BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Meni bi bilo žao potrositi jednu turbinu na cooltube,pogotovo vecu turbinu..zato sto mislim da je izuzetno vazan taj svjezi zrak u boxu i sto veca izmjena, a turbina u CT-u ne sluzi tome...Jedino da se stavi manji aksijalni za CT-a a poštena turbina na upuh ispuh, al mislim si u kakvom sam ja boxu uspio izgurati sa 400w CT nije potreban, potreban je otvoren prozor i hladnije vrijeme vani..
I od CT-a je puno bolji onaj reflektor koji je koristio Zelenko, bez stakla ali kao CT samo meni nije ni to dovoljan upuh ispuh nego bi trebao nesto što povlaci svjezi zrak bas kroz biljke
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Ništa extra,samo par sličica kako napreduje izgradnja novog boksa :)
...3 strane boksa su od 5cm debelog stiropora dok je prednja strana otvorena... kad mi dodje mylar folija obložiti ću te 3 strane i doštukati svoj diy reflektor (koji tek moram napravit,s tim ću se morati malo poigrati dok ne dobijem što bolju pokrivenost) na krilca od ct-a :cool:...
Ct sam dignuo koliko sam mogao i sad mi je visina od poda do ct-a 105cm što je za moj pojam ohoho :D
Slijedeći korak mi je obložiti cijevi i turbinu da ubijem buku i to je više manje to za sad :p
P1160108.JPG P1160106.JPG P1160112.JPG P1160113.JPG
Najgornja polica sa ker. pločicom za prigušnicu,ispod nje za ostalu struju...
P1160109.JPG
...između zida i boksa je nekih 80cm što mi ostaje za manevar sa biljkama :watch:
P1160117.JPG
...i nova lampa koja nestrpljivo čeka :rolleyes:
P1160114.JPG
Ostajte dobri,čuvajte se jakog :sun2:i :murija:.......:vutra:
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Oblozi i strop sa necim.Nek su sve rupe gdje ima vlaznog zida zatvorene,ostavi mjesta za kamenu vunu i spuzvu za izolaciju turbine;)
Pomalo..ide to,a deveti mjesec je blizu;):thumb:
Edit;bilo bi odlicno kad bi se prostor gdje su biljke bio potpuno zatvoren..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Boks mi je i bio plan cijeli obložiti sa stiroporom,još nisam jer moram još nešto bušiti pa bi mi stiropor samo smetao,to važi i za kamenu vunu...polako,radi se na tome ;)
A za zatvaranje boksa skroz još moram vidjeti kako se ponašaju temp. pa vidjeti onda da li će to biti izvedivo,mislio sam možda čak samo bijelu zavjesu staviti...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and 1310

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Trinaesti deseti,nemoj da te bude strah :D,sve će se to riješiti kroz razna pretumbavanja ako mi prvotni plan ne upali-hrabro idemo u nove pobjede :djede::joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
BaR, zar nije jednostavnije staviti VK 125 za CT da izvlaci iz njega, a turbinu stavis u cvetanju sa filterom posebno, da nije nakacena na CoolTube? Mnogi ljudi kazu a tako i rade, da se vazduh izvlaci kroz CT, a ne da duva na lampu, ( Dobija se Fen sistem koji jos zagreva lampu) Kod mene sada tako, i nemam probem po vrucinama. Nemoj misliti da pametujem, nego je meni to normalno kao i drugima. Samo pravi, testiraj pa ces videti i sam, a prepravke se uvek mogu uraditi :thumb: Svako dobro i samo napred, volim Home Made ;) Pratim :popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR- and hazeri

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
Ja koristim VK 125 na CT, stavljen na kraju alu flex creva, a u cvetanju stavljam turbinu i filter samo da izvlaci iz boxa direktno, nikakvo kacenje turbine na CT. Bolje da mi se greje VK i hladi lampu, nego da mi se lampa jos vise greje o_O To je neko moje misjenje. Kod mene tako funkcionise, nemam problem. Ako gresim u necemu ispravljajte me ;) Zato smo ovde, da bi se savetovali i pomagali :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
A cuj..ja nisam radio sa CT-om ali sam kontaktirao growera koji dugo radi sa CT-om u malom prostoru i on savjetuje turbina,fleks,lampa,fleks,zrak..Kaze kako obrnuto ubijas vent i prije se istrosi i postaje slabiji.Ako on laze lazem i ja...a sudeci po njegovim rezultatima ne laze:D
Ajmo vidjeti misljenja doktora@Stipe
Javiiii see:):thumb:
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Nije mi vrag dao mira,pa sam išao spojiti lampu da vidim kako i hoće li to funkcionirati :)
Upalio sam lampu i turbinu po šemi kako je na slikama,na 20cm od ct-a stavio sam dva termometra (zemo se nije sjetio jedan staviti malo niže:fuck:),mjereno je nekih sat i pol vremena,već je bila ponoć kad sam počeo pa nije bilo odveć moći za neka veća testiranja :smoke:
Nakon sat vremena na termometrima (jedan digitalni,drugi onaj jeftini) pisalo je 35,36c a onda sam uključio ventove koji mješaju zrak i pustio tako još jedno pol sata,nakon tih pol sata je pisalo 32,33c...
Mislim da će to čak i ovako funkcionirati,vjerujem da je na 30cm od ct-a malo pristojnija temperatura ali prije konačne odluke trebam pustiti bar 12 sati upaljeno pa onda vidjeti,a i imam još jedan kupaonski vent koji mogu po potrebi montirati :razvaljen::
Ma bit će to pjesma :zvizd::let::cool23:
 
13.07.2017
20
35
13
50
zivili vi meni..citam forum ne danima,neg mjesecima,pomalo prikupljam sve sta ce mi trebati,i sad krecem u izgradnju boxa..isti bi bio od tri table knaufa na drvenoj konstrukciji i naprijed vrata..znaci 120x120x200..unutra ce ici hps 400w,mogu eventualno malo i smanjiti za tih 20 cm svaku tablu ako je prevelik box..pitanje je da li je neophodno da zatvorim gornji dio? ne bi htio izmisljati toplu vodu,ali nekako mi je logicno da bi izmjena zraka i hladjenje mozda bilo bolje..eto,fala unaprijed i unazad:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Jedino ako u tu prostoriju ne ulazi svijetlo od nikud tj. da je stalno potpuni mrak;)Nemoj smanjivati prostor..neka zraka
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Malo sam se igrao sa ventilacijom i konačna odluka je pala :)

Turbina koja je elegantno zvučno izolacijski mumificirana kamenom vunom služi da cijelo vrijeme izvlači zrak iz boksa i odvlači toplinu od ct-a (na turbinu je spojena plastična cijev od vode koja ima prorez po dužini,paralelno sa ct-om),dok je kupaonski vent zadužen da izvlači toplinu iz ct-a...
IMG_20170822_015353.jpg IMG_20170822_015306.jpg
...stavio sam stolni vent da puše preme boksu i pustio tako jedno 3 sata i termometar na 30cm od ct-a kaže ovo:
IMG_20170822_015506.jpg IMG_20170822_015433.jpg

To je to što se ventilacije tiče,kad se ubaci još koji vent za pirkanje bit će to odlično :D
Sad slijedi izrada nekakvog reflektora,postavljanje stiropora do kraja,šminkanje sa mylarom i to je to,kreće se u pogon:cool23:
Hvala vam na sudjelovanju. Ostajte/postanite zdravi i veseli :respect:

:vutra:
 
Poslednja izmena:

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Pozdrav
Pitanje za vlasnike adjust a wing reflektora 600w
Imam boks sirine 120, a dužinu mogu relativno lako promjeniti prije growa. Koja bi bila optimalna dužina? Proizvodjac preporučuje 1,35 x 1,75 sto je 2,3 m2. Jasno mi je da je to marketing, pa ako ima neko štogod reci o ovom bit cu zahvalan