bokserov prvi box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
cini mi se da sam nashao dobru zemlju u getrou...pakiranje od 50kg..prepoznat ces ju po malim sicusnim kristalima..ima i neka madarska crnogoricna al brale sta smrdi to je za nepovjerovat..to ni u ludilu kupovat
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo par savjeta od mene,ne poljevaj često biljke pusti da se zemlja malo isuši,otprilike kad je zemlja jedva vlažna onda poljevaj,biljke ti neče baš nešto mnogo rasti u prozirnim čašama od 0,3 ili 0,5 u takvim čašicama ja držim biljke možda samo prvih tjedan dana dok na dnu čaše ne izvire mali korjenčiči,ako želiš da ti biljke buknu presadi ih odma u malo veče posude i najvažnije od svega koristi kvalitetnu i provjerenu zemlju (TERRA MAGMA , COMPO SANNA) nakon što presadiš biljke u bilo koju od te dvije marke zemlje primjetit češ da se počinju stvarno povečavati i proljepšavati,nemoj gnojiti prvih mjesec dana nikako,u tvom slučaju mislim da si izabro pogrešnu zemlju i da malo previše zaljevaš te biljke pa se one netrude puštati korjen u blato,to sam ja naučio na svojoj koži,ako več ideš growat kupi compo sannu i miran si,nema iznenađenja i slabog rasta,to raste ko korov u takvim finim zemljama i nemoj koristiti stiropor za poroznost jer on ne pomaže baš ništa,perlit je puno bolji odogovor zato sam ti i predložio compo sannu jer več ima u sebi umješano dovoljno perlita za odličan rast biljaka i razvoj korjena,stvarno extra zemlja!ako u ovakoj zemlji budeš uzgajo nemoj se nadat nekim velikim urodima,još jedna stvar koju sam naučio je ta da je bolje kupit fem sjeme i posadit 2 biljke u neku extra zemlju i dat im recimo dobre uvjete nego natrpat boks sa 20 čašica domačice jer jednostavno kasnije če ti se sve zagušit,a 2 dobre biljke su bolje nego 10 loših to mi vjeruj!!!

ukratko
ostavi si nekoliko biljaka koje su ti najljepše,kupi si poštene zemlje compo sanna ili terra magma,
presadi to u veče posude,čista voda iz pipe ostavljena preko noći uz pumpu za kisik po mogučnosti,imaš one akvarijske i u idućih mjesec dana imat češ jedno 2 prekrasne ženke na kojima češ i dić neki "urod" i ne urpopastit mjesece zbog 15 g osrednje trave :)

dodaj još svjetla po mogučnosti,bar jedno 100 watta cfla po biljci minimalno ,znam da nije baš isplativo zato i kaže da se usredotočiš na par boljih biljki i daš im malo ljubavi i pod 200 watta cfla 50 grama češ skinut minimalno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
25.10.2010
24
4
0
38
Uffff koliko odgovora :) Hvala stvarno svima!!! :sun2:

Danas su počeli i listovi žutit na 2 biljoze koje su se najbolje držale, od vrha lista prema stabljici. Idem danas preokrenut cijeli grad ako treba da nađem terramagmu ili komposanu.

4Herbs
"Čašice" su od 1L i čim su se pojavili korjenčići (buknuli po 2-3cm uz rub posude u pola dana) zamotane su u alu foliju. Plan mi je da čim biljoze pokažu spol ostavljam samo dvije ili tri u boksu. Fem sjeme mi nije jednostavno za nabaviti a dok smislim neki način učim na ovoj domaćici :watchplant:

Pozzz! :family1:
 
25.10.2010
24
4
0
38
Opet ja sa novim problemima :eek:hno:

Prejučer sam presadio biljoze u terramagmu, zalio sa vodom i peroksidom (5ml 3% na 1,5L vode) i nakon 3 sata su se već počele uspravljati. Jučer sve super, izbacile nove listove, buknule fino.




Maloprije pogledam, opet klonule sve. Skinem foliju sa čaša, da pogledam jel se i korjen raširio a tamo sto sitnih prozirno-bijelih crvića od 3-4mm i gmižu :vb_whip:
Odakle su se stvorili? Kako da ubijem te gamadi? Da kupim Neopitroid, ili nešto drugo?

Biljke su sad stare 2 tjedna, ali vrlo male i izmučene (pogledajte slike, čaše su pola boce od 2L, da imate usporedbu). Jel ovo vrijedi dalje pokušavati spasiti, ili da bacim sve i krenem iz početka?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37




Baci to i kreni iznova... Ove dok (ako) se oporave su ti nove biljoze već na toj razini fino zdrave.
 
25.10.2010
24
4
0
38
Uz sav respekt - Tarki, wrong were you! :)
Razmišljao sam da te poslušam i sve bacim, ali mi je nešto govorilo da ostavim još dan-dva ionako nemam što više izgubiti. Pokazalo se da sam bio u pravu:


Biljozama je danas 3 tjedna, izgleda da sam konačno savladao sve elemente pravilnog uzgoja, i fino bujaju. Riskirao sam sa dodavanjem plantelle list 1/4 doze da im nadoknadim patnju, i čini se u redu. Tu i tamo se još pojavi poneki crvić, ali 99% sam ih riješio držanjem biljki nekoliko dana preko noći na peći, kako bi isušio zemlju.

Peti par listova im je već narastao, stabljike su se "udebljale". Kada bi bilo vrijeme za početi raditi LST?

Zeleni pozdrav svima!
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
napokon hehehe :)
slušaj: te boce di u čemu su ti biljke lipo obloži aluminijskon folijom naprimjer jer korjenu smeta svjetlost
uglavnon- mislin da to šta ti vidiš bjele crviće- da nisu to možda korjenčići koji su došli do ruba pa se vide, malo bolje pogledaj
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Bravo bravo, baš mi je drago :)

Sad ti biljčice izgledaju pravo zdravo.
 
25.10.2010
24
4
0
38
Pozdrav!
Evo malo apdejta, biljoze su narasle u duplo u zadnjih tjedan dana :181:
Prije 7 dana sam ih LST-irao do razine zemlje, a prije 3 dana su drugi puta dobile plantellu list (ovaj puta 1/3 doze).
Korjenje je već poprilično popunilo boce, morao bi ih prebaciti u veće posude koje čekaju. A da to mogu, moram odabrati 2-3 ženske biljoze :costumed-smiley-027
Sada su stare 4 tjedna, veličina savijenih biljoza se vidi na slici sa upaljačem. Trebam li svjetlo prebaciti na 12/12 ili mi preporučate da pričekam još?

 
25.10.2010
24
4
0
38
Biljoze su na oko 1/3 veličine koja stane u boks, tak da su lampe zamjenjene (4x23w od 2700k i 2x23w od 6500k) i prebacio sam na 12/12.
Zemlja je terramagma, koje mi je ostalo sasvim dovoljno i za presađivanje u veće posude. Jel komposana baš tolko bolja?
Presađivanje iz ovih 1L posuda u 6L će morat čekati dok biljoze ne pokažu spol (osim ak neko nije izmislio kak da prije saznam koje su :costumed-smiley-027 biljoze) sjeme je iz uličnog panja, a velik mi rizik sad baciti 4 komada pa da ostanu 3 muška :eek:hno:

Haze, hvala na komentaru (i prebacivanju teme) :181:

Pozzz! :pat:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo i mene navratio pa da ti kažem ovako,biljke su ti se super oporavile,čekaj da se zemlja isuši i izvadi te biljke jednu po jednu i nježno skini par centimetara zemlje bez da otkidaš korjenje,presadi u compo sannu rezultati če ti još bolji bit sigurno,eto i ja sam danas presadio svog el nina u compo sannu,polio ga jačom dozom superthrivea i H202 da minimaliziram stress i kad krene buktat počinje topiranje i lst da raširimo to malo!To radim hazeseekeru u čast pošto nisam planirao tako rano topirat al eto da vidimo šta če to napravit...ja inače volim da biljke malo porastu prije nego počnem stress radit jel nekako i brže reagiraju i bolje izbacuju nove grane ali eto probat čemo ovako,možda dobijem neke masne cole ako počnem ranije topirat,nadam se barem...hehehe!

I Haze...****** ti sve svece ako mi hermafrodizira od šoka pa dobijem neku sjemenjaru!hehehe
 
25.10.2010
24
4
0
38
Čini se će presađivanje brzo, već imam 2 kandidata za rezanje ako se ne varam?
Da pričekam još koji dan da budem siguran, ili da odmah čupam pošto su to prve dvije od 7 koje su pokazale promjene?


(ovo su najbolje slike koje sada mogu napravit, uzet ću od frenda profi fotoaparat danas-sutra pa apdejtat)
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
cekaj jos malo i nista ne brini pa jutros si prebacio 12 12
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav! po svemu sudeći kako izgleda:violent018:jajani! Mada sam početak je dosta slični, izgleda ko jaje ali malo izduženo, pa ti iz toga krene pistila. Dobro :watchplant:. Šta se tiče :sun2:, skroz ti je dovoljno, jer imam box istih dimenzija, 6XCFL, radi ko ludo! Ljudi su takav prostor napunili sa 4 cfl i dobili oko

50g. Za prvi puta, domačica, igranje, kužiš šta im smeta a šta odgovara, odlično! Poslužitit će ti ko škola za nešto veće, pa onda i fem sjeme od početka i nemaš sranja. SRETNO:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
p.s stavi dvije ženke u 8l tegle, orginal ti odgovara za prostor!
 
25.10.2010
24
4
0
38
Evo brzinski samo da dodam jedan novi foto, sada su stare 5 i pol tjedana. Dodam još foto kako sam napravio LST, da rastu u visinu bile bi oko 30-35cm sada


Nažalost, treća biljoza koju sam ostavio u boxu je pukla kad sam radio LST-a :eek:hno: rekao bi jedan frend kakav danak neiskustvu :icon_lol: al OK, bar će ove dvije imati dovoljno mjesta, neka ovaj prvi grow prođe bar nekako, a drugi put ćemo pametnije :sun2:

Pozzzz svima!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Ljepo, ljepo! Evo vidiš šta je drač, a bile priče baci to, gotovo. Samo teraj, sretno, da ti budu:costumed-smiley-027
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.