Bolesni pas

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
da li neko zna koji je najbolji način za lječenje psa oboljelog od raka?
znam, znam, ulje od konoplje...ali očito netreba toliko puno kolko rick simpson preporučuje?? možda neka alkoholna tinktura? kolko bi se trebalo u tom slučaju dozirati...

pesek je bolestan i htijeli bi ga izliječiti...pa ako neko ima normalni odgovor...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja bi ipak radije pomogao čovjeku dozom ulja koja bi se dala psu. Ali...šta da počnemo i pse liječiti a zbog zakona nema se uvjeta ni sve ljudske potrebe zadovoljiti?
Daj molim te, "htjeli bi" a tko to vi?
Meni je nevjerovatno šta se netko usudi pitati. Imam i ja psa i volim životinje ali mislim da je ovo previše.
Informacija za uzgoj imaš i samo hrabro.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zaboravljaš da je ovo balkan a ne amerika, tamo drugi zakoni vrijede i bar 30 godina su ispred nas. I ja bi volio da je sve to dozvoljeno ali je to jednostavno daleko od nas.
Po nekoj logici pas bi se trebo liječiti kao i čovjek.
Ovakve teme mogu samo izazvati frustracije radi več postoječih restrikcija i zakona i zato mi je bezveze da golicamo maštu. Možda netko misli drugačije...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Green ne razmišljaju svi kao ti...i nevidim zašto se nebi usudio pitati i kakve frustracije bi to trebalo pokrenuti...a nekama su kucni ljubimci clanovi obitelji....moj stari je pokopao majku prije par godina a nedavno i oca....vidio sam ga da place i riće samo kad je uginuo Rex i to doslovno toliko da smo razmišljali da ga na hitnu odvedemo na neku injekciju za smirenje..pas koji je bio s nama 14 godina.....toliko o tome....

Ajde ....doziranje možeš odredit kao i za sve životinje,po kilaži..pa ako se npr covjeku o 80 kila daje zrno riže psu bi se trebala dat trecinu toga...a samu strategiju terpije kao i kod ljudi.....al prvo prbaj na internetu naci na koje suspstance psi i kako reagiraju te na nekom forumu stranom i tako pokušati pronaci jel netko nešto slicno vec probao...i kako je završilo,da nebi dobio kontraefekt....npr...kap tekuceg nikotina ce ubiti psa i stvari poput te...sretno

Weed ima dosa iskustva s ljecenjem pa porazgovaraj s njim
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne mogu se nikako slozhiti sa greenpowerom...tj. ne mogu se slozhiti sa onim djelom u kojem kazhe da bi radje ljechio bilo kojeg hovjeka nego zhivotinju.
iz vrlo jednostavnih razloga...ljudi su sposobni za cisto zlo ..zhivotinje nisu. ljudi unishtavaju ovajh planet.zhivotinje ne unishtavaju planet..zhivotinje su sposobne za bezuvijetnu ljubav.ljudi nisu.....itd itd.takvih primjera koliko hochesh..zato ne mislim da su zhivotinje manje vrijedne od ljudi
+ tu je josh i faktor koliko ta beshtija znachi chovjeku...koje su emocije u igri itd..

i svatko od nas zna bar 5 ljudi kojima nebi dao chashu vode da im treba..i svi imamo neke razloge za takvo postupanje...a koliko nas mozhe nabrojati 5 beshtija koje su im se toliko zamjerile?

zato.ne vidim razlog da se chovjeku i njegovom najboljem prijatelju ( bez obzira na vrstu ) ne pomogne..
sorry..znam da je malo off.ali me bash prilichno zasmetalo..

edit : kada bi znala da che moje ulje zaista pomoci zdravlju recimo psa...bez problema bi ga podijelila sa tim psom...vrlo vjerojatno bi ga podijelila i sa chovjekom...ne radim razliku.+ nije ok da mi , kao ljudi, polazhemo pravo na neshto-lijek u ovom sluchaju..
+ nedavno sam imala sluchaj kada je jetru dobio tip koji je alkoholichar koji se nije ljechio ali je jetru dobio zbog hitnoche njegova stanja..frajer je nastavio sa nezdravim zhivotom i cca 2 mj. nakon shto je dobio novu jetru pao u komu..eto ima ljudi koji ne cijene ni svoj ni tudji zhivot..ali im nitko ne osporava pravo na ljechenje.iako je zaista upitno koliko to zasluzhuju..
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Osobno osjećam povezanost sa svim živim bićima i svjestan sam "nevinosti" životinja i "grešnosti" ljudi, ali osobno bi, kad bi morao birati ili/ili, UVIJEK dao priliku za (duži) život (ukoliko želi) bilo kojem ljudskom biću nego bilo kojoj životinji.

Jednako kao što dajem prvenstvo života nečijoj majci/ocu/sinu/kćeri ispred života nekog agresivnog psa koji je rastrgao nečiju bebu - tako prvenstvo života dajem nekom kriminalcu ispred života svog najdražeg psa/mačke.

Odluka je teška i naizgled surova, ali ljudsko biće, ma kakvo da jest, ima veće šanse za života postati buddha od bilo koje životinje.

Ja sam samo svjedok.

:)
 
04.02.2013
21
9
0
38
usrname,ok sto se tice toga sad biranje medu clanovima obitelji,ali recimo ja bi sve napravila za psa,odnosno za bilo koju zivotinju,i to mogu rec prije bi pomogla zivotinji nego nekim "prijateljima"..jer mislin da je to jedini pravi nesebicni prijatelj koji ti daje samo bezuvjetnu ljubav...

volin ovu izreku:A dog has no use for fancy cars, big homes, or designer clothes. A water log stick will do just fine. A dog doesn't care if your rich or poor, clever or dull, smart or dumb. Give him your heart and he'll give you his. How many people can you say that about? How many people can make you feel rare and pure and special? How many people can make you feel extraordinary?


nema ti velike razlike sto se tice ljudskog i zivotinjskog organizma,u ovom slucaju raka,neznam nadi neku sortu sa visokim CBD,mislim da su oni bolji kod tumora..uglavnom malo potrazi po netu kakav je nacin doziranja za pse. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: elvira and usrname

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
ma sve pet ljudi, ali NISAM ni u jednom trenutku spomenuo da bi rađe lječio psa nego čovjeka. stvar je ta: došlo je do takve situacije i umjesto da ne napravim ništa, odlučio sam pomoć!

a to šta su neki ovdje počeli pričat da je bolje da "lječim" ljude nego životinje je totalno fulana tema razgovora :)

tema nije biranje između psa ili čovjeka ili kome se treba dati prednost, nego sam samo pitao kako da mu ja pomognem.

po određenim komentarima bi trebao odustat od toga jer je to životinja? i šta sam napravio? to ulje da spremim u skladište i da čekam da ga "isprobam" na čovjeku? :thumb:

al još jednom hvala na komentarima :cvetak
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Na rick simpsonovoj stranici su izbacili par puta pricu ljudi koji su sredili rak na psima i mackama, isto sa RSO-om. Sjecam se da su spominjane doze bile cetvrtina rizinog zrna(standardne doze). Uglavnom zivotinje malo djeluju opijeno, al kazu da zivnu i budu opet razigrane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ajde and usrname

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
ajde je napisao(la):
tema nije biranje između psa ili čovjeka ili kome se treba dati prednost, nego sam samo pitao kako da mu ja pomognem.

po određenim komentarima bi trebao odustat od toga jer je to životinja? i šta sam napravio? to ulje da spremim u skladište i da čekam da ga "isprobam" na čovjeku? :thumb:
Pomogni slobodno psu, a kako se liječe psi reči če ti svi ovi članovi na vutri koji su to isprovali iz prve ruke :icon_rolleyes:
Meni je Tropi ipak frustrirajuče jer obično odradim grow u mišjoj rupi i na kraju ni ne bude baš za ulje, jedva da imam za živce a več dugo ni to to nije bitno. Ispričavam se reakcije zbog navedenih razloga.
Još jedna stvar a bilo je rasprave iako neznam gdje sad je to da se ne dolazi tu pisati u ime nekoga, ne treba pisati pas ali bi bilo poželjno da piše njegova vlasnica. Također "MI bi htjeli" je rečeno da se izbjegava i sami smo iza svog nicka.
Pišite slobodno, predložit ču podforum za životinje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ajde and usrname
09.02.2013
27
9
3
36
Hmm..da imam jednu dozu ulja i da ona moze spasit covjeka ili psa dao bih ju psu(bilo kojoj zivotinji) ikad me nijedna zivotinja nije povrijedila kao covjek...I nemojte se uvrijedit imam valjda pravo na misljenje,nemorate ga uvazit!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dao bi i ja dobrom psu, zločestom nebi ako takovog ima. Lošem čovjeku koji je gazio tokom života ljude ili životinje...pomogao ne bih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Woolf
15.08.2016
1
0
1
54
da li neko zna koji je najbolji način za lječenje psa oboljelog od raka?
znam, znam, ulje od konoplje...ali očito netreba toliko puno kolko rick simpson preporučuje?? možda neka alkoholna tinktura? kolko bi se trebalo u tom slučaju dozirati...

pesek je bolestan i htijeli bi ga izliječiti...pa ako neko ima normalni odgovor...
Da li si u medjuvremenu saznao način tj dozu?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
koliko nepotrebnih izjava a malo jako informacija, sve mi čudno kako se uopče došlo do izbora čovac ili pas, no ajde,forum je da se valjamonekad i u svom ego nadimljenom bunilu...
ratzumijem sve koji su spremni pomoči čovijeku prije, no smatram da se još niste uvjerili u životu da vam vlastiti ljubimac nikad neće okrenuti leđa, prevariti vas, a čovjek jako često, pačak i familija ili obitelj....osobno smatram da je malo bzvz poredba uopće, iako zaista postoji jako puno ljudi koji ne da nisu zaslužili pomoć nego bi im masa nas nekako najradije odmogla....

ja imam iskustvo sa psom koji je navodno bio zdrav, sa frendom često kod njega sjedimo kad je tara bila živa, mali pas, shicu brijem, 4 kile možda, bijeli frčkavi....veselila se jako kad smo mi dimili i cerekali se, skakala i ona, pasala joj pozitiva, a često smo kuhali na maslu od konoplje, imao sam i ulja...pa smo tako krenuli iz zeke malo joj davati,uvjek je bila oduševljena, kao da je znala nakon 2-3 puta da ide teturanje i valjanje, često se pokakala ili zabljuvala...onda smo umirali kako tara može bit zderana i da sere i piša na mjestu a mi moramo na wc...
uglavnom pas je prije prve konzumacije imao par padova, treskanja, navodno epilepsija neka pseća...tokom konzumacije i nakon nije bilo promjene, zadnjih 2 udara su je jako onesposobili, kretnja, disanje, pa ju je frend uspavat dao....isti dan je od bivše žene dobio bonia terijerca, no eto...
nisu tarine konzumacije bile česte, možda jednom tjedno, 10 dana, no primjetio sam da se na doze treba paziti, male kilaže trebaju jako male doze...
sretno s pesom...:thumb:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
kako su mi smjesne ove izjave da bi radije psa izljecio nego covjeka znaci svom psu bi radije dao nego svojoj majci?
ulicnom psu nego susjedu? zanimljivo razmisljanje po vutri.nego da se vratimo na temu ako imas vutre mozes radit sta god hoces ne treba ti opravdanje po youtubu sam vidao par videa gdje hrane pse sa uljem ali nijedan nije imao tumor na njsuci inace zeludac ili mozak usput psi su bili labradori i vece sorte i male su doze bile. imas i na vutri jedan dnevnik gdje korisniku pas jede listove a ima neki medicinski problem i mislim da mu je davao malo al ne mogu nac sad taj članak