Bolestina! Molim pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.08.2009
16
1
0
49
Poz ekipa!
Jucer su se na biljkama pojavile smedje tockice, danas se vec pojavilo zutilo ispod i oko njih. Ocigledno "sisu zivot" iz mojih biljcica :-(
Koji je to k?
Kako da ih zaustavim, uostalom kako da preveniram, da se vise nikad ne pojave?
Ovo mi je 2. indoor u zadnjih par mjeseci, 1. sam zavrsio bez ikakvih problema, a ove biljcice su bas male, a na 40% listova imaju ove bolestine. Bojim se da ih ne unisti dok su ovako male i slabe.
Sta da radim?
Poz i thx na svakom savjetu!
uzbuna2.jpg
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
provjeri da nisu pauci ili biljna uš

meni se je to pojavilo na jednoj biljci.

ja sam zalio sa NPK 5 5 5 i od onda je prestalo.

LISTOVI SU OSTALI OSTECENI! al novi nisu imali problema

PS: zemlja ti izgleda kao tvrdo ***** a i dosta je mokra.

opisi nam zemlju i koliko to zalijevas
 
25.08.2009
16
1
0
49
Bas sam i ja to htio shvatiti... :)
Druga stvar, ne cini mi se da je ovo problem zemlje, posto mi ne djeluje logicno. Ako nista, ne bi bilo na 3 biljke vec na svima, posto imaju sve istu zemlju, a to nije.
A uzgred, na povrsini se niti ne vidi zemlja, vec rasuti kokosi, tj. ono sto ostane od njih nakon presadjivanja. To sam dodao da mi malo odrzava vlagu, ali tek u ponekoj posudi. Medjutim, ni to nije vezano s bolestinom.
Pauci i usi... okom ne vidim niti jednog pauka, a otkud znam dali su spidermiti. Isto tako i usi.
Uostalom, zato i pitam iskusnije, zar ne?
Ja i dalje najbolje sto znam je pitati za pomoc iskusnije, a do tada gristi nokte :)
I da, spricati s duhanom/cesnjakom/kamilicom, sto sam prakticirao u 1. uzgoju, a u ovom sam zaboravio :-(. Do danas, naravno.
Dakle, MOLIM POMOC!!!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
koje svjetlo koristis i jesil ih hranio,jesil spricao po njoj s vodom iznesi sto vise informacija da ti ekipa moze pomoci
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

Opet niko ne čita stiki teme!

Moja dodatna pitanja:
Jel imaš hidrometar u boksu?
Jesi li špricao vodom po listove?
 
25.08.2009
16
1
0
49
Citam ja Stikije, al surfam vec 2 tjedna preko moba, pa mi je sve ovo blizu nemoguce misije :).
Evo ovako, odgovor po odgovor, od kraja:
imam hidrometar, vlaga od 30-50, najcesce 35-40
spricao sam listove, upravo vece prije ovog dogadjaja, 1/3 folijarnog gnojiva, 27-15-12, po prvi puta (27. Dan od stavljanja sjemena)
visoke su od 6-12cm, ovisno kad je koja proklijala.
Tegle od 1l, zemlja nemam ime al deklarirani ph 6.5-7, 30% dodanog humusa, 30% stiropor, 2cm drenaze od sljunka na dnu.
Zadnje zaljevanje sa 1dcl destilirane, inace prokuhana i filtrirana voda, ph spusten sa ph-, u grubo 6-7 (upravo cekam digi tester :))
zaljevam svaka 2-3 dana, gledam po zemlji da je skroz suha unutra.
Rasvjeta CFL,
7x Osram Dulux Superstar 24W, 827, 1500 lum
3x kinez 65W, 6500K, 2500 lum
udaljenost svjetla od biljki bila je u startu 30cm, sad je 12-13cm, i vidim da im pase.
Povrsina boxa je 42x35cm, dakle cca 1/6 kv. metra
temp. u boxu je po noci 19-20*C, po danu 25-30*C.
Insekti... im spazim ubijam :). Po neka musica, nista vise, jer ventovi rade full jako (3 komada 180 metara kubnih/sat), i ustvari povuku sve letece bestije. Na auspuhu samo vidjam ostatke krilaca nonih leptira i sl.
Iskustva: pred 20 godina par Outdoora i 1 neuspjeli indoor, sad evo 2. indoor.
Omatorio sam, pa mi se ne trci po mracnim ulicicama, vec bi uzgojio 50-ak grama godisnje i u miru gustirao.

to je valjda sada sve :).
Veliki pozdrav i hvala na trudu!
RESPECT
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Koji sam ja retard! Pa vidi ti se hidrometar na slici:p
Sory!
Nemoj špricati ponovo, bar dok nemaju najmanje 3 kata pravih listova. Evo ti se i sam sjećaš da si ih prije odog događaja špricao.
Inače kada su proklijale te biljke...male mi izgledaju za 27 dana...
Al svakako male su biljoze čak i za folijarnu prihranu.
Bit će one ok ne brini!
Samo ne kontam kakve su ove kinez žarulje...65w pa samo 2500lm...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa dosta cudno isperi ti zemlju da onako posteno iscuri odole ,, ostavi tako npr sedam dana vidi kako se ponasaju.. stvarno cudno i meni izgleda samo onako kad pogledam da je od zemlje nekako mi je zemlja najebana :) neznam to ni objasniti :) premocna.
biljke su bolesne od necega al i tako se vidi da su mnogo jake, debele su. mislim da nece biti problema kad to krene kaze 34 da su premale za gnojenje ja bi ti savetovao da isperes pa ako se dobro ponasaju pognois sa trecinom doze samo da im malo das hrane ..(nemoj da preterujes mozes cak i manje od trecine)
aj pa javi kako je , pozdrav
male su za 27 dana nesto ih koci ..
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Što da pere zemlju?
On je folijarno gnojio. Pranjem zemlje će samo da napravi još gore blato pa će se ova nekroza nastaviti.
Sintoniče, ak želiš isprati zemlju samo ti piči, al ti onda (sa obzirom na situaciju) se ispuh boksa obavezno mora povečati.
 
25.08.2009
16
1
0
49
Jao pardon :).
Ja dane racunam od rezanja klonova, a ove sjemenjace su 17 dana mladje :) :).
Daklem, sad im je 10. dan, tj danas 11.
Vodim dnevnik, sve fino picikato, al zaboravih ovaj detalj.
Da kazem; imam 2 klona od nekakve skunkulje sto mi se mnogo svidjela, i jos 9 ovih ulicnih divljakusa, iz sjemena.
Zadnji, tj moj prvi indoor grow bio je taj skunk, a sad kad su krenule divljakuse... Skunk mi je ko bonsai, a ove bitange siroke i debele :).
Napravicu danas jedan foto boxa, pa da sve vidite.
Nego, ovaj problem... ja bi samo rado shvatio o cemu se radi, pa da se vise ne ponavlja!
Jebo gresku ako iz nje nemos nista nauciti :).
Ljudi, hvala na trudu, molim vas brainstormajte i dalje, od neprocjenjive pomoci ste mi, jer ste svakako jedini koje mogu pitat.
Pozdrav
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
moje misljenje je da si ti te listove sprzio kad si ih spricao s djubrivom po listovima i onda pod lampe,misim da ce sve bit ok samo kad ih budes htjeo hraniti i zalijevati nemoj folijarno nego u zemlju a nemoj ih jos hraniti samo ima daj vodu i ostavi ih na miru ok,sve sto joj treba ima u zemlji a u tebe zemlja ne izgleda najbolje nemoj je puno zalijevati pusti da se zemlju u potpunosti osusi pa im daj vodu,nemoj non stop trcat oko nijh i postavljat sebi pitanja mozda joj treba ovo moza ono,NETREBA,svjetlo voda i pusti je nek dise.pozdrav
 
25.08.2009
16
1
0
49
Druze, vec sam napisao; na fotki se uopce ne vidi zemlja.
A drugo, biljke uvijek prskam pola sata od gasenja svjetla, a 3.5 h kasnije, kad se svjetla pale, biljke su suhe vec dobra 2 sata.
Tako da... Možda sam ih sprzio gnojivom, ali nikako vodom/svjetlom.
#34, spomenuo si kineske zarulje; to je moja minimalna procjena, cisto da imam neku racunicu, vjerojatno je vise, ali na pakiranju nista ne pise. Ali nasao sam slicne, 15W slabije, sa 2500, pa sam si to uzeo kao minimum.
Uglavnom, zadnju vegetaciju sam odradio s 2 takve, sad imam 3, a ove OSRAM su mi samo za pokus, da vidim koliku ce mi temperaturu praviti u boxu, a i da usporedim biljke, mozda i njima pase 50/50, tj i belo i zuto :).
Nisam pametan sta vise napisati...
Pozdrav
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
meni izgleda kao da su ti biljke kompletno namočene stalno.visoka temperatura i vlaga to mogu uraditi,prejaka zemlja,to je neki sufficit,ja bi reko prevelik npk,brate na te stvari pripazi ali isto tako,meni se znalo desit i onda opet se oporavi i raste dobro,tako da nemoj puno mrdat i samo čistom vodom poljevaj,s pravilnom ph od oko 6,5 i bit če ona uredu za tjedan dana,novi raste če izrast i dobro,možda če malo sporije rast ali če nadoknadit!
 
25.08.2009
16
1
0
49
Da da, najvjerojatnije da je upravo tako kako kažeš!
Ma pazi, mali N overdoz nije ništa krajnje loše, ja na taj naèin vidim gdje su granice zemlje/biljke.
U prvom grow-u sam isto to radio, i biljka bi mi uredno pokazala kad joj je tu maè. Naravno, ne pretjerivati u tome!!
Ali meni kao poèetniku odreðivanje takvih granica jako puno znaèi!
Evo foto, pa da vidite sve. Biljka br. 2 je klon. Br. 1 isto, ali nju ne vidite. Tj. ne vidite broj, biljka je lijevo od dvojke, ona sa par listova sprzenih dušikom :).
roxanne.jpg

A evo i fotke prvog uzgoja. To je nekih tjedan dana prije prebacivanja na 12/12.
sveu.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma sta lepo je to sta se ti i skenjavas i ako nebude dobro uzeces klon imas salate pun qrac :)
 
25.08.2009
16
1
0
49
:)
sve pet, znam ja to, ali kao što sam veæ napisao;
jebo grešku ako nemoš iz nje nauèiti :).
Ovu grešku sam shvatio; tu maè vode!!
Èim sam ih isušio- toèkice su stale!
Ali nevjerojatno; jedan jedini put sam ih zalio dok je zemlja bila mokra, i to samo zato sto neko vrijeme nisam imao destil. vodu, pa kad sam ju kupio- sipao sam po dcl u teglice, zbog ph.
I eto- pretjerao :-(.
Pozdrav ekipa
 

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
to much vode - NE POSTOJI... veruj mi, ja gajim biljke U VODI... odakle vam svima ideja da isusujete biljke?
- ko je to odvalio, pa ceo balkan poslusao?