Bolesti biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
samo dodaj još toliko vode u zemlju tako da ispadne kao da si normalnom dozom zalio no obilnije,a što je uzela uzela je i furaj dalje... ;)
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
meni se dogodila ista situacija kao i tebi u trenutnom growu ali kao sto kolege kazu, nebi joj smjelo biti nista..moja je narasla a kasnije je to nestalo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: samy novi acc

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Nista ne diraj, pusti je malo da poraste, ne djubri, normalno zalivaj i bice dobro. Meni se to redovno desava dok su male u terra magmi. Sad koji je razlog - ne znam ali cim se izvuku malo rastu normalno. Sigurno ima veze to sto si "zabunom" stavio duplo vise djubriva.
 
19.03.2014
5
1
0
hvala ljudi ovako zanima me jos jedna stvar sad im je 11 dan a stvarno su jako niske,dali da je nakon dva tjedna bacam
u cvjetanje ili bi bilo pametno jos sacekat i drzat je na 18/6 i da osto sam bez terra growa da li je to sad problem?hvala jos jednom
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Nisu niske tolko jer one ne rastu (uprkos zeljama) metar dnevno. Malo si ih usporio nepotrebnim djubrenjem u startu, ali kad malo uhvate zalet ima da rastu brze. Kolko ce da ih drzis u vege je licno tvoj izbor ali na osnovu velicine box-a, kolko imas vremena (neki su nestrpljivi pa drze krace) i td. Sto se tice djubriva/gnojiva ako imas saksije od npr. 5l (a ove tvoje po slici bi reko da su tu negde) ne mora nista da dodajes bar mesec dana - a mozda i vise.

PS: da bi dobio preciznije odgovore mora da das malo vise informacija u pitanju (koje semenke, koja zemlja...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: samy

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
6l je za 4 tjedna ali pod uvjetom da je kvalitetna zemlja.TM je malo pocela brljaviti pa bi rekao da je i 3 tjedna previse.
Evo jedan mali savjet u vezi root stimulatora...cini se da je puno bolje dodati root stimulator u zemlju dan,dva prije,znaci dok pripremas zemlju pa onda to malo odstoji,nego ovako direktno u grlo ako je uopce potrebno to raditi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: samy
19.03.2014
5
1
0
zemlja je plagron glorious green 100% terra growmix
sjemenke fruit spirit RQS
posude su 11 l
growbox 1.2x1.2x2m
svijetlo sylvania grolux hps 600 w sa digitalnom prigusnicom 600w
ventilator vk 100
uvjeti su kada je upaljeno svijetlo 22-23 C vlaga 40%
a kada je sve ugaseno je 16-17C vlaga 60 %
kada biljke odmaraju ne radi ni ventilacija radi toga jer bi vjerovatno dosta hladila box jer ne radi niti svjetlo, dali je to dobro ili bi ventilacija trebala raditi 24 h ?
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Avantura je napisao(la):
Ali treba izmjeniti zrak u boxu bez obzira radi li lampa ili ne! To je isto kao da čovjek ide spavati pa dok spava mu netko začepi nos i usta, ono da jedva diše.
Mora da rade ventilatori non-stop.
 

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
ljudi ja se izvinjavam iso sam mjenjat email i sve sam zaebo,tako da sam napravio novi acc sta da radim onda ako pustim vent bit ce im prehladno i ovako nije bas idealno,jel moguce neku grijalicu malu ili puhalicu ufurat unutra pa onda nek radi vent nonstop i da sta da radim sto se tice cvjetanja dali da sacekam jos i koliko
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
dobro ja sam mozda bio malo neprecizan...iako mislim da nema neke prevelike razlike radili ventovi ili ne.
Ovdje sam mislio na konkretan slucaj ko Samy...box je veliki a biljke su tek izvirile prakticno i jos je tu taj mali problem sa temperaturom,tako da nevidim razlog za upaljene ventilatore....Iako je mali problem ,puno je vazniji nego izmjena zraka u boxu.

Samy na tebi ja odlucis kada ce na cvjetanje...steta je staviti na cvejtanje ako uzmes u obzir da imas veliki box.lampu od 600w..ti sada odluci.
A za temperaturu se nemoras posebno brinuti jer ce svejedno biti toplije za koji dan i vani a vjerovatno onda i u boxu.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Vu ing. je napisao(la):
Mora da rade ventilatori non-stop.
ja kažem da ne moraju, ali mogu,jer će propuh kroz ulaz izlaz odradit svoje za toliko koliko im treba da dišu....zašto? jer vent koji hladi lampu,nemam ct znači i jači je vent, i puše po biljozama bi mi na kraju baco u šok biljke zbog nagle oscilacije i pada temp.,kad se lampa iskjluči....no na vama samima je da ocjenite treba li vam noćna vent ili ne.....također mnogo je još tu čimbenika koji utječu na takvu odluku,npr.vanjska temp gdje je box,dali zbog previsoke vlage u cvijetanju,količina i veličina biljki itd. konkretno samy će dobit višu noćnu temp.,i vlagu a kad doe do cvijetanja valjda će do tada samy i naučit nešto ;)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo da se ogradim: kod mene ako ne radi ventilator koji menja vazduh (ne ct ili koji mesa vazduh nego onaj koji izvlaci vazduh iz box-a) skace vlaga, i to do te mere da se kondenzuje po liscu koje se preklapa (tj. koje ima kontakt sa susednim listom) i bukvalno se prave kapi rose. Na tim mestima mi se posle javljaju zute pege - pretpostavljam da ih lampa tu sprzi. Kad radi vent non-stop neam tih problema. Tako je kod mene. Eto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore