BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.729
358
Mirisi ili nekakav diy filter karbonski ili ona gel, ako je jedna biljka i nije velika jos se da al sve preko toga filter je mast have po meni!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Imam dve i vec 37 dana cvetaju,do sad je bilo i podnosljivo. Supruga mi naredila :rofl: da pod hitno nabavim ONA gel,citala i ona na :vutra:,pa posto nemam filtere,koliko je taj gel dobar? Koji je najbolji? Kolko se to trosi? Jel ima iz onog malog pakovanja (najjeftinijeg) da se razvuce za dve zavrsnice? Moja kutija je nevidljiva i necujna,ali zato mirise kroz zidove 1546839139719280827793.jpg 1546839192000302768579.jpg 1546839220467775719523.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and likfrik

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
@jopezg ajd mi i recima objasni sta i kako tacno. Da otvorim gel ispred venta,ili ttebam da ga razmazujem negde.
@.i. e hvala za tu informaciju, gledacu da bude daleko od upuha,da be ulazi direktno u box. A jel ne valja samo zbog smeka vutre ili ima toxina u gelu ?
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
nezz, popuši se ali okus miris su više nako, parfemirani, sad jel to nešto specijalno otrovno stvarno ne znam

edit
valjda nije skroz otrovno kad se koristi za osvježavanje prostora
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
A jel i taj gel ima miris. Dal je neko probao da prekrije jace mirise,npr przenje luka i slicno,jer je dogovor da mi zena kupi ONAu samo ako moze i u kihinji da se koristi.
Naravno da sam ko iz topa rekao da moze ,pa me sad zanima kako stvarno radi u kuhinji,da znam sta da izmislim.
Negde sam procitao da se sipa malo vode u ciniju i u tu vodu se rastvori ONA gel , a postavi se vise takvih cinija. Jel se tako to koristi.
Inace nevezano sa gel, PC ventovi mi prave problem, kad ih ugasim ponekad da odmorim opremu,posle bez WDa nece da mrdne.A sa druge strane,cini mi se da se bas zbog WDa skuplja prasina svuda po i u ventu.
Sledeci grow,cu da stavim obavezno neke mrezice,sto zbog prasine,ali i da ne brinem da ce vent da mi topira biljku ::ludak::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.729
358
E ovak sto se tice ona gela ima miris osobno moj ovaj koji imam je nekakva jabuka i nije prejak, samo ga ubacis u prostoriju gdje treba neutralizirati mirise ili kraj boxa ili u kuhinju nebitno, ali jedna stvar nemoj odmah skinuti onu foliju ispod poklopca sto ostane na posudi vec izbusi necim par rupa pa vidi el ti dosta neutralizira sto treba vec, ako nije dosta probusi jos koju, tako ces sprijeciti da ti gel brzo ishlapi i nece ti njegov miris biti preintenzivan!
Sto se tice pc ventova ako se bas i nece pokrenuti bez wda vjerovatno su im otisli lezajevi , mjenjaj ih neisplativo ih je rastavljati pa mjenjati lezajeve osim ako ti se bas da!
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Zato se Ona gel drzi sto dalje od box-a, u drugoj prostoriji, nema razloga za paniku....evo samo jedan dio texta iz linka koji si postavio a bitan je:
Don’t use ONA products near your plants in the flowering stage unless you want buds that smell like perfume and taste like chemicals.;)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Hvala svima na pomoci,ostalo mi je malo do kraja,pa i ako ne stigne odmah posluzice za susenje i za drugu turu growa.Na sajtovima svasta pise,ali ne verujem dok ne cujem od nekog u koga imam poverenja,a VUTRA.ORG i njene clanove se kunem.
@h0nda meni su ventovi vrlo brzo prestali da rade,kupljeni su novi.Ustvari samo onaj koji je u boxu mi pravi problem,kao da je osovina korodirala od vlage,jel je to moguce? Izguracu ovako, nekad prsnem WD,prebrisem i tako moze 10 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.729
358
Moguce je da korodira osovina i lezaj od vlage makar se iskreno nisam susreo, moji artic colling vrte svakak al ne staju, daj za svaki slucaj provjeri od koliko ti je ampera adapter na koji su/je spojen da mozda nije slab nekad se i u tom slucaju znaju tesko pokretati!
 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
Pozdrav :vutra: ekipi!
Imam nekoliko pitanjca.Zainteresirali ste me svojim homemade instalacijama te sam odlucio podarit zivot nekoj biljcici.
Unaprijed se ispricavam ako spamam s istim pitanjima ili ako pisem u krivi podforum, citam duze vrijeme forum i vec mi se okrece u glavi od svega, ima mali milijon stvari na forumu samo sto su razbacane na sve strane pa mi je tesko pohvatat sve :crazyd:
Dakle zamislio sam odradit neki CFL grow po mogucnosti ( zato sto raspolazem niskim budzetom i nemam bas kesa za izdvojit za HPS, prigusnice, cooltube itd, a i potrosnja struje i dimenzije boxa mi igraju ulogu)
projektirao bih neki box dimenzija 60x60x80 cm , a moguce i 60x60x120 cca, koliko sam shvatio za to bi trebao odprilike 200w CFL za jednu biljku, planiram ubacit neki automatik. (ispravite me ako grjesim), 6500K daylight i 2700K. 200w CFL bi cinilo vise komada po 42w (5x42w , posto sam procitao da daju 64lumen/watt sto bi iznosilo 13.440 lumena ukupno). Sad nadalje ove luxe nisam bas pohvatao koliko ih je potrebno u skladu s mojim dimenzijama boxa pa tu trebam help da li je to dovoljno. Da li bi mogao odradit i vege i cvatnju, odnosno zavrsit grow s tim sijalicama? Također da li bi jedan ili dva PC venta rjesili problem ventilacije u boxu?
Naravno ove ostale stvarcice cu isto kupit, ph metar, hygrometar itd

Imam iskustva s outdoor uzgojem, ali indoor sam totalni pocetnik, pa molim ako netko ima volje da mi odgovori na navedena pitanja, te me usmjeri ako sam se pogubio u svom planu :let: Hvala unaprijed :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Ne znam koliko kostaju te cfl, al kod mene jedna od 32w je 10eura:zvezda::
Raspitaj se po prodavnicama, izracunaj, stavi sve na papir pa vidi mozda je povoljnije komplet 150w HPS.. a i jednostavnije instalirat jednu sijalicu nego nekoliko..;)

Mislim da ce ti tu trebat bar neki kupaonski vent na ispuhu, nisam siguran da bi pc odradio posao..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
znaš sve ako si roko out, samo ju na vreme prebaci da nije top u lampi na kraju, malo vezanja i super....ako ide auto isto samo stegneš dole kad se izvije u nebo...
neznm šta čekaš već, pikaj, spaja lampe, ajmo....:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
Znaci sve ovo sto sam naveo bi zadovoljilo uvjete da dotjeram jedan automatik do kraja s tim specifikacijama? Planiram to sve narucit online pa ce me jeftinije izac preko ebaya ili sl. Zanima me da li razmisljam uopce u dobrome smjeru, da li je ok ovo sto sam naveo? Briga i tretmani oko biljoze su mi poznati. projektiranje prostora, odnosno svijetlo, dimenzije i ventilacija su mi vec manje poznato polje, a vec kad krecem nesta, volio bih to odradit kako treba iako sam pocetnik, pa eto neka mi netko pojasni moje nedoumice :razvaljen::