BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
U ovoj temi ima toliko ideja da nisam mogao odoliti da i ja ne prikačim nešto...
Nije isprobano ali je rađeno po smjernicama iz časopisa Sam svoj majstor iz 90tih godina gdje je bila opisana klimatizacija sobe na sličan način koristeći vodenu zavjesu....
Na žalost nemam taj časopis alis e sjećam ideje i principa pa sam malo prilagodio za naše potrebe.
Tko zna možda ovo ljeto i napravim neki prototip :)
ovlaživać zraka by Rolipop.jpg
 
02.01.2016
152
13
18
37
Imam drveni ormaric 70*70*35...moze li tu hps 250 i 2 nl auto rqs..od ventilacije imam samo 2 pc venta jedan veci drugi manji....
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Time si resio problem za dve biljke ali i dalje ne znam da li ces uspeti da ohladis 250w sa dva mala ventilatorcica, mozda i hoces, nemoj me drzati za rec..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Pa pogledaj ovu temu od pocetka i pogledaj dnevnike pa ces vidjet kolko wata ide gdje i kakva venitlacija.
Ne mozes u tome imat 250w, a pogotovo ne ta dva prdavca od ventilatora.
250w ide u 80x80box i da ima neku visinu barem 150. Kad stavis posudu unutra i kad to krene rast neces imat mjesta za nista.....a da ne pricam da to neces moc ohladit. Povecaj prostor ili smanji lampu. A ventilaciju tako i tako moras pojacat. Neki aksijalni vent ili turbinica.
 
19.04.2016
95
67
18
Ljudi stvarno nisam mogao celu ovu temu prelistavati samo da bih mozda video dali i kako!
Ali imam jednu ideju pa mi kazite dali je izvodljivo i shta mislite!?!?
Ovako imam nekoliko dzambo vreca/dzakova... ili kako vec! i doshao na ideju da bi bilo
ok da se od njih napravi BOX nije da vec nemam box ali ideja mi se jako svidja, dimenzije su S100xD100xV140cm napravljeni od veoma jakog PVC platna koji na viljushkaru pun lagano izdrzi 1500kg tereta takodje sa donje i gornje strane ima kruzne otvore promera oko 50cm u prcniku sa rukavima duzine takodje oko 50cm!
To bi bilo shta je to od prilike!
E sad dali bi vam se cinilo ok kad bi sa unutrashnje strane doshao neki drveni ili PVC ram
da to sve bude utegnuto, izlepiti foliju sa unutrashnje strane i ubaciti ventilaciju na one otvore!?
A da, nisam siguran koliko bi bilo dobro mozda sa spoljne strane isprskati crnim auto lakom ili vec necim da nebi bilo kao jedan ogroman lampion! :D i56_26.jpg

Jedino shta me brine recimo daaa ne bude problema oko PVC platna i toplote sijalice!!!
Stvarno me zanjima vashe mishljenje i dali vam se svidja ideja koliko i meni!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Glasno razmisljam, ne znam koliko ce to da dihtuje! Cini mi se da su te vrece,onako, pletene. Ako stavis neku dobru turbinu, da li ce pasivni ulaz vazduha imati svrhu. Kako bi zalepio(zasio) refl foliju? Mislim da je previse muke. A mozda i lupam, nemam pojma, caskamo :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZEUS+
19.04.2016
95
67
18
Buraz samo ti lupaj meni je drago kad neko sugerishe!!! :respect:
I ja sam o tome razmishljao, pa sam mislio univerzalnim lepkom da zalepim onu foliju za
zashtitu stakla na kolima jer je malo deblja i mogao bih lakshe raditi sa njom! A shto se tice propustljivosti HMMMM pa nisam ni ja siguran ali mislim lepak + folija + farba sa spoljne strane
nadam se da bi koliko toliko sve to leglo kako treba i ulepilo te sitne rupice, mada iz iskustva znam da sam jednom prilikom pokrivao neki gradjavinski materijal takvim rasparanim dzakom da zashtitim od kishe i nije propustilo ali opet ne mogu to da kazem isto i za vazdush da nece ali dobra ventilacija i karbonski filter mislim da bi dobar posao odradili.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Može to, definitivno je kvalitetniji materijal od pola grow boxova na tržištu. Samo što to treba sve ojačat, prekrojit, napraviti rupe za sve i još obljepit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZEUS+

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Ima tu lepog posla, sve to skockati
Ako imas nerava, probaj
Pa nam sve to prezentuj :thumb:

Edit: ne znam kako ces zavuci i postaviti ram iznutra, a da ne seces dno ili vrh dzaka
Pipavo je
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZEUS+
19.04.2016
95
67
18
Nije da ne vezbam i ne bavim se sportom ali mogu da udjem unutra kroz tih 50 cm :D :D :D LOL
ali svakako bih morao seci horizontalno i napraviti neka vrata tj ubacio bih ili cicak traku/velcro ili rajfeslus/cibzar radi laksheg pristupa! naravno da hocu sve lepo fotkati i postovati ali neocekujte to odmah uskoro jer nije da ne treba para a kao i shto kazete ima i posla mnogo!!!
 
03.05.2016
22
1
8
30
Dakle koja je minimalna velicina grow boxa? (Htio bi od kartonske kutije napravit jedan...medjutim bojim se da grow ne preraste box) ako moze ko helpat
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Dakle koja je minimalna velicina grow boxa? (Htio bi od kartonske kutije napravit jedan...medjutim bojim se da grow ne preraste box) ako moze ko helpat
Moj savjet je ne raditi box od kartonske kutije.
Minimalne dimenzije boxa je teško odrediti, npr. kućište od kompijutera je zapravo već odredilo minimalne dimenzije, vidio sam vrlo uspješnih grow-ova u PC kućištima i to na ovom forumu... Potraži u završenim dnevnicima imaš dosta da ti posluže kao vodić za dalje.
Sretno!