Borba protiv depresije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Burek98

Banned
Banovan
22.12.2016
3
0
1
25
U obitelji imam jedan tezak slucaj depresije, moja mati ili dramu radi zbog najsitnije stvari ili nakljukana lezi u krevetu i tako provede cijeli dan, zanima me dali itko ima iskustava sa depresijom i jeli itko uspjesno lijeci depresiju sa travom?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Bolje da jaku indicu hibrida puši ili ulje uzme, nego da papa kemiju koja kroz godine rezultira sa puno stranskih učinkov i može biti okidac za mnoge bolesti. Sve piše na specifikaciji tableta. Neuspojava.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Burek98

Banned
Banovan
22.12.2016
3
0
1
25
Ma znam ja sve, ali ona i dalje po svom "trava je droga" mislim sada je puno otvorenija nego prije, iako ima veliki strah od policije, nedo bog to sadit da nam ne dodu na vrata haha... Sad sam planirao kao neku prezentaciju joj napravit, kao trava vs antidepresivi da joj malo oci otvorim.
 
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kužim te, samo ako joj ne otvoriš oči, ona će se trovati kemijom i na kraju je kasno to popravit. Skoro misija nemoguće. Znam, da ti je teško, hebala ga, barem ćeš znati, da si sve poskusil.

Trava - droga, pitaj se, da li se neko navuče ( postane odvisan ) od tableta onda apriori ustraje na tome. Trava-droga zbog odvisnosti, navucenost od tableta:)

Imam i ja u bližnjem krugu sličan primjer. Osoba prešla na vutru i stanje se rapidno izboljsalo:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Milaa
09.11.2016
73
105
33
37
Evo ja potvrđujem. znala me radi nekih razloga hvatati depra. otisao sam doktoru dobio neke lijekove, bilo je malo bolje ali nema ni govora o bitnome poboljšanju. a nuspojave jasne. ali kada povućem dva tri dima vesel sam i raspolozen, i da mi je tako svaki dan tada ne trebam niti jedan lijek farmaceutski.
jedino moj savjet, uzeti nesto sto blago i što smiruje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
"trava je droga
Probaj je educirati na normalan nacin,pokazati joj par slucajeva gdje stariji ljudi na vutru gledaju normalno i ljece se.Moja majka ima 75 god i prihvatila je da na mom stolu u kuci umjesto voca ili cvijeca stoji vutra..Samo treba vidjeti kako ljudi koji konzumiraju vutru nisu neki salabajzeri i zgubidani vec ljudi sa obitelji,poslom i normalnim zivotom.
Tablete stvaraju ovisnost i ljenost,tupilo..moze joj biti samo gore,a onda ce doktori samo promjeniti tablete,a sve je isto.Kako god...moj izbor je vutra i nitko nikada nemoze to osporiti:)
 

Burek98

Banned
Banovan
22.12.2016
3
0
1
25
Bolje da jaku indicu hibrida puši ili ulje uzme, nego da papa kemiju

Pa evo sta da ti kazem, zivim sa njom, i tako da sadnja trave ne dolazi u obzir, a gdje da nabavim neku indicu ili ulje, ovo sa ja pusim to je najcesce nasa "domacica" a to neznam sta je pa neznam ni koliko je pametno da joj to dajem. Sad proucavam malo vrste pa bi mozda uzeo neku auto feminiziranu, ali niskog rasta sortu pa da to ubacim medu povrce preko lijeta, a cvjetovi kad dodu ce vec biti pre kasno da ona cupa hahaha.

Ovom prilikom i cu da cestitam Bozic svima koji ga danas slave!:banana_rasta:
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Verujem da 9/10 osoba da ode kod psihijatra i ispriča mu nešto da bi dobilo lekove.

Depresija je zeznut problem, jako dobro zna da se integriše i poveže sa drugim problemima i da praktično napravi čvor koji je teško razvezati. Teško je pomoći drugoj osobi koja pati od depresije, posebno ako ona ne želi pomoć, misli da joj nije potrebna ili se jednostavno predala.
Takođe, sam termin je jako širok. Možda u budućnosti budemo imali neke podgrupe depresije koje će tačnije opisivati nečije stanje, jer trenutno stanja depresije mogu da se jako razlikuju. Neko poređenje bi bilo kao da pitaš "kako da ulovim životinju", a da uopšte ne znaš da postoje ogromne brojne podgrupe životinja.

Na ovom linku možeš naći top 5 vrsta koje se preporučuju za depresiju. Vidim da ti je neko gore preporučio indicu, dok ovih top 5 vrsta su svi sativa dominant hibridi. Tako da se još malo raspitaj, verujem da ima dosta materijala na netu.

ALI, ako zaista želiš pomoći dragoj osobi preporučujem ti da prvo kreneš drugim metodama.

1. Pretpostavljam da je lekove dobila od psihijatra, te ti preporučujem da odete kod još jednog i čujete njegovo mišljenje, odnosno da li bi on preporučio istu terapiju, u istoj dozi ili bi promenio nešto. Ako se ne slaže sa terapijom, idite i kod trećeg.
Ljudima su nekada zbog različitih psihičkih problema radili lobotomiju sve do sredine 1950ih. Ne tako davno. Uspešna lobotomija se definisala da je osoba koja je nekada imala psihičke epizode, probleme ili nestabilnosti posle lobotomije postala emocionalno tupa, manje responzivna i manje svesna sebe. Iako nam to sada deluje kao varvarski, to nije bilo tako davno. I mnogi prave jake paralele između takve lobotomije, i današnje lobotomije podsredstvom lekova.
Lekovi za lečenje depresije nekada su obavezni, ali nije uvek lako pogoditi pravu kombinaciju lekova. Znam za dosta slučajeva (nevezano od depresije) koji su pogrešno lečeni samo zato što je prvi doktor na koga su naleteli prepisao pogrešnu terapiju. Kada sam bila mlađa smetalo mi je što majka doktora stalno nešto dodatno zapitkuje, dodaje, ispituje, napomilje i sl. Nekako sam uvek mislila "bože, pa to je doktor. Valjda zna on bolje od tebe šta radi". A posle sam shvatila da to ne mora uvek da bude istina.

2. Odlazak kod psihologa ili psihoterapeuta. Vezano za ovo bi svakako prvo trebali da se konsultujete sa doktorom, ali mislim da bi i razgovor morao da bude deo lečenja.

3. Ispravna ishrana i fizička aktivnost. - ne mogu da dovoljno napomenem bitnost ovoga.

Ja bih ti preporučila da pre nego što se odlučiš na terapiju kanabisom da odradite minimum treću i prvu stavku.
Znam da je lepo želeti da će nam draga osoba udahnuti par dimova drage biljke i promeniti se. Ali šanse su vrlo male, i sa tim ne treba igrati lutriju. Odnosno može da doprinese poboljšanju stanja svakako, ali ne samo kanabis i druge stvari treba uključiti u igru. Stanje ozbiljne depresije ne nastaje preko noći, ono se razvija, polako ali sigurno, godinama. Stanje u našem društvu je tako da se ljudi kasno obraćaju lekarima i bliskim osobama sa tim problemom, i onda prođe previše vremena.
Ako ništa drugo, verujem da će se tebi draga osoba barem malo osećati bolje pod podsredstvom ispravnije ishrane i fizičke aktivnosti da bi mogla da te sasluša oko priče za kanabis i da bude spremna da razmotri tvoje mišljenje, i da to dodatno ide u prilog da to bude prvi korak.

Srećno.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
iako sam cuo da je vutra dobra za depresiju nekako mi ne ide bez dobrog drustva ili necega zanimljivog, jer mi je vutra vise kao starter a ne kao full resenje.samo fali da se napusi pa da pocne duboko razmisljat o svojim depresijama
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ja po ovom svom drugaru gledam..i meni se cini da jake indike i hibridi nikako ne odgovaraju za depresiju..
ne znam,to je nekom moje misljenje na osnovu tog iskustva sa njim i ovoga sto ja gajim i sto je on pusio..

nekako stondira jako brzo i krene da razmislja i da se voza u glavi..

jedva cekam iskreno da proba strawberry cough i royal medic..nikad nisam gajio te blaze medicinske i to..jagodu bas preporucuju zapravo za depru..videcemo,bilo bi ok kad bi mu pomoglo :)\

inace sad je na pauzi,ubedio se da treba da zabatali vutru jer mu je gore zapravo svaki put..

a kontam da mu je tesko bilo jer mi svi stalno duvamo,i onda..jeeebiga
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Što se tiće aromaterapijskog utjecaja na depresiju najbolje utjeće limonen. Znaći sorte koje daju po limunu i slično. Problem je šta ista sorta kroz više fenotipova i od različitih firmi ima različite profile terpena i onda je teško preko imena samo nabaviti ono šta ti treba. Iako ima sorti koje svaki put imaju jak citrus miris, tj. uvijek budu pune limonena... a vidim da i kariofilen isto je anti-depresant.

Evo slika kako su istraživanja pokazala...

inyo-terpenes-infographic-v2.png