BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kipo

Aktivan Član
14.02.2017
311
3.597
143
Idealan broj grla za prostor 50x50 ( V-tac žarulje )? Uz to bi mi također dobro došla preporuka sa kojom w žarulja na tu površinu da idem. Hvala unaprijed! Ljep pozdrav.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.660
13.858
358
9grla sa recimo 10w mozes i manje zasarafiti a mozes i vise, pratis, krenes sa manje pa dodajes po potrebi i kako biljka reagira na svjetlo,mislim da sve oko i preko 100w je overkill na taj prostor!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kipo

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja mislim da je to sasvim dovoljno za toliku površinu @mladji referent
Bolje uštedi sebi šta novaca i sklopi sebi kakav efikasniji panel od osramovih stripova, primjer, kod mene se kreću cijene osramovih e27 led sijalica između 9 i 16 eura po komadu (ni drugi proizvođači nisu ništa jeftiniji, barem kod mene), a jedan osramov strip do 33 wati je negdje oko 13-15 eura a 5 puta je efikasniji od jedne e27 žarulje.. pa bom sada kontaj.. Ne znam kakve su cijene dole kod vas po balkanu za e27 žarulje, ali brijem da ni dole nisu baš toliko jeftine ove kvalitetnije?
Jea, znam da i drajver igra ulogu, ali i to je stvar za koju jednom odvojiš 40-50 eura, i miran si skoro 5 godina, a na njega možeš u budućnosti sve ostalo montirati što uzmeš od stripova, cobova i tkd..
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
D120xŠ60xV160? Ako je tako onda je jedna od 400W dovoljna. 1x400W je za 1m x 1m.
Reflektirajuča folija na sve strane i udri. Pazi samo na visinu biljke koju misliš stavit unutra jer ti je 160 dosta nisko
a hps ti treba biti cca 40cm od biljke da je ne spali.
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Nema nigdje teme za Mylar pa ću ovdje pitati...
Čime da zalijepim Mylar foliju na box?
Ravna relativno glatka površina (unutrašnjost ormara)
Dosta mi je više trakica i izolirka jer čim treba nešto namontirati
odmah sve ode u papar... Treba mi nešto da je zalijepi 100% preko cijele površine.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
imas one trake/lepak sa obe strane. 2 vrste imas u pevecu. ja sam stime. s onom belom. mislim da je ona sa nitima unutra sto pise da je za tkanine jos i bolja/jaca.

i jedno upozorenje da znate. nemojte cistit mylar sa jakom mjesavinom izjeljivaca. pojelo mylar :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer and .i.

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Ja sam ciljao na nešto tako... Mislim da bi metapren ipak bio pre jak za foliju.
Za skidanje mi nije problem... Neće se skidati :lol:
Kad bude trebalo mijenjati... Šlajferica i gas :)
Hvala na savjetu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
21.01.2014
91
158
33
Ja sam ciljao na nešto tako... Mislim da bi metapren ipak bio pre jak za foliju.
Za skidanje mi nije problem... Neće se skidati :lol:
Kad bude trebalo mijenjati... Šlajferica i gas :)
Hvala na savjetu.
Srebrna traka. Mylar izrežeš na dužinu i širinu. Dužinu napravi koji cm manje. Zalijepi trakom gornju stranu. Na bokovima napravi tri proreza 2x3 cm. Ti prorezi služe za traku. Traka je jača od selotejpa, neće ti padati. Možeš ti lijepiti s čime hoćeš, ali bolje je da se lako skine. I ja sam radio od ormara i nisam znao kako pričvrstiti foliju. Ovo ti je najbolja solucija. Malo rukom napneš, nategneš i paziš da foliju lijepo priljubiš uz površinu i vjeruj mi, kao da si zaljepio neostikom. Kroz vrata ormara će ti sigurno bježati svijetlo. To riješi sa onim trakama za brtvljenje prozora. Ako ti je ormar malo odignut od poda, rupe za ulaz zraka napravi na podnici ormara. I rupu za produžni. Ako ti vent ne buči previše ljudi ti mogu prolaziti kraj ormara, a da nitko ne skužio da je box. Meni stoji u dnevnom, kad mi netko dolazi doma vent stavim na manju brzinu i poglasnim radio. Čuje se kad je tišina. S mirisom nikad problema.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja sam probao koristiti srebrnu traku i meni to nista nije drzalo mylar. mozda je kriva traka bila, neznam. mislim drzi ona, al ko babin zub. onako se pocne odljepljivat brzo odosno ne ostane utisnuto u dublje djelove mylara kao kad je rukom utisnes.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Pozdrav svima,
da ne otvaram novu temu, mislim da je ova prigodna.

Dvoumim se izmedu 90x90x180 i 80x80x160. Prvi je 1,5m3, drugi 1m3. Vjerojatno cu uzet veci.
Htio bih staviti 400w HID, zanima me jel mi treba kakav oblik hladenja lampe? Ulazna temperatura u box bi bila izmedu 17 i 20 C, a ne znam hoce li lampa temperaturu podici taman ili previse.
Po nekoj kalkulaciji treba mi 150-200m3/h ekstraktor, ali opet ne znam hoce li funkcionirati s HID-om ili ce trebati jaci ekstraktor? Planiram spojiti karbonski i treba jos ici jedan metar do ispuha + sto ako ce trebati cooltube ili sl., tad mi je "izkalkulirani" ekstraktor premali. Vidim da u growshopu HID dolazi bez hladenja, a na forumima se redovito vidi da vecina ljudi koristi hladenje. Ne kupuje mi se dupla oprema pa sam ovdje dosao po odgovore. Veliko hvala :)