BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
u nedostatku folije da li je mozda bolje na zidovima staviti
mat bele boje gips-karton KNAUF ili mozda beli stiropor ili ipak mat belu shper plocu.

gips bi trebalo da ima najbolje gradjevinske osobine tj. da dise ali neznam kako reflektuje, opet stiropor mi lici da bi trebalo da reflektuje dobro a i dobro je paropropustan tj dise...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Evo jedno od mojih rješenja koje sam i napravio te odlučio podjeliti.

Boks je zapravo zarez u zidu širok 114 cm i dubok 64 cm i visok 250 cm .

Na slici u principu sve piše , koja rasvjeta , ventilacija itd ...



Prostor odnosno zarez u zidu podjeljden je u dva po visini 170 i 80 da bi se stavila vrata i zatvorio utor u zidu kao box potrebne su letve debljine cca 1.5 i širine 2.5 cm koje su se ušarafe kao "štok" na koje se onda šarafe vrata pomoću tzv "panti".

Pozz svim aktivnim korisnicima Vutra.org:rasta1:
 
22.09.2007
5
0
0
41
Ja se izvinjavam ako je neko vec postavio ovo pitanje i dobio odgovor, ali skoro sam se
registrovao, pregledao dosta komentara i nisam pronasao ono sto me interesuje.

A to je sledece:
Da li mozda neko ima resenje za odstranjivanje mirisa koji biljka proizvodi tokom razvoja? I da li je neko pokusao da stavi ugljeni filter koji koriste
kuhinjski aspiratori na kraju cevi za odvod vazduha na GROW BOXu, da bi postigao
efekat "cistijeg vazduha", da se ne bih komsiluk previse "uzbudio"?
Zato sto planiram da gajim nasu "travcicu" u dvorisnoj kuci...

Zna li neko nesto o tome, i da li bi centifugalni ventilator bio dovoljan da
"progura" taj vazduh kroz ugljeni filter koji planiram da stavim na kraju
aluflex creva za odvod vazduha?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Imas na forumu kako se pravi tj hommade ugljeni filter!
I naravno da radi ali taj iz kuhinjskog aspiratora ne toliko dobro kao kad koristis aktivni ugalj! Tj kada sam napravis filter.
I jos nesto filter ide ispred ventilatora tj sa strane sa koje se uvlaci vazduh tj u BOX a ne na kraj te cevi sto spominjes!
I jos nesto, velicina filtera zavisi od toga koliki ti je protok ventilatora u m3!
Kada nadjes deo gde se govori o HomMade ugljenom filteru naci ces jedan strani link na kome je u slikama objasnjen postupak izrade a iznad ti pise kolike dimenzije filtera trebas za koliki protok.
Samo nepise u m3 nego u CFM tj u kubnim fitima u minuti! pa pretvaraj mo u metre i puta 60 i dobices koliko je to m3 na sat kako se obicno to kod nas i odelezava!
 
06.10.2007
0
0
0
42
koja je shansa da terrarium zameni grow box za kakti,
svetlo-chek,grejach sa termometrom-chek,izolacija-chek....
ventilacija valjda chek?

ako sam u prawu zahtewam napredowanje u pochasnog chlana,
ako ne i doziwotnog predsednika...ili zamenika ministra za
lenjost.....whatever samo da je neka funkcija....=)

fb:sun2:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
gore ti je sponzor vutra.org vrti se konstantno a osim toga hps možeš kupit u bilo kojem malo boljem dućanu sa rasvjetom ,no nemoj kupovati reflektor jer oni nemaju reflektore za grow nego ga ili napravi sam ili naruči pravi grow reflektor preko interneta to bar nije problem (nije nelegalno)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
@Kockar - Kod nas u prodavnicama (a vjerujem i svuda...) pravi reflektori (ne home-made) su extra extra skupi, čak i do 200€ (sjeb, kad sam vidio....) pa za te pare se komplet moze sve kupiti, kao što Stoner reče, imaš na vrh stranice Alien-a i The Groshop sa kojima vutra.org ima saradnju.
Mada ako si u vecem gradu, sigurno ces naci sve sto ti treba, samo malo potrazi u bolje opremljenim trgovinama.
Pogledaj u ovom pod forumu, imaš skoro sve info: "take a look"

http://forums.vutra.org/oprema-za-u...avka-opreme-prodajna-mjesta-po-gradovima.html
 
01.02.2008
11
1
0
37
Posecujem ovaj sajt vec neko vreme... sto me je potstaklo da zamolim druga da mi donese semena iz holanda sto je on i uradio! Doneo mi je 40 semena Caramelicious(20) i White Widow(20). E sad ja bi to da uzgajam... ali nemam ni malo iskustva sa tim, a sto sam procitao i skontao evo ide ukratko pa sad ako moze mala pomoc oko uzgoja???

Imam prostoriju(supu- velicini 4x10m) odvojenu od kuce u koju niko ne ide nikad i nikom ne bi smetao miris ni sta se tamo desava... tako da bi tu poceo uzgoj...

kad vec imam tolika semena sve bi ih posadio... u neka 2x10m znaci u pravugaonik...
za sada sto sam procitao treba mi:

Prostor: supa al cista, da napravim box od drveta i oblozim ga sjajnom folijom 2x10m

Osvetljenje: koliko sam ja skontao da mi na 1.5-2. m2 traba 1 reflektor sa 600-1000w hsp sijalicom (na kojoj ga visini drzim i kada ga i koliko pomerem) treba mi 5 reflektora za sve (e sad me znanima kavav to reflektor treba da bude? da li da ga kupim ili napravim?... vidim da spominjete i prigusnice, tajmer, cevi...etc... pa me i to znanima)

Da li mi trebaju posebne sijalice za pocetak i za kraj-cvetanje? i koje?
(sta mi ukratko treba za osvetljenje... vec imam mesto dje da kupim to sve samo mi treba tacno da znam sta da ne bacam pare na nepotrebne stvari)

Ventilacija: imam 2 prozora koja mogu da otvaram za cirkulaciju vazduha... i ventilator da ubacim da vrti vazduh... CO2 me takodje zanima da li moram nesto raditi po tom pitanju? I kolika temperatura treba da bude u prostoriji??? Vlaznost vazduha...??

Voda: PHP vrednost koja treba... i kako napraviti tacan php... (koje sastojke mesem i sa cim i u kojim kolicinama)

Zemlja: Humus... sa nekim proteinima... ne znam tacno sta sve sadrzi u sebi (rekli mi u cvecari da je odlicna za uzgoj biljaka)

Gledao sam na netu za ova semena

PLANT INFORMATION :
Quantity : 10 seeds
Type : Indica - Sativa mix
Climate : indoor
Yield : 450 gr/m2
Height : 35 - 60 cm Flowering period : 8 weeks
Harvest : begin september
Stoned or High : Extreme high
THC level : strong 20% - 25%
Grow Difficulty : Moderate

PLANT INFORMATION :
Quantity : 10 seeds
Type : Indica/sativa
Climate : indoor
Yield : 450 gram / m2
Height : 35 - 65 cm Flowering period : 8 - 9 weeks
Harvest : Early september
Stoned or High : Happy High
THC level : good 17 - 20%
Grow Difficulty : good for beginners

Koliko treba da sa svom tom opremom biljka da raste-cveta do konacne berbe i susenja... (ovde pise 8 i 8-9 nedelja)

Nadam se da vas nisam smorio pitanjima ali ja bi sto pre da pocnem sad pred leto taman da nikne???
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
aj prvo jednu odhrani....
evo ovako, pijem kafu sad jutarnju i dosadno mi, a nemogu
zapalit frulu jer moram ucit pa cu ti ukratko rec:
-4 hps-a od 1kw za 2x10m.
-za svaki hps ti treba prigusnica i upaljac
-timer da ti pali i gasi svijetlo kad ti treba, ali jedan ti
nece izgurat 4kw
-reflektor da ne svijetlis po stropu previse, oces ga kupit ili
napravi to je tvoj problem, treba ti reflektora kolko i lampi
-mozes vegetaciju odradit sa mh a cvjetanje sa hps-om, to
bi bilo bolje ali to je jos 4 zarulje, prigusnice, starteri, jer nisu
iste prigusnice za hps i mh. za pocetak mozes sve sa hps-om, nije
da si profigrower koji ide na najbolje..
-temp. sto blize 25c pri vrhu biljke, vlaznost izmedju 40 i 60 %
-otvaranje prozora ti nece dovoljno ventilirat, morat ces radit ventilaciju.
-co2 ti netreba ako je dobra ventilacija.
-valjda mislis na PH treba oko 6.5
- zemlja NE bilo koja za cvijece jer je i kaktus cvijet, koji voli
suho, a sade ljudi i mocvarno bilje.....
-jesi smorio si me
-8-9 tjedana ti je cvjetanje, imas jos vegetaciju, susenje....
-sta te briga jel vani ljeto? kod mene je u kuci sad proljece :)
odgovorio sam ti od prilike jer mi bilo dosadno al cu ti rec da ljudi
na ovom forumu ne vole komercijalne growere, pogotovo ne
one koji bi htjeli da im objasnis sve sto znas jer se tebi neda trazit i citat.
umjesto da trazis sjemenke po netu radije citaj malo i uci, kazes da dugo
citas forum a neznas ni temp... kladim se u sta god hoces da se neces
napusit od tih sjemenki ako ces tak brijat. ovaj grow je osudjen na propast.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tryproton

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
ljudi mogu nekog od vas zamolit (znam da sam naporan) ... tako ste lijepo mnoge stvari objasnili sa ilustracijama i slikama pa bi bilo pravo supre kad bi neko postao i slike svog jednostavnog boxa 1mx1mx2.5m... stranice, ventilaciju, struju, rasvjetu (na koji najjednostavniji nachin je rijeshio podizanje i spushtanje), itd....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzimilovic
22.12.2007
6
0
0
34
Mozda ovo nije prava tema za ovo pitanje ali ipak se tice box-a .....
Znaci kupio sam philips agro 400w hps i sada nemam para za box :)
mogu li napraviti samo ram obloziti ga crnim najlonom ubaciti
sijalicu , sobni ventilator i biljkice dok neskupim neku kintu za ostali material?