BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hesi Original Sjemenke Hempatia Led Lampe
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

Pablito

Aktivan Član
02.07.2017
165
1.149
143
Amsterdam-Netherlands

Ova moze ista je kao mylar.

• Sviđa mi se
Reactions: Maslolegenda
07.11.2019
3
5
3
43
Pozdrav svima,

ne želim otvarati novi topic, neka me admini isprave ako sam na krivoj temi, ako moram negdje drugdje pitat ova pitanja. Uglavnom nemojte šta zamjeriti...

Uglavnom, trebao bih pomoć svih iskusnijih članova;

Koristim jedan grow šator, 1.5 (širina) x 1.5 (dužina) x 2 ( visina) m.
Unutra su : hps 600 w, 15 x led ( 5 W - 400 lumena - 2700 K)
ventilator kupaonski, ventilator industrijski (50 w) za upuh
ventilator sa filterom za ispuh (60 w)
ventilator samostojeći kojeg sam stavio unutar šatora da puše po biljkama, također ima pristup svjezem zraku ( uz otvor na šatoru je)

setup radi super u fazi cvatnje, ali trenutno planiram osposobiti ormar za rast biljke prije nego li ga preselim u ovaj šator.

Plan mi je u ormar 0.6 (dubina) x 0.5 (širina) x 2.1 m ( visina) napraviti 3 razine :

Oblijepio bih sve mylar folijom naravno,
ventilaciju bi kombinirao za svaku razinu posebno sa PC ventvima (ulaz / izlaz) te bi ugradio 1 veliki ulazni na dnu te jedan veliki izlazni na vrhu.

1. 0.6 x 0.5 x 0.6 m - razina za prvu fazu, od klijanja do prvog presađivanja;

dakle ovdje se dvoumim o izboru rasvjete, najvise me vuce ka CFL od možda 200 W ili 250 W, radi toga sta se ne grije previse pa moze biti blizu biljkama. Jaceg spektra 6200, 6700 K za rast, ne znam koja je vrijednost tocno.

2. 0.6 x 0.5 x 0.7 razina za drugu fazu gdje bi ugradio VIPARSPECTRA V300 LED, puni spektar za vegetacijsku fazu

3. 0.6 x 0.5 x 0.7 razina također ista kao prethodna, VIPARSPECTRA V300 LED

nakon šta bi biljka bila dovoljno velika selio bi je na rezim 12 / 12 u veliki šator, pošto ipak mogu bolje kontrolirat uvjete u manjem prostoru...

nadam se da sam otprilike na dobrom putu, otvoren sam za sve prijedloge, također sve ovo šta radim, radim iz razloga šta to volim, vole i moji ukućani, imamo bolesnog kolegu. Ništa od navedenog ne radimo iz krivog razloga...

hvala unaprijed.

LP.

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
159
1.498
143
Za prvu fazu biljke (uključujući i klonove) je CFL odličan izbor samo ti ne treba toliko W. Bolje rasporedi 4-5 onih od 20-25W. Ja sam skoro sve biljke počinjao pod 2x25W pa dodavao. Ja bih išao sa dva dela jer led traži prostora a 70cm visine mi deluje premalo ali to će ti bolje reći neko od iskusnijih.
Pozdrav

07.11.2019
3
5
3
43
Za prvu fazu biljke (uključujući i klonove) je CFL odličan izbor samo ti ne treba toliko W. Bolje rasporedi 4-5 onih od 20-25W. Ja sam skoro sve biljke počinjao pod 2x25W pa dodavao. Ja bih išao sa dva dela jer led traži prostora a 70cm visine mi deluje premalo ali to će ti bolje reći neko od iskusnijih.
Pozdrav

Hvala na odgovoru. Poslusao sam tvoj savjet sto se tice CFL. Gledao sam malo specifikacije o Viperspectra V300, tamo su napisali da savrseno odgovara prostoru od 60 x 60 x 60. Sad... nisam previse strucan. Bila bi dosta dobra ventilacija pa se nadam da bih izregulirao temp. Jedino ako smatrate da se odlucim za neku drugu bolju rasvjetu?

Da li je moj plan uopce isplativ? Ne vidim da puno ljudi tako seli iz ormara u tent. Da li to ima smisla?

Dakle proklijao bi ih u prvoj razini sa CFL, poslije presadio u vece teglice na dvije razine. Racunao sam da mi stane min. 4 komada po razini, a nakon toppinga kad se malo razgranaju bi selio sve to skupa u tent?

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
117
733
93
32
Koju ventilaciju moram imati za box 60x60x160 ako planiram imati HID 250w? Ciljam bez cool tubea.
Ja bi preporucil Vents tt100 ili vk100

Sretno..

• Sviđa mi se
Reactions: jedanlik