BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
pitao si kako se racuna povrsina pa smo to rijesili :)
a ako oces racunat protok i sve to sa ventovima, moras onda cijeli volumen boxa ubacit u racunicu.
...al pusti sad to, nebitno je.
140 bi moglo bit ok ukoliko mozes odrzavat temperaturu. ak ti je toplo izvan boxa onda ces trebat nesto jace.
 
08.09.2017
16
23
3
47
Evo na ovo sam naisao na wish.
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-02-24-11-12-21.png
    Screenshot_2018-02-24-11-12-21.png
    888,4 KB · Pregleda: 76
  • Screenshot_2018-02-24-11-11-08.png
    Screenshot_2018-02-24-11-11-08.png
    1,1 MB · Pregleda: 75

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
ja stvarno na stranim forumima i na yt uopce ne vidim da ljudi rade sa e27 diy led panelima, a tu sam vidio odlicne rezultate sa panelima od cca 300 kn, pa me zanima od cega mi je to najbolje napravit....lim,drvo,plastika ??...mislio sam od komada lima, nekako mi se cini najsigurniji materijal..
Onda drugo pitanje , da li se od pocetka ide i sa 6500 i 2700 ili samo 6500
trece. koliko w po biljci mi treba
i koliko griju te lampice...npr koliko dugo mogu drzat ruku a da me ne oprzi

i zadnje koliko mogu biti miran kad odem na sljaku da nece biti pozara :crazyd:

::listomahanje:::banana123:::roor::::roor:::vutra: ::grupnjak::
 

Costarica

Banned
Banovan
02.04.2018
1
0
1
52
ja stvarno na stranim forumima i na yt uopce ne vidim da ljudi rade sa e27 diy led panelima, a tu sam vidio odlicne rezultate sa panelima od cca 300 kn, pa me zanima od cega mi je to najbolje napravit....lim,drvo,plastika ??...mislio sam od komada lima, nekako mi se cini najsigurniji materijal..
Onda drugo pitanje , da li se od pocetka ide i sa 6500 i 2700 ili samo 6500
trece. koliko w po biljci mi treba
i koliko griju te lampice...npr koliko dugo mogu drzat ruku a da me ne oprzi

i zadnje koliko mogu biti miran kad odem na sljaku da nece biti pozara :crazyd:

::listomahanje:::banana123:::roor::::roor:::vutra:::grupnjak::
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
Evo kostur panela sam slozio to je po meni bio onaj laksi dio...nisam sa strujom na ti a to mi je definitivno najvaznije - sigurnost, pa da pitam

Da li je sigurnije da zice koje mi sad idu od grla do glra budu obucene u termo buzir ili tako nesto slicno...( na ovom forumu sam procitao bas da su ovakvi paneli opasni jer su spojevi izlozeni vlagi od biljke,zemlje, mokrog rucnika ...cega vec ne...
dakle svaka zica u svoju kanalicu DA ili NE

Planiram 9 x 15w to je sve skupa 135w , a imam stare keramicke osigurace u kuci...oce li izbacivat cesto.... (mozda je glupo pitanje ali jos jednom ponavljam sa strujom sam na VI )

1.5 bakrena zica jel preslaba / prejaka? i mislim da je bolja kruta ali ipak da pitam .... kruta ili nitana ??

e sad jos cisti elektro dio...

kako se ovo sve spaja ? iz grla u grlo ili iz svakog grla po jedna zica pa sve zajedno u luster klemu, tako isto i sa drugim spojem na grlu, svako grlo svoja zica pa sve u klemu i onda imam klemu sa 2 spoja i na tu klemu spajam naponski kabel odnosno uticnicu ??

jos nisam kod nijednog clana koji je pravio ovakav panel nisam vidio nista o uzemljenju pa da li je to vazno jer vidim da mi i grla u sredini imaju oznaku uzemljenja...

eto sigurnost mi je najvaznija pa ako ima bilo kakav savijet kako da poboljsam tehnicku sigurnost jer ovako kad gledam malo te diy panele, sljaka to dobro ali plase me sve te zice ispod vlage...

I sve mi se cini da cu od straha ici sa biljkama od starta 12/12 , nisam jos proucavao o tome kako uspije, jer sam oduvijek upoznat sa 18/6 pa 12/12 ....ali eto ovih 12/12 od pocetka mi daje 8 h potpune kontrole jer i sam boravim u tom prostoru

hvala svima, jako puno ste mi pomogli i definitivno pojedinci inspirirali

stay high !!! ::vapor::::roor::
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Za sadnju unutra da li je box uopste neophodan? Jedino sto mi pada na pamet kao prednost box-a je koncentracija svetlosti na malom prostoru zbog reflektivnih zidova. Naime, imam praznu prostoriju gde bih mogao da uzgajam te ako nema preke potrebe na bih trosio novac i na box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zakonbudova

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
boxovi se koriste jer je lakse kontrilirati savrsene uvjete u boxu od cca 1m kvadratni, nego u grow roomu od 10 kvadrata, ako se radi o 4 biljke onda je soba i nepotrebna, isto tako, neznam jesi cuo za onu: svaka zraka svijetla koja dode do poda je lose iskoristena, temperaturu i vlagu je takoder teze kontrolirati na vecim povrsinama, takoder svo to svijetlo koje reglektira unutar boxa ne izlazi iz njega i ne privlacis poglede slucajnih šetača, taj box sluzi da se stvori mala povrsina koja je laka za kontrolirat a opet dovoljna biljakama da se razviju, mozes growat u sobi dapače, ali ako ne mislis napunit cijelu sobu biljkama po meni je to bezveze...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mrmrva

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Nece biti puna soba naravno, ideja ja napraviti majci dovoljno za lecenje karcinoma. Za svetlo mi je jasno, a opet soba je klimatizovana tako da mi je lakse odrzavanje temp bez box-a. Sto se skrivanja tice nema potrebe, ne moze niko da priviri u sobu.
Mozda izdvojiti cosak sobe i napraviti samo 2 dodatne strane ofarbane u belo zbog refleksije svetla? Ima li to smisla?

EDIT: Nije mi tesko praviti ga ali gledam da se troskovi minimizuju maksimalno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zakonbudova

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
pa onda bi ja reko da je ta ideja sa kutkom sobe puno bolja i ima smisla, ako je neka soba u koju niko ne ulazi, pripazi da u sobi imas dotok svjezeg zraka, cuj moze se izgrowat sigurno u to budi uvjeren, samo kad spominjes ustedu radi kupnje boxa, meni se cini da ces imat nepotrebni trosak na stvaranje najboljih uvjeta, ako bas ne zelis kupit box, probaj ga napravit od nekog materijala, sigurno ces se manje napatit s polu zatvorenim boxom nego sa biljkom u kutu i svijetlom iznad nje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mrmrva

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
:) To mi je prvo i palo na pamet, par tabli stiropora ne kosta nista i lagano je pa se moze sklanjati bez problema.
Klima je tu kao i ovlazivac vazduha ako ustreba. Dok ne uzrastu i postanu upadljive mogu biljke preko dana drzati i na terasi, cenim da bi im to ipak najvise prijalo.

Hvala za savete