BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Hteo je da se provuče jeftino. Aktivni ugalj se dobija nepotpunim sagorevanjem organskog materijala biljnog ili životinjskog porekla u nedostatku kiseonika gde se dobija vrlo porozna materija sa velikim procentom ugljenika. Ćumur je samo malo nekvalitetnija vrsta.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
rekao bih ti da si napravio odmah veliku pogrešku a to je da si ih sve bacio u jednu posudu. Razdvajanje te presađivanje će im prestavljati veliki stres u kojem ćeš pogodovati razvoju pretežito muških i hemafrodit-a(dvospolnih biljaka) , a kao drugo svjetlo ti je pre pre slabo . Ako misliš raditi sa štednim žaruljama treba ti ih oko 10 takvih kao što ti imaš 6400k za veg i još 10 sa oko 3000k(wharm white ili kako već) za cvjetanje. Znači tvoj box još nije funkcionalan kako treba. Nisam vidio na slici niti termometar-hidrometar, to je isto jedna od esencijalnih stvari.Na tvom mjestu bi ipak razmislio o investiranju malo više para u box, to ti kažem jer nećeš biti zadovoljan sa postignutim rezultatima. Nadam se da sam pomogao
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Stoner svaka cast na pomoci, al ovo mi je samo privremeno da malo ojacaju itd. a ja cu njih kad ojacaju prebaciti na outdoor jer nemam uslova da ih sve drzim indoor, a kad dode zima onda cu jednu ili dvije indoor
Za jedno 5 dana prebacicu ih u saksije i na prozor pa kad bude vrijeme na outdoor
Hvala ponovo na savjetu za box, kad budem pravio pravi ulozicu dosta love za sve sto mi treba a ovo sada je privremeno:sun2:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Moram priznati da mi se raspored squkijevog boxa baš svidio... zato sam odlučio kopirati. S obzirom da sam ograničen prostorom morao sam izmijeniti dimenzije tako da je ovaj 150x65x200. Prostorija za cvjetanje 100x65 dok je ova uža 48x65... nadam se da će biti dovoljna za 2 mame i nešto dječice :)

U slijedećih 2 tjedna ga mislim privesti kraju... svi savjeti su dobrodošli.

Evo i slike :)



Na pod sam stavio kotačiće tako da je cijela stvar mobilna i može se seliti po ptrebi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ermano

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Trebam savjet... Koliku bi visinu stavili za vegetacijsku sobu, a koju za mame?
Ostale dimenzije su kao što sam već naveo š48 d65...

Sve mi to ide prilično sporo... dugo ostajem na poslu, a ne mogu koristiti bušilicu i pilu poslije 21h jer ću ispizdit susjede...


Danas sam dogurao do ovdje

 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
za klonove ti ne treba neka visina... 50-60cm.. a za majku nesto vise.. mozda 1m... vidim imas 2m na raspolaganju... uzmi 80 za klonove a 1.2 za majku ili kako kod ti mislis da bi bilo najbolje... :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Planirao sam nešto ostaviti i za struju i CO2... kao što si mogao primijetiti kopiram squkijev box... s time da će filter biti vani.

Da li bi bilo dovoljno 80 za mamu?

80 bi ostavio za vegetaciju (da mogu čim duže držati biljke pod neonkama, manje struje ću potošiti nego pod HPSom) i na kraju ono što ostane za struju...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ha sve ovisi koje osvjetljenje imaš kod mame ako su to neonke ili štedne onde nemoraš računat na cca 50-100 cm prostora odnosno visine od reflektora do vrha biljke. neznam nisi nam rekao koja svjetla su u pitanju za oba dva prostora . :bong7bp:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Za mame i vegetaciju su u planu neonke, najvjerojatnije 6x18W po svakoj. U prostoru za cvjetanje će najvjerojatnije biti HPS 250W + jedna do dvije neonke, samo još moram skužit koje.

Ako tko ima kakav prijedlog što se tiče rasvjete rado ću ga razmotriti. HPS od 250w već imam, a ostalo još moram kupiti...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
hmmm MH bi čak bilo jednostavnije manje žica i startera prigušnica blabla.... no sa neonkama je možda čak i bolje jer ih možeš postaviti i gore i bočno tako da bi iskoristivost možda bila veća . Ako stavljaš neonke stavi 3 gore i na svaku stranicu osim vrata po dve i stari moj nemaš beda tako sad radim i ja , mislim to ti je moje mišljenje možda ima bolja kombinacija no meni se taj raspored čini idealan. pozz :smoke18:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Nisam na vijeme pročitao tvoj post pa sam ih već svih 5 namontirao gore... da nisam pospajao žice možda bi i spustio dvije okomito... ali mislim da će i ovak biti dobro...



Što mislite o ovim neonkama za vegetaciju?

Fluorescentna cijev, LUMILUX L, grlo G13, 18W, napon 220V, boja 860 LUMILUX Daylight - dnevnog svjetla, 1300 lumena, promjer Ø 26mm, duljina 590mm

S obzirom da imam još dvije lampe od 60cm stavio bi ih u prostor za cvjetanje... u planu su ove neonke

Fluorescentna cijev, LUMILUX DE LUXE L, grlo G13, 18W, napon 220V, boja 930 LUMILUX DE LUXE Warm White - toplo bijela, 900 lumena, promjer Ø 26mm, duljina 590mm
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ovako radi bržeg uzgoja napravio sam mini vegetacijski/klon box .
Dimenzije box-a su : Visina oko 45 širina 30 i dubina 20 cm.
Osvjetljenje mu je za sada 1x Chint 55W 6400k i 1x Philips 15 W 6400k znači oko 65W štednih žarulja.
Box je namjenjen za ranu vegetaciju i kada će se uzimati klonovi od biljaka koje će već biti u velikom box-u.
Box je napravljen od šper ploča povezanih kutnim alu profilima profilima
Evo i slika :





Ventilator tek dolazi i to najvjerovatnije od 120 mm !

Pozzdrav svim aktivnim korisnicima Vutra.org a oni to dobro znaju tko su :cool44:
 
16.05.2007
5
0
0
33
Naime, ja planiram tek uzgajati biljke negdje oko pet komada ali u kući sa roditeljima (naravno oni ne znaju za to) pa sam ja to planirao staviti u moju gornju sobu di oni nikada ne idu. Problem je u tome što tamo nema struje pa sam ja mislio staviti akumulator. Šta mislite o tome i jel bi mi se isplatilo ili da tražim nekakvo drugo skrovište?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Nikako da dovršim priču sa svojim boxom koji je već jednim dijelom u pogonu...

Veg i box za mame su trenutno okupirani biljkama koje su u veg fazi... danas sam dovršio cooltube i pripremio box za cvjetanje, još nedostaje par sitnica ali to nije ništa što se ne da napraviti u kratkom roku.

Struja... odvojio sam poseban dio u kojem su smješteni prigušnica, starter, 2 napajanja za računalo i jedan transformator na 12V. Ventilatori su 90mm za računalo Thermaltake UFO svaki ima potenciometar (cijena oko 25kn/kom) tako da mogu regulirati broj okretaja. Čak sam stavio i potenciometar za ventilator od cooltube (običan prekidač za svijetlo skroz desno na slici). Sve je namontirano na jednu dasku koja se da izvlačiti kao ladica da bi lakše mogao pristupiti svim tim žicama, a prostor ima jedan ventilator koji upuhuje zrak da bi se sve to hladilo.



Tu još trebaju doći timeri koje trenutno nemam jer su biljke pod 24h svjetlom.