Bong pocetnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Kupio sam prvi bong u zivotu.Jej..Nisam ga jos stigao isprobat...za par dana...
Molim vas napisite prednosti bonga nad frulom i nad lulom.tako da mogu sliniti nad tom ljepom stvarcicom.
Bong je dosta mali,razlog kupovini takvoga,cijena i mogucnost nosenja okolo.
Mogu li u taj bong staviti i led.Marka je Black Leaf,stakleni,dosta mali sa malo savinutim vratom,ravnim malo prosirenim dnom,kosta 130kn.
Sad problem meni se cini da ce trava propadati,mislim da je rupica prevelika.
Trebam li stavit mrezicu ili to nije potrebno?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Prednosti su sto mozes vise dima da povuces od jednom i sto je dim hladniji(ako stavis led) pa manje grebe grlo (kao...).

Mada ja vise preferiram rizlu i rolanje. Nekako mi je rolanje dodatno uzivanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sami420 and Jeja

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
obavezno sljedece...stavi vodke(vigor sumsko voce-moja preporuka) u bong...stavi leda...i nabavi si skunka...nekog opakog...finog bas...preubojito...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Thx.Nisam bas ljubitelj alkohola,od jucer jos manje,ali ovo sa vodkom bi mogao probati.
Jos samo dali treba mrežica ili ne?Koliko moze trajati 1 mrežica ako se pusi recimo 2 tjedno?Moguli nekako cistiti mrežicu?
Bong se treba oprati nakon upotrebe?Smije li se i metalna lula prati?
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
nemoj meni o alkoholu...nezelis znat kakvo sam ja iskustvo nedavno imo^^....

nego uglavnom...ovo s vodkom je prejebeno,uzivat ces kao i svi drugi xDD

nego...
sto se tice mrezice...mrezica jedna ti moze trajat dozivotno...osim ako nije za jednokratnu uporabu^^
sam ju cisti...imas mrezica u smart shopu...
nego...ako nemas mrezicu ovo napravi...nadji komad alumifolije...i oblikuj malo veci dio prema utoru za punjenje...e onda s cackalicom radi jako jako male rupice(probodi milimetar dva duboko s vrhom) i napravi ih dosta....moraju biti male tako da ti nista ne prolazi jer prevelike rupe su isto problem...ali to bi ti trebalo biti to tako da ti mrezica i netreba...
mrezu cisti pod vodom i samo iglicom prolazi kroz rupice
max 5 minuta posla...ako oces mozes i detrdzentom ak te miris zivcira...

bong netrebas direkt nakon upotrebe cistit ali nakon 4-5 upotrebi bi ti bilo pozeljno da ga operes...nije da tako mora biti al eto...cist onak..jer inace ti se nakupljaju naslage thc-a po bongu i sve smrdi pun ***** i to...samo detrđenta malo i spužvicu na nesto stavi...imas cak i one specijalne metle za to ciscenje...ali eto...samo detrdzenta,onda nalij vode unutra ostavi tako 20ak minuta,onda prodji s spuzvicom iznutra(ako ti je bong uzak uzmi nekaj usko i samo na vrh stavi spuzvicu) i prodji kroz unutrasnjost par puta i to ti je to....

sta se tice metalne lule...naravno...samo sto ces trebat nesto tanko da otvor ocistis(preporucam opet cackalicu) xDDD

eto valjda od neke pomoci...ako trebas jos nesto sam pitaj...
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
bah mrezice, mislim jednostavnije je kupit nove.... jedno 5 komada u vrecici dodje manje od 1 kune. Svaku iskoristis za jednu vecer. Isto imam black leaf bong i prezadovoljan sam. Za pranje koristim onu cetku za boce, jedno 7kn u supermarketu. Pranje traje čak 5 min :)
Led kad stavljas nemoj naguravati jer je frend tako polomio svog za manje od 10 dana. Radje stavi kocke leda u krpu i mlatni par puta po nekoj cvrstoj podlozi. I jos nesto posto sam vidio da ljudi rade kojekakve gluposti, recimo stavljaju joint u bong ili mjesavinu duhana. Sve je to ok, al NAJBOLJI nacin je jednostavno stavit srednji vrhic cijeli i posaugat ga. Jedno takvo punjenje ima cca 8 hitova i dovoljno je za recimo 2 osobe.
I jos nesto, ak nisi jedan od iskusnijih duvaca, prvi put vuci laganije na bong. Frend je gledo mene kak vucem pola punjenja u pluca, i skoro iskasljo svoja kad je probo :p
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
moras ga obavezno svako toliko oprati, inace se usmrdi, da je to koma... stakleni bong je bolji lakse se opere, manje smrdi... etc... Mrezice si kupi, ne mogu bit jeftinije... istom imam black leaf ice... super su...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Thx.
Imam 5 mrezica,platio sam ih 2 kn.Sljedeci put cu ih biti u prilici kupiti tek za 1-2mj tako da nista od jednokratne upotrbe,cistiti cu ih,svaku koristiti 4-5 puta.Znaci mrezicu samo uguram u cijev gdje ide trava i natrpam.Recimo da sam iskusan sam pusac,tako da mislim danecu imati problema s kasljanjem,svejedno zar bong ne ohladi dim tako da ne drapa.
Zakon ste ekipa.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
i da si najiskusniji na svijetu to isto ovisi i o snagi zize...moze vise drat i manje za grlo...al da...bong ti gro hladi...ali bong ne ubija zbog hladjenja...bong ubija zato sto tlak zraka koji dim pogura u tebe je jak i ti tehnicki uvlacis vise nego svoju tjelesnu mogucnost uvlacenja...nargila je ono sto hladi dim pa zato mozes povuc duplo vise.....

da mrezicu samo na dno i onda travu na mrezicu....nemoj mjeshat s duhanom...bolje ti je solo zizu pusit...duhanom jedino mjesaj ako imas neki aromatizirani,kao od vanilije ili tak nekaj jer ce ti onda bong mirisat jebeno xDD
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Kuzim.Nisam ni mislio mješati s duhanom i pljugi mi je bolj cisto.Ne mogu docekati prvi dim...Prvi put cu staviti vodu.A poslje mozda probam fore sa vodkom,red bulom,cajem...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
pametno.....mislim jebeni su ti oni vocni sirupi kaj se vodom razrjede...to ti je preopako za bongove..preporucam sok od borovnice
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pljugo sam ja na bong ali napravljen od neke tikvice za kemiju i to moraš frulu u njega stavit
Puno lakše za puši idealno kad mi postane nakon pušenja već odvratan dim pa tak manje okus osjetim jer inače nepušim cigare pa mi zna postat odvratno nakon kojeg djointa dalje pušit i bude mi muka i tak to
Jer zna netko di se u Osijeku može bong nabavit ako može
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
The MAPS-NORML study provides new information on the efficiency of different devices in delivering THC from marijuana to the user. Previous studies have shown that 60% - 80% of the THC burned in joints or waterpipes is lost in slipstream smoke, adhesion to the pipestem and bowl, pyrolysis, etc. [Mario Perez-Reyes, Marijuana Smoking: Factors that Influence the Bioavailability of Tetrahydrocannabinol, in C. Nora Chiang and Richard Hawks, ed., Research Findings on Smoking of Abused Substances, NIDA Research Monograph 99, 1990]. The percentage of total THC delivered to the user is called the THC transfer rate. The unfiltered joint scored surprisingly well in smoking efficiency, coming in second place with a transfer rate close to 20%. The portable waterpipe did slightly better, and the bong slightly worse. The other devices did notably worse. The vaporizers and electric waterpipe did especially poorly, with transfer rates less than one-third that of the top three devices. Thus, heavy smokers could literally be blowing most of their stash away with bad pipes.

Cannebosanac je napisao u temi o mjesanju s duhanom o istrazivanju MAPS-a.Mislim da je svima jasno iz ovoga gornjega da je za napusiti uz pomoc bonga potrebno manje trave nego za pljugu.Piše slightly worse za bong ali treba uzeti u obzir da je dim iz bonga moguce dublje udahnuti,i vise udahnuti nego kad pusimo pljugu.Dim je hladiji i samim time zdraviji.MAPS navodi kako je neko drugo istrazivanje u Australiji pokazalo drukcije rezultate koji su od uzorka do uzorka do uzorka varirali.Svi koje ja poznam tvrde da je za bong potrebna znatno manja kolicina trave nego za pljugu,ja se slazem.Rezultati istrazivanja su prikazani u omjerima,sto mislim i da nije previse jasan uvid u efikasnost raznih uredjaja.Rezultata mjerenja prikazanih na nacin da je vidljivo koliko mg THC a koliko tara filtrira pljuga bez filtera,koliko bong,a koliko vaporizer nema(bar ja nisam uocio).Mislim da postoje mnogi dodatni parametri koji mozda nisu isli u korist bonga,npr.kakva je voda koristena,koje temperature.Vjerujem da se nisu potrudili da stroj dobije najbolji moguci dim iz bonga.

Mislim da se vecina ljudi nije spremna odreci,moglo bi se reci,romanticnosti,strasti,užitka koji nam donosi vidljivi,dobri,stari dim u zamjenu za zdravije,i ovako ne pretjerano stetno,uzivanje marihuane.
 
30.09.2008
3
0
0
30
www.myspace.com
DirtyDeeds je napisao(la):
Kupio sam prvi bong u zivotu.Jej..Nisam ga jos stigao isprobat...za par dana...
Molim vas napisite prednosti bonga nad frulom i nad lulom.tako da mogu sliniti nad tom ljepom stvarcicom.
Bong je dosta mali,razlog kupovini takvoga,cijena i mogucnost nosenja okolo.
Mogu li u taj bong staviti i led.Marka je Black Leaf,stakleni,dosta mali sa malo savinutim vratom,ravnim malo prosirenim dnom,kosta 130kn.
Sad problem meni se cini da ce trava propadati,mislim da je rupica prevelika.
Trebam li stavit mrezicu ili to nije potrebno?

Ako ti je rupica prevelika stavi malo duhana za motanje na dno... I prednosti kod bonga su da hladi dim pa nece peci kad vuces. voda naravno treba biti hladna. pozdrav i uzivaj! :smoke18:
 
30.09.2008
3
0
0
30
www.myspace.com
Ako ti je rupica prevelika stavi malo duhana za motanje na dno... I prednosti kod bonga su da hladi dim pa nece peci kad vuces. voda naravno treba biti hladna. pozdrav i uzivaj!
smoke18.gif