Borba protiv buđi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Vidi druze moj sajt kad je outdoor u pitanju vec godinama uvek u sumi i iskljucivo pored reke ,i uvek bude sve ok...nema tegljenja kanti itd ..tako da nema potrebe za zentom ,a ako je kisna godina svi manje vise imaju problem sa budji pa gde god da su sadili...:thumb:
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Golube i ostali , ak ti biljka udje u drugu polovicu cvijetanja,budj,plijesan ili trulez ce se pojavit sigurno. postoje iznimke ali...o tom potom

Jbga to su cari outdora .
@L0oD , halelujah, ja bi rekao da su u 99% slucajeva krive gusjenice.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Jel se može kako spriječit gusjenice da dospiju do biljke ? Mislim staviti nešto smrdljivo i gadno oko biljke da one ne mogu prići to ?

Edit: Ili napraviti krug od folije pa postavljati neku mast,gel,...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Moguce prijatelju, zato sam ostavio 1% mogucnosti za ostale razloge:) !
Na fotperiodnim i regularkama nema zastite ali moze se minimizirat, a na automaticima koji se beru do kraja 8 mjeseca apsolutno se moze izbjeci . Bar imam suludu misao koja je meni jako logicna.
Recimo ja sam svoja 3 automatika jucer zadnji put nahranio chicken shitom i berem 01-09. do sad nema truljenja headova i siguran sam da se nit nece pojaviti do kraja.
 
13.04.2015
34
114
33
Meni je krenula u razdoblju u kojem nije bilo uopce kiše samo sunce jedno 20-ak dana zaredom i svejedno se pojavila u tom razdoblju...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Automatici moji svi pljesnivi. WW sam danas bacio cijelu u smece.
Ne mora bit kise, dovoljno je isparavanje iz zemlje i losa cirkulacija zraka na sajtu.
Ove godine sam imao vise stete na automaticima nego prosle godine na fotoperiodnima. Nema pravila.
Visoka vlaga, losa cirkulacija i to je to.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Znas kako drugar dosta sam citao o gusenicama,problem je najveci sto ima vise vrsta gusenica.. i onda neznas sta da koristis...cak sam bio u kontaktu sa kolegom iz tehnoloskog instituta,trazio savet sta da koristim tipa napadaju mi kupus... trazio mi da slikam gusenice ili da pratim njihovo ponasanje... preporucio mi je neke bio insekticide sve sam to probao i mrka kapa... jedino ako imas avion pa u krugu gde je biljana da naprskas celo podrucije... jedino tako bi mogao da suzbijes neki deo,jer one zive od 24 do 30 dana... i legu jaja strasno brzo pa cak i one koje uspes da otrujes,one uginu u razmaku od 3 do 5 dana... a sa hemijom nisam probao niti cu ikad probat,da ih suzbijem,jer ipak to se vec cvet formira ili u kom je stadijumu do harvesta... pa mi se ne da igrati sa zdravljem... au sto se ja raspisa malo me vise marihuana udarila sry ekipa peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and sharp
22.07.2014
53
87
18
sto se tice switcha , karenca je 21 dan , za malinu ne zamenljiv za biljke ne znam. Malina se regul jede posle 2-3 dana od prskanja, mislim da bi bilo ok na pocetku cvetanja i jos jednom poprskati posle dvadesetak dana ne bio trebalo da ima posledica.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
@Psihopat Kolko sam pratio dnevnike velike vecine clanova koji su uzgajali atuo sorte ,nisi jedini. evo i @Stipe se javio .
Recimo prosle sezone , koja je bila "najmokrija" na dva automatika koje sam uzgojio, nisam imao budj . Ali sam pokupio powdery midlew iliti pepelnicu zbog precestog zaljevanja .
Ove godine ,budj jos nije na vidiku.
Ja mislim da je problem u preobilnom koristenju gnojiva za cvijetanje, cak kad se ide sa duplim ili troduplim dozama . je da biljkama to ne smeta ,dapace.
Ali onda se javlja kao problem sto ti cvijetici vutre su nesto najmekse,najsocnije, najmokrije i najukusnije sto se u tom trenutku sto se zelenisa tice moze pojest u prirodi i eto ti sr.nja.
Naravno govorim o automatima koji zavrsavaju u periodu najkasnije recimo 05-09 +-5dana
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nisu problem gusjenice. Problem je da se u cvjetu koji calyx se posusi, odumre i onda uhvati
vlagu i tu počinje pljesan. Može i koji fan list iz cvjeta isto napravit.
Sida%20cordifolia%20seedpods.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pop corn and L0oD

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Moguce prijatelju,otavio 1% mogucnosti da je kojiput i nesto drugo u pitanju.
mislim da se negdje 2012 isto vodio slican razgovor pa se doslo do zakljucka da su najvejrojatnije gusjenice krive.
Ali posto ne postoji apsolutna istina .... ne mogu stavit ruku u vatru da sam 100% u pravu :kafa:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Ja mislim da je problem u preobilnom koristenju gnojiva za cvijetanje, cak kad se ide sa duplim ili troduplim dozama . je da biljkama to ne smeta ,dapace.
Ali onda se javlja kao problem sto ti cvijetici vutre su nesto najmekse,najsocnije, najmokrije i najukusnije sto se u tom trenutku sto se zelenisa tice moze pojest u prirodi i eto ti sr.nja.
imasmisla
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nema.
Ja ne gnojim nikakvim tekućim gnojivom u outu.
Nikad nisam kod sebe video na cvjetovima gusjenice.
Uvijek posmatram, i po tome 100% mogu tvrditi ovo gore napisano.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Cili slazem se sa tim delom sto si napisao,al veliku ulogu igra gde sadis biljanu... eto u tvom delu kako tvrdis nemas gusjenice i one kod tebe nisu problem,jacti verijem 100% ... a evo kod mene npr jesu i vecinom su mi one problem zbog pljesni... neko sadi pored neke reke,jezera,bare neke vode uglavonom.. neko pored drveca... i ti svi koji sade u takvim uslovima imace problem sa pomenutom 70% ...
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
sad mi pade napamet jos jedan momenat, a to sto je temperatura preko dana 40 i vise stepeni a nocu se spusta ispod 20?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Imam gusjenica koliko hoćeš, a nije u njima problem. Upotrebi :smoke:
pa logički razmisli i u jednom growu u outu to promatraj pažljivo.
Onda tvrdi iz prakse, gdje si promatrao a ne iz nekih zaključaka bez
promatranja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ena&Modelsy