BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
morat cu vas sve razocarat i priznat da sam iso probat upalit na cuku vremena hps-icu i uz mali vent koji puse po njemu sve je na noramlnoj sobnoj temperaturi, al jos uvijek razmisljam o prodaji i kupnji panela, daleko najbolja investicija :D
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
@jizs vjerujem da bi moglo funkcionisati to sa led sijalicama i tim ventovima. Probao bih jedan vent na ispuh, a dva mijesanje unutra. S tim da bi bio oprezan, pa odma napravio jos jednu rupu za ispuh, ako zatreba premjestit jedan vent iznutra, pa da izbacuju dva u slucaju visokih temp.
Mada bi ti jedan kupaonski ventilator rijesio problem bolje nego PC..
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@Zakonbudova zasto bi nas razocarao, eto sad si se uvjerio da ja nisam bio u pravu nego ti i da je temperatura dobra, sta se ceka sjemenku na klijanje i otvori dnevnik da se moze pratiti napredak biljke! Uglavnom sat vremena i nije neki test posto ce ti hps raditi minimalno 12 sati, a druga stvar i ledice nisu toliko skupe pogledaj malo pod cime sve clanovi growaju a ne pisi na pamet!
 

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
@Zakonbudova zasto bi nas razocarao, eto sad si se uvjerio da ja nisam bio u pravu nego ti i da je temperatura dobra, sta se ceka sjemenku na klijanje i otvori dnevnik da se moze pratiti napredak biljke! Uglavnom sat vremena i nije neki test posto ce ti hps raditi minimalno 12 sati, a druga stvar i ledice nisu toliko skupe pogledaj malo pod cime sve clanovi growaju a ne pisi na pamet!

Ma evo prijatelju bas odlucio rjesit se hpsa i uzet ledice, nisam elektricar i prvi mi je grow a cini mi se da bi sa hps lampom moglo bit dosta zajebancije (susi mi zrak u boxu, prigusnica se zagrijava a ja sam skeptican) reko idem po panele, manji trosak, ne zagrijava box i VELIKI PLUS STO DAJE CIJELI SPEKTAR.
moze se sa ovom lampom al da moro bi bolju ventilaciju postavit.
hvala svima na prijedlozima pomoci i odgovorima, sve ih cjenim i svi su dobrodosli, nadam se da bum ih i ja ostavlju za neke mlade growere za koju god
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
stavi unutra deset led zarulja sa e27 grlom(koja prethodno paralelno spojis) nek je svaka 10w (moze i koji manje ili vise w) prilagodi spektar i jacinu fazi u kojoj ti je biljka neces imat puno problema sa hladenjem a ni sa financijama, posto mozes nadogradivati prvih 30etak dana ti nece trebati vise od 40-50 w leda! Jedina zeznuta stvar a mozda i ne mora biti ti je u cvjetanju kad se taj miris pocne osjecati fino je da zatrebas turbinu i filter a to sve skupa je ventilacija o kojoj smo pricali i kod hpsa pa dodes na slicno ili isto, ali ako miris nije problem samo pici, led zarulje ce ti biti dovoljne i pristupacne bez da se trosis na panele, sretno dalje za pomoc smo tu:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: poduzetnik

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
ali razmisljam o prakticnosti panela, jednostavnost i prednost koju pruzaju u odnosu na sve ostale kombinacije, postavim i ukopcam, a s obzirom da sam zelen sta se svega ovog tice volio bi izbjec taj tehnicki dio, a i jebe me malo to sto se uskoro mozda odselim pa gledam i da u tom slucaju lakse to sve premjestim i brzo postavim, a sto se mirisa tice nije nikakav problem hvala bogu :D
hvala puno i budem sigurno, a i dnevnik otvaram bez sumnje
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
Ond kupi hansa kak ti je rećeno i nemaš problema. Stvarno te ne kužim, već imaš pola opreme(hps) i ti sam kompliciraš umjesto da napraviš box prilagođen hpsu što stvarno nije problem i investiraš nešto u ventilaciju( cjena led panela i puno manje) idobiješ dugoročno gledano super box
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
gledao sam da kupim box al mi se ne isplati TRENUTNO, nemam mjsta za njega a i u slucaju da kupim boks isao bi skroz do kraja i od boksa onda na pravio kvalitetno mjesto za grow a e ovak povrsno, kazem stan je u procesu prodaje, a ormar je ajmo rec stealthy pa kad bi kupac i dosao u stan nebi skuzio biljku, a boxs mislim da nebi mogo tako sakrit, isto tako nebi mogao sakrit rupe na ormaru i sve ventilacije koje dolaze sa hps lampom, vjeruj mi da mi nije do zajebavanja samog sebe jer se vec mj dana tlacim s boksom, al opet nemogu samo postavit i toe to, bas iz razloga sta boks radim na ovaj nacin. a razmisljo sma cak i da sacuvam hps set posto je nov novcat, i kad se preselim uzeo bi 2x2 sator i pola satora opd led pola pod hps pa kud kojji mili moji :spliff:
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
Poz ekipica , molim za malu pomoč oko povečanja box-a !!!
Trenutno box 70cm širine X 80cm duljina X 200 cm visina(ja cjelo vreme pišem u dnevnike 75 x75 neznam odkud mi to ) ,trenutno unutra TT vent 100mm promjer rupe ispuh145/187 m3/h + Mars panel Pro II 160.
E ovak išel bi još 50 cm u duljinu, pa bi to bilo 130cm duljinaX 70cm širina X200 visina .
Glavno pitanje kolko jaki vent za ispuh moram kupit ???Ja sam zainteresiran za ovog znam da košta ko suho zlato ali je tih i to mi je najvažnije VENTILATORI TT SILENT-M 170/240 m3/h dali je on dosta jak za navedi prostor ??

ventilator-tt-silent-m (1).jpg
E sad trebal bi dodat i svijetlo ,ovak išel bi sa jednim cob-om @hazeri ti imaš od bonsai hero panele ,zapal mi je za oko cob 50 W e sad neznam dali je 50 W cob dosta ili da uzmem ovaj od 100 W ????
CXB3590+.png

Unutra u box-u je sad Mars panel Pro II 160 koji pokriva kak oni kažu 90x60 cm prostora !!
Hvala,nadam se brzom odgovoru!!!
StayHigh!!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
Oče za njega 1600 kn protok je 170/240m3/h kaj veliš je to dosta za ove gore dimenzije 130dx70šx200v?
A za cob neznam ni sam, sa ovim Mars panelom kojeg imam, mislim da bi ova 50 W varijanta bila dosta !!?kaj ti veliš?
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@jizs a na sta se odnosi to dali su dovoljna 4 pc venta, koja je rasvjeta u pitanju, el budu za hladiti lampu ili za upuh/ispuh ili za sta, daj malo detalja tesko je ovako odgovoriti.
 
06.02.2017
75
9
8
nesto me sad skroz zbunilo. kvadratura boxa. kako se racuna. treba mi da si znam odredit koji vent da uzmem. znaci racuna se visina*sirina i to je kvadratura? ili visina*sirina * 4 kao za sve 4 strane??
box mi je 60*60*150