BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Zeleni nije ti neko pitanje ... aj jos jednom ....
trazi malo na forumu..
koliko prostora zelis ograditi folijom ...
nije problem ventilacia u takvom prostoru to bi bio otvoren box pa bi dosta bio ventilator onaj veliki sto se hladis leti...
dobra ti je ta lampa al nemozes na 20kvadrata.. znam da nisi misleo tako da na 20kvadrata al na kolko?
trazi na forumu ,zasadi, upali lampu , nek pocne da raste , otvori dnevnik , pa onda postavljaj pitanja i bice ti mnogo ljudi na raspolaganju , ako nesto krene krivo. a mozda nece nista ici lose a od svega toga ces mnogo toga nauciti ..
poz brate i dobro nam dosao..

jkos nesto pitanje na krivom mestu ,, kao i moj odgovor zamoli bih nekog admina da izbrise ovo posle nekog vremena pozz..
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
ZOKI lose si procitao sta je napisao nije u pitanju stol od 20 kvadrata nego soba a u uglu zeli covek da postavi stol e sad je pitanje koliki je sto visina duzina sirina moze da hladi lagano sa ventilatorom kao sto si rekao Veliki Vent sto se koristi za leto mada stolivi su male visine trebalo bi LST raditi odma 12/12 itd. procackaj malo na forumu....dobrodosao skuvaj kafu i uzivaj.:bananallama:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Ma znam da nije od 20kvadrata al sam misleo da ce mu to u sobi biti malo ogradjeno sa stolom
ma nije ni vazno ...
Citati treba ..
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Ne moras ih odmah staviti na cvetanje...
nego ti je Holsten rekao ODMAH jer je uzeo u obzir prosecnu visinu stola~100 cm,rastojanje od vrha biljke do sijalice~od 35cm do 50cm,saksije neka budu~27cm...pa sada...neke vrste,recimo cista sativa od 30cm kada se stavi na cvetanje~12~12 zavrsi na 90~120cm...​
pitanje je da li ti visina plafona dozvoljava da ih drzis na stolu,ako je odgovor DA onda nema problema...​
imas na forumu brdo knjiga koje ce ti objasniti osnovu,skini neku...:read:​
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
ovo sa stolom nije nikakav problem. mene zanima kak da se riješim ustajalog zraka unutar tog box, znači kak na što jednostavniji način složiti odvod zraka. razmišljao sam o još jednom ventilatoru da duva van, jel bi to možda pomoglo? za cooltube se nema tak da moram to srediti na jeftini način. ovako zamisli taj prostor ovako- stol u ćošku sobe okružen crno bijelom folijom i kako srediti ventilaciju u takvom prostoru?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
golub je napisao(la):
kako zagrijati box na temperaturui za uzgoj

malim kaloriferima od 1000-2000W sa termostatom
Namestis da duva i kada naduva 20-25 stepeni da se sam gasi!!
Nesmeta on nista u goxu!!
A ako temperatura padne nocu ili bilo kada ispod te vrednosti on se upali i sljaka sam!!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Mislim da ne ...
Inače, takvi gotovi setupi su dosta skuplji od DIY setupa, zato i postoji ovaj thread.

Ako imaš nekog ko živi u EU, naruči na njegovu adresu pa nek ti pošalje busom jer bude li išlo poštom plaćaš carinu, a i ne znam baš kako će drotovi shvatiti tvoj agrohobby. :D
 
11.02.2009
20
0
0
41
bas i ja se pitam kako ce oni to odradit malo me frka al evo nasao sam jednu britansku SSSUPPER stranicu i imaju super proizvode koje cak bez problema (kako kazu)salju van zemlje postom...nekuzim kao da salju krumpire..mozda i nije to neki problem...moguce da to carina niti ne otvara vec samo naplacuje po tezini..?!
neznam nista o toj carini i kako to ide al ova stranica apsolutno kao salje takve stvari al se dodatno placa postarina
al evo link ..ovo je definitivno za mene stvarčica..strava svar totalno stealth i cool..

REKLAMA, A I VEĆ VIĐENO

ako netko zna nesto vise o takvim posiljkama i koliko se carine placa ili ima neka iskustva molim za pomoć...

s ovim se furam na kompjuterske geekove a ustvari sam sitni botanicar:icon_lol::icon_lol:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Super, onda naručiš 10 kila koxa iz Kolumbije, carina ne otvara nego naplati po težini. :vb_kez:

Ne ozbiljno, ljude su maltretirali radi najobičnijeg cool tubea, tako da ne znam da ne bi ovo gledali ...

E da, ovo je za HYDRO uzgoj, vidim da nemaš iskustva sa soilom pa ne znam kako bi ti prošao hydro za prvi put, na tebi je da odlučiš šta ćeš sa svojim novcima. ;)
 
11.02.2009
20
0
0
41
da..:icon_lol: istina... ali ne saljem ja nikakvu dro gu preko grane nego nesto sto moze sluziti za uzgoj i krompira ako treba.. sta ih boli sta cu ja...!?
ma nemam ja nikakvog iskustva ni zemlja ni voda al ovo mi se cinilo da radi samo od sebe...
usput receno ovaj zadnji link je neka je...a SKAMČINA koliko sam skuzio..lose su price po forumima..:crash: nikom nebi savjetovao..al tip je originalan ako je scamer ..stvarno skidam kapu ..

onda mi ostaje da si na tortalni rizik probam naruciti onaj prvi grow room pa sad sta bude bude sa carinom..
pa cekaj jeli moguce da niko na cijelom forumu sa nasih krajeva..nikad nije narucivao tako nesto online?

ako je tako ja cu bit pokusni kunic,,
jer meni se neda sklapat kutije bunkere i razne drangulijice sa 100 raznih mjesta skupljat a i nemam iskustva
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ma zabrijao si, nije to neka topla voda, a iskustvo stekneš po putu.
Sad da kupiš najskuplji i najbolji gotovi grow box, neće on izbacivat vutru ko replikator, ti si taj koji growa ...