Borba protiv buđi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ena i ja sam razmišljao da uzmem neki od tih fungicida ali su uglavnom svi namenjeni voću,šećernoj repi,vinovoj lozi itd. i kao što kažeš biljka upija taj fungicid i širi ga kroz biljku a u ovom slučaju ga upije list vinove loze,jabuke,repe itd a ne plod...a kod marihuane ga upije i širi kroz sve kalikse i listove,posebno mislim na trim lišće koje nikad ne može do kraja da se istrima pa drška i delić lista ostanu u hedu...zato nisam baš najsigurniji da bi bilo bezbedno posle za pušenje pa sam odustao od kupovine :(

Možda bi water curing tu pomogao,ne znam,nisam pametan...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Sve sto se uzima u propisanoj dozi nemoze da skodi..:) ono prirodno je prirodno,ali kad je ovako ekstremno vreme kisuriina nema puno tu izbora..ima tu ona stara spasavaj sta mozes..:) a ovo je kako kazu najkisovitija godina u zadnjih sto godina,a i ti fungicidi su i napravljeni zbog tih problema koje mi imamo pa tako...:) pitala bih koji jos ima naziv za tu preslicu,ja pitala u Bg u prodavnici zdrave hrane gde prodaju sve i svasta za to ,a oni me gledaju bledo i kazu da nikad culi za to ??? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ha,haa..:) hvala Stipe ,zar ima toliko puno naziva..:) sad sve te nazive sto si mi nabrojao ,prepisem na jedan papiric pa cu otici do te radnje pa joj izcitati sve te nazive te preslice pa da vidim cik da li sad moze da nije cula i da ne zna za preslicu...:) :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Probaj prvo potrazit ako ima kod tebe....evo ja danas nabrao preko kile. Raste ti uz rijeke, potoke...znaci na jako vlaznim mjestima....na sljunacnom/pjescanom tlu. I bude u grmovima toga....Nemres fulat ni da oces...izgledaju ko vrhovi borovih grana.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Napravio sam 8 litara čaja od svjeze preslice jos ranije dok je bilo vise za brati. Koliko dugo to moze stajati u plasticnim bocama? Nekih mjesec dana to cuvam, a planiram danas-sutra time prskati.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
budj je budj po mene nema pomoci edino skidati,a prskati koje kakvim sredstvima u cvjetanu je greh,thas is maj opinion,ako neko moze dokazati suprotno nek predoci sirokoj javnosti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
golub mira je napisao(la):
budem i ja sa sodom, prekasno mi je za fungicid
nije prekasno za fungicid,

ChiliHead je napisao(la):
Ena i ja sam razmišljao da uzmem neki od tih fungicida ali su uglavnom svi namenjeni voću,šećernoj repi,vinovoj lozi itd. i kao što kažeš biljka upija taj fungicid i širi ga kroz biljku a u ovom slučaju ga upije list vinove loze,jabuke,repe itd a ne plod...a kod marihuane ga upije i širi kroz sve kalikse i listove,posebno mislim na trim lišće koje nikad ne može do kraja da se istrima pa drška i delić lista ostanu u hedu...zato nisam baš najsigurniji da bi bilo bezbedno posle za pušenje pa sam odustao od kupovine :(

Možda bi water curing tu pomogao,ne znam,nisam pametan...
neznam, jel pušiš duhan? U duhanu ima jedno deset puta više fungicida ,a i u voču i povrću tako da to malo nebi napravilo štetu u organizmu,
 
Poslednja izmena od urednika:

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Ovaj post sam postavio na drugi podforum (kao odgovor na pitanje) ali kako je usko vezan sa problemom plijesni kopirat cu ga i ovdje. Nadam se da moderacija nece imati primjedbi!? Naravno da je pozeljno da iskusniji groweri kazu svoje misljenje za ovaj metod!


Uvijek uklonite pljesnjive zaražene cvjetove i lišće stabljike i ne bacati zaraženi materijal u blizini vašeg Growa.
Kada se otkrije plijesan cvijetova na malom prostoru, isti možete pokušati tretirati alkoholom. Nakon uklanjanja zaraženih cvijetova i listova biljke, Stavite malu količinu alkohola na vatu i lagano osistite stabljiku i prostor oko zarazenih dijelova. Prostor oko zarazenih dijelova će se isušiti od alkohola i ubiti sve plijesni spore. Ako je stanje životne sredine biljke dobro i ima svjetla i svježeg zraka koji prolazi kroz ovaj prethodno zaraženi dio, onda cete na taj nacin spriječiti daljnje širenje plijesni u blizini.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
đokson je napisao(la):
neznam, jel pušiš duhan? U duhanu ima jedno deset puta više fungicida ,a i u voču i povrću tako da to malo nebi napravilo štetu u organizmu,

Ovo je definitivno točno, još je sad u modi kupovina domaćeg duvana na kile.
Pa to se prska sa svim i svačim a poslje branja ide sušenje i direkt na sjećkaru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson
12.07.2013
55
84
18
Pa ? I sta je na kraju djelotvorno, dali je itko ista uradio konkretno i pobijedio budj, ovako ili onako?... kod mene nema za sada nista kriticno, ali imam osjecaj da ce ovo vrijeme bez sumnje napraviti probleme do kraja grow-a , tako da ozbiljno sam razmisljala poprskati maaaalu kolicinu SWITCH-a po biljkama, srce me boli, ali sto se mora nije ni tesko, bolje nego da se sve ubudjavi i onda ce me boliti jos vise... Sta vi mislite ?
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Prvi mi je grow i nisam nikad imao priliku da se borim sa ovom opakom napasti ali evo pripremio sam sredstvo za prskanje protiv plijesni;

1 manja kasika sode bikarbone,
1 manja kasika secera
1 velika kasika suncokretovog ulja
1 najmanja kasicica detrdzenta za pranje sudova (citral)
15 komada malih cesnjaka (izrezani na sitno i izgnjeceni)

Zamixano u 3 L vode pa cu vidjeti kako djeluje? (preslicu nisam uspio nabrati iz objektivnih razloga, tako da na pocetku moram bez nje)

Meni je najveci problem sto kisa vec punih 7 dana skoro da i ne prestaje. Jutros je bilo malo bolje vrijeme (cak i toplije, bez sunca na zalost) i otisao na sajt da poprskam bilje, medjutim nisam bio ni 20 minuta a vec je kisa opet pocela tako da nisam prskao nista jer vjerovatno nema ucinka to raditi kad kisa pada.

Nasao malo plijesni na jednom malom budicu i jednom listicu (detaljno sam pregledao sve), uklonio sam to pa sad moram cekati da se vrijeme bar malo popravi da krenem u ofanzivu, nadam se vec sutra.. :)

Edit; Samo da dodam da je voda za ovaj mix prokuhana, da ne bi bilo zabune.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Ok Cill, hvala velika. Negdje sam procitao da je secer dobar protiv plijesni, ali ako ti tako kazes onda cu napraviti novi mix (bez secera) da nesto ne pokvarim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
dacamaca je napisao(la):
Pa ? I sta je na kraju djelotvorno, dali je itko ista uradio konkretno i pobijedio budj, ovako ili onako?... kod mene nema za sada nista kriticno, ali imam osjecaj da ce ovo vrijeme bez sumnje napraviti probleme do kraja grow-a , tako da ozbiljno sam razmisljala poprskati maaaalu kolicinu SWITCH-a po biljkama, srce me boli, ali sto se mora nije ni tesko, bolje nego da se sve ubudjavi i onda ce me boliti jos vise... Sta vi mislite ?
ja sam koristio teldor 500 po treči puta i imao sam ugodne rezultate bez buđi,ali i dva špricanja koja sam radio u cvijetanju a zadnje je 20 dana prije skidanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dacamaca

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Dzoksone koliko sam te shvatila ti si i u ranijem growanju koristii taj teldor 500 i ,znaci provereno radi posao..? A i tri puta si ga koristio u toku jednog grova,a jel se osetilo nesto kad si dimio ?? Pitam te jer pretezno kazu za fungicide kao ono nesme vise od dva puta prskati u toku godine..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: golub mira