prirode.

Mi kao bica nemamo nikakvih prirodnih neprijatelja, niti se iceg u biti bojimo (na velikoj skali), tako da, kako bi odrzala harmoniju svojeg sistema, priroda ucinila nas same svojim najvecim neprijateljima.

Pozitivno i Negativno, Dualnost. Primarni zakon.

Stvar je u individualnosti. Tko zeli, moze. Tko nece, njegovo pravo.
Da si toliko dosljedan Bogu, nebi sudio druge na temelju svojih pretpostavki.

sto se mene tice, pricas hrpu gluposti...
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Ono sta je za tebe dan za mene je mrak i ono za mene sta je dan za tebe je mrak.A tko si pa ti da kazes da nema Boga.Ako mislis da ga nema to je samo tvoj hendikep.Ne nemamo neprijatelje.Pedofili,zoofili,manijaci setaju naoruzani puni alkohola i ko zna kakvih droga u sebi.Svaki dan neko nekog ubije,siluje i opljacka.Zavrsio sam 3 skole i znas sta,sve su lagali,ali sve.Sad kad imam dovoljno godina i dovoljno znanja samo cu ti jedno reci.Kaze Bog;Ja sam sposobnost u covjeku,nalazim se u srcu svakog zivog bica.Tako da ponavljam,Boga sam i dozivio i osjetio.I jos jedna mala prica.Dosla tri covjeka do jedne babe i hvale joj se da su bili na moru.Baba sa planine nikad cula da ima mora.Kaze ona momcima,mora nema.Kazu momci,kako nema majko dans smo dosli bili mjesec dana.Kaze baba pa ja ga nikad nisam vidjela.Pa ako ga nisi vidjela nemora da znaci da ga nema.Tako i ti tvrdis da nema Boga.Ti nisi baba pretpostavljam,ali za tebe jedan argument.Vjetar niko nevidi,a svako ga osjeca,jer nas sve dodiruje.Tako ni Boga niko nevidi,ali nas itekako dodiruje.Svaka akcija ima reakciju,tako da uzivaj u svom bezbostvu,zbog takvih misli ima i nacija i religija a sa time i klanja i ratova.Ne, dobri su nam temelji u svijetu licemerja,zavisti,mrznje,hedonizma.Bravo sjedi1.
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
nisam primjetio da djunga nekog sudi, momče baš si jednostavan i zanimljiv!
nije lako pričati o Bogu i njegovom postojanju kad ga ne poznamo i razumijemo...
evo ja vam kažem, tko vjeruje da ovaj život ima smisla , taj vjeruje u Boga!!
a priroda je savršena i ona je samoiscjeljujuća, pa je i nama suđeno iscjeljenje...
ha dotada će ljudski rod i dalje da filozofira ili kako je rekao Gurđijev;
”Većina ljudi, danas, živi u jednom snu. Neki se u tom svom snu bave i naukom, a neki čak pišu i knjige”.