Bonsai projekt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Ime vašeg dnevnika: Bonsai projekt

Datum nicanja sjemenke: 04.04.2020

Početak vegetacije: 07.04.2020

Breeder: unkown

Strain: unkown

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping, FIMing, Defoliation

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 160w

Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 400

Nutrijenti: Plagron alga grow i bloom, Plagron PK, Hesi boost, Ilsamin kalcij, zeolit, željezo, melasa

Ostala oprema: kucni vent za mjesanje zraka, mikroskop, lakmus papir

Dodatne informacije: Pozdrav za pocetak ! Kao sta u samom naslovu pise ovo mi je prvi put u cannabis bonsai projektu, stoga je dobrodošao bilo kakav savjet, preporuka, primjedba ili kakva god uputa ili informacija, otvorena sam za sve. Istrazivala sam dosta o tome, citala na raznim stranicama i ovdje po forumu, donekle se vodim. Ali isto nisam sigurna, zanimaju me mišljenja iskusnijih.

Dakle, izasla je iz zemlje 7.4. te je bila vecinski pod LEDom 160w 6500k 20/4, te onda prebacena na 18/6. Bila je dosta sporija i u zaostanku pa sam odlučila laganini krenut formirat ju u bonsai. 24.4. sam je stavila na 12/12 pod HPS na 6 dana, nakon sta se malo izduzila topala sam joj vrh, napravila pruning lisca i mladih grana, pruning korjena i presadila u finalni pot, te sam je LSTirala dolje u zavoj.
Od gnojiva do sad je dobivala Plagron alga grow, za ukorjenjivanje jednom na pocetku, te melasu sam joj dva puta dala. Danas je i dobila kalcij i željezo folijarno. Zadnjih 3 dana joj nisam davala nutrijente jer je dobila novu Pot H zemlju, te mislim da joj jos bar tjedan dana nece trebat. Gore sam u opisu jos napisala sta imam na raspolaganju pa ako imate i neki savjet/kritiku sta se toga isto tice naravno da je dobrodošlo!

Slike boxa: IMG_8499.JPG
IMG_9379.JPG
IMG_9385.JPG
95845970_524759468165638_1211210928142417920_n.jpg
IMG_9405.JPG
IMG_9567.JPG
IMG_9568.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Hvala vamm ! :let:

Navecer ili sutra zaljepim koju novu fotku jer mi male grane rastu ko blesave ... pa bi mi trebo savjet ili misljenje..
Inace, kolko cesto ju je pametno rezat? Proslo je 5 dana od zadnjeg pruninga, I meni se cini da bi ona sutra vec mogla opet pod skarice ... no htjela bi bit sigurna dal je to pametno uopce ili kolko bit trebala cekat izmedu sjeckanja, da je mozda ne prestresiram I dode do nekog kontraefekta... :makaze:o_O
 
Poslednja izmena:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
IMG_9771.JPG IMG_9720.JPG IMG_9769.JPG
Progress u zadnjih 4-5 dana od zadnjeg pruninga...
Nove grane napreduju iz dana u u dan, ali nam one nisu potrebne u ovom slucaju..

Ovo je prva odnosno najdoljnja koju sam još zadnji put pustila s namjerom da cu je gurat u drugu stranu kako bude rasla, da mi upotpuni prazan prostor u potu. No pored nje su mi izrasle nove dve mladice koje bi ja capnula da nastavi davat snagu u ovu koju bih ostavila.
IMG_9756.JPG IMG_9759.JPG

Na sljedecem katu sam još prošli put makla obe grane, no evo novih koje bih takoder rezala sutra ukoliko se odlucim na taj potez, ali zato bi mi vase misljenje dobro doslo.
IMG_9762.JPG IMG_9761.JPG


I za kraj glava, ispalo je da sam je fimala i eto mi nove 4 grane na vrhu, oko kojih bi mi također dobrodošao savijet :D
IMG_9765.JPG

Dakle, jel mislite da je prerano za novi pruning ili da ga sutra obavim, također me zanima fan list na dnu dal da ga pustim da još hrani granu ili da ga režem, iako mislim da je grana ipak jos premalena.. i dal bi ste vi pustili još koju granu radi oblikovanja?
Te evo dok sam fotkala sam imala jednu malu nezgodicu, ispala cjela biljka iz vaze te je dobila malo novog pruninga korijena, ali barem mogu sa sigurnoscu reci da se korijen oporavio od zadnjeg, planiranog pruninga :D
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Pa pozdrav!
Evo da malo updateam ovaj Bonsai dnevnik, ima promjena i napretka, podosta bi rekla..
Za pocetak, kako zadnji put nisam dobila odgovor da li da je prunam ili ne, ja sam joj sljedeci dan(5.5.) izsjeckala grane (jedno njih pet)..
3.JPG
4.JPG 15.JPG
5.JPG 11.JPG
6.JPG 9.JPG 8.JPG
te sam je 7.5. zategnula jos, no ona ne posustaje sam se širi.
IMG_0323.JPG IMG_0327.JPG
Zbog nekih svakakvih okolnosti bila je u mraku zadnja dva dana, i danas sam je na sunce izbacila, i primjetila sam, ONA JE POCELA CVIJETAT! Ispada da je automat, jer ne znam kojim povodom se to dogodilo, 30.4. je vracena na vegetaciju, a ovaj mrak 2 dana mi se ne cini ko neki pokretac cvjeta al ajd.. Nista od klonova, i ne znam koji mi je uopce plan trenutno, al eto vidit cemo. Od sutra cu je moc vratit u box na svjetlo i rezim 18/6.. ako je automat jebiga.. sta je tu je.. zavrsit cemo ju. Vjerojatno cu krenut s novom, ali ovaj put zasigurno fotoperiodnom.. jer ukoliko je stvarno automat, pretpostavljam da ne postoji nacin da je poslje cvjeta vratim nazad.. :bocni::
I jos par fotki preflowera i opcenito napretka
IMG_0499.JPG IMG_0507.JPG IMG_0512.JPG IMG_0525.JPG IMG_0514.JPG IMG_0532.JPG IMG_0535.JPG IMG_0537.JPG

Živili !! :respect::rolleyes::spliff:
 

Prilozi

  • 12.JPG
    12.JPG
    152 KB · Pregleda: 50
  • IMG_0343.JPG
    IMG_0343.JPG
    188,8 KB · Pregleda: 51
  • IMG_0371.JPG
    IMG_0371.JPG
    193,7 KB · Pregleda: 55

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Nakon 2-3 dana brige hoce li prezivjeti, jesam li je previse zalila ili joj pak fali, itd. napokon je danas popodne zivnula! Barem sto se tice vrhova grana, a koliko vidim fun listovima (jedina dva sta imam) mislim da nema spasa, samo me strah bilo ih danas odma odrezat da je ne bi prestresirala, posto su joj to jedina dva sta ima na glavnoj stabiljci. Dole cu postat fotke, i zanima me dali da joj ih pustim da skroz odumru il da ih odsjecem u nadi da se nece vise mucit spasavajuci njih, i u nadi da ce moc zivit bez njih sad?

Ovako je sve krenulo... IMG_0688.JPG IMG_0691.JPG i onda je jucer bila KATASTROFA ::ludak::, toliko da je nisam ni slikala koliko sam brinula,istrazivala i mozgala...:( :wave::zvezda:: I nakon svega tog, uz savijete @Herb Gardener i @Jednomsemora sam improvizirala, pazljivo sam je izvukla te joj stavila nove zemlje na dno pota s malo mikorize te pazljivo vratila i stavila malo zemlje na vrh, kako i dalje nisam bila sigurna jel zapravo je prezalivena ili pak zedna :fuck: sam je pustila samo sa novom zemljom jucer. Jutros je vec pokazala neke pozitivne znakove:eek:, pa sam je prije paljenja svijetla nahranila.. u roku par sati pokazala je zadovoljstvo i digla glave, i evo sad malo prije kad sam gledala i fotkala su joj vise manje sve grane zivnule, osim prva dva lista ove IMG_0760.JPG koji mi se cine na slicnom putu funovimao_O, ostale koje su na pocetku grana, jesu jos spustene al dobivaju neku energiju mi se cini IMG_0762.JPG i ocito fun listovi IMG_0747.JPG IMG_0749.JPG kojima mislim da nazalost nema spasa...:confused:
IMG_0751.JPG

:respect::rolleyes: !!!
 
Poslednja izmena:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
bilja brze napreduje sa vise fan listova od 2....:)

Da nadam se da ce doc sebi ::volimj::
Imas pravo sve sta kazes! Bila sam joj pustila 3, jer su mi se 2 cinila premalo, pa kako su se te grane izrazvijale sam taj jedan capnula, jer sam na raznim strana citala da pustim samo zadnja dva na vrhu od stabiljke.. al eto znam sad bolje, to mozda malo kasnije..
Jako mi e zanimljiv ovaj Bonsai pa je stalno gledam, te bi ovo te bi ono, al necu vise prckat po njoj stalno, nek se izdobiva i razvije :crazyd:

EDIT: A i greska je bila ta sta sam uzela realno naslabiju od svih sta sam imala, cisto da je ne bacim i kao sta cu, odlucila Bonsai, a trebala sam birat neku najjacu kako bi to bio jak i uspjesan Bonsai, sto sam bila skuzila realno brzo al sam nastavila, vidit cemo :watch:
 
Poslednja izmena:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Evo da javim da od danas sa sigurnošću mogu reć da se oporavlja ::banjahanje:: digla je sve ruke u zrak i čini se opet zadovoljnom !
19.5. je dobila malo melase u zemlju, te sam je danas samo folijarno poprskala.
Kako zbog situacije koja se desila više nema uopce fan listova, od sad je puštam da samo šiba i raste, uz LST naravno, ali bez ikakvih sjeckanja :crazyd:


Par fotki moje curke koja trenutno bezbrižno spava :
IMG_1312.JPG :banana123: IMG_1341.JPG IMG_1243.JPG IMG_1241.JPG IMG_1239.JPG

P.S. Danas sam stavila par sjemenki na klijanje. Odlučila sam vidit unutar tjedan/dva od klijanja koja će pokazat najbolje znakove te nju izvojit i krenut s još jednom Bonsaiem, za kojeg trenutno tražim malo veči pot ali sličnog oblika. Pa da vidimo razlike.. :bocni:: Jako sam se zarazila, zelim jednog dana imat pravo malo drvo !

Ugodna vam večer i budite mi dobro;
:rolleyes:..Stay high ::grupnjak::
 

Prilozi

  • IMG_1328.JPG
    IMG_1328.JPG
    159,6 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Dragi moji.. :oops: ja vam sa velikom tugom moram reci da mislim da od moje bonsai curke nece biti puno... ona stagnira, kao prava.. dala je par znakova zivota, ali se od sinoc opet spusta, i nema nimalo napretka zadnjih 10ak dana sto se rasta ili jacine stabiljke tice.. slaba je jako, i nije ovaj projekt za nju.. Ne planiram je ubit i odustat od nje, ali cekam nove klice i krecem s novim! Neka najjaca pobjedi ovaj put..
A ova vidjet cemo s vremenom kakve ce znakove pokazivati i sta cemo snjom.. ali mislim da je necu vise postat dok se cudo neko ne desi :popcorn:::rofl:
a do tad ovdje ubacim novoga :bocni::

Prije 2 dana kad se jos činilo koda dolazi na sebe...
IMG_1418.JPG IMG_1420.JPG

Maloprije...
IMG_1460.JPG IMG_1465.JPG IMG_1468.JPG

:idea:
IMG_1471.JPG IMG_1474.JPG

:respect:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Možda griješim, ali kanabis nije za klasićni bonsai pot, ovaj plitki. Ne znam...probaj još, ali ne vjerujem da će to ići na taj način.
Moja preporuka, neka light zemlja, litra-dvije posuda, dublja, i lagana prihrana kako bi se održala zdravom, te redovito "šišanje".