Bog, Zlo i Neugodna Pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
kak znash da biljke nekuže same sebe, ili životinje? zato shto smo napravili test ogledala? moj pas se znao pogledat u ogledalo, al bez interesa, njemu ogledalo predstavlja neshto totalno nebitno... chovjek ima moguchnost razmishljanja i planiranja, dok životinja djeluje instiktivno... to neznachi da nije svjesna, ili da nije svjesna same sebe... ili dali znachi.. *naprav razlike* :iksde:
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
normalbadnews8wh.jpg
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Gledaj citav zivot na ovoj planeti ima svijest,ali svjesnost je data samo covjeku.Jer da nije tako onda bi i mi imali kao biljke, zivot opstanka i nista vise.Biljke ni zivotinje ne mogu da razmisljaju,zive po instiktu.Ja bogami ne.Itekako razmisljam o zivotu.Bog je stvorio ovaj svijet savrsen i odma kakav je.Nema evolucije,to je u glavama iluzionista.Postoje miljardu dokaza da je evolucija izmisljena stvar,da bi se moglo lakse vladati masama,jer ljudi ko ljudi,ovce ko ovce,lakse mi je da prihvatim kako mi moj TITO kaze,nego da trazim odgovore sam.Bog je stvorio dobre stvari,a odma i lose.Tu sada dolazi prica o inteligenciji i umu.Um i inteligencija su dvije osobe u svakome,ali tu su cula,lazni ja(ego),a Bogami i dusa(mi).Sve te osobine su date osobi,za razvijanje svojih zelja.Kako se ponasas tako ces i da dobijes.Ljudi nevjerujuci u Boga zato sto nevide kaznu covjeka koji je napravio glupost,vec kako do kraja zivota zivi sretno i u izobilju.da,a sta ce biti poslje,Svako kaze ma bas me briga bitno da je sad dobro.Ali poslje miljardu godina ispastanja,ja se trudim da ne dodjem do toga.Dusa je vjecna,uvjek postojana i nepromjenjiva.Nemoze je voda okvasiti,nemoze je vatra spaliti i nemoze je ubiti nijedno oruzje,bilo kakve vrste.Prema tomecini dobro bice ti dobro,cini zlo bice ti zlo.To sam se ja osobno uvjerio kroz zivot,e sad kad te pas ugrize imas i ti njega pravom odvaliti nogom.Tako isto ako neko proba da ubije tvoje tijelo,imas pravo pred Bogom da ga ubijes.Ljudski zakoni su ionako smece za mafiju.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
djunga je napisao(la):
Gledaj citav zivot na ovoj planeti ima svijest,ali svjesnost je data samo covjeku.Jer da nije tako onda bi i mi imali kao biljke, zivot opstanka i nista vise.Biljke ni zivotinje ne mogu da razmisljaju,zive po instiktu.
ne razumijem kakvu razliku radiš između svijesti i svjesnosti?
glavna razlika imeđu ljudi i životinja je um. zato smo mi takvi kakvi jesmo jer imamo um, a životinje ga nemaju.
one imaju svijest, samo u nižem stupnju od nas.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Dobro sam ja rekao,samo me nisi razumio.Svijes je ta koja kaze da nesto boli,da si gladan i tako to,a svjesnost sluzi da se moze razmisljati.Um,inteligencija,cula,lazni ja i dusa,su redosljed u duhovnoj hijerarhiji.Um kaze ma duvaj brate ko ga jebe tako je dobro,ma napi se ko svinja sta te boli k.... .a inteligencija kaze,nemoj da duvas i pijes to narusava svjesnost.U nama postoji vjeciti rat u iluziji.Bog od nas zahtjeva apsolutnu svjesnost,a da bi je imao moras da odbacis bilo koji element koji toxira um i inteligenciju.Nema poroka,cistija svjesnost.Um nam moze biti i najveci prijatelj i najveci neprijatelj,sve zavisi od nase slobodne volje i zloupotrebe iste.Znaci sva ziva bica imaju svijest,ali nemaju svjesnost.Svjesnost je dana covjeku,da bi se samospoznao,to biljke i zivotinje ne mogu.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
aha. ti umjesto riječi razum koristiš riječ svjesnost. ono što ti nazivaš inteligencija, ja bih nazvao savjest. imamo različitu terminologiju. inače se slažemo :icon_lol:
al mislim da su životinje svjesnije samih sebe od nas. one nemaju uma i uvijek žive u sadašnjosti, nikad se ne dvoume, tako su jednostavne i zapravo sretne. svjesne su sebe, ali kao dio Cjeline. a ne kao mi koji mislimo da smo odvojeni od Svega...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: majkl

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
kažu za inteligenciju da je to sposobnost donošenja ispravnih riječi ili djela, al sve je to relativno...pa bih rekao da je svjesnost inteligencija,(ti nisi svjestan šta radiš!!, dakle nije inteligentan)...dok savjest nema veze sa inteligencijom, savjest je ono što osjećamo u dubini duše...

stvar je u tome što je sve to isprepleteno pa se nemože s drugim olako izjednačavati...
duh je svjest , a duša je energija te svijesti...a opet jedno su...

um, razum i ego su baš ništa,,porezi na dodanu vrijednost...tu sam, ovo sam...
neko je egoističan?, neko je samo svoj...ono što jest...

sve to su pojmovi koji samo kompliciraju i iskrivljuju sliku jednostavne prirode..
imaš bijelo i imaš crno...imaš tijelo i imaš dušu...
tijelo nebi osjećalo bez duše, a duša ili duh, štajaznam :))

ljudi ljubav
to smo mi
kreacija

zašto je život baš ovakav kakav je?
jer samo ovakav on može postojati!

kao što je u životu i dobro i zlo, i lijepo i surovo nam,,
tako ja kažem da kako si učiniš tako će ti i bit..
čovjeku su podjeljene karte, pa ti igraj!
:)
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
nije svijesnost inteligencija. inteligencija je sve samo ne relativna.

prava definicija inteligencije mojim rijecima: rijesavanje problema k teznji nekom cilju je inteligencija. bez cilja inteligencija nemoze postojat.

evo i stručnih naziva:
"inteligencija je sposobnost rješavanja novih problema i snalaženje u novonastalim situacijama"
"inteligencija je sposobnost učenja i prilogođavanja nekom zadatom cilju"

kad smo vec tu da naucimo par definicija.

inteligencija nema veze sa dobrom i zlom i ovom temom.
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
pa relativna je u jednu ruku inteligencija..evo pred neki dan sam bio za sanitarnu na onom pregledu, i sad imaju po novom i psihički test il kak se već zove(o tom pričam, nemogu se sjetit, pa nije valjda da sam zato neinteligentan :D) i bila je jedna drvena podloga sa čavličima na koje su nabijeni bile daskice, i ona mi skine to, pa mjeri vrijeme za kolko ću natrag složit..i jbiga kak sam ja htio da to brzo riješim, pa sam s jednom fulao sve i preokrenuo na drugu stranu i onda se moš fučkat jer se ne podudara sa čavličima, imao sam sporo vrijeme...pitaj ajnštajna ak oš :)))

ali kako je sve relativno, ja kažem da si i ti u pravu...
svako to drukčije interpretira pa eto živimo u kaosu...
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Ljudski testovi za inteligenciju nisu mjerodavni.Sve na ovoj planeti se zasniva na vedama i psihologija i nauka i zdravstvo pa i citavo znanje o postojanju.Ljudi sa nesavrsenim spravama hoce da izmere savrsene stvari,nije li to nemoguce.Prema tome il si inteligentan il ne.Dao bi ja tim psiholozima malo pustinje mjesec dana ili neke djungle,sa svojim testovima inteligencije bi mogli samo da obrisu straznjicu,jer tamo im to nebi pomoglo ama bas nista.Bio sam miljun puta na tim testovima i to je sve smece za naivcine.Evo ja sam obican sljaker,aj izazivam bilo kojeg psihologa na duel inteligencije u zivotu(prirodi),vjerujem da bi ja bio pobjednik,jer oni samo lupetaju o zivotu,a ja sam ga se vala nazivio.Il si inteligentan ili nisi,eto da nisi nebi ni ovde spekulisao :D.
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
a baš, kad sam složio tu stvar, onda odmah zatim pismeni test, ej koja je to teška glupost,, "dali te ikad boli glava, dali si se ikad naljutio na šefa, dali ovo dali ono," i još se po dvaput ponavljaju pitanja, ono, baš primitivno...al sjetio sam se da ima i emocionalna inteligencija za koju kažu da je bitnija od ove, aj to se može reći da ima nešto u tome, al opet kao što je ajnštajn imao jedinicu iz matematike eto ga sad..isve je to relativno, neki su rođeni blesavi, neki neznaju bit drukčiji nego takvi, a nekima je to hobi :) alo djunga, oćemo jedan sraz bacit? :D :)
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
evo postavit ću ti neka prirodna pitanja :D ostali sudionici gledatelji nemojte da mu šaptate :)))

1. iz kojih pobuda ovaj tvoj mrav kreše mravicu?
2. što je naopačke na mravici? :D cice ili oči? ili noge možda? :D
3. da imaš nick Šaman Šandor bi li popušio smolu s tim avatarom? pazi tu ima i emocionalne ineligencije ;D :)))
4. i posljednje pitanje, šta misliš, da li postoji reinkarnacija? i kakva?
5. aj još jedno pitanje :p , bi li skinuo avatar samo zato što sam te to lijepo zamolio jer mi nepaše na oči? ;)

pitanja su naizgled besmislena, ali tu se ocjenjuje kvaliteta odgovora!!! ;) ps imaš pet minuta!:)))
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
1 Iz istih iz kojih i ja kresem kad se ukaze prilika ;D
2 Ma naopacke joj citav zivot,kaze mrav da mu je 25 bez glave,a glava ko bengalski tigar,hehe
3 Sto se samana tice io njemu bas neznam nesto narocito,a i nebi o ljudima,ni koje znam ni koje neznam,toliko o emocijama :D
4 Sto se reinkarnacije tice,pa to i vrabci na granama pjevaju,jer ako nema reinkarnacije,onda nema ni Boga,ali posto ga ima,ja postavljam opet pitanje,ako sam sada covjek,a sto nebi mogao biti ponovo,Najveci naucnik svih vremena Tesla,je rekao da energija nemoze da nestane,dusa je energija,djelic Boga,znaci odes po djelima ili u maminu ili ko zna di hehe,mozda se i przis malo na nekim paklenim planetama.
5 A sto se tice da mijenjam avatar neda mi mrav,rekao je da ce me razbiti jer jos nije zavrsio :D kad zavrsi razmislicul.
 
30.10.2008
8
9
0
35
auuu..
mene uvijek iznova fascinira kako ljudi kao da imaju neki nagon da najviše pametuju o onome o čemu znaju vrlo malo ili čak ništa (kad kažem 'znanje' to se odnosi na ono što opisuje glagol 'znati' koji se uobičajeno koristi u svakodnevnom razgovoru, a ne na apsolutno znanje) i o čemu najmanje promišljaju (ili zbog nesposobnosti, tj. neinteligencije ili nehtijenja)..
jasno je do kakvih grešaka pritom dolazi..od pojednostavljivanja do generalizacija i ostalih gluposti.
svakako budite kritični, kritika je nužna.. za rast svega, pa i znanstva. ali kritika je prosudba, a ne osuda. ;)

djunga je napisao(la):
Evo ja sam obican sljaker,aj izazivam bilo kojeg psihologa na duel inteligencije u zivotu(prirodi),vjerujem da bi ja bio pobjednik,jer oni samo lupetaju o zivotu,a ja sam ga se vala nazivio.

evo, pristajem na duel.
:costumed-smiley-027 :sun2: