Borba protiv buđi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2015
64
97
33
50
je li netko koristio fungicid Stroby WG protiv plijesni ?
kod mene ima samo to za kupiti a ne znam jel on dobar kao prevencija protiv sive plijesni
 
19.04.2015
25
6
3
35
Ljudi kako se snalazite ovih dana, ima li budji? Sledi nam jako nestabilno i mokro vreme koje nam i nece bas odgovarati za finish...
 
03.10.2013
15
11
3
Ja sam svoje skinuo jučer... Nisam u prilici da ih redovito obilazim, a budući da mi se pojavila na nekoliko vrhova - odlučio sam ih skinuti... Pretprošle godine mi je u sedam dana napravila show... Nisam koristio nikakva sredstva protiv pljesnivosti...
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Napravit sprej poput kiss the devil?

s-l225.jpg


više puta sam naletio na info kako kapsaicin ubija buđ...
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ljudi kako se snalazite ovih dana, ima li budji? Sledi nam jako nestabilno i mokro vreme koje nam i nece bas odgovarati za finish...

Tako i kod mene najavljuju. Već sam našao buđi na tri mjesta, imao sam spremnu sodu. Nema druge nego provjeravati svaki dan dva ko može. Kontam ako moja biljka izdraži do nedelje bicu sretan.
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Ja sam isto zabrinut. Mislim se brati u ovaj petak ,a kiša pada svaki dan.
Još ću sušiti vani na otvorenom, tako da nije dobro nikako. A da čekam 10 dana da prođu ove ciklone strah me da plijesan ne dođe.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Buđ dolazi nakon kiše a ne za vrijeme kiše. Sušenje vani u ovo doba nemoguća misija, prati vlagu zraka noću, zadnjih 7 dana vlaga preko 90%, prije ćeš takvim sušenjem navuć plijesan nego tim što raste po kiši.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikolaus and lud

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Onda bi bilo pametno da odgodim za 15 dana branje?, jer vidim da ce se onda drasticno popravit vrijeme, bice 7-10 dana suho vrijeme, bez kiše. Ja sam imao ideju ispod cerade vani osušiti, ali je vjerojatno dosta velika vlaga sada pa iman problem.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Gle meni je prošle godine u ovo doba u sušenju na tavanu počela plijesan zbog vlage noću, sad se zamisli kak će tek ispod cerade da bude. Jednostavno jesensko sušenje se mora odraditi u koliko toliko toploj prostoriji sa par ventilatora ili nekim propuhom, inače jako jako sporo ide jer budovi noću navlače vlagu, danju malo zatopli i onda eto ti vraga sa plijesni.
 
19.04.2015
25
6
3
35
Mora se sacekati najmanje jos 2 nedelje , da bi to dostiglo svoj maksimum... nema leba od susenja napolju... ja sam kuci napravio promaju i opet se pojavljuju pljesni.. ocistio sam hedove i dodao 2 ventilatora...
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Gledao sam malo po forumu. Našao sam na jednu zanimljivu ideju. Da odma stavim hedove u staklenku i ubacim one kesice sa silica gelom koje upijaju vlagu. Na takav način osušiti, dali bi to funkcioniralo, dali je netko ovdje netko nešto slično probao?
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Tarzane kralju pomagaj. Problem je što ne živim sam pa nemogu u kući svojoj sušiti.
Mislio sam prvo u mini špilji osušiti, koja je pokrivena ceradom na otvorenom, ali ukazali su mi ljudi ovdje da je sada pre velika vlaga pa da nije dobro. Neman baš previše opcija. Doduše mogu ostaviti biljke još 10 dana da rastu,navodno će biti onda bolje vrijeme ali najavljuju non stop kišu idućih 10 dana pa strahujem da ne dođe plijesan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Filipina

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
odes malo cesce u kontrolu tih 10 dana i vidjet ces jel krenula plijesan ;) susi u toj "mini spilji" ako nemas drugo mjesto al neka bude prozracno, takoder kontroliraj dok se ne osusi jel pocela plijesan, mozes i u neke kartonske kutije stavit pa osusit, smisli nesto ;) poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pimplarius

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Kad se stavlja na sušenje i primjeti se buđ da li je dovoljno buđ odstraniti, a plijesan pošpricati sodom b. pomoću one špricaljke što raspršuje? Koji vi fazon koristite?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
minže, buđ i plijesan su jedno te isto, nemoš buđ odstranit a plijesan pošpricati. Na sušenju se hedovi ne tretiraju ničim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikolaus

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Do mene je, sad vidim šta sam napisao. Znam da je isto, neko kaže buđ neko plijesan, a ja oboje hehe. Ma mislio sam pošpricati taj dio gdje je bila buđ/plijesan jer poneka spora će sigurno ostati, nema šanse sve očistiti pa bih zato pošpricao sodom b.

S obzirom da će ovih dana biti kiše i vlage da li je bolje sušiti u drvenoj šupi u kojoj je vanjska temperatura ili na tavanu gdje je odprilike sobna temperatura? Oba mjesta imaju sličan protok zraka.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Nisam još al će danas pasti. U nedelju pronašao na tri mjesta, uredno očistio i pošpricao i te djelove i ostatak biljke, a danas prekontrolišem i nađem na 5 novih mjesta.
Nema se više šta čekati, a i fino se napunila.

Ok, onda ću samo dobro očistiti i na sušenje.

Hvala vam ljudi